Showing 401 to 500 of 1474 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
939 Andy Heber Male 350 M40+ 141 01:51:05 401 01:49:09 376
472 Jane Hallows Female 52 F35+ 23 penny lane striders 01:51:08 402 01:51:00 431
763 Andrew Gittins Male 351 M40+ 142 Black Combe Runners 01:51:10 403 01:51:00 430
1302 Willie Richmond Male 352 M40+ 143 Lytham St Annes Road Runners 01:51:13 404 01:50:53 427
510 Roger Wilkins Male 353 M60+ 8 01:51:17 405 01:50:19 416
332 Ian Owen Male 354 M40+ 144 Sutton Harriers 01:51:19 406 01:49:48 394
1205 Fiona Milligan Female 53 F35+ 24 Edinburgh Triathletes 01:51:20 407 01:49:45 392
1690 Christopher Moss Male 355 M40+ 145 Wesham Road Runners 01:51:21 408 01:51:04 434
1408 Andrew Raynes Male 356 M40+ 146 Tri Team Glos. 01:51:22 409 01:50:07 409
937 Mark Emmett Male 357 M50+ 69 Radcliffe AC 01:51:23 410 01:50:51 426
1184 Ward Linney Male 358 MOPEN 134 Forest of Dean AC 01:51:25 411 01:49:55 398
469 John Wain Male 359 M40+ 147 01:51:27 412 01:50:15 413
1457 David Hughes Male 360 M40+ 148 01:51:29 413 01:50:02 407
1676 Miran Aprahamian Male 361 M50+ 70 Sale 01:51:30 414 01:50:00 406
2 Stephen Hillas Male 362 M40+ 149 Aire Valley Runners 01:51:30 415 01:50:11 410
1078 Mohammed Haneef Male 363 MOPEN 135 Aire Valley Runners 01:51:30 416 01:50:12 411
259 Peter Tanker Male 364 M40+ 150 Hallamshire Harriers 01:51:31 417 01:50:57 429
180 Louise Perrins Female 54 FOPEN 19 Totley AC 01:51:36 418 01:50:19 415
1656 Adam Hartley Male 365 MOPEN 136 01:51:36 419 01:49:24 383
952 Mike Short Male 366 MOPEN 137 01:51:38 420 01:51:29 448
704 Philip Graystone Male 367 M40+ 151 01:51:42 421 01:50:55 428
1499 Paul Sykes Male 368 M40+ 152 01:51:43 422 01:50:00 405
1240 Gwen Kinloch Female 55 F45+ 11 01:51:44 423 01:50:51 424
214 Mark Richards Male 369 M40+ 153 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:51:46 424 01:50:32 418
1452 Anna Moir Female 56 F35+ 25 Preston Harriers 01:51:46 425 01:51:39 453
1030 Cliff Etherden Male 370 M60+ 9 Saddleworth Runners 01:51:50 426 01:51:26 445
113 Grace Hough Female 57 F55+ 2 telford harriers 01:51:51 427 01:51:16 442
720 Terry Herbert Male 371 M50+ 71 Nort East Veterans A C 01:51:53 428 01:51:13 441
409 Britta Sendlhofer Female 58 F35+ 26 Ambleside AC 01:51:53 429 01:50:51 425
41 Stephanie Goodchild Female 59 F35+ 27 Manchester YMCA Harriers 01:51:54 430 01:51:02 433
1405 Scott Beattie Male 372 MOPEN 138 01:51:54 431 01:51:05 435
753 Louis Dewhurst Male 373 MOPEN 139 01:51:54 432 01:51:47 454
918 Peter Majer Male 374 MOPEN 140 road runners club 01:51:58 433 01:51:38 452
589 John Fawcett Male 375 M40+ 154 01:51:59 434 01:49:58 402
965 Colin Benn Male 376 M50+ 72 werrington joggers 01:52:01 435 01:51:06 437
1529 Andy Coombs Male 377 M40+ 155 Leeds and Bradford Triathlon C 01:52:03 436 01:51:22 443
1360 Steven Mccloy Male 378 MOPEN 141 01:52:03 437 01:51:05 436
771 Liam Bergin Male 379 MOPEN 142 01:52:04 438 01:50:35 420
999 Rachael Howard Female 60 FOPEN 20 Horsforth Harriers 01:52:05 439 01:51:58 460
106 Andrew Whittington Male 380 M40+ 156 stadium runners 01:52:07 440 01:51:11 440
179 Jeremy Makin Male 381 M40+ 157 Quakers Running Club 01:52:08 441 01:51:06 438
1750 Adrian Pugh Male 382 M40+ 158 Trent Park Running Club 01:52:12 442 01:51:27 446
1061 Sarah Sherratt Female 61 F35+ 28 01:52:13 443 01:52:04 463
1463 Magnus McGrandell Male 383 MOPEN 143 01:52:16 444 01:50:06 408
456 Anthony Bridgwood Male 384 M60+ 10 Michelin AC 01:52:20 445 01:52:05 464
1319 Robin Gore Male 385 M40+ 159 01:52:21 446 01:52:07 467
989 Gary Moore Male 386 M40+ 160 Wesham Road Runners 01:52:32 447 01:52:14 472
503 Colin Henderson Male 387 M40+ 161 Helm Hill Runners 01:52:34 448 01:52:03 462
