Showing 1 to 100 of 623 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Rob Samuel Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 00:31:35 1 00:31:35 1
399 Steven Robinson Male 2 MOPEN 2 ST EDMUND PACERS 00:33:17 2 00:33:17 2
690 James Wignall Male 3 MOPEN 3 Bangor University Athletics Cl 00:33:50 3 00:33:50 3
646 Brendan Rothery Male 4 MOPEN 4 Eryri Harriers 00:34:02 4 00:34:02 4
91 Daniel Kashi Male 5 MOPEN 5 Eryri Harriers 00:34:41 5 00:34:41 5
659 Gwyn Owen Male 6 M35+ 1 Eryri Harriers 00:34:51 6 00:34:50 6
454 Alan Ashton Male 7 M40+ 1 Liverpool Harriers & AC 00:35:18 7 00:35:18 7
460 Steffan Sayer Male 8 MOPEN 6 MENAI TRACK AND FIELD 00:35:53 8 00:35:53 8
143 Paul Lewis Male 9 M40+ 2 Long Eaton RC 00:36:05 9 00:36:05 9
694 Joseph Hudak Male 10 MU20 1 Bangor University Athletics Cl 00:36:18 10 00:36:15 10
344 Arthur Connell Male 11 MOPEN 7 Eryri Harriers 00:36:22 11 00:36:21 11
537 Adrian Williams Male 12 M40+ 3 Eryri Harriers 00:36:23 12 00:36:22 12
108 James Ashworth Male 13 M55+ 1 00:36:28 13 00:36:25 13
655 Leo Nathan Male 14 MOPEN 8 Eryri Harriers 00:36:54 14 00:36:53 14
253 Darren Blazier Male 15 M40+ 4 ABERGELE HARRIERS 00:37:12 15 00:37:12 15
128 Ben Williams Male 16 MOPEN 9 00:37:21 16 00:37:18 16
530 Rhys Owen Male 17 MOPEN 10 Cybi Striders 00:37:25 17 00:37:25 17
425 Paul Barbier Male 18 M45+ 1 Eryri Harriers 00:37:30 18 00:37:30 18
642 Stephen Eardley Male 19 M40+ 5 Colwyn Bay Athletics Club 00:37:34 19 00:37:34 19
601 Robert Chadwick Male 20 MOPEN 11 Eryri Harriers 00:37:57 20 00:37:56 21
348 Nathan Popple Male 21 MOPEN 12 Bangor University Athletics Cl 00:37:59 21 00:37:54 20
310 Matthew Applegate Male 22 MOPEN 13 Eryri Harriers 00:38:08 22 00:38:07 22
623 Richard Wilyman Male 23 MOPEN 14 Abergele Harriers 00:38:11 23 00:38:10 23
663 Chris Yorke Male 24 M40+ 6 00:38:12 24 00:38:12 24
654 Siobhan Evans Female 1 FOPEN 1 Eryri Harriers 00:38:14 25 00:38:12 25
178 Jez Brown Male 25 M40+ 7 Buckley Runners 00:38:20 26 00:38:18 26
320 Gareth Howell Male 26 MOPEN 15 Liverpool Harriers & AC 00:38:27 27 00:38:27 27
494 David Barr Male 27 M40+ 8 Liverpool Harriers & AC 00:38:33 28 00:38:32 28
346 Gwyn Roberts Male 28 M40+ 9 00:38:34 29 00:38:34 30
134 Dewi Owen Male 29 MOPEN 16 Eryri Harriers 00:38:35 30 00:38:33 29
652 Thomas Prytherch Male 30 M40+ 10 NORTH WALES POLICE 00:38:39 31 00:38:39 31
384 John Edward Morris Male 31 MOPEN 17 Deeside AAC 00:38:46 32 00:38:45 32
406 Paul Jones Male 32 M40+ 11 Eryri Harriers 00:39:01 33 00:38:59 33
689 Phillip Lynes Male 33 MOPEN 18 00:39:10 34 00:39:09 34
228 Neil Hershaw Male 34 M45+ 2 West Cheshire AC 00:39:13 35 00:39:12 35
617 Ken Begley Male 35 M45+ 3 City of Chester Triathlon Club 00:39:16 36 00:39:14 36
80 Adam Irving Male 36 MOPEN 19 00:39:21 37 00:39:20 38
119 Dylan Griffith Male 37 M35+ 2 00:39:22 38 00:39:14 37
496 Andrew Kerr Male 38 MOPEN 20 North Wales Road Runners 00:39:22 39 00:39:20 40
730 Robert Armstrong Male 39 MOPEN 21 Abergele Harriers 00:39:22 40 00:39:21 41
596 Peter M W Jones Male 40 M50+ 1 00:39:25 41 00:39:20 39
457 Jason Thomas Male 41 M35+ 3 Cybi Striders 00:39:30 42 00:39:29 42
75 Gareth Rees Ellis Male 42 M40+ 12 Menai Track and Field 00:39:35 43 00:39:34 43
691 Andrew Hatton Male 43 MU20 2 Bangor University Athletics Cl 00:39:39 44 00:39:35 44
445 Tim Gears Male 44 M35+ 4 Oswestry Olympians 00:39:42 45 00:39:37 45
440 Rory O'donnell Male 45 MOPEN 22 Eryri Harriers 00:39:50 46 00:39:50 48
146 Daniel Mitchell Male 46 MU20 3 Cardiff University Athletics 00:39:52 47 00:39:46 47
