Showing 1 to 100 of 623 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Rob Samuel Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 00:31:35 1 00:31:35 1
654 Siobhan Evans Female 1 FOPEN 1 Eryri Harriers 00:38:14 25 00:38:12 25
399 Steven Robinson Male 2 MOPEN 2 ST EDMUND PACERS 00:33:17 2 00:33:17 2
442 Sarah Caskey Female 2 FOPEN 2 Bangor University Athletics Cl 00:39:58 50 00:39:58 52
690 James Wignall Male 3 MOPEN 3 Bangor University Athletics Cl 00:33:50 3 00:33:50 3
501 Emma Collins Female 3 F50+ 1 Denbigh harriers 00:42:15 78 00:42:13 80
646 Brendan Rothery Male 4 MOPEN 4 Eryri Harriers 00:34:02 4 00:34:02 4
34 Lisa Grantham Female 4 F35+ 1 City of Chester Triathlon Club 00:42:34 82 00:42:33 83
91 Daniel Kashi Male 5 MOPEN 5 Eryri Harriers 00:34:41 5 00:34:41 5
378 Myra Jones Female 5 FOPEN 3 Valley Striders 00:42:37 83 00:42:25 82
659 Gwyn Owen Male 6 M35+ 1 Eryri Harriers 00:34:51 6 00:34:50 6
264 Hayley Cook Female 6 FOPEN 4 HERNE HILL HARRIERS 00:42:54 85 00:42:50 85
454 Alan Ashton Male 7 M40+ 1 Liverpool Harriers & AC 00:35:18 7 00:35:18 7
443 Jacqui Smith Female 7 F35+ 2 Oswestry Olympians 00:43:56 99 00:43:52 102
460 Steffan Sayer Male 8 MOPEN 6 MENAI TRACK AND FIELD 00:35:53 8 00:35:53 8
447 Joanne Mcdonough Female 8 FOPEN 5 Prestatyn Running Club 00:45:08 122 00:44:53 121
143 Paul Lewis Male 9 M40+ 2 Long Eaton RC 00:36:05 9 00:36:05 9
456 Tracey Llewellyn Female 9 F35+ 3 Cybi Striders 00:45:40 132 00:45:35 136
694 Joseph Hudak Male 10 MU20 1 Bangor University Athletics Cl 00:36:18 10 00:36:15 10
27 Julie Davies Female 10 F35+ 4 Oswestry Olympians 00:45:44 136 00:45:40 139
344 Arthur Connell Male 11 MOPEN 7 Eryri Harriers 00:36:22 11 00:36:21 11
288 Bethan Dobson Jones Female 11 FOPEN 6 00:46:02 144 00:45:53 146
537 Adrian Williams Male 12 M40+ 3 Eryri Harriers 00:36:23 12 00:36:22 12
605 Jenny Wells Female 12 FOPEN 7 00:46:21 151 00:45:54 148
108 James Ashworth Male 13 M55+ 1 00:36:28 13 00:36:25 13
408 Nina Othen Female 13 FOPEN 8 Salford 00:47:05 173 00:46:57 179
655 Leo Nathan Male 14 MOPEN 8 Eryri Harriers 00:36:54 14 00:36:53 14
72 Judith Loder Female 14 FOPEN 9 00:47:10 176 00:46:38 167
253 Darren Blazier Male 15 M40+ 4 ABERGELE HARRIERS 00:37:12 15 00:37:12 15
499 Lorna Street Female 15 FOPEN 10 00:47:26 184 00:47:00 181
128 Ben Williams Male 16 MOPEN 9 00:37:21 16 00:37:18 16
98 Chris Birch Female 16 F65+ 1 Abergele Harriers 00:47:32 189 00:47:28 196
530 Rhys Owen Male 17 MOPEN 10 Cybi Striders 00:37:25 17 00:37:25 17
511 Anna Williams Female 17 FOPEN 11 00:47:51 194 00:47:32 197
425 Paul Barbier Male 18 M45+ 1 Eryri Harriers 00:37:30 18 00:37:30 18
342 Jan Muir Female 18 F45+ 1 00:47:53 197 00:47:53 210
642 Stephen Eardley Male 19 M40+ 5 Colwyn Bay Athletics Club 00:37:34 19 00:37:34 19
627 Jennifer Charlton Female 19 F35+ 5 00:47:59 202 00:47:52 208
601 Robert Chadwick Male 20 MOPEN 11 Eryri Harriers 00:37:57 20 00:37:56 21
581 Bethan Jones Female 20 FOPEN 12 00:48:13 211 00:48:05 216
348 Nathan Popple Male 21 MOPEN 12 Bangor University Athletics Cl 00:37:59 21 00:37:54 20
723 Lynn Ward Female 21 F45+ 2 Northern Vets 00:48:18 213 00:47:47 204
310 Matthew Applegate Male 22 MOPEN 13 Eryri Harriers 00:38:08 22 00:38:07 22
732 Emma Jones Female 22 F35+ 6 00:48:31 219 00:47:59 212
623 Richard Wilyman Male 23 MOPEN 14 Abergele Harriers 00:38:11 23 00:38:10 23
170 Rosemary Rogers Female 23 F60+ 1 Deestriders 00:48:58 231 00:48:53 236
663 Chris Yorke Male 24 M40+ 6 00:38:12 24 00:38:12 24
245 Helen Morgan Female 24 FOPEN 13 00:48:58 232 00:48:52 235
178 Jez Brown Male 25 M40+ 7 Buckley Runners 00:38:20 26 00:38:18 26
551 Sian Jones Female 25 F45+ 3 00:49:06 234 00:48:47 233
320 Gareth Howell Male 26 MOPEN 15 Liverpool Harriers & AC 00:38:27 27 00:38:27 27
382 Niamh Hawkins Female 26 FOPEN 14 00:49:17 244 00:48:55 238
494 David Barr Male 27 M40+ 8 Liverpool Harriers & AC 00:38:33 28 00:38:32 28
622 Jess Christley Female 27 FOPEN 15 00:49:21 247 00:49:12 250
346 Gwyn Roberts Male 28 M40+ 9 00:38:34 29 00:38:34 30
313 Hayley Turner Female 28 FOPEN 16 Eryri Harriers 00:49:21 248 00:48:55 239
134 Dewi Owen Male 29 MOPEN 16 Eryri Harriers 00:38:35 30 00:38:33 29
17 Lisa Rudkin Female 29 F40+ 1 Abbey Runners 00:49:29 251 00:49:16 253
652 Thomas Prytherch Male 30 M40+ 10 NORTH WALES POLICE 00:38:39 31 00:38:39 31
360 Britta Ismer Female 30 FOPEN 17 Bangor University Athletics Cl 00:49:43 256 00:49:38 263
384 John Edward Morris Male 31 MOPEN 17 Deeside AAC 00:38:46 32 00:38:45 32
397 Lesley Goodson Female 31 F45+ 4 North Wales Road Runners 00:49:49 258 00:49:13 252
406 Paul Jones Male 32 M40+ 11 Eryri Harriers 00:39:01 33 00:38:59 33
638 Jill