Showing 201 to 300 of 1474 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
241 Nicholas Rank Male 185 M50+ 37 Lincoln Wellington AC 01:42:17 201 01:41:39 195
37 David Pilbury Male 186 MOPEN 68 01:42:18 202 01:41:40 198
386 Chris Martin Male 187 M40+ 77 Wetherby Runners 01:42:20 203 01:41:45 199
330 Anthony Pinson Male 188 MOPEN 69 telford harriers 01:42:21 204 01:41:46 201
354 Stuart Wallace Male 189 MOPEN 70 Ripon Runners 01:42:25 205 01:41:39 196
1681 Adrian Tighe Male 190 M40+ 78 Matlock AC 01:42:30 206 01:41:27 191
1659 Jacqueline Keavney Female 17 F35+ 7 Swaledale Road Runners 01:42:36 207 01:42:28 225
1775 Anthony Le-Feuvre Male 191 MOPEN 71 Idle AC 01:42:37 208 01:41:56 207
1114 Dave Eyre Male 192 M40+ 79 South Derbyshire Road Runners 01:42:37 209 01:42:15 220
1300 Anthony Hall Male 193 MOPEN 72 Trawden AC 01:42:38 210 01:41:57 208
67 Nigel Shepherd Male 194 M50+ 38 Wesham Road Runners 01:42:39 211 01:42:23 223
414 Babatunde Buraimo Male 195 MOPEN 73 01:42:43 212 01:41:58 210
534 Maria Conaghan Female 18 FOPEN 8 penny lane striders 01:42:44 213 01:42:35 229
1009 Gary Owen Male 196 MOPEN 74 Michelin AC 01:42:47 214 01:41:07 183
776 Mac Knowles Male 197 M50+ 39 Black Combe Runners 01:42:50 215 01:42:40 230
750 Carol Heycock Female 19 F45+ 3 01:42:50 216 01:41:47 203
1150 Garth De Roux Male 198 MOPEN 75 Horsforth Harriers 01:42:51 217 01:41:40 197
1774 Laurey Rankin Female 20 FOPEN 9 Trent Park Running Club 01:42:51 218 01:42:07 218
1875 Michael Kilcoyne Male 199 MOPEN 76 01:42:56 219 01:42:48 232
1657 Malcolm Allen Male 200 M50+ 40 Trent Park Running Club 01:42:56 220 01:42:11 219
629 Nigel Storey Male 201 M40+ 80 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:42:58 221 01:42:48 233
1699 Tim Hayles Male 202 MOPEN 77 Stainland Lions 01:43:02 222 01:41:54 205
505 Allan Turnbull Male 203 M50+ 41 01:43:03 223 01:42:01 212
1605 Chris Dakeyne Male 204 M40+ 81 01:43:03 224 01:42:31 227
1861 Trevor Binyon Male 205 M40+ 82 Edmonton Running Club 01:43:05 225 01:42:30 226
253 Tim Shields Male 206 MOPEN 78 01:43:07 226 01:41:54 206
1146 Dawn Clark Female 21 FOPEN 10 Spa Striders 01:43:10 227 01:42:59 236
1144 David Lord Male 207 M40+ 83 Clayton Le Moors Harriers 01:43:17 228 01:43:10 238
80 Richard Schofield Male 208 M50+ 42 Cleveland Police 01:43:20 229 01:42:04 216
353 Iain Wallace Male 209 M40+ 84 Ripon Runners 01:43:21 230 01:42:35 228
1855 Peter Murphy Male 210 M50+ 43 Darwen Dashers 01:43:25 231 01:42:05 217
1826 Melanie Koth Female 22 F35+ 8 01:43:26 232 01:43:19 241
1228 Carl Smith Male 211 M40+ 85 01:43:27 233 01:42:15 221
1630 Chris Ellis Male 212 M50+ 44 Loftus and Whitby AC 01:43:42 234 01:42:52 234
1472 David Graham-Kevan Male 213 MOPEN 79 01:43:46 235 01:42:23 222
422 Gary Willis Male 214 M40+ 86 Portsmouth Joggers 01:43:47 236 01:42:42 231
291 Andrew Rawlins Male 215 MOPEN 80 werrington joggers 01:43:49 237 01:43:33 243
1056 Gerry Murray Male 216 M50+ 45 01:43:52 238 01:42:53 235
636 Jon Webster Male 217 M40+ 87 Kendal AC 01:44:03 239 01:43:44 248
461 Claire Fowler Female 23 FOPEN 11 Loftus and Whitby AC 01:44:04 240 01:43:01 237
1361 Mark Dickson Male 218 MOPEN 81 01:44:07 241 01:43:59 253
1153 Chris Tratalos Male 219 M40+ 88 01:44:09 242 01:43:16 240
794 Michael Bennett Male 220 M50+ 46 Elvet Striders 01:44:11 243 01:43:10 239
245 Lauren Marsden Female 24 F35+ 9 Swinton Running Club 01:44:19 244 01:44:04 254
66 Robert Payne Male 221 MOPEN 82 01:44:23 245 01:44:10 255
185 Pierre Trufer Male 222 MOPEN 83 01:44:29 246 01:43:44 247
695 Mark Safranauskas Male 223 MOPEN 84 01:44:29 247 01:42:28 224
1863 Sortiri Panayiotou Male 224 M40+ 89 Edmonton Running Club 01:44:32 248 01:43:56 252
1048 Martin Pennington Male 225 MOPEN 85 01:44:34 249 01:44:24 260
893 Karl Fisher Male 226 M40+ 90 Lonsdale Fell Runners 01:44:35 250 01:43:48 249