296 Kev Lilley Male 47 M50+ 2 Sheffield Running Club 00:39:54 48 00:39:54 50
220 James Pendleton Male 48 MOPEN 23 00:39:55 49 00:39:38 46
442 Sarah Caskey Female 2 FOPEN 2 Bangor University Athletics Cl 00:39:58 50 00:39:58 52
267 David Taylor Male 49 MOPEN 24 Bangor University Athletics Cl 00:39:58 51 00:39:54 49
401 Ralph Pawling Male 50 MOPEN 25 00:40:01 52 00:39:56 51
279 Jacob Griffith Male 51 MU20 4 Colwyn Bay Athletics Club 00:40:03 53 00:40:03 54
233 Adrian Brown Male 52 M40+ 13 00:40:05 54 00:40:01 53
420 Tim Watson Male 53 M45+ 4 Eryri Harriers 00:40:05 55 00:40:04 55
405 Peter Shipley Male 54 MOPEN 26 Sale Harriers Manchester 00:40:12 56 00:40:09 56
32 Andy Yates Male 55 M45+ 5 00:40:23 57 00:40:21 58
375 Gary Houlston Male 56 M45+ 6 00:40:24 58 00:40:16 57
724 Iwan Edgar Male 57 M55+ 2 Eryri Harriers 00:40:28 59 00:40:27 59
651 Arwel Lewis Male 58 M50+ 3 Eryri Harriers 00:40:28 60 00:40:28 60
670 Russell Godwin Male 59 M45+ 7 Colwyn Bay Athletics Club 00:40:38 61 00:40:38 63
323 Huw Owen Male 60 M35+ 5 Eryri Harriers 00:40:39 62 00:40:35 62
604 Jack Gibson Male 61 MOPEN 27 00:40:43 63 00:40:34 61
241 Rob Batterbee Male 62 MOPEN 28 00:40:45 64 00:40:42 64
645 Stuart Hancocks Male 63 MOPEN 29 00:40:45 65 00:40:42 65
556 Jared Roberts Male 64 MOPEN 30 Colwyn Bay Athletics Club 00:40:53 66 00:40:52 67
618 Sam Orton Male 65 M35+ 6 00:41:01 67 00:40:51 66
115 Mark Dibb Male 66 M40+ 14 00:41:06 68 00:41:03 68
210 Gareth Wyn Roberts Male 67 M35+ 7 00:41:33 69 00:41:24 70
381 Shane Jones Male 68 MU20 5 00:41:37 70 00:41:37 72
587 Simon Hansen Male 69 M35+ 8 00:41:39 71 00:41:33 71
44 James Salt Male 70 M35+ 9 00:41:41 72 00:41:40 73
625 Glenn Handbrake Lewis Male 71 MOPEN 31 Dwgi Warriors 00:41:47 73 00:41:15 69
139 Timothy Woodhead Male 72 M40+ 15 00:41:50 74 00:41:42 74
681 Ben Owen Male 73 MOPEN 32 Colwyn Bay Athletics Club 00:41:54 75 00:41:53 76
657 Dylan Owen Male 74 M45+ 8 Eryri Harriers 00:41:57 76 00:41:53 75
300 Mark Jones Male 75 M40+ 16 00:42:10 77 00:42:10 79
501 Emma Collins Female 3 F50+ 1 Denbigh harriers 00:42:15 78 00:42:13 80
38 Paul Islip Male 76 M50+ 4 00:42:24 79 00:42:08 78
506 Gavin Roberts Male 77 MOPEN 33 00:42:26 80 00:41:54 77
223 Chris Griffiths Male 78 M35+ 10 00:42:34 81 00:42:22 81
34 Lisa Grantham Female 4 F35+ 1 City of Chester Triathlon Club 00:42:34 82 00:42:33 83
378 Myra Jones Female 5 FOPEN 3 Valley Striders 00:42:37 83 00:42:25 82
505 Philip Targett Male 79 M45+ 9 Eryri Harriers 00:42:40 84 00:42:38 84
264 Hayley Cook Female 6 FOPEN 4 HERNE HILL HARRIERS 00:42:54 85 00:42:50 85
727 Carl Roberts Male 80 MU20 6 00:42:58 86 00:42:58 86
432 Rhodri Jones Male 81 M40+ 17 00:43:04 87 00:43:01 87
693 David Smith Male 82 MOPEN 34 Welsh Trathlon 00:43:16 88 00:43:14 90
710 Peter Davies Male 83 MOPEN 35 Bangor University Athletics Cl 00:43:18 89 00:43:14 91
584 David Baker Male 84 M45+ 10 Denbigh Harriers 00:43:21 90 00:43:19 92
671 Chris Roberts Male 85 M45+ 11 Colwyn Bay Athletics Club 00:43:27 91 00:43:24 93
709 Paul Carter Male 86 M35+ 11 Bangor University Athletics Cl 00:43:32 92 00:43:27 94
433 Daniel Hale Male 87 MOPEN 36 00:43:32 93 00:43:06 88
380 Jason Parry Jones Male 88 MOPEN 37 00:43:37 94 00:43:12 89
169 Steven Paul Roberts Male 89 M45+ 12 00:43:41 95 00:43:35 97
364 Iwan Evans Male 90 M35+ 12 00:43:49 96 00:43:46 98
386 Dewi Jones Male 91 MOPEN 38 00:43:54 97 00:43:30 96
263 Jason Williams Male 92 M40+ 18 00:43:54 98 00:43:49 99
443 Jacqui Smith Female 7 F35+ 2 Oswestry Olympians 00:43:56 99 00:43:52 102
114 Gareth Evans Male 93 M35+ 13 00:43:58 100 00:43:51 100