Showing 1 to 100 of 589 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
449 Andrew Brown Male 207 M40 30 00:45:17 237 0
578 Matthew Bowser Male 1 MOPEN 1 Lincoln Wellington 00:29:59 1 00:29:58 1
195 Sean Connolly Male 2 MOPEN 2 Stockport Harriers 00:30:01 2 00:30:01 2
279 Thomas Abyu Male 3 MOPEN 3 Salford Harriers 00:30:13 3 00:30:13 3
576 Dan Garbutt Male 4 MOPEN 4 Durham City Harriers 00:30:36 4 00:30:35 4
945 Richard Brown Male 5 MOPEN 5 Lincoln Wellington 00:31:07 5 00:31:06 5
413 Jonathan Wills Male 6 MOPEN 6 Bristol and West 00:31:13 6 00:31:13 6
392 Richard Kay Male 7 MOPEN 7 Tipton Harriers 00:32:03 7 00:32:03 7
450 Martin Sanders Male 8 MOPEN 8 Rothwell Harriers 00:32:07 8 00:32:07 8
411 Richard Smith Male 9 MOPEN 9 Holmfirth Harriers 00:32:32 9 00:32:31 9
508 Paul Marchant Male 10 MOPEN 10 Rothwell Harriers 00:32:40 10 00:32:39 10
972 Aidan Adams Male 12 MOPEN 12 Leeds City AC 00:33:15 12 00:33:14 11
1163 Jack Simpson Male 11 MOPEN 11 00:33:14 11 00:33:14 12
28 Carl Thackery Male 13 M45 1 Hallamshire Harriers 00:33:21 13 00:33:20 13
205 David Lockett Male 14 M45 2 Salford Harriers 00:33:27 14 00:33:26 14
17 Stephen Bailey Male 15 MOPEN 13 Bingley Harriers 00:33:35 15 00:33:32 15
732 David Thompson Male 16 MOPEN 14 Barnsley AC 00:33:36 16 00:33:35 16
809 Ben Bennett Male 17 M40 1 Redhill RR 00:33:42 17 00:33:41 17
491 Simon Pass Male 18 M40 2 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:00 18 00:33:57 18
1015 Nev Watson Male 20 MOPEN 16 Amazing Feet 00:34:01 20 00:33:59 19
987 Dennis Speck Male 19 MOPEN 15 Pocklington Runners 00:34:01 19 00:34:00 20
138 James Little Male 21 MOPEN 17 Holmfirth Harriers 00:34:02 21 00:34:02 21
532 Gregan Clarkson Male 22 MOPEN 18 Kingston Upon Hull AC 00:34:04 22 00:34:03 22
880 Andy May Male 23 MOPEN 19 Valley Striders 00:34:11 23 00:34:09 23
62 Kevin Ogden Male 24 M40 3 Spenborough AC 00:34:13 24 00:34:11 24
409 Simon Lambert Male 25 MOPEN 20 00:34:22 25 00:34:21 25
1061 Will Kerr Male 27 MOPEN 22 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:42 27 00:34:39 26
159 Derek Simpson Male 26 MOPEN 21 Rochdale Harriers 00:34:42 26 00:34:40 27
985 Lee Morris Male 28 MOPEN 23 North Derbyshire RC 00:34:44 28 00:34:41 28
187 John Convery Male 29 M45 3 Bingley Harriers 00:34:46 29 00:34:45 29
45 Andrew Cartwright Male 30 MOPEN 24 Wakefield Harriers 00:34:53 30 00:34:51 30
4 Simon Brooksbank Male 32 MOPEN 25 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:34:59 32 00:34:53 31
1093 Ian Jackson Male 31 M40 4 Salford Harriers 00:34:55 31 00:34:54 32
694 Chris Roberts Male 33 MOPEN 26 York Knavesmire Harriers 00:35:00 33 00:34:57 33
206 Thomas Midgley Male 34 MOPEN 27 Otley AC 00:35:12 34 00:35:11 34
198 Fraser Weir Male 35 MOPEN 28 Hyde Park Harriers 00:35:17 35 00:35:16 35
275 Sarah Harris Female 1 FOPEN 1 Long Eaton RC 00:35:23 36 00:35:21 36
838 Ian Anderson Male 36 M40 5 Knavesmire Harriers 00:35:26 37 00:35:23 37
402 Simon Courtney Male 37 MOPEN 29 Stadium Runners 00:35:44 39 00:35:25 38
416 Helen Singleton Female 2 FOPEN 2 Wakefield Harriers 00:35:38 38 00:35:37 39
194 Lee Barlow Male 38 M40 6 Wesham Road Runners 00:35:45 40 00:35:42 40
986 Michael Raynes Male 39 MOPEN 30 York Acorn 00:35:45 41 00:35:42 41
309 Will Kaye Male 41 M40 7 York Triathlon Club 00:35:46 43 00:35:42 42
75 Peter Cruse Male 42 M45 4 Lytham St Annes 00:35:47 44 00:35:44 43
44 Gerard Skippins Male 40 MOPEN 31 Spenborough AC 00:35:46 42 00:35:45 44
395 Andrew McNeill Male 43 M45 5 Long Eaton RC 00:35:54 45 00:35:54 45
794 Aaron Lowery Male 44 MOPEN 32 Leeds City AC 00:36:01 46 00:35:59 46
1121 Antony Bradford Male 45 M45 6 Spenborough AC 00:36:05 47 00:36:03 47