1198 David Biddulph Male 227 MOPEN 86 Chorley Harriers 01:44:37 251 01:43:24 242
471 Antony Danaos 228 MOPEN 87 01:44:43 252 01:43:36 244
44 Stephen Symons Male 229 M40+ 91 Manchester YMCA Harriers 01:44:45 253 01:44:42 264
256 Richard Osman Male 230 MOPEN 88 01:44:46 254 01:43:53 250
473 Rob Hardwick Male 231 MOPEN 89 penny lane striders 01:44:55 255 01:44:24 259
349 Graham Hornsby Male 232 M40+ 92 01:44:55 256 01:44:16 258
437 Andrew Coates Male 233 M40+ 93 Swinton Running Club 01:44:58 257 01:44:52 268
1473 Mark Pigford Male 234 MOPEN 90 01:44:59 258 01:43:37 245
906 Jason Wilson Male 235 MOPEN 91 01:45:03 259 01:44:53 269
1877 Jane Hawkins Female 25 F35+ 10 Bromsgrove & Redditch AC 01:45:08 260 01:44:15 257
1104 Karen Mackinnon Female 26 F35+ 11 01:45:09 261 01:45:08 276
913 Joanne Haslam Female 27 F35+ 12 Darwen Dashers 01:45:11 262 01:44:50 266
714 Janet Hutton Female 28 F45+ 4 Totley AC 01:45:13 263 01:45:01 272
1268 Will Dawson Male 236 MOPEN 92 01:45:16 264 01:43:37 246
736 Matthew Christensen Male 237 MOPEN 93 01:45:17 265 01:44:39 263
125 Bryn Machin Male 238 MOPEN 94 Manchester YMCA Harriers 01:45:19 266 01:44:44 265
1794 Paul Reilly Male 239 MOPEN 95 01:45:20 267 01:44:54 270
141 Keith White Male 240 M60+ 6 Fenland Running Club 01:45:27 268 01:44:30 261
582 Annemarie Almond Female 29 F35+ 13 01:45:37 269 01:45:30 280
1673 Philip Ladd Male 241 MOPEN 96 01:45:37 270 01:43:53 251
1522 Glyn Williams Male 242 M40+ 94 01:45:43 271 01:44:56 271
1245 Mike Cunliffe Male 243 M40+ 95 Radcliffe AC 01:45:43 272 01:45:02 273
96 Richard Oliver Male 244 M50+ 47 New Marske Harriers 01:45:52 273 01:45:34 281
914 Dennis Connor Male 245 M40+ 96 Ripon Runners 01:45:53 274 01:45:03 275
1871 Paul Roach Male 246 MOPEN 97 01:45:55 275 01:44:31 262
1255 Stephen Harrison Male 247 M40+ 97 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:46:03 276 01:45:13 279
1434 Martin Cooke Male 248 MOPEN 98 Hartshead Running Club 01:46:03 277 01:45:47 282
1600 Clive Blackman Male 249 M40+ 98 01:46:06 278 01:45:02 274
971 Kevin Smith Male 250 M40+ 99 Darwen Dashers 01:46:12 279 01:45:12 277
418 Peter Grayson Male 251 M50+ 48 Black Combe Runners 01:46:14 280 01:46:04 288
1412 Catherine Brogan Female 30 FOPEN 12 Bolton United Harriers 01:46:24 281 01:45:58 285
1801 James Stott Male 252 MOPEN 99 01:46:34 282 01:45:12 278
1889 John Naylor Male 253 M40+ 100 Gtr Manchester Fire Service 01:46:35 283 01:46:21 294
107 Errick Hannah Male 254 M50+ 49 Cumberland AC 01:46:35 284 01:44:14 256
1189 David Figgins-Barrett Male 255 MOPEN 100 01:46:41 285 01:46:04 286
1151 Catherine Willis Female 31 FOPEN 13 Wallsend 01:46:44 286 01:46:23 296
639 David White Male 256 MOPEN 101 01:46:45 287 01:46:16 292
1314 Michael Sloan Male 257 M40+ 101 01:46:45 288 01:46:11 290
1323 Emlyn Christie Male 258 MOPEN 102 Wimbledon Windmilers 01:46:46 289 01:46:37 299
1450 Nick Howarth Male 259 M40+ 102 Bolton United Harriers 01:46:47 290 01:46:20 293
533 Jenny Featherstone Female 32 FOPEN 14 Totley AC 01:46:47 291 01:46:29 297
1099 David Wilson Male 260 M50+ 50 blythe bridge running club 01:46:50 292 01:46:38 300
663 James Goffe Male 261 M40+ 103 Black Combe Runners 01:46:53 293 01:46:45 305
370 John Appleton Male 262 M50+ 51 St Helens Sutton A.C. 01:46:55 294 01:46:42 303
1742 John Preston Male 263 M40+ 104 Todmorden Harriers 01:46:55 295 01:46:23 295
1127 Jim Broughton Male 264 M50+ 52 Thornbury RC 01:46:58 296 01:46:39 301
1807 Anthony Darbyshire Male 265 MOPEN 103 Greater Manchester Police 01:46:58 297 01:45:51 283
1753 Daniel Bamber Male 266 MOPEN 104 East Cheshire Harriers 01:47:04 298 01:46:35 298
929 Thomas Featherby Male 267 MOPEN 105 01:47:05 299 01:46:09 289
1894 Simon Dermont Male 268 M40+ 105 01:47:10 300 01:47:01 315