Showing 1 to 100 of 812 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
511 Dan Garbutt Male 1 MOPEN 1 DurhamCityHarriers 00:30:27 1 00:30:27 1
503 Alyson Dixon Female 1 FOPEN 1 SunderlandStrollers 00:34:06 22 00:34:05 22
708 Mark Buckingham Male 2 MOPEN 2 Holmfirth Harriers 00:30:30 2 00:30:30 2
545 Julie Briscoe Female 2 FOPEN 2 Wakefield Harriers 00:35:32 47 00:35:31 48
960 Alan Buckley Male 3 MOPEN 3 Leeds City AC 00:30:43 3 00:30:43 3
574 Helen Singleton Female 3 FOPEN 3 Wakefield Harriers 00:35:59 52 00:35:57 52
959 Andy Ward Male 4 M40 1 Clowne Road Runners 00:30:47 4 00:30:47 4
755 Kelly Crickmore Female 4 FOPEN 4 Chester Tri Club 00:36:06 55 00:36:05 55
571 Mike Burrett Male 5 MOPEN 4 Leeds City AC 00:31:47 5 00:31:47 5
638 Charlotte Sanderson Female 5 FOPEN 5 Thirsk and Sowerby 00:36:26 63 00:36:24 63
360 Gary Priestley Male 6 MOPEN 5 Salford Harriers 00:32:03 6 00:32:03 6
109 Pauline Munro Female 6 F40 1 Wetherby Runners 00:36:27 64 00:36:25 65
401 James Smith Male 7 MOPEN 6 Leeds City AC 00:32:18 7 00:32:18 7
921 Lisa Mawer Female 7 F40 2 Wetherby Runners 00:38:04 102 00:38:04 105
664 Alasdair Russell Male 8 MOPEN 7 Kendal AC 00:32:18 8 00:32:18 8
130 Nicky Green Female 8 F40 3 Barnsley AC 00:38:06 104 00:38:02 104
113 Iain Quinn Male 9 MOPEN 8 Barrow&FurnessStridersAC 00:32:32 9 00:32:30 9
1078 Eleanor Alexander Female 9 FOPEN 6 SouthamptonAthleticsClub 00:38:25 112 00:38:25 113
457 Tom Jenkins Male 10 MOPEN 9 Hallamshire Harriers 00:32:43 10 00:32:42 10
124 Jenny Latham Female 10 FOPEN 7 Wakefield Harriers 00:38:29 114 00:38:25 114
902 Paul Marchant Male 11 MOPEN 10 Rothwell Harriers 00:32:45 11 00:32:44 11
586 Claire Spencer Female 11 FOPEN 8 KimberworthStriders 00:38:53 123 00:38:47 123
584 Steve Hebblethwaite Male 12 MOPEN 11 KeswickAC 00:32:46 12 00:32:45 12
110 Penny Ditchfield Female 12 FOPEN 9 MelthamAC 00:39:00 125 00:38:55 125
204 Andrew Challenger Male 13 MOPEN 12 Hallamshire Harriers 00:32:48 13 00:32:46 13
824 Amy Green Female 13 FOPEN 10 Keighley&CravenAC 00:39:09 128 00:39:03 128
877 David Turnbull Male 14 MOPEN 13 Holmfirth Harriers 00:32:55 14 00:32:55 14
33 Roslyn Eadie Female 14 FOPEN 11 Hyde Park Harriers 00:39:48 145 00:39:44 146
580 Steve Worthington Male 15 MOPEN 14 Lancaster&MorecambeAC 00:32:58 15 00:32:57 15
306 Jenny Lingrell Female 15 F40 4 Barnsley Harriers 00:39:52 148 00:39:45 147
178 Rob Keal Male 16 MOPEN 15 NottinghamAC 00:33:10 16 00:33:08 16
90 Yamuna Thiru Female 16 F45 1 ElswickHarriers 00:40:17 159 00:40:12 160
1056 Shaun O'Grady Male 17 MOPEN 16 NewMarskeHarriers 00:33:21 17 00:33:20 17
