Showing 1 to 100 of 812 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
2 Ant Walker Male 335 M40 63 Vegetarian Cycling & AC 00:46:53 387 00:46:26 383
3 Mark Johns Male 248 M45 37 Goole Viking Striders 00:44:05 285 00:43:44 283
5 Janet Cliff Female 69 F50 5 Chapel Allerton Road Runners 00:48:51 456 00:48:12 444
6 Paul Crossan Male 157 M50 9 Chapel Allerton Road Runners 00:40:59 178 00:40:50 177
7 Anastasia Lincoln Female 219 F55 14 IdleAC 01:11:51 798 01:11:01 798
8 Dot Carr Female 209 F55 12 01:07:02 782 01:06:42 782
10 Darren Reevell Male 311 M45 49 Pocklington Runners 00:46:05 359 00:45:51 365
13 Dawn Hogan Female 181 F45 30 Eccleshill Road Runners 01:00:22 741 00:59:46 743
14 Mick Hogan Male 247 M50 16 Eccleshill Road Runners 00:44:00 283 00:43:48 286
15 Andrew Byram Male 195 MOPEN 119 00:42:28 222 00:42:20 229
16 Lee Clarkson Male 189 MOPEN 115 Goole Viking Striders 00:42:17 216 00:41:59 214
17 Nigel Whelan Male 286 M40 49 Chapel Allerton Road Runners 00:45:04 326 00:44:41 324
18 Tony Hazell Male 102 M45 10 Horsforth Harriers 00:38:17 110 00:38:14 109
19 Philip Blanchard Male 478 MOPEN 236 00:52:43 583 00:52:02 579
20 Matthew Carlton Male 550 M40 98 00:58:34 712 00:57:53 713
21 Ryan Ball Male 145 MOPEN 98 Ripley RC 00:40:32 163 00:40:19 161
24 Jonathan Millard Male 171 M40 27 Halifax Harriers 00:41:26 195 00:41:09 188
25 David Lane Male 503 M40 89 00:54:14 619 00:53:49 627
26 Jo Heseltine Female 65 F45 10 Rothwell Harriers 00:48:30 438 00:48:02 437
27 Alex Dunn Male 540 MOPEN 257 00:57:39 694 00:57:01 693
28 Chris Thornton Male 26 MOPEN 23 Skyrac AC 00:34:33 27 00:34:31 27
29 Heather Weaver Female 169 FOPEN 82 Kingstone Runners 00:59:00 721 00:58:10 716
30 Suzanne Hague Female 122 F45 18 Eccleshill Road Runners 00:54:36 630 00:54:10 631
31 Jonathan Ball Male 76 MOPEN 61 Rothwell Harriers 00:37:15 82 00:37:13 83
32 Robert Carlisle Male 320 M40 59 00:46:25 369 00:46:08 372
33 Roslyn Eadie Female 14 FOPEN 11 Hyde Park Harriers 00:39:48 145 00:39:44 146
34 Mike Roberts Male 526 M45 82 00:56:29 670 00:55:42 671
35 Ian Stow Male 374 M50 29 Eccleshill Road Runners 00:48:31 439 00:48:10 442
36 Alan Bracken Male 359 MOPEN 185 00:47:44 416 00:47:09 415
37 Ken Fox Male 206 M50 12 Hyde Park Harriers 00:42:47 234 00:42:12 224
39 Victor Kolodziejczyk Male 156 M55 4 Spenborough AC 00:40:58 177 00:40:34 169
40 Gill Jones Female 180 F55 11 Eccleshill Road Runners 01:00:22 740 00:59:25 738
41 Robert Green Male 292 MOPEN 158 00:45:20 336 00:45:02 339
42 Andrew Brownell-Judd Male 497 M45 78 00:53:45 610 00:53:17 612
43 Robert Calver Male 233 M40 36 Chapel Allerton Road Runners 00:43:31 267 00:43:18 268
45 Sam Bullock Female 74 FOPEN 40 00:49:15 469 00:48:47 470
46 Alex Wheeler Male 212 MOPEN 129 Chapel Allerton Road Runners 00:42:55 242 00:42:53 252
47 Stephen Taylor Male 160 M45 18 Chapel Allerton Road Runners 00:41:07 181 00:40:45 173
48 Lindsey Winter Female 111 FOPEN 58 Eccleshill Road Runners 00:53:24 600 00:52:48 599
49 David Womersley Male 382 M60 7 Hyde Park Harriers 00:48:42 448 00:48:32 463
50 Adrian Grainger Male 125 M40 17 Chapel Allerton Road Runners 00:39:34 138 00:39:31 143
51 Matthew Hudson Male 231 MOPEN 139 00:43:30 265 00:43:02 258
52 Ross Blackburn Male 65 MOPEN 51 Rothwell Harriers 00:36:38 71 00:36:37 71
53 Ellie Smith Female 138 FOPEN 71 00:55:46 657 00:55:17 660
54 Peter May Male 225 M50 14 Horsforth Harriers 00:43:14 258 00:43:01 255
55 Joel Edwards Male 507 MOPEN 247 00:54:32 628 00:53:47 624
57 Helen Barber Female 41 F45 4 Horsforth Harriers 00:45:04 327 00:44:59 338
59 Ryan Frost Male 344 MOPEN 176 00:47:05 398 00:46:47 397
