Showing 1 to 100 of 1474 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
521 Nick Leigh Male 1 MOPEN 1 Altrincham 01:15:57 1 01:15:56 1
1479 Pollyanne Veazey-French Female 1 FOPEN 1 01:29:39 35 01:29:37 35
1879 Steve Littler Male 2 MOPEN 2 Wesham Road Runners 01:16:52 2 01:16:51 2
1853 Kate Nelson Female 2 F35+ 1 York Knavesmire Harriers 01:32:06 45 01:32:05 47
1389 Donald Naylor Male 3 MOPEN 3 Hunters Bog Trotters 01:18:35 3 01:18:34 3
1627 Josie Hodgetts Female 3 FOPEN 2 01:33:05 53 01:33:02 57
1083 Charlie Pass Male 4 MOPEN 4 Wesham Road Runners 01:19:12 4 01:19:11 4
300 Eleanor Greenfield Female 4 FOPEN 3 Nuneaton Harriers 01:33:21 58 01:33:14 60
327 Jonathan Scott Male 5 MOPEN 5 St Albans Striders 01:20:31 5 01:20:29 5
1563 Jacqueline Redmayne Female 5 F35+ 2 Chorley Harriers 01:33:47 64 01:33:43 65
1878 John Hunter Male 6 M40+ 1 Loftus and Whitby AC 01:21:06 6 01:21:05 6
345 Michelle Clarke Female 6 F35+ 3 telford harriers 01:34:36 74 01:34:01 67
1834 Colin Rigby Male 7 M40+ 2 Horwich RMI Harriers 01:22:29 7 01:22:27 7
1513 Yvonne Wyke Female 7 F35+ 4 PARBOLD PINK PANTHERS 01:34:46 78 01:34:40 81
1838 Matthew Cox Male 8 MOPEN 6 01:23:14 8 01:23:14 8
155 Sharon Dixon Female 8 F35+ 5 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:36:07 97 01:36:02 101
1403 Barry Norman Male 9 MOPEN 7 Wesham Road Runners 01:23:18 9 01:23:16 9
878 Sarah Plint Female 9 FOPEN 4 Middle Meadow Milers 01:38:12 125 01:38:02 134
598 Keith Robershaw Male 10 M40+ 3 Chester-le-Street AC 01:23:47 10 01:23:46 10
1539 Claire Somerton Female 10 FOPEN 5 01:38:18 128 01:37:22 120
1185 Christopher Howie Male 11 M40+ 4 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:24:20 11 01:24:18 11
654 Susan Cooper Female 11 F55+ 1 Southport Waterloo AC 01:38:34 137 01:38:28 142
262 Andrew Cottier 12 M40+ 5 Dewsbury Road Runners 01:24:35 12 01:24:31 12
862 Kathleen Aubrey Female 12 F45+ 1 Helm Hill Runners 01:38:56 143 01:38:26 141
1865 Alex Rowe Male 13 M50+ 1 Wesham Road Runners 01:24:51 13 01:24:50 13
151 Susan Fourie Female 13 F35+ 6 01:39:01 144 01:38:51 147
1876 Paul Collins Male 14 M40+ 6 Bromsgrove & Redditch AC 01:25:31 14 01:25:29 14
632 Pauline Straw Female 14 F45+ 2 Totley AC 01:41:17 179 01:41:05 181
813 Steve Cockrell Male 15 MOPEN 8 Fenland Running Club 01:25:44 15 01:25:41 15
1386 Anne Hydon Female 15 FOPEN 6 Sedgefield Harriers 01:41:21 181 01:41:13 186
1619 Graham Bell Male 16 M40+ 7 Elswick Harriers 01:26:03 16 01:25:51 16
175 Laura Bannister Female 16 FOPEN 7 Burnley 01:41:51 191 01:41:45 200
