Showing 1 to 100 of 1474 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
521 Nick Leigh Male 1 MOPEN 1 Altrincham 01:15:57 1 01:15:56 1
1878 John Hunter Male 6 M40+ 1 Loftus and Whitby AC 01:21:06 6 01:21:05 6
1865 Alex Rowe Male 13 M50+ 1 Wesham Road Runners 01:24:51 13 01:24:50 13
1479 Pollyanne Veazey-French Female 1 FOPEN 1 01:29:39 35 01:29:37 35
1853 Kate Nelson Female 2 F35+ 1 York Knavesmire Harriers 01:32:06 45 01:32:05 47
653 Dave Waywell Male 77 M60+ 1 Wesham Road Runners 01:35:13 84 01:35:10 90
654 Susan Cooper Female 11 F55+ 1 Southport Waterloo AC 01:38:34 137 01:38:28 142
862 Kathleen Aubrey Female 12 F45+ 1 Helm Hill Runners 01:38:56 143 01:38:26 141
1615 Ted Orrell Male 304 M70+ 1 Clayton Le Moors Harriers 01:49:01 344 01:48:57 367
346 Dorothy Fairhurst Female 396 F65+ 1 St Helens Sutton A.C. 02:26:31 1288 02:26:19 1317
1879 Steve Littler Male 2 MOPEN 2 Wesham Road Runners 01:16:52 2 01:16:51 2
1834 Colin Rigby Male 7 M40+ 2 Horwich RMI Harriers 01:22:29 7 01:22:27 7
1617 Andrew Whittaker Male 26 M50+ 2 Matlock AC 01:28:37 26 01:28:35 26
1627 Josie Hodgetts Female 3 FOPEN 2 01:33:05 53 01:33:02 57
1563 Jacqueline Redmayne Female 5 F35+ 2 Chorley Harriers 01:33:47 64 01:33:43 65
1899 Steve Pierce Male 129 M60+ 2 Kendal AC 01:38:48 140 01:38:41 145
632 Pauline Straw Female 14 F45+ 2 Totley AC 01:41:17 179 01:41:05 181
113 Grace Hough Female 57 F55+ 2 telford harriers 01:51:51 427 01:51:16 442
1161 David Naylor Male 429 M70+ 2 01:54:00 502 01:53:24 522
1389 Donald Naylor Male 3 MOPEN 3 Hunters Bog Trotters 01:18:35 3 01:18:34 3
598 Keith Robershaw Male 10 M40+ 3 Chester-le-Street AC 01:23:47 10 01:23:46 10
1258 Russ Corsini Male 27 M50+ 3 Darwen Dashers 01:28:40 27 01:28:37 27
300 Eleanor Greenfield Female 4 FOPEN 3 Nuneaton Harriers 01:33:21 58 01:33:14 60
345 Michelle Clarke Female 6 F35+ 3 telford harriers 01:34:36 74 01:34:01 67
683 David Clarkson Male 163 M60+ 3 penny lane striders 01:41:10 176 01:41:06 182
750 Carol Heycock Female 19 F45+ 3 01:42:50 216 01:41:47 203
957 Julia King Female 74 F55+ 3 Eden Runners 01:54:03 504 01:52:37 489
450 Tony Wrathall Male 477 M70+ 3 01:56:20 573 01:55:21 586
1083 Charlie Pass Male 4 MOPEN 4 Wesham Road Runners 01:19:12 4 01:19:11 4
1185 Christopher Howie Male 11 M40+ 4 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:24:20 11 01:24:18 11
1000 Joe Swarbrick Male 31 M50+ 4 RED ROSE ROAD RUNNERS 01:29:00 31 01:28:55 30
1513 Yvonne Wyke Female 7 F35+ 4 PARBOLD PINK PANTHERS 01:34:46 78 01:34:40 81
878 Sarah Plint Female 9 FOPEN 4 Middle Meadow Milers 01:38:12 125 01:38:02 134
