Showing 1 to 100 of 1480 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
784 John Herbert Male 1 M40 1 Nene Valley Harriers 01:16:03 1 01:16:03 1
1285 Harold Wyber Male 2 MOPEN 1 Woodford Green with Essex Ladi 01:17:17 2 01:17:17 2
851 Adam Peers Male 3 MOPEN 2 Asics Runner 01:18:31 3 01:18:31 3
336 Gareth Booth Male 4 M40 2 Horwich RMI 01:19:08 4 01:19:08 4
128 Paul Butler Male 5 M45 1 Loftus & Whitby AC 01:20:41 5 01:20:41 5
232 Paul Guinan Male 6 M40 3 Blackburn Harriers 01:21:19 6 01:21:19 6
723 Steven Cockrell Male 7 MOPEN 3 Nene Valley Harriers 01:21:59 7 01:21:59 7
1461 Ben Reah Male 8 MOPEN 4 01:22:17 8 01:22:17 8
250 Tim Pilkington Male 9 MOPEN 5 Wigan Harriers 01:22:27 9 01:22:26 9
1410 Gareth Green Male 10 MOPEN 6 Portobello Running Club 01:22:48 10 01:22:48 10
1418 Harry Stainton Male 11 MOPEN 7 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:23:03 11 01:23:02 11
543 Paul Kaiser Male 12 MOPEN 8 Valley Striders AC 01:23:58 12 01:23:58 13
376 Howard Oldham Male 13 MOPEN 9 East Cheshire Harriers 01:24:18 13 01:24:11 14
1434 Jonathan Pawson Male 14 MOPEN 10 Skipton AC 01:24:30 14 01:23:33 12
1055 Christopher Howie Male 15 M40 4 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:25:06 15 01:25:05 15
1620 Iain Pay Male 16 MOPEN 11 01:25:35 16 01:25:33 16
1604 David White Male 17 M40 5 Helme Hill Running Club 01:25:59 17 01:25:59 17
958 Alexander Sinclair Male 18 MOPEN 12 Ilkley Harriers 01:26:08 18 01:26:07 18
392 Anthony Bowness Male 19 M40 6 01:26:09 19 01:26:09 19
661 Andrew Cairns Male 20 MOPEN 13 North Shields Poly 01:26:14 20 01:26:13 21
404 Jim Thompson Male 21 M40 7 01:26:19 21 01:26:13 20
1658 Chris Kennedy Male 22 MOPEN 14 Saltwell Harriers 01:26:26 22 01:26:22 22
1818 Paul Haythorn Male 23 MOPEN 15 01:26:53 23 01:26:50 23
956 Alex Davies Male 24 M40 8 Eden Runners 01:27:00 24 01:26:56 24
1808 Jonathan Purslow Male 25 M45 2 01:27:07 25 01:27:04 25
1622 David Fawkes Male 26 MOPEN 16 01:27:36 26 01:27:31 26
1066 Mark Ellithorn Male 27 M45 3 Chorley Harriers 01:27:50 27 01:27:48 27
1492 Neil Mercer Male 28 M45 4 National Fire Service 01:27:51 28 01:27:49 28
127 David Edmondson Male 29 M45 5 Clayton le Moors Harriers 01:27:54 29 01:27:52 30
1282 Dave Walmsley Male 30 M45 6 Manchester YMCA Harriers 01:27:57 30 01:27:52 29
451 Jonathan Sinclair Male 31 M50 1 Ilkley Harriers 01:27:57 31 01:27:56 31
1243 Stephen Young Male 32 MOPEN 17 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:28:04 32 01:28:02 33
218 John Thomson Male 33 MOPEN 18 01:28:05 33 01:27:57 32
1400 Rob Williamson Male 34 M45 7 Loftus & Whitby AC 01:28:20 34 01:28:20 34
782 Eleanor Fowler Female 1 FOPEN 1 Nuneaton Harriers 01:28:27 35 01:28:26 35
1171 Andrew Meskimmon Male 35 M45 8 Dewsbury Road Runners 01:28:28 36 01:28:27 36
1602 Julian Mawson Male 36 M40 9 Otley AC 01:28:31 37 01:28:29 37
449 Richard Hayes Male 37 M40 10 Wrexham Tri 01:28:43 38 01:28:38 38
610 Alison McDonald Female 2 FOPEN 2 Central AC 01:28:47 39 01:28:45 40
1705 Jason Barlow Male 38 M40 11 Wesham Road Runners 01:28:50 40 01:28:45 39
1428 Andrew Draper Male 39 MOPEN 19 Lytham St Annes Road Runners 01:28:58 41 01:28:56 41
1127 Robert Barkley Male 40 MOPEN 20 Blyth Running Club 01:29:21 42 01:29:20 42
16 Tony Flanagan Male 41 M45 9 Swinton Running Club 01:29:30 43 01:29:27 43
933 David Garner Male 42 M45 10 Manchester YMCA Harriers 01:29:42 44 01:29:41 44
1850 Martin Scholfield Male 43 MOPEN 21 01:29:49 45 01:29:42 45
1718 Howard Seal Male 44 MOPEN 22 Derwent AC 01:30:07 46 01:30:04 46
618 Matt Wilson Male 45 MOPEN 23 Kendal AAC 01:30:12 47 01:30:09 47
996 Ken Addison Male 46 M55 1 Red Rose Road Runners 01:30:32 48 01:30:30 48
1559 Gary Thorpe Male 47 M45 11 Ambleside AC 01:30:46 49 01:30:46 49