481 Antony Bishop Male 388 MOPEN 144 01:52:35 449 01:50:35 419
557 Stewart Robinson Male 389 MOPEN 145 01:52:35 450 01:50:42 421
1147 David Macdonald Male 390 MOPEN 146 01:52:46 451 01:52:37 490
60 Anthony Lees Male 391 M40+ 162 01:52:48 452 01:52:37 491
342 David Bower Male 392 M40+ 163 Aire Valley Runners 01:52:49 453 01:51:34 450
324 Stephen Millwood Male 393 M60+ 11 Penistone Footpath Runners and 01:52:52 454 01:51:37 451
398 Honor Duffield Female 62 FOPEN 21 Skelmersdale Boundary Harriers 01:52:53 455 01:52:33 483
689 Gerald Brown Male 394 M40+ 164 01:52:56 456 01:51:54 458
897 Paula Varley Female 63 FOPEN 22 Wimbledon Windmilers 01:52:57 457 01:52:14 470
136 Jim Coldwell Male 395 MOPEN 147 01:52:59 458 01:52:15 473
1173 Edward James East Male 396 MOPEN 148 baildon Runners 01:53:00 459 01:51:48 456
1755 Timothy Miles Male 397 MOPEN 149 01:53:02 460 01:50:27 417
202 Daniel Unsworth Male 398 MOPEN 150 wigan police triathlon 01:53:03 461 01:52:17 476
341 Janet Wright Female 64 F35+ 29 Aire Valley Runners 01:53:06 462 01:51:52 457
33 Paul Lowe Male 399 M40+ 165 01:53:09 463 01:51:59 461
1338 Rob Hancox Male 400 M40+ 166 01:53:11 464 01:50:47 423
361 Trevor Free Male 401 M50+ 73 Handy Cross Runners 01:53:15 465 01:51:47 455
1540 Paul Richardson Male 402 MOPEN 151 01:53:16 466 01:51:24 444
620 Richard Dennis Male 403 MOPEN 152 01:53:17 467 01:51:58 459
566 Maire Irlam Female 65 F35+ 30 Fenland Running Club 01:53:17 468 01:51:00 432
1128 Bettina Broughton Female 66 F45+ 12 Thornbury RC 01:53:18 469 01:52:58 505
543 Rob Aspinall Male 404 MOPEN 153 01:53:18 470 01:52:35 484
1448 Keith Sleightholme Male 405 M60+ 12 01:53:19 471 01:52:09 468
1710 Nicole Torr Female 67 F35+ 31 Saddleworth Runners 01:53:20 472 01:52:33 482
406 Siobhan Mcfeely Female 68 F45+ 13 01:53:24 473 01:52:07 466
684 David Gray Male 406 M50+ 74 01:53:24 474 01:52:36 485
568 Graham Foster Male 407 M40+ 167 01:53:25 475 01:50:43 422
687 Andrew Godfrey Male 408 M50+ 75 Billingham Marsh House Harrier 01:53:25 476 01:52:30 481
1780 Sarah Kay Norman Female 69 FOPEN 23 01:53:25 477 01:52:16 475
599 Dominic Hall Male 409 MOPEN 154 01:53:27 478 01:51:09 439
1752 Howard Bamber Male 410 M50+ 76 East Cheshire Harriers 01:53:29 479 01:52:52 502
431 Steve Rolfe Male 411 MOPEN 155 01:53:30 480 01:51:28 447
264 Rebecca Cash Female 70 F35+ 32 Ambleside AC 01:53:32 481 01:52:22 479
861 David Shorrock Male 412 M50+ 77 Darwen Dashers 01:53:32 482 01:52:14 471
1271 Michael Naylor Male 413 M40+ 168 01:53:33 483 01:53:12 514
29 Kevin Williams Male 414 M40+ 169 01:53:36 484 01:52:59 506
1687 Shiela Waite Female 71 F35+ 33 01:53:40 485 01:52:43 494
269 Mik Lambert Male 415 M40+ 170 Scarborough A C 01:53:40 486 01:52:36 486
438 Ian Carr Male 416 M40+ 171 01:53:40 487 01:52:36 487
4 Guy Beaumont Male 417 M40+ 172 01:53:42 488 01:52:22 478
105 Alan Dolley Male 418 M40+ 173 01:53:42 489 01:52:47 498
1041 Philip Egan Male 419 MOPEN 156 01:53:43 490 01:52:11 469
1308 Steve Huggonson Male 420 MOPEN 157 01:53:43 491 01:52:46 496
646 Charles Allen Male 421 M40+ 174 Burnham Joggers 01:53:43 492 01:52:38 492
1350 Ian Milburn Male 422 M60+ 13 Fenland Running Club 01:53:44 493 01:52:47 497
1084 Jayne Horry Female 72 F45+ 14 Killamarsh Kestrels 01:53:45 494 01:52:21 477
126 David Brooks Male 423 MOPEN 158 Blackpool Wyre and Fylde AC 01:53:45 495 01:52:44 495
1086 Jonathan Bromilow Male 424 MOPEN 159 01:53:46 496 01:53:32 525
1064 Greg Tagney Male 425 M50+ 78 Dallam Running Club. 01:53:46 497 01:52:50 500
1562 Jeff Kiveal Male 426 M50+ 79 Saddleworth Runners 01:53:48 498 01:52:51 501
389 Peter Gibson 427 M50+ 80 Blackpool Wyre and Fylde AC 01:53:48 499 01:52:37 488
489 Simon Smith Male 428 MOPEN 160 01:53:56 500 01:53:05 510