814 Beth Massey Female 17 F40 5 Ilkley Harriers 00:40:17 160 00:40:11 159
267 Daniel Fisher Male 18 MOPEN 17 Valley Striders 00:33:30 18 00:33:30 18
590 Sarah Terry Female 18 FOPEN 12 Long Eaton RC 00:40:25 162 00:40:23 164
174 Ben Beattie Male 19 MOPEN 18 Hallamshire Harriers 00:34:02 19 00:34:01 19
318 Nicky Steel Female 19 FOPEN 13 Wakefield Harriers 00:40:52 170 00:40:43 172
1038 Iain Twaddle Male 20 M40 2 NorthShieldsPolytechnic 00:34:04 20 00:34:04 21
702 Kerry Storrar Female 20 FOPEN 14 Barnsley AC 00:40:56 174 00:40:49 176
1031 Julian Hood Male 21 MOPEN 19 York Acorn 00:34:04 21 00:34:03 20
771 Chloe Ryall Female 21 FOPEN 15 Leeds City AC 00:40:58 176 00:40:58 181
339 Gregan Clarkson Male 22 MOPEN 20 Kingston Upon Hull AC 00:34:13 23 00:34:12 23
553 Bev Wright Female 22 F50 1 Blackpool Wyre&Fylde 00:41:09 183 00:41:02 185
95 Ben Bennett Male 23 M40 3 RedhillRR 00:34:15 24 00:34:13 24
264 Laronda Kitchen Female 23 F40 6 00:41:18 188 00:41:16 194
152 Dennis Speck Male 24 MOPEN 21 York Acorn 00:34:16 25 00:34:14 25
337 Sarah Bostwick Female 24 FOPEN 16 Wakefield Harriers 00:41:23 192 00:41:19 196
497 Charlie Palmer Male 25 MOPEN 22 BedfordandCountyAC 00:34:21 26 00:34:20 26
458 Dawn Broom Female 25 F45 2 Barnsley AC 00:41:27 196 00:41:21 197
28 Chris Thornton Male 26 MOPEN 23 Skyrac AC 00:34:33 27 00:34:31 27
241 Annette Cockfield Female 26 FOPEN 17 00:41:55 206 00:41:30 200
885 John Convery Male 27 M50 1 Bingley Harriers 00:34:42 28 00:34:41 28
602 Hollie Bramley Female 27 FOPEN 18 Harrogate Harriers 00:42:12 213 00:42:04 216
607 Jonny McKenna Male 28 MOPEN 24 00:34:46 29 00:34:46 29
576 Jenny Beaumont Female 28 FOPEN 19 Skyrac AC 00:42:43 230 00:42:40 246
1086 Gavin Duffy Male 29 MOPEN 25 BilliinghamMarshHouseHarriers 00:34:47 30 00:34:47 30
149 Lucy Verrill Female 29 FOPEN 20 Holmfirth Harriers 00:42:50 238 00:42:39 243
733 Gavin Felton Male 30 M40 4 Barnsley AC 00:34:52 31 00:34:51 31
256 Amanda Sterling Female 30 F40 7 Keighley&CravenAC 00:42:52 239 00:42:39 245
1003 James Robinson Male 31 MOPEN 26 Bingley Harriers 00:34:54 32 00:34:52 32
1060 Susannah Allen Female 31 FOPEN 21 SaleHarriers 00:42:59 247 00:42:39 244
141 James Wardman Male 32 MOPEN 27 Rothwell Harriers 00:34:58 33 00:34:56 33
831 Rebecca Winter Female 32 FOPEN 22 Ackworth Road Runners 00:43:01 249 00:42:33 240
311 Richard Spooner Male 33 MOPEN 28 BarnsleyHarriers 00:35:08 34 00:35:07 34
556 Rebecca Fishburn Female 33 FOPEN 23 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:43:11 254 00:43:00 254
