Showing 1 to 100 of 589 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
578 Matthew Bowser Male 1 MOPEN 1 Lincoln Wellington 00:29:59 1 00:29:58 1
195 Sean Connolly Male 2 MOPEN 2 Stockport Harriers 00:30:01 2 00:30:01 2
279 Thomas Abyu Male 3 MOPEN 3 Salford Harriers 00:30:13 3 00:30:13 3
576 Dan Garbutt Male 4 MOPEN 4 Durham City Harriers 00:30:36 4 00:30:35 4
945 Richard Brown Male 5 MOPEN 5 Lincoln Wellington 00:31:07 5 00:31:06 5
413 Jonathan Wills Male 6 MOPEN 6 Bristol and West 00:31:13 6 00:31:13 6
392 Richard Kay Male 7 MOPEN 7 Tipton Harriers 00:32:03 7 00:32:03 7
450 Martin Sanders Male 8 MOPEN 8 Rothwell Harriers 00:32:07 8 00:32:07 8
411 Richard Smith Male 9 MOPEN 9 Holmfirth Harriers 00:32:32 9 00:32:31 9
508 Paul Marchant Male 10 MOPEN 10 Rothwell Harriers 00:32:40 10 00:32:39 10
1163 Jack Simpson Male 11 MOPEN 11 00:33:14 11 00:33:14 12
972 Aidan Adams Male 12 MOPEN 12 Leeds City AC 00:33:15 12 00:33:14 11
28 Carl Thackery Male 13 M45 1 Hallamshire Harriers 00:33:21 13 00:33:20 13
205 David Lockett Male 14 M45 2 Salford Harriers 00:33:27 14 00:33:26 14
17 Stephen Bailey Male 15 MOPEN 13 Bingley Harriers 00:33:35 15 00:33:32 15
732 David Thompson Male 16 MOPEN 14 Barnsley AC 00:33:36 16 00:33:35 16
809 Ben Bennett Male 17 M40 1 Redhill RR 00:33:42 17 00:33:41 17
491 Simon Pass Male 18 M40 2 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:00 18 00:33:57 18
987 Dennis Speck Male 19 MOPEN 15 Pocklington Runners 00:34:01 19 00:34:00 20
1015 Nev Watson Male 20 MOPEN 16 Amazing Feet 00:34:01 20 00:33:59 19
138 James Little Male 21 MOPEN 17 Holmfirth Harriers 00:34:02 21 00:34:02 21
532 Gregan Clarkson Male 22 MOPEN 18 Kingston Upon Hull AC 00:34:04 22 00:34:03 22
880 Andy May Male 23 MOPEN 19 Valley Striders 00:34:11 23 00:34:09 23
62 Kevin Ogden Male 24 M40 3 Spenborough AC 00:34:13 24 00:34:11 24
409 Simon Lambert Male 25 MOPEN 20 00:34:22 25 00:34:21 25
159 Derek Simpson Male 26 MOPEN 21 Rochdale Harriers 00:34:42 26 00:34:40 27
1061 Will Kerr Male 27 MOPEN 22 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:42 27 00:34:39 26
985 Lee Morris Male 28 MOPEN 23 North Derbyshire RC 00:34:44 28 00:34:41 28
187 John Convery Male 29 M45 3 Bingley Harriers 00:34:46 29 00:34:45 29
45 Andrew Cartwright Male 30 MOPEN 24 Wakefield Harriers 00:34:53 30 00:34:51 30
1093 Ian Jackson Male 31 M40 4 Salford Harriers 00:34:55 31 00:34:54 32
4 Simon Brooksbank Male 32 MOPEN 25 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:34:59 32 00:34:53 31
694 Chris Roberts Male 33 MOPEN 26 York Knavesmire Harriers 00:35:00 33 00:34:57 33
206 Thomas Midgley Male 34 MOPEN 27 Otley AC 00:35:12 34 00:35:11 34
198 Fraser Weir Male 35 MOPEN 28 Hyde Park Harriers 00:35:17 35 00:35:16 35
275 Sarah Harris Female 1 FOPEN 1 Long Eaton RC 00:35:23 36 00:35:21 36
838 Ian Anderson Male 36 M40 5 Knavesmire Harriers 00:35:26 37 00:35:23 37
416 Helen Singleton Female 2 FOPEN 2 Wakefield Harriers 00:35:38 38 00:35:37 39
402 Simon Courtney Male 37 MOPEN 29 Stadium Runners 00:35:44 39 00:35:25 38
194 Lee Barlow Male 38 M40 6 Wesham Road Runners 00:35:45 40 00:35:42 40
986 Michael Raynes Male 39 MOPEN 30 York Acorn 00:35:45 41 00:35:42 41
44 Gerard Skippins Male 40 MOPEN 31 Spenborough AC 00:35:46 42 00:35:45 44
309 Will Kaye Male 41 M40 7 York Triathlon Club 00:35:46 43 00:35:42 42
75 Peter Cruse Male 42 M45 4 Lytham St Annes 00:35:47 44 00:35:44 43
395 Andrew McNeill Male 43 M45 5 Long Eaton RC 00:35:54 45 00:35:54 45
794 Aaron Lowery Male 44 MOPEN 32 Leeds City AC 00:36:01 46 00:35:59 46
1121 Antony Bradford Male 45 M45 6 Spenborough AC 00:36:05 47 00:36:03 47
875 Dean Winter Male 46 MOPEN 33 Askern & District RC 00:36:09 48 00:36:06 48
