Showing 101 to 200 of 1474 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
982 Ross Wilson Male 93 MOPEN 36 01:36:30 101 01:35:27 92
829 Peter Welsh Male 94 M50+ 20 York Knavesmire Harriers 01:36:35 102 01:35:39 94
1382 George Kennedy Male 95 M50+ 21 01:36:38 103 01:36:33 107
135 Gary Wilson Male 96 M40+ 38 Radcliffe AC 01:36:48 104 01:36:43 110
344 Craig Burrow Male 97 MOPEN 37 01:36:49 105 01:36:17 103
524 Chris Auld Male 98 MOPEN 38 Heaton Harriers 01:36:51 106 01:36:39 109
360 John Harrison-Church Male 99 M40+ 39 01:37:02 107 01:36:24 105
778 Richard Coombs Male 100 M40+ 40 CENTRAL AC 01:37:04 108 01:36:12 102
526 Niall Temple Male 101 MOPEN 39 South Derbyshire Road Runners 01:37:09 109 01:36:48 111
1832 Mel Davies Male 102 M50+ 22 Barnet & District A.C. 01:37:15 110 01:37:02 114
90 Sam Thomason Male 103 MOPEN 40 01:37:16 111 01:37:01 113
729 Andrew Sedgeley 104 M40+ 41 telford harriers 01:37:17 112 01:37:10 117
1795 David Mccabe Male 105 MOPEN 41 Trawden AC 01:37:19 113 01:36:57 112
1645 Iain Campbell Male 106 MOPEN 42 01:37:21 114 01:37:03 115
837 Paul Jackson Male 107 M40+ 42 Chorley Harriers 01:37:28 115 01:37:14 118
424 Martin Bacon Male 108 M40+ 43 Portsmouth Joggers 01:37:35 116 01:36:30 106
1336 Tom Robertshaw Male 109 M50+ 23 The Trail Running Association 01:37:46 117 01:37:40 123
1650 Robin Shiels Male 110 MOPEN 43 Radcliffe AC 01:37:51 118 01:37:09 116
1202 Guy Cowe Male 111 M40+ 44 01:37:55 119 01:37:45 125
1226 Trevor Mayren Male 112 M50+ 24 Bolton Tri 01:37:56 120 01:37:49 128
1778 Paul Leighton Male 113 M40+ 45 01:37:59 121 01:37:51 129
1159 Andrew Davies Male 114 M50+ 25 telford harriers 01:38:01 122 01:37:33 122
1598 Roy Upton Male 115 M40+ 46 01:38:09 123 01:37:48 126
419 Malcolm Collins Male 116 M40+ 47 Astley & Tyldesley Running Clu 01:38:10 124 01:36:38 108
878 Sarah Plint Female 9 FOPEN 4 Middle Meadow Milers 01:38:12 125 01:38:02 134
922 Neil Duffield Male 117 M40+ 48 Loftus and Whitby AC 01:38:14 126 01:37:49 127
681 Simon Eaton Male 118 MOPEN 44 Wesham Road Runners 01:38:16 127 01:37:59 132
1539 Claire Somerton Female 10 FOPEN 5 01:38:18 128 01:37:22 120
1776 Neil Haggas Male 119 MOPEN 45 01:38:19 129 01:37:28 121
1003 Ian Smith Male 120 M50+ 26 Keighley and Craven AC 01:38:20 130 01:37:55 131
705 Ian Young Male 121 MOPEN 46 blackhill bounders 01:38:23 131 01:38:17 138
618 Steven Walker Male 122 M40+ 49 Blyth Running Club 01:38:24 132 01:38:10 137
603 Stewart Darge Male 123 M40+ 50 Loftus and Whitby AC 01:38:27 133 01:38:03 135
1011 Cliff Wyatt Male 124 M40+ 51 Cheshire Hash House Harriers 01:38:29 134 01:38:08 136
712 Simon Rhodes Male 125 MOPEN 47 01:38:30 135 01:37:15 119
1810 Richard Waring Male 126 M40+ 52 01:38:33 136 01:38:18 139
654 Susan Cooper Female 11 F55+ 1 Southport Waterloo AC 01:38:34 137 01:38:28 142
46 Dennis Wharton Male 127 M50+ 27 St Helens Sutton A.C. 01:38:38 138 01:38:26 140
682 Gary Dover Male 128 M40+ 53 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:38:45 139 01:38:40 143
1899 Steve Pierce Male 129 M60+ 2 Kendal AC 01:38:48 140 01:38:41 145
35 Derek Hamilton Male 130 M40+ 54 01:38:48 141 01:38:41 144
415 Tony Walker Male 131 M40+ 55 Horsforth Harriers 01:38:54 142 01:37:42 124
862 Kathleen Aubrey Female 12 F45+ 1 Helm Hill Runners 01:38:56 143 01:38:26 141
151 Susan Fourie Female 13 F35+ 6 01:39:01 144 01:38:51 147
162 Malcolm Darbyshire Male 132 M50+ 28 Blyth Running Club 01:39:03 145 01:38:51 146
745 Jack Murphy Male 133 MOPEN 48 01:39:06 146 01:37:51 130
1174 Nick Adams Male 134 M40+ 56 Spa Striders 01:39:18 147 01:39:12 151
889 Gordon Bayliff Male 135 MOPEN 49 01:39:18 148 01:38:00 133
1460 Owen Hurcombe Male 136 MOPEN 50 01:39:46 149 01:39:42 158