325 Ian Davies Male 34 MOPEN 29 KeswickAC 00:35:13 35 00:35:07 35
222 Clare Stevens Female 34 F40 8 Keighley&CravenAC 00:43:21 260 00:43:08 264
971 Julian Rose Male 35 M45 1 Holmfirth Harriers 00:35:15 36 00:35:14 36
1037 Clare Manser Female 35 FOPEN 24 DurhamCityHarriers 00:43:36 270 00:43:24 273
1043 Michael Hunt Male 36 M40 5 TraffordAC 00:35:19 37 00:35:18 37
279 Angela Clarke Female 36 F40 9 00:43:56 279 00:43:37 280
428 Daniel Holdsworth Male 37 MOPEN 30 Thirsk and Sowerby 00:35:24 38 00:35:24 41
930 Sally Malir Female 37 F45 3 Ilkley Harriers 00:44:03 284 00:43:57 293
790 Shaun Wright Male 38 MOPEN 31 Sheffield Running Club 00:35:26 39 00:35:26 45
717 Helen Nuttall Female 38 FOPEN 25 00:44:30 303 00:44:14 308
924 Ashley Buck Male 39 MOPEN 32 Wakefield Triathlon 00:35:26 40 00:35:23 39
217 Paula Eastaugh Female 39 F40 10 Harrogate Harriers 00:44:32 305 00:44:23 317
979 Matthew Nowell Male 40 MOPEN 33 Bradford Airedale 00:35:26 41 00:35:23 40
403 Amber Torrington Female 40 FOPEN 26 Askern & District RC 00:44:45 317 00:44:37 322
703 Peter Steel Male 41 MOPEN 34 Leeds City AC 00:35:27 42 00:35:25 42
57 Helen Barber Female 41 F45 4 Horsforth Harriers 00:45:04 327 00:44:59 338
260 Simon Lambert Male 42 MOPEN 35 00:35:27 43 00:35:25 44
423 Marie Hart Female 42 F50 2 Horsforth Harriers 00:45:05 328 00:44:57 337
939 Karl Lee Male 43 MOPEN 36 Wesham Road Runners 00:35:29 44 00:35:28 46
554 Hannah Turner Female 43 FOPEN 27 Hyde Park Harriers 00:45:14 332 00:44:51 329
982 Ben Harrison Male 44 MOPEN 37 Morpeth Harriers 00:35:29 45 00:35:28 47
143 Emma Mackenzie-Hogg Female 44 FOPEN 28 Hyde Park Harriers 00:45:18 334 00:44:52 332
797 Stephen Tilford Male 45 MOPEN 38 Wakefield Harriers 00:35:30 46 00:35:25 43
419 Deborah Tee Female 45 FOPEN 29 Rothwell Harriers 00:45:45 350 00:45:31 356
688 Lewis Banton Male 46 MOPEN 39 Clowne Road Runners 00:35:34 48 00:35:34 50
467 Catherine Hudson Female 46 FOPEN 30 Baildon Runners 00:45:47 353 00:45:24 350
187 Stephen Chaplin Male 47 M40 6 00:35:34 49 00:35:33 49
890 Joanne Biltcliffe Female 47 F50 3 Wakefield Harriers 00:45:55 356 00:45:45 360
635 Simon Courtney Male 48 MOPEN 40 Stadium Runners 00:35:36 50 00:35:21 38
314 Diane Waite Female 48 F45 5 Stainland Lions 00:46:01 357 00:45:49 361
549 Ben Hamilton Male 49 MOPEN 41 SelbyStriders 00:35:36 51 00:35:36 51
909 Helen Love Female 49 F55 1 Saltaire Striders (St Bedes) 00:46:19 365 00:46:14 374
296 Jonny Lowe Male 50 M45 2 MansfieldHarriers 00:36:03 53 00:36:02 53
289 Susie Warris Female 50 FOPEN 31 Askern & District RC 00:46:41 380 00:46:15 375