Showing 1 to 100 of 589 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
578 Matthew Bowser Male 1 MOPEN 1 Lincoln Wellington 00:29:59 1 00:29:58 1
275 Sarah Harris Female 1 FOPEN 1 Long Eaton RC 00:35:23 36 00:35:21 36
195 Sean Connolly Male 2 MOPEN 2 Stockport Harriers 00:30:01 2 00:30:01 2
416 Helen Singleton Female 2 FOPEN 2 Wakefield Harriers 00:35:38 38 00:35:37 39
279 Thomas Abyu Male 3 MOPEN 3 Salford Harriers 00:30:13 3 00:30:13 3
155 Alison Dargie Female 3 FOPEN 3 Elswick Harriers 00:37:49 70 00:37:45 71
576 Dan Garbutt Male 4 MOPEN 4 Durham City Harriers 00:30:36 4 00:30:35 4
829 Kaeti Anne Mackenzie Female 4 FOPEN 4 Barnsley AC 00:38:23 79 00:38:21 80
945 Richard Brown Male 5 MOPEN 5 Lincoln Wellington 00:31:07 5 00:31:06 5
109 Sally Morley Female 5 FOPEN 5 Ilkley Harriers 00:38:39 87 00:38:36 87
413 Jonathan Wills Male 6 MOPEN 6 Bristol and West 00:31:13 6 00:31:13 6
687 Yamuna Thiru Female 6 F45 1 Elswick Harriers 00:38:43 89 00:38:40 89
392 Richard Kay Male 7 MOPEN 7 Tipton Harriers 00:32:03 7 00:32:03 7
1081 Lorraine Smith Female 7 F40 1 Holmfirth Harriers 00:39:23 102 00:39:18 103
450 Martin Sanders Male 8 MOPEN 8 Rothwell Harriers 00:32:07 8 00:32:07 8
104 Julie Greenwood Female 8 FOPEN 6 Wakefield Harriers 00:39:48 112 00:39:42 113
411 Richard Smith Male 9 MOPEN 9 Holmfirth Harriers 00:32:32 9 00:32:31 9
101 Andrea Dennison Female 9 F45 2 Bingley Harriers 00:40:15 119 00:40:07 121
508 Paul Marchant Male 10 MOPEN 10 Rothwell Harriers 00:32:40 10 00:32:39 10
1172 Suzanne Sharman Female 10 FOPEN 7 North Derbyshire RC 00:40:17 122 00:40:13 122
1163 Jack Simpson Male 11 MOPEN 11 00:33:14 11 00:33:14 12
798 Elizabeth Wood Female 11 FOPEN 8 Valley Striders 00:40:51 130 00:40:35 129
972 Aidan Adams Male 12 MOPEN 12 Leeds City AC 00:33:15 12 00:33:14 11
149 Andrea Lancaster Female 12 FOPEN 9 York Knavesmire Harriers 00:40:55 132 00:40:50 137
28 Carl Thackery Male 13 M45 1 Hallamshire Harriers 00:33:21 13 00:33:20 13
992 Kate Morris Female 13 F45 3 00:41:22 144 00:41:12 146
205 David Lockett Male 14 M45 2 Salford Harriers 00:33:27 14 00:33:26 14
1148 Myra Jones Female 14 FOPEN 10 Valley Striders 00:41:24 146 00:41:08 142
17 Stephen Bailey Male 15 MOPEN 13 Bingley Harriers 00:33:35 15 00:33:32 15
802 Sharon Williams Female 15 F45 4 Abbey Runners 00:41:30 150 00:41:20 149
732 David Thompson Male 16 MOPEN 14 Barnsley AC 00:33:36 16 00:33:35 16
98 Beth Massey Female 16 F40 2 Barnsley AC 00:41:32 151 00:41:28 154
809 Ben Bennett Male 17 M40 1 Redhill RR 00:33:42 17 00:33:41 17
741 Marie Hart Female 17 F50 1 Horsforth Harriers 00:41:46 158 00:41:35 160
491 Simon Pass Male 18 M40 2 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:00 18 00:33:57 18
91 Christine McCarthy Female 18 F50 2 Pontefract AC 00:42:00 165 00:41:51 166
987 Dennis Speck Male 19 MOPEN 15 Pocklington Runners 00:34:01 19 00:34:00 20
158 Hazel Carruthers Female 19 FOPEN 11 Rochdale Harriers 00:42:13 168 00:41:55 168
1015 Nev Watson Male 20 MOPEN 16 Amazing Feet 00:34:01 20 00:33:59 19
116 Bev Wright Female 20 F50 3 Blackpool Wyre Fylde 00:42:16 169 00:42:10 173
138 James Little Male 21 MOPEN 17 Holmfirth Harriers 00:34:02 21 00:34:02 21
1019 Jo Hall Female 21 FOPEN 12 City Of Hull AC 00:42:52 183 00:42:35 185
532 Gregan Clarkson Male 22 MOPEN 18 Kingston Upon Hull AC 00:34:04 22 00:34:03 22
933 Sarah Peacock Female 22 FOPEN 13 00:43:04 188 00:42:34 184
880 Andy May Male 23 MOPEN 19 Valley Striders 00:34:11 23 00:34:09 23
90 Steph Wilson Female 23 FOPEN 14 Saltaire Striders (St Bedes) 00:43:16 193 00:43:07 197
62 Kevin Ogden Male 24 M40 3 Spenborough AC 00:34:13 24 00:34:11 24
903 Jenny Wakeman Female 24 F55 1 Barnsley AC 00:43:26 197 00:43:13 199
409 Simon Lambert Male 25 MOPEN 20 00:34:22 25 00:34:21 25
834 Jackie Mather Female 25 F50 4 Long Eaton RC 00:43:29 199 00:43:23 206
