Showing 1 to 100 of 589 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
10 Alexander Robinson Male 109 M40 17 Hallamshire Harriers 00:39:57 117 00:39:45 115
1000 Lisa Lennon Female 42 FOPEN 24 Rothwell Harriers 00:47:47 292 00:47:00 282
1001 Darren Lennon Male 211 MOPEN 117 Rothwell Harriers 00:45:21 241 00:44:36 232
1003 Paul Tordoff Male 372 MOPEN 180 00:56:56 485 00:56:20 489
1009 Robert Davies Male 300 MOPEN 151 Wakefield Triathlon 00:51:01 361 00:50:34 361
101 Andrea Dennison Female 9 F45 2 Bingley Harriers 00:40:15 119 00:40:07 121
1013 Joshua Tempest Male 131 MOPEN 82 00:41:16 143 00:41:07 141
1014 Adrian Widdowson Male 395 M50 36 01:00:00 529 00:59:06 528
1015 Nev Watson Male 20 MOPEN 16 Amazing Feet 00:34:01 20 00:33:59 19
1016 Kate Penrose Female 89 F55 5 Kippax Harriers 00:54:28 441 00:54:00 445
1019 Jo Hall Female 21 FOPEN 12 City Of Hull AC 00:42:52 183 00:42:35 185
1023 Simon Toyne Male 103 MOPEN 67 Otley AC 00:39:46 110 00:39:38 110
1028 Christian Head Male 243 MOPEN 131 00:47:23 281 00:47:04 284
1029 Adam Leadbeater Male 352 MOPEN 171 00:54:27 440 00:54:08 450
1031 James Wilkinson Male 47 MOPEN 34 Pudsey & Bramley AC 00:36:21 49 00:36:18 49
1033 Richard Hancock Male 393 M45 61 Kirkstall Harriers 00:59:41 527 00:59:13 531
1035 Simon Holt Male 149 MOPEN 91 00:42:10 167 00:41:49 164
1037 Richard Rothery Male 274 MOPEN 142 00:49:21 330 00:48:54 331
1039 Margaret Littledyke Female 115 F55 7 00:56:57 487 00:56:21 490
104 Julie Greenwood Female 8 FOPEN 6 Wakefield Harriers 00:39:48 112 00:39:42 113
1040 John Anthony Messenger Male 257 M60 10 Kippax Harriers 00:48:14 304 00:47:46 302
1042 Michael Branford Male 379 MOPEN 183 00:57:41 500 00:56:41 491
1045 Nick Osullivan Male 108 M40 16 Hallamshire Harriers 00:39:55 116 00:39:46 117
1046 Anthony Riley Male 92 MOPEN 58 00:39:17 98 00:38:55 92
1048 Terence Thomson Male 119 M55 2 00:40:44 129 00:40:24 126
1049 John Levick Male 85 M45 15 Holmfirth Harriers 00:39:00 91 00:38:54 91
105 Wendy Newell Female 98 F40 14 Ilkley Harriers 00:55:08 459 00:54:35 459
1050 Jason Beckett Male 242 M40 42 00:47:20 280 00:46:18 267
1054 Hannah Beal Female 161 FOPEN 78 01:05:42 567 01:05:05 566
1055 Simon Jackson Male 334 MOPEN 162 00:53:17 412 00:52:25 404
1056 Nicholas Hall Male 408 M55 22 01:06:42 570 01:06:19 570
1057 Tim Pocock Male 161 M50 8 Harrogate Harriers 00:42:48 181 00:42:42 189
106 Donna White Female 145 FOPEN 73 01:02:20 545 01:01:21 544
1060 Liam Mealey Male 129 MOPEN 81 Kirkstall Harriers 00:41:13 141 00:41:08 143
1061 Will Kerr Male 27 MOPEN 22 Saltaire Striders (St Bedes) 00:34:42 27 00:34:39 26
1063 Rebecca Thresh Female 150 FOPEN 74 01:03:33 552 01:03:20 556
1064 Adrian Moss Male 208 M50 15 Steel City Striders 00:45:19 238 00:45:04 244
1066 Sharon Light Female 50 F40 7 00:48:35 311 00:48:22 316
1067 Chris Jones Male 180 MOPEN 106 Saltaire Striders (St Bedes) 00:43:47 206 00:43:37 211
1068 Scott Higgins Male 259 M45 41 00:48:30 308 00:47:58 307
1071 Ben John Male 72 MOPEN 48 00:38:15 75 00:37:24 67
1073 Russell White Male 75 MOPEN 50 North Derbyshire RC 00:38:23 78 00:38:19 78
1074 Martin Coyle Male 201 M45 29 00:44:53 230 00:44:25 229
1075 Lindsay Pinder Female 160 F45 28 Ackworth Road Runners 01:05:35 566 01:04:43 565
1077 Runner Number 1077 Male 174 MOPEN 102 00:43:27 198 00:43:16 201
1078 Steve Darby Male 50 M45 7 Barnsley Harriers 00:36:26 52 00:36:19 50
108 Emma Maguire Female 36 F40 4 Spenborough AC 00:46:24 259 00:46:06 260
1080 Craig Taylor Male 205 M45 31 00:45:12 235 00:44:39 233
1081 Lorraine Smith Female 7 F40 1 Holmfirth Harriers 00:39:23 102 00:39:18 103