875 Dean Winter Male 46 MOPEN 33 Askern & District RC 00:36:09 48 00:36:06 48
1031 James Wilkinson Male 47 MOPEN 34 Pudsey & Bramley AC 00:36:21 49 00:36:18 49
1078 Steve Darby Male 50 M45 7 Barnsley Harriers 00:36:26 52 00:36:19 50
79 Keith McGhie Male 48 M50 1 Spenborough AC 00:36:21 50 00:36:20 51
872 Kelvin Dickinson Male 49 M40 8 Wirral AC 00:36:26 51 00:36:23 52
245 David McGuire Male 51 M40 9 Hyde Park Harriers 00:36:34 53 00:36:31 53
247 John Marshall Male 52 M45 8 Pudsey Pacers 00:36:37 54 00:36:34 54
723 Ross Blackburn Male 54 MOPEN 35 Rothwell Harriers 00:36:44 56 00:36:36 55
276 James Cantwell Male 53 M45 9 Pudsey Pacers 00:36:40 55 00:36:37 56
970 James Robert Capon Male 55 MOPEN 36 Pontefract AC 00:36:46 57 00:36:41 57
202 Chris Millett Male 56 MOPEN 37 Shelton Striders 00:36:54 58 00:36:52 58
815 Alex Hallworth Male 60 M45 10 00:37:13 62 00:37:05 59
754 Duncan Clark Male 58 M50 2 Abbey Runners 00:37:09 60 00:37:06 60
958 David Smith Male 57 MOPEN 38 00:37:08 59 00:37:07 61
391 Matt Hallam Male 59 MOPEN 39 Kippax Harriers 00:37:10 61 00:37:07 62
896 Kevin Eaglestone Male 61 MOPEN 40 00:37:16 63 00:37:10 63
153 Steve Large Male 62 M45 11 Horsforth Harriers 00:37:18 64 00:37:14 64
854 Nick Robinson Male 64 MOPEN 42 00:37:24 66 00:37:16 65
325 Matthew O'Connor Male 63 MOPEN 41 Wakefield Harriers 00:37:23 65 00:37:21 66
1071 Ben John Male 72 MOPEN 48 00:38:15 75 00:37:24 67
506 Dave Cresswell Male 65 MOPEN 43 Wakefield Triathlon 00:37:35 67 00:37:31 68
752 Stephen McGuire Male 66 MOPEN 44 00:37:41 68 00:37:35 69
47 Darren Hanson Male 67 M45 12 Holmfirth Harriers 00:37:45 69 00:37:41 70
155 Alison Dargie Female 3 FOPEN 3 Elswick Harriers 00:37:49 70 00:37:45 71
201 Lee Greenhalgh Male 70 MOPEN 47 Horsforth Harriers 00:38:09 73 00:37:59 72
258 Glynn Pardy Male 68 MOPEN 45 00:38:04 71 00:38:00 73
173 Chris Lyons Male 69 MOPEN 46 Chapel Allerton Road Runners 00:38:07 72 00:38:00 74
225 Roy Huggins Male 71 M45 13 Valley Striders 00:38:10 74 00:38:07 75
426 John Hobbs Male 73 MOPEN 49 00:38:20 76 00:38:14 76
614 Neil Barker Male 74 M40 10 00:38:22 77 00:38:19 77
1073 Russell White Male 75 MOPEN 50 North Derbyshire RC 00:38:23 78 00:38:19 78
251 Andrew Hardaker Male 79 MOPEN 52 Keighley & Craven AC 00:38:34 83 00:38:20 79
829 Kaeti Anne Mackenzie Female 4 FOPEN 4 Barnsley AC 00:38:23 79 00:38:21 80
849 David Herdsman Male 76 MOPEN 51 00:38:26 80 00:38:22 81
50 Chris Henry Male 77 M55 1 Wirral AC 00:38:26 81 00:38:25 82
472 Mark Iley Male 78 M45 14 Ilkley Harriers 00:38:29 82 00:38:26 83
168 Jok Brown Male 81 M40 11 00:38:37 85 00:38:32 84
657 Anthony Jefford Male 80 MOPEN 53 Ripon Runners 00:38:35 84 00:38:33 85
604 Ian Ogden Male 82 M40 12 Spenborough AC 00:38:38 86 00:38:36 86
109 Sally Morley Female 5 FOPEN 5 Ilkley Harriers 00:38:39 87 00:38:36 87
27 Pete Johnson Male 83 M60 1 Scarborough AC 00:38:42 88 00:38:39 88
687 Yamuna Thiru Female 6 F45 1 Elswick Harriers 00:38:43 89 00:38:40 89
805 Andy Thorpe Male 84 MOPEN 54 Valley Striders 00:38:48 90 00:38:41 90
1049 John Levick Male 85 M45 15 Holmfirth Harriers 00:39:00 91 00:38:54 91
1046 Anthony Riley Male 92 MOPEN 58 00:39:17 98 00:38:55 92
1117 Neil Kingham Male 87 M40 13 York Knavesmire Harriers 00:39:07 93 00:38:59 93
843 David Brown Male 88 M45 16 Ilkley Harriers 00:39:13 94 00:39:03 94
207 Tony Davison Male 86 MOPEN 55 Bradford Airedale 00:39:07 92 00:39:04 95
768 Tom Potter Male 89 MOPEN 56 Otley AC 00:39:15 95 00:39:06 96
548 Ian Duffin Male 95 MOPEN 60 Ripley RC 00:39:22 101 00:39:06 97
848 Gary Mann Male 91 MOPEN 57 Valley Striders 00:39:16 97 00:39:06 98
469 Robert Brooke Male 90 M45 17 Stadium Runners 00:39:15 96 00:39:11 99