1031 James Wilkinson Male 47 MOPEN 34 Pudsey & Bramley AC 00:36:21 49 00:36:18 49
79 Keith McGhie Male 48 M50 1 Spenborough AC 00:36:21 50 00:36:20 51
872 Kelvin Dickinson Male 49 M40 8 Wirral AC 00:36:26 51 00:36:23 52
1078 Steve Darby Male 50 M45 7 Barnsley Harriers 00:36:26 52 00:36:19 50
245 David McGuire Male 51 M40 9 Hyde Park Harriers 00:36:34 53 00:36:31 53
247 John Marshall Male 52 M45 8 Pudsey Pacers 00:36:37 54 00:36:34 54
276 James Cantwell Male 53 M45 9 Pudsey Pacers 00:36:40 55 00:36:37 56
723 Ross Blackburn Male 54 MOPEN 35 Rothwell Harriers 00:36:44 56 00:36:36 55
970 James Robert Capon Male 55 MOPEN 36 Pontefract AC 00:36:46 57 00:36:41 57
202 Chris Millett Male 56 MOPEN 37 Shelton Striders 00:36:54 58 00:36:52 58
958 David Smith Male 57 MOPEN 38 00:37:08 59 00:37:07 61
754 Duncan Clark Male 58 M50 2 Abbey Runners 00:37:09 60 00:37:06 60
391 Matt Hallam Male 59 MOPEN 39 Kippax Harriers 00:37:10 61 00:37:07 62
815 Alex Hallworth Male 60 M45 10 00:37:13 62 00:37:05 59
896 Kevin Eaglestone Male 61 MOPEN 40 00:37:16 63 00:37:10 63
153 Steve Large Male 62 M45 11 Horsforth Harriers 00:37:18 64 00:37:14 64
325 Matthew O'Connor Male 63 MOPEN 41 Wakefield Harriers 00:37:23 65 00:37:21 66
854 Nick Robinson Male 64 MOPEN 42 00:37:24 66 00:37:16 65
506 Dave Cresswell Male 65 MOPEN 43 Wakefield Triathlon 00:37:35 67 00:37:31 68
752 Stephen McGuire Male 66 MOPEN 44 00:37:41 68 00:37:35 69
47 Darren Hanson Male 67 M45 12 Holmfirth Harriers 00:37:45 69 00:37:41 70
155 Alison Dargie Female 3 FOPEN 3 Elswick Harriers 00:37:49 70 00:37:45 71
258 Glynn Pardy Male 68 MOPEN 45 00:38:04 71 00:38:00 73
173 Chris Lyons Male 69 MOPEN 46 Chapel Allerton Road Runners 00:38:07 72 00:38:00 74
201 Lee Greenhalgh Male 70 MOPEN 47 Horsforth Harriers 00:38:09 73 00:37:59 72
225 Roy Huggins Male 71 M45 13 Valley Striders 00:38:10 74 00:38:07 75
1071 Ben John Male 72 MOPEN 48 00:38:15 75 00:37:24 67
426 John Hobbs Male 73 MOPEN 49 00:38:20 76 00:38:14 76
614 Neil Barker Male 74 M40 10 00:38:22 77 00:38:19 77
1073 Russell White Male 75 MOPEN 50 North Derbyshire RC 00:38:23 78 00:38:19 78
829 Kaeti Anne Mackenzie Female 4 FOPEN 4 Barnsley AC 00:38:23 79 00:38:21 80
849 David Herdsman Male 76 MOPEN 51 00:38:26 80 00:38:22 81
50 Chris Henry Male 77 M55 1 Wirral AC 00:38:26 81 00:38:25 82
472 Mark Iley Male 78 M45 14 Ilkley Harriers 00:38:29 82 00:38:26 83
251 Andrew Hardaker Male 79 MOPEN 52 Keighley & Craven AC 00:38:34 83 00:38:20 79
657 Anthony Jefford Male 80 MOPEN 53 Ripon Runners 00:38:35 84 00:38:33 85
168 Jok Brown Male 81 M40 11 00:38:37 85 00:38:32 84
604 Ian Ogden Male 82 M40 12 Spenborough AC 00:38:38 86 00:38:36 86
109 Sally Morley Female 5 FOPEN 5 Ilkley Harriers 00:38:39 87 00:38:36 87
27 Pete Johnson Male 83 M60 1 Scarborough AC 00:38:42 88 00:38:39 88
687 Yamuna Thiru Female 6 F45 1 Elswick Harriers 00:38:43 89 00:38:40 89
805 Andy Thorpe Male 84 MOPEN 54 Valley Striders 00:38:48 90 00:38:41 90
1049 John Levick Male 85 M45 15 Holmfirth Harriers 00:39:00 91 00:38:54 91
207 Tony Davison Male 86 MOPEN 55 Bradford Airedale 00:39:07 92 00:39:04 95
1117 Neil Kingham Male 87 M40 13 York Knavesmire Harriers 00:39:07 93 00:38:59 93
843 David Brown Male 88 M45 16 Ilkley Harriers 00:39:13 94 00:39:03 94
768 Tom Potter Male 89 MOPEN 56 Otley AC 00:39:15 95 00:39:06 96
469 Robert Brooke Male 90 M45 17 Stadium Runners 00:39:15 96 00:39:11 99
848 Gary Mann Male 91 MOPEN 57 Valley Striders 00:39:16 97 00:39:06 98
1046 Anthony Riley Male 92 MOPEN 58 00:39:17 98 00:38:55 92
883 Mick Flaherty Male 93 M45 18 Pontefract AC 00:39:18 99 00:39:13 100
30 Graham Howatson Male 94 MOPEN 59 Holmfirth Harriers 00:39:22 100 00:39:17 102