60 Joe Aspinall Male 479 MOPEN 237 00:52:45 584 00:52:26 594
61 Zoe Atkinson Female 164 FOPEN 79 00:58:46 715 00:58:13 717
62 Jen Barber Female 170 F55 10 Askern & District RC 00:59:05 722 00:58:50 728
63 Sue Dixon Female 196 F50 17 01:03:54 766 01:03:19 768
64 Richard Smith Male 88 MOPEN 66 Otley AC 00:37:39 94 00:37:33 91
65 Adam Nabozny Male 170 MOPEN 108 Wetherby Runners 00:41:24 194 00:41:15 192
66 Steve Barber Male 134 MOPEN 89 Askern & District RC 00:40:00 149 00:39:58 154
68 Leonie Rose Female 90 F40 21 Dewsbury Road Runners 00:51:19 537 00:50:45 535
71 Lee Scott Male 202 MOPEN 124 00:42:41 229 00:42:31 238
72 Anthony Jackson Male 126 MOPEN 86 00:39:36 139 00:39:25 136
73 Simon Holt Male 185 M40 30 Rotherham Harriers 00:42:03 211 00:41:52 211
74 Nick Sime Male 271 M45 42 00:44:37 310 00:44:25 319
75 Emma Cameron Female 123 FOPEN 63 Wakefield Triathlon 00:54:51 634 00:54:25 639
76 Dean Winter Male 58 MOPEN 45 Askern & District RC 00:36:25 62 00:36:23 62
80 Thomas Davis Male 191 MOPEN 116 00:42:21 218 00:42:11 222
82 Mark Jackson Male 329 M50 23 00:46:40 378 00:46:27 386
83 Paul Lee Male 318 M40 57 00:46:21 367 00:45:50 362
84 Andrew Duffy Male 501 M40 88 00:54:07 617 00:53:39 621
85 Richard Saunders Male 317 MOPEN 168 00:46:21 366 00:45:55 368
87 Tracy Foy Female 61 F40 13 Saltaire Striders (St Bedes) 00:47:50 420 00:47:44 430
88 Malcolm Foy Male 322 M45 51 Saltaire Striders (St Bedes) 00:46:28 371 00:46:22 379
89 Paul Wales Male 563 M55 33 01:01:32 753 01:00:43 753
90 Yamuna Thiru Female 16 F45 1 ElswickHarriers 00:40:17 159 00:40:12 160
91 Ryan Esberger Male 489 MOPEN 242 00:53:22 599 00:53:04 607
92 Emma Scanlan Female 60 F40 12 Rothwell Harriers 00:47:49 419 00:47:14 419
94 Simon Jackson Male 279 MOPEN 152 00:44:50 319 00:44:28 320
95 Ben Bennett Male 23 M40 3 RedhillRR 00:34:15 24 00:34:13 24
96 Richard Swales Male 553 M45 86 00:59:35 726 00:58:48 725
99 Mick Flaherty Male 163 M50 10 Pontefract AC 00:41:10 185 00:41:01 184
100 Kevin McMullan Male 129 M40 19 Valley Striders 00:39:39 142 00:39:29 142
101 Elizabeth Champion Female 82 FOPEN 45 00:50:34 513 00:50:15 519
102 Robert Gosling Male 496 M60 16 00:53:43 609 00:53:20 613
103 Adrian Barton Male 425 M60 11 00:50:16 504 00:50:01 511
104 Peter Stubbs Male 492 M55 25 UkNetrunners 00:53:29 603 00:53:14 611
105 Gavin Esberger Male 384 MOPEN 193 00:48:43 450 00:48:25 454
106 Peter Swoboda Male 352 MOPEN 180 Rothwell Harriers 00:47:32 408 00:46:52 400
107 James Buttery Male 440 MOPEN 217 00:51:03 527 00:50:34 525
108 Steven Reid-Dobson Male 494 MOPEN 244 00:53:34 607 00:52:52 601
109 Pauline Munro Female 6 F40 1 Wetherby Runners 00:36:27 64 00:36:25 65
110 Penny Ditchfield Female 12 FOPEN 9 MelthamAC 00:39:00 125 00:38:55 125
111 Merane Todd Female 179 FOPEN 87 Bingley Harriers 01:00:15 739 00:59:28 739
112 Alan Schofield Male 349 M45 53 BarnsleyHarriers 00:47:27 405 00:47:04 410
113 Iain Quinn Male 9 MOPEN 8 Barrow&FurnessStridersAC 00:32:32 9 00:32:30 9
114 MrGaryDavid Paine Male 387 MOPEN 195 00:48:50 455 00:48:31 460
115 CraigWilliam Briggs Male 289 MOPEN 156 00:45:09 331 00:44:52 331
120 Chris Wells Male 147 MOPEN 100 00:40:41 165 00:40:23 163
121 Colin Welsh Male 383 M50 30 Holmfirth Harriers 00:48:42 449 00:48:29 458
122 Dave Reynier Male 240 M40 38 00:43:45 275 00:43:35 277
123 Stephen Midgley Male 364 M40 70 Saltaire Striders (St Bedes) 00:47:59 425 00:47:48 433
124 Jenny Latham Female 10 FOPEN 7 Wakefield Harriers 00:38:29 114 00:38:25 114
125 Graham Cook Male 281 M45 44 City Of Hull AC 00:44:55 321 00:44:17 311
126 Gerald Higgins Male 308 M45 48 00:45:48 354 00:45:30 354