236 Joe Frazer Male 171 M60+ 4 Blyth Running Club 01:41:42 186 01:41:28 192
714 Janet Hutton Female 28 F45+ 4 Totley AC 01:45:13 263 01:45:01 272
1886 William Booth Male 478 M70+ 4 01:56:22 576 01:54:13 552
699 Stephen Wilkinson Female 122 F55+ 4 Wesham Road Runners 01:59:20 679 01:59:03 712
327 Jonathan Scott Male 5 MOPEN 5 St Albans Striders 01:20:31 5 01:20:29 5
262 Andrew Cottier 12 M40+ 5 Dewsbury Road Runners 01:24:35 12 01:24:31 12
1417 Alan Hudson Male 33 M50+ 5 Wesham Road Runners 01:29:09 33 01:29:07 33
155 Sharon Dixon Female 8 F35+ 5 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:36:07 97 01:36:02 101
1539 Claire Somerton Female 10 FOPEN 5 01:38:18 128 01:37:22 120
301 Peter Greenfield Male 179 M60+ 5 Nuneaton Harriers 01:42:09 195 01:42:02 215
651 Kath Hoyer Female 33 F45+ 5 Wesham Road Runners 01:47:23 303 01:47:19 322
435 Susan Lucas Female 123 F55+ 5 Lancaster & Morecambe AC 01:59:41 688 01:58:57 706
171 Allan Smith Male 583 M70+ 5 3ms gorseinon r r c 02:00:35 713 02:00:26 758
1838 Matthew Cox Male 8 MOPEN 6 01:23:14 8 01:23:14 8
1876 Paul Collins Male 14 M40+ 6 Bromsgrove & Redditch AC 01:25:31 14 01:25:29 14
302 Roger Brewster Male 35 M50+ 6 Clayton Le Moors Harriers 01:29:49 36 01:29:47 36
151 Susan Fourie Female 13 F35+ 6 01:39:01 144 01:38:51 147
1386 Anne Hydon Female 15 FOPEN 6 Sedgefield Harriers 01:41:21 181 01:41:13 186
141 Keith White Male 240 M60+ 6 Fenland Running Club 01:45:27 268 01:44:30 261
1092 Christine Preston Female 35 F45+ 6 Todmorden Harriers 01:47:40 315 01:47:28 328
51 Yvonne Twelvetree Female 130 F55+ 6 Totley AC 02:00:28 709 01:59:15 720
1094 Wade Cooper Male 746 M70+ 6 East Cheshire Harriers 02:10:43 971 02:09:08 971
1403 Barry Norman Male 9 MOPEN 7 Wesham Road Runners 01:23:18 9 01:23:16 9
1619 Graham Bell Male 16 M40+ 7 Elswick Harriers 01:26:03 16 01:25:51 16
1210 Steve Varney Male 43 M50+ 7 Kendal AC 01:32:00 44 01:31:48 45
175 Laura Bannister Female 16 FOPEN 7 Burnley 01:41:51 191 01:41:45 200
1659 Jacqueline Keavney Female 17 F35+ 7 Swaledale Road Runners 01:42:36 207 01:42:28 225
340 Joanne O'Dowd Female 39 F45+ 7 Eden Runners 01:48:32 333 01:48:11 346
677 Peter Ion Male 297 M60+ 7 Kendal AC 01:48:36 336 01:48:26 352
158 Barbara Parkinson 133 F55+ 7 Rugby & Northampton AC 02:00:47 723 02:00:07 747
924 Michael Ackerley Male 893 M70+ 7 02:26:32 1289 02:23:46 1276
813 Steve Cockrell Male 15 MOPEN 8 Fenland Running Club 01:25:44 15 01:25:41 15
1694 David Cairns Male 17 M40+ 8 saltwell harriers 01:26:10 17 01:26:08 17