1694 David Cairns Male 17 M40+ 8 saltwell harriers 01:26:10 17 01:26:08 17
1659 Jacqueline Keavney Female 17 F35+ 7 Swaledale Road Runners 01:42:36 207 01:42:28 225
754 Brendan Bolland Male 18 M40+ 9 Horwich RMI Harriers 01:26:30 18 01:26:27 18
534 Maria Conaghan Female 18 FOPEN 8 penny lane striders 01:42:44 213 01:42:35 229
1347 Tom Hobbins Male 19 MOPEN 9 Stafford Harriers 01:26:42 19 01:26:40 19
750 Carol Heycock Female 19 F45+ 3 01:42:50 216 01:41:47 203
1718 Roger Tomlin Male 20 MOPEN 10 Beverley AC 01:26:55 20 01:26:52 20
1774 Laurey Rankin Female 20 FOPEN 9 Trent Park Running Club 01:42:51 218 01:42:07 218
1384 Martin Andrew Male 21 M40+ 10 run3.co.uk 01:27:23 21 01:27:23 21
1146 Dawn Clark Female 21 FOPEN 10 Spa Striders 01:43:10 227 01:42:59 236
675 Pete Waywell Male 22 M40+ 11 Wesham Road Runners 01:27:30 22 01:27:28 22
1826 Melanie Koth Female 22 F35+ 8 01:43:26 232 01:43:19 241
153 Alex Davies Male 23 MOPEN 11 01:27:44 23 01:27:41 23
461 Claire Fowler Female 23 FOPEN 11 Loftus and Whitby AC 01:44:04 240 01:43:01 237
866 Karl Lee Male 24 MOPEN 12 Wesham Road Runners 01:27:58 24 01:27:57 24
245 Lauren Marsden Female 24 F35+ 9 Swinton Running Club 01:44:19 244 01:44:04 254
1733 Richard Marlton Male 25 M40+ 12 Stockport Harriers AC 01:28:28 25 01:28:25 25
1877 Jane Hawkins Female 25 F35+ 10 Bromsgrove & Redditch AC 01:45:08 260 01:44:15 257
1617 Andrew Whittaker Male 26 M50+ 2 Matlock AC 01:28:37 26 01:28:35 26
1104 Karen Mackinnon Female 26 F35+ 11 01:45:09 261 01:45:08 276
1258 Russ Corsini Male 27 M50+ 3 Darwen Dashers 01:28:40 27 01:28:37 27
913 Joanne Haslam Female 27 F35+ 12 Darwen Dashers 01:45:11 262 01:44:50 266
1764 Anthony Bowness Male 28 MOPEN 13 01:28:43 28 01:28:40 28
714 Janet Hutton Female 28 F45+ 4 Totley AC 01:45:13 263 01:45:01 272
1283 Peter Caldicott Male 29 M40+ 13 City of Hull 01:28:49 29 01:28:43 29
582 Annemarie Almond Female 29 F35+ 13 01:45:37 269 01:45:30 280
397 John Thompson Male 30 M40+ 14 Skelmersdale Boundary Harriers 01:28:58 30 01:28:56 31
1412 Catherine Brogan Female 30 FOPEN 12 Bolton United Harriers 01:46:24 281 01:45:58 285
1000 Joe Swarbrick Male 31 M50+ 4 RED ROSE ROAD RUNNERS 01:29:00 31 01:28:55 30
1151 Catherine Willis Female 31 FOPEN 13 Wallsend 01:46:44 286 01:46:23 296
997 Richard Shardlow Male 32 M40+ 15 Bromsgrove & Redditch AC 01:29:04 32 01:29:03 32
533 Jenny Featherstone Female 32 FOPEN 14 Totley AC 01:46:47 291 01:46:29 297
1417 Alan Hudson Male 33 M50+ 5 Wesham Road Runners 01:29:09 33 01:29:07 33
651 Kath Hoyer Female 33 F45+ 5 Wesham Road Runners 01:47:23 303 01:47:19 322