798 Phillip Rae Male 137 M40+ 57 01:39:50 150 01:39:45 160
1621 Phylip Scott 138 MOPEN 51 01:39:52 151 01:39:11 150
20 Tom Carson Male 139 M50+ 29 penny lane striders 01:39:52 152 01:39:30 155
1176 Peter Fleming Male 140 M40+ 58 01:39:58 153 01:39:05 148
1859 Chris Thompson Male 141 M40+ 59 Edmonton Running Club 01:39:58 154 01:39:23 154
100 Sean Cush Male 142 M40+ 60 01:40:01 155 01:39:52 162
279 Tony Wilkes Male 143 M50+ 30 Stone Master Marathoners 01:40:06 156 01:40:01 167
970 Wayne Roberts Male 144 M40+ 61 Spectrum Striders 01:40:08 157 01:39:42 157
1080 Sam Crompton Male 145 MOPEN 52 01:40:11 158 01:39:43 159
747 Hugh Pearson Male 146 M40+ 62 Otley AC 01:40:20 159 01:40:13 170
1890 Kenneth Hastie Male 147 MOPEN 53 Springburn Harriers 01:40:21 160 01:39:23 153
1079 Carl Crompton Male 148 MOPEN 54 01:40:23 161 01:39:56 165
504 Graham Tracey Male 149 MOPEN 55 Vegetarian C&AC 01:40:23 162 01:40:19 172
243 Ian Wilding Male 150 MOPEN 56 Manchester YMCA Harriers 01:40:24 163 01:39:54 164
1689 Peter Gleaves Male 151 MOPEN 57 Wesham Road Runners 01:40:24 164 01:40:19 171
608 Michael Peak Male 152 MOPEN 58 01:40:25 165 01:39:46 161
1249 Robert Fairclough Male 153 M50+ 31 Blackpool Wyre and Fylde AC 01:40:31 166 01:40:09 169
1635 Neil Ormston Male 154 MOPEN 59 01:40:35 167 01:39:17 152
581 Stephen Laker Male 155 M40+ 63 Preston Harriers 01:40:41 168 01:40:36 173
315 David Dec Male 156 MOPEN 60 01:40:43 169 01:39:52 163
715 Richard Dix Male 157 M40+ 64 Fenland Running Club 01:40:49 170 01:39:38 156
1841 Ralph Gilbert Male 158 MOPEN 61 Wimbledon Windmilers 01:40:57 171 01:40:48 177
671 Scott Liddell Male 159 M50+ 32 Spectrum Striders 01:40:59 172 01:40:06 168
174 Marc Coxey Male 160 M40+ 65 01:40:59 173 01:40:53 178
1737 John Crook Male 161 M40+ 66 boundary harriers 01:41:07 174 01:40:47 176
79 Chris Campbell Male 162 M40+ 67 Trawden AC 01:41:10 175 01:40:43 174
683 David Clarkson Male 163 M60+ 3 penny lane striders 01:41:10 176 01:41:06 182
1112 Barrie Jones Male 164 M40+ 68 01:41:11 177 01:41:00 179
1634 Gareth Ellis Male 165 MOPEN 62 01:41:13 178 01:39:56 166
632 Pauline Straw Female 14 F45+ 2 Totley AC 01:41:17 179 01:41:05 181
1042 Nigel Barnes Male 166 M40+ 69 Darwen Dashers 01:41:19 180 01:39:06 149
1386 Anne Hydon Female 15 FOPEN 6 Sedgefield Harriers 01:41:21 181 01:41:13 186
1172 John Mcnally Male 167 M50+ 33 01:41:21 182 01:41:10 185
1354 George Wraith Male 168 M50+ 34 01:41:30 183 01:41:25 188
1058 Ian Jamieson Male 169 M40+ 70 01:41:35 184 01:40:44 175
71 David Duncan Male 170 MOPEN 63 01:41:40 185 01:41:02 180
236 Joe Frazer Male 171 M60+ 4 Blyth Running Club 01:41:42 186 01:41:28 192
440 Jonathan Poirrette Male 172 M40+ 71 01:41:43 187 01:41:25 189
275 Alan Bentley Male 173 M40+ 72 01:41:45 188 01:41:23 187
1698 Peter Watkinson Male 174 M50+ 35 Beverley AC 01:41:45 189 01:41:35 194
289 Paul Stirrup Male 175 M40+ 73 01:41:51 190 01:41:26 190
175 Laura Bannister Female 16 FOPEN 7 Burnley 01:41:51 191 01:41:45 200
1674 Alister Biggar Male 176 MOPEN 64 teviotdale harriers 01:41:53 192 01:41:46 202
204 Julian Hood Male 177 MOPEN 65 White Rose Triathlon 01:41:53 193 01:41:08 184
48 Ian Shuttleworth Male 178 M40+ 74 Holmfirth Harriers 01:42:01 194 01:41:57 209
301 Peter Greenfield Male 179 M60+ 5 Nuneaton Harriers 01:42:09 195 01:42:02 215
1576 Richard Brooks Male 180 M40+ 75 Cobra Running Club 01:42:11 196 01:42:00 211
887 Michael Banfi Male 181 M50+ 36 Wimbledon Windmilers 01:42:11 197 01:41:29 193
825 John Hampson Male 182 M40+ 76 tripreston 01:42:13 198 01:42:01 213
271 Ian Salkeld Male 183 MOPEN 66 JARROW AND HEBBURN AC 01:42:16 199 01:42:02 214
1796 John Kirkbride Male 184 MOPEN 67 01:42:17 200 01:41:51 204