1083 Adrian Smith Male 229 M40 36 Holmfirth Harriers 00:46:47 265 00:46:21 268
1085 Paul Taylor Male 298 M45 48 Wakefield Harriers 00:50:37 357 00:49:41 348
1086 Pauline Taylor Female 55 F45 8 00:49:11 325 00:48:16 312
109 Sally Morley Female 5 FOPEN 5 Ilkley Harriers 00:38:39 87 00:38:36 87
1090 Michael Mason Male 373 M45 59 Hyde Park Harriers 00:57:04 489 00:56:19 488
1092 Glenn Ollivant Male 97 MOPEN 61 00:39:35 104 00:39:21 104
1093 Ian Jackson Male 31 M40 4 Salford Harriers 00:34:55 31 00:34:54 32
1094 Tom Jackson Male 100 MOPEN 64 00:39:36 107 00:39:28 106
1095 Peter Yates Male 378 M45 60 00:57:38 499 00:57:06 501
1098 Helen Love Female 49 F50 6 Saltaire Striders (St Bedes) 00:48:28 307 00:48:16 311
1099 Mike Luby Male 412 M55 23 01:08:53 580 01:08:40 580
11 Stephen Rossall Male 224 MOPEN 123 00:46:36 260 00:46:06 259
110 Janet Smith Female 111 F40 18 Ilkley Harriers 00:56:28 481 00:55:53 480
1100 Kevin David Booth Male 175 MOPEN 103 00:43:30 200 00:42:54 193
1102 Joanne Caine Female 112 F45 17 00:56:46 482 00:56:06 485
1105 Libby Bridge Female 116 FOPEN 60 00:57:02 488 00:56:08 486
1106 Richard Tremere Male 112 MOPEN 71 00:40:16 121 00:39:45 116
1112 Ali Bostancioglu Male 290 MOPEN 148 00:49:57 347 00:49:38 346
1116 Sarah Coll Female 131 F40 22 00:58:57 518 00:58:18 517
1117 Neil Kingham Male 87 M40 13 York Knavesmire Harriers 00:39:07 93 00:38:59 93
1118 Ashley Jarman Male 400 M40 61 01:01:07 541 01:00:24 540
1119 Colin Clayton Male 237 M40 40 00:47:14 274 00:46:31 271
112 Lindsay Evans Female 69 F40 9 00:51:53 375 00:51:37 383
1120 Clare Mason Female 170 F40 28 Hyde Park Harriers 01:09:38 582 01:08:51 581
1121 Antony Bradford Male 45 M45 6 Spenborough AC 00:36:05 47 00:36:03 47
1122 David Stewart Male 139 M45 21 Road Runners Club 00:41:43 155 00:41:22 151
1127 Gordon Crawford Male 218 M55 8 Hyde Park Harriers 00:45:54 251 00:45:43 255
1129 Jenny Yates Female 68 FOPEN 40 Leeds City AC 00:51:47 372 00:51:29 378
113 Anne Pitts Female 169 F50 25 01:09:09 581 01:08:32 579
1130 Luke Ballantyne Male 238 MOPEN 130 00:47:14 275 00:46:40 275
1131 William Gayter Male 291 M50 20 North York Moors AC 00:50:00 348 00:49:56 354
1132 Sharon Gayter Female 26 F45 5 North York Moors AC 00:43:30 201 00:43:27 208
1137 John Parry Male 299 M45 49 00:50:43 359 00:50:02 356
1139 John Bucktrout Male 303 M55 17 Valley Striders 00:51:39 368 00:51:13 371
114 Nikki Butler Female 123 F40 21 00:57:48 502 00:57:37 509
1140 Nick Barnes Male 142 MOPEN 88 Valley Striders 00:41:47 159 00:41:38 161
1142 Daniel Kirkham Male 338 MOPEN 166 00:53:25 417 00:52:55 417
1143 Clare Hill Female 156 FOPEN 76 Ackworth Road Runners 01:04:26 561 01:03:38 559
1144 Zoe Atkinson Female 173 FOPEN 80 01:14:17 587 01:13:26 586
1145 Tracey Blackburn Female 162 F40 25 01:06:08 569 01:05:21 567
1147 Philip Lister Male 308 M40 50 00:51:58 377 00:51:18 373
1148 Myra Jones Female 14 FOPEN 10 Valley Striders 00:41:24 146 00:41:08 142
115 Sherron Newton Female 105 F50 13 00:55:31 468 00:54:48 465
1150 Jonathan Mason Male 258 MOPEN 136 00:48:20 306 00:47:48 305
1155 Christopher Walker Male 286 M55 14 Denby Dale Travellers 00:49:44 342 00:49:08 339
1156 Asher Cotterill Male 134 MOPEN 84 00:41:26 148 00:41:22 150
1157 Janet Radford Female 147 F45 25 01:02:23 547 01:01:50 546
116 Bev Wright Female 20 F50 3 Blackpool Wyre Fylde 00:42:16 169 00:42:10 173
1163 Jack Simpson Male 11 MOPEN 11 00:33:14 11 00:33:14 12
1164 Grace Thomas Female 99 FOPEN 53 Valley Striders 00:55:08 460 00:54:23 456
1167 Paul Furness Male 387 M60 20 Valley Striders 00:58:57 517 00:58:17 516