1638 Steven Myerscough Male 34 MOPEN 14 Wesham Road Runners 01:29:16 34 01:29:12 34
1542 Claire Wightman Female 34 F35+ 14 Saddleworth Runners 01:47:39 314 01:46:43 304
302 Roger Brewster Male 35 M50+ 6 Clayton Le Moors Harriers 01:29:49 36 01:29:47 36
1092 Christine Preston Female 35 F45+ 6 Todmorden Harriers 01:47:40 315 01:47:28 328
548 Jason Barlow Male 36 M40+ 16 Wesham Road Runners 01:29:54 37 01:29:50 37
343 Sarah Gauvin Female 36 F35+ 15 Fenland Running Club 01:47:42 316 01:47:11 318
1449 Stephen Peacock Male 37 M40+ 17 Beverley AC 01:30:03 38 01:30:00 38
815 Sharon Halliburton Female 37 F35+ 16 Keswick AC 01:47:46 317 01:46:41 302
1378 Carl Bolton Male 38 M40+ 18 01:30:15 39 01:30:12 39
1289 Bridget Wedderburn Female 38 F35+ 17 01:48:24 329 01:47:00 314
43 Andy Williams Male 39 M40+ 19 Blackpool Wyre and Fylde AC 01:30:50 40 01:30:39 40
340 Joanne O'Dowd Female 39 F45+ 7 Eden Runners 01:48:32 333 01:48:11 346
956 Jim Sutcliffe Male 40 M40+ 20 01:31:15 41 01:31:12 41
845 Cath Musetti Female 40 F45+ 8 Ambleside AC 01:48:49 340 01:47:23 326
1731 Mark Likeman Male 41 MOPEN 15 Heaton Harriers 01:31:31 42 01:31:17 42
1514 Pauline Aitchison Female 41 F35+ 18 Wooler Running Club 01:49:04 345 01:48:04 341
1209 Paul Robertson Male 42 M40+ 21 Spa Striders 01:31:43 43 01:31:28 43
263 Fiona Woodhouse Female 42 F45+ 9 Stainland Lions 01:49:32 356 01:48:32 356
1210 Steve Varney Male 43 M50+ 7 Kendal AC 01:32:00 44 01:31:48 45
737 Joanna Hensman Female 43 FOPEN 15 01:49:39 357 01:49:01 370
1653 Robert Shaw Male 44 MOPEN 16 01:32:10 46 01:31:36 44
879 Lindsay Harrod Female 44 F35+ 19 Helm Hill Runners 01:49:48 359 01:49:18 382
764 Mat Radbourne Male 45 MOPEN 17 Sinfin Running Club 01:32:17 47 01:32:06 48
1257 Susan Corsini Female 45 F45+ 10 Darwen Dashers 01:50:11 371 01:49:49 396
896 Charlie Wallace Male 46 MOPEN 18 Wimbledon Windmilers 01:32:24 48 01:32:15 49
718 Lucy Stamford Female 46 FOPEN 16 01:50:26 385 01:49:59 403
1435 Matthew Cooke Male 47 MOPEN 19 Hartshead Running Club 01:32:37 49 01:31:56 46
1734 Rachel Hanson Female 47 FOPEN 17 York Knavesmire Harriers 01:50:41 390 01:49:33 387
1131 Robert Williamson Male 48 M40+ 22 Loftus and Whitby AC 01:32:38 50 01:32:35 50
1148 Louisa Tweedale Female 48 FOPEN 18 01:50:43 392 01:49:37 389
768 Chris Speight Male 49 M50+ 8 Helm Hill Runners 01:32:53 51 01:32:49 53
254 Mark Rutherford Female 49 F35+ 20 01:50:55 397 01:48:23 349
732 Duncan Cowie Male 50 M40+ 23 Sinfin Running Club 01:33:01 52 01:32:51 54
50 Miranda Clarke Female 50 F35+ 21 Manchester YMCA Harriers 01:51:02 399 01:48:54 363