768 Chris Speight Male 49 M50+ 8 Helm Hill Runners 01:32:53 51 01:32:49 53
534 Maria Conaghan Female 18 FOPEN 8 penny lane striders 01:42:44 213 01:42:35 229
1826 Melanie Koth Female 22 F35+ 8 01:43:26 232 01:43:19 241
845 Cath Musetti Female 40 F45+ 8 Ambleside AC 01:48:49 340 01:47:23 326
510 Roger Wilkins Male 353 M60+ 8 01:51:17 405 01:50:19 416
369 Pam Appleton Female 142 F55+ 8 St Helens Sutton A.C. 02:01:36 753 02:01:24 783
1121 Brian M Darling Male 939 M70+ 8 02:39:25 1398 02:39:15 1401
754 Brendan Bolland Male 18 M40+ 9 Horwich RMI Harriers 01:26:30 18 01:26:27 18
1347 Tom Hobbins Male 19 MOPEN 9 Stafford Harriers 01:26:42 19 01:26:40 19
678 Chris Mason Male 52 M50+ 9 South Derbyshire Road Runners 01:33:13 55 01:33:06 58
1774 Laurey Rankin Female 20 FOPEN 9 Trent Park Running Club 01:42:51 218 01:42:07 218
245 Lauren Marsden Female 24 F35+ 9 Swinton Running Club 01:44:19 244 01:44:04 254
263 Fiona Woodhouse Female 42 F45+ 9 Stainland Lions 01:49:32 356 01:48:32 356
1030 Cliff Etherden Male 370 M60+ 9 Saddleworth Runners 01:51:50 426 01:51:26 445
1508 Jan Forrester Female 148 F55+ 9 Matlock AC 02:01:59 768 02:00:45 768
856 Brian Slade Male 948 M70+ 9 02:46:07 1433 02:43:55 1431
1718 Roger Tomlin Male 20 MOPEN 10 Beverley AC 01:26:55 20 01:26:52 20
1384 Martin Andrew Male 21 M40+ 10 run3.co.uk 01:27:23 21 01:27:23 21
1139 Martin Bates Male 56 M50+ 10 Wesham Road Runners 01:33:23 60 01:33:22 62
1146 Dawn Clark Female 21 FOPEN 10 Spa Striders 01:43:10 227 01:42:59 236
1877 Jane Hawkins Female 25 F35+ 10 Bromsgrove & Redditch AC 01:45:08 260 01:44:15 257
1257 Susan Corsini Female 45 F45+ 10 Darwen Dashers 01:50:11 371 01:49:49 396
456 Anthony Bridgwood Male 384 M60+ 10 Michelin AC 01:52:20 445 01:52:05 464
1414 Linda Bould Female 152 F55+ 10 Portsmouth Joggers 02:02:52 784 02:01:47 795
1685 Frank Grant Male 959 M70+ 10 Stafford Harriers 02:59:36 1461 02:58:20 1463
675 Pete Waywell Male 22 M40+ 11 Wesham Road Runners 01:27:30 22 01:27:28 22
153 Alex Davies Male 23 MOPEN 11 01:27:44 23 01:27:41 23
1544 graham cunliffe Male 61 M50+ 11 Wesham Road Runners 01:34:07 66 01:34:03 70
461 Claire Fowler Female 23 FOPEN 11 Loftus and Whitby AC 01:44:04 240 01:43:01 237
1104 Karen Mackinnon Female 26 F35+ 11 01:45:09 261 01:45:08 276
1240 Gwen Kinloch Female 55 F45+ 11 01:51:44 423 01:50:51 424
324 Stephen Millwood Male 393 M60+ 11 Penistone Footpath Runners and 01:52:52 454 01:51:37 451
234 Chrissie Verduyn Female 162 F55+ 11 Swinton Running Club 02:04:13 821 02:02:38 820
841 Eric Daykin Male 962 M70+ 11 road runners club 03:22:28 1469 03:20:59 1469