1758 Martin Quinn Male 48 MOPEN 24 Chorley Harriers 01:31:08 50 01:31:04 50
939 Scott Williamson Male 49 MOPEN 25 Corstorphine AAC 01:31:13 51 01:31:09 51
267 Darren Rodmell Male 50 MOPEN 26 Beverley AC 01:31:21 52 01:31:19 52
1781 Simon Kelly Male 51 MOPEN 27 Trawden AC 01:31:31 53 01:31:26 53
389 Joe Swarbrick Male 52 M55 2 Red Rose Road Runners 01:31:36 54 01:31:33 56
875 Stephen Dunbar Male 53 M40 12 Kestrel Super Flyers 01:31:39 55 01:31:30 54
452 Peter Shaw Male 54 M60 1 Ripley Running Club 01:31:46 56 01:31:31 55
547 Kie Jackson Male 55 MOPEN 28 01:31:54 57 01:31:49 57
160 Ian Salkeld Male 56 MOPEN 29 Jarrow and Hebburn 01:32:07 58 01:32:04 58
131 Stephen Robjohns Male 57 M45 12 Bexley Harriers 01:32:18 59 01:32:15 61
59 Carl Price Male 58 M50 2 Swinton Running Club 01:32:20 60 01:32:15 59
379 Adam Brannon Male 59 MOPEN 30 Sneyd Striders 01:32:32 61 01:32:15 60
1833 Dominic Cooper Male 60 MOPEN 31 Mossley Hill AC 01:32:38 62 01:32:24 62
1357 Robin Owen Male 61 MOPEN 32 Abbey Runners 01:32:51 63 01:32:49 66
1518 Christopher Summers Male 62 MOPEN 33 Totley Athletic Club 01:32:59 64 01:32:48 64
1623 John Collier Male 63 M55 3 01:33:00 65 01:32:54 67
825 Paula Irons Female 3 F35 1 Yaxley Runners & Joggers 01:33:10 66 01:33:05 69
1765 Graham Lyons Male 64 M40 13 01:33:14 67 01:33:12 71
1271 Louis Dewhurst Male 65 MOPEN 34 Harris Harriers 01:33:18 68 01:32:57 68
1450 Simon Stanway Male 66 M40 14 Barrow & Furness Striders AC 01:33:22 69 01:33:21 72
744 Richard Maunder Male 67 MOPEN 35 Plymouth Triathlon Club 01:33:24 70 01:33:10 70
857 Tim Morris Male 68 MOPEN 36 Trinity Eggs 01:33:29 71 01:32:49 65
611 Matthew Beardsall Male 69 MOPEN 37 01:33:37 72 01:32:44 63
1672 Kevin Scott Male 70 M40 15 01:33:51 73 01:33:44 73
573 Ben Sheppard Male 71 MOPEN 38 Ilkley Harriers 01:33:51 74 01:33:47 75
581 Adrian Martin Male 72 MOPEN 39 Fenland Running Club 01:33:53 75 01:33:49 77
438 Philip Pearson Male 73 M50 3 Saltwell Harriers 01:33:54 76 01:33:48 76
1764 Christopher Lodge Male 74 MOPEN 40 01:33:58 77 01:33:46 74
511 Shane Cliffe Male 75 M45 13 Red Rose Road Runners 01:33:58 78 01:33:57 79
983 Barnaby Linton Male 76 MOPEN 41 01:34:02 79 01:34:00 81
783 Eric Fowler Male 77 M45 14 Nuneaton Harriers 01:34:03 80 01:34:01 82
1269 Sarah Dudgeon Female 4 F35 2 Serpentine 01:34:08 81 01:34:00 80
1745 Anthony Metcalf Male 78 M55 4 Mossley Hill AC 01:34:22 82 01:34:19 83
1427 Matthew Kingston Male 79 M40 16 Claremont Road Runners 01:34:25 83 01:33:49 78
1804 Simon Eaton Male 80 M40 17 Wesham Road Runners 01:34:38 84 01:34:33 84
517 Christopher Mason Male 81 M60 2 South Derbyshire Road Runners 01:34:45 85 01:34:43 88
1738 Philip Butler Male 82 M45 15 Red Rose Road Runners 01:34:47 86 01:34:41 86
1149 Frank Caci Male 83 MOPEN 42 Michelin AC 01:34:48 87 01:34:44 89
1152 Andy Crawshaw Male 84 M45 16 Tri Clan 01:34:53 88 01:34:50 91
1463 Alan Metcalf Male 85 M50 4 Preston Harriers 01:34:54 89 01:34:51 93
1813 Kevin Edwards Male 86 M45 17 Wigan Harriers 01:34:57 90 01:34:52 94
1457 Rory Harris Male 87 MOPEN 43 01:34:57 91 01:34:48 90
1766 Ronald Thorn Male 88 MOPEN 44 Saltwell Harriers 01:34:58 92 01:34:51 92
1741 Martyn Hewitt Male 89 MOPEN 45 Kippax Harriers 01:35:00 93 01:34:41 87
539 Ian Crabtree Male 90 M45 18 Chorley Harriers 01:35:08 94 01:35:04 95
916 John Bertenshaw Male 91 M55 5 Wesham Road Runners 01:35:09 95 01:35:08 97
1776 Ian McDougall Male 92 M45 19 Cumberland AC 01:35:15 96 01:35:04 96
1084 Anthony Hall Male 93 M40 18 Trawden AC 01:35:27 97 01:35:14 99
1151 John Collins Male 94 MOPEN 46 01:35:34 98 01:35:11 98
1335 David Nadler Male 95 M55 6 Ellesmere Port Running Club 01:35:40 99 01:35:34 101
1042 Claire Bunce Female 5 FOPEN 3 Red Rose Road Runners 01:35:43 100 01:35:37 103