159 Derek Simpson Male 26 MOPEN 21 Rochdale Harriers 00:34:42 26 00:34:40 27
1132 Sharon Gayter Female 26 F45 5 North York Moors AC 00:43:30 201 00:43:27 208
1061 Will Kerr Male 27 MOPEN 22 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:42 27 00:34:39 26
757 Nicky Steel Female 27 FOPEN 15 Wakefield Harriers 00:43:49 208 00:43:37 210
985 Lee Morris Male 28 MOPEN 23 North Derbyshire RC 00:34:44 28 00:34:41 28
695 Becky Hill Female 28 FOPEN 16 Horsforth Harriers 00:44:06 215 00:43:54 220
187 John Convery Male 29 M45 3 Bingley Harriers 00:34:46 29 00:34:45 29
716 Sue Sunderland Female 29 F50 5 Valley Striders 00:44:52 229 00:44:40 234
45 Andrew Cartwright Male 30 MOPEN 24 Wakefield Harriers 00:34:53 30 00:34:51 30
832 Catherine Fenton Female 30 FOPEN 17 00:45:03 232 00:44:54 242
1093 Ian Jackson Male 31 M40 4 Salford Harriers 00:34:55 31 00:34:54 32
477 Lucy Verrill Female 31 FOPEN 18 Holmfirth Harriers 00:45:21 243 00:45:15 247
4 Simon Brooksbank Male 32 MOPEN 25 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:34:59 32 00:34:53 31
186 Nicola Lawrence Female 32 FOPEN 19 York Knavesmire Harriers 00:45:31 245 00:45:15 246
694 Chris Roberts Male 33 MOPEN 26 York Knavesmire Harriers 00:35:00 33 00:34:57 33
629 Emma Mackenzie Female 33 FOPEN 20 Hyde Park Harriers 00:45:47 250 00:45:05 245
206 Thomas Midgley Male 34 MOPEN 27 Otley AC 00:35:12 34 00:35:11 34
957 Nikky Christie Female 34 F45 6 00:46:11 253 00:45:56 257
198 Fraser Weir Male 35 MOPEN 28 Hyde Park Harriers 00:35:17 35 00:35:16 35
484 Carol Limbert Female 35 F40 3 Pudsey Pacers 00:46:22 258 00:46:11 261
838 Ian Anderson Male 36 M40 5 Knavesmire Harriers 00:35:26 37 00:35:23 37
108 Emma Maguire Female 36 F40 4 Spenborough AC 00:46:24 259 00:46:06 260
402 Simon Courtney Male 37 MOPEN 29 Stadium Runners 00:35:44 39 00:35:25 38
586 Paula Eastaugh Female 37 F40 5 Harrogate Harriers 00:46:48 266 00:46:38 273
194 Lee Barlow Male 38 M40 6 Wesham Road Runners 00:35:45 40 00:35:42 40
494 Rebecca Barson Female 38 FOPEN 21 00:47:18 278 00:46:49 279
986 Michael Raynes Male 39 MOPEN 30 York Acorn 00:35:45 41 00:35:42 41
555 Hazel Pike Female 39 F40 6 Spenborough AC 00:47:33 286 00:47:08 286
44 Gerard Skippins Male 40 MOPEN 31 Spenborough AC 00:35:46 42 00:35:45 44
1176 Dehorah Tee Female 40 FOPEN 22 Rothwell Harriers 00:47:35 287 00:47:11 287
309 Will Kaye Male 41 M40 7 York Triathlon Club 00:35:46 43 00:35:42 42
553 Esther Broughton Female 41 FOPEN 23 Ripley RC 00:47:40 290 00:47:17 292
75 Peter Cruse Male 42 M45 4 Lytham St Annes 00:35:47 44 00:35:44 43
1000 Lisa Lennon Female 42 FOPEN 24 Rothwell Harriers 00:47:47 292 00:47:00 282
395 Andrew McNeill Male 43 M45 5 Long Eaton RC 00:35:54 45 00:35:54 45
480 Karen Ratcliffe Female 43 FOPEN 25 00:47:49 293 00:47:15 289
794 Aaron Lowery Male 44 MOPEN 32 Leeds City AC 00:36:01 46 00:35:59 46
747 Claire Thompson Female 44 FOPEN 26 Spenborough AC 00:47:53 295 00:47:28 296
1121 Antony Bradford Male 45 M45 6 Spenborough AC 00:36:05 47 00:36:03 47
670 Yvonne Twelvetree Female 45 F55 2 Totley AC 00:48:03 297 00:47:32 298
875 Dean Winter Male 46 MOPEN 33 Askern & District RC 00:36:09 48 00:36:06 48
375 Kate Scott Female 46 FOPEN 27 Crystal Peak Runners 00:48:03 299 00:47:18 294
1031 James Wilkinson Male 47 MOPEN 34 Pudsey & Bramley AC 00:36:21 49 00:36:18 49
184 Rachel Tunstall Female 47 FOPEN 28 00:48:10 302 00:47:45 301
79 Keith McGhie Male 48 M50 1 Spenborough AC 00:36:21 50 00:36:20 51
932 Sarah Lane Female 48 FOPEN 29 00:48:15 305 00:47:44 300
872 Kelvin Dickinson Male 49 M40 8 Wirral AC 00:36:26 51 00:36:23 52
1098 Helen Love Female 49 F50 6 Saltaire Striders (St Bedes) 00:48:28 307 00:48:16 311
1078 Steve Darby Male 50 M45 7 Barnsley Harriers 00:36:26 52 00:36:19 50
1066 Sharon Light Female 50 F40 7 00:48:35 311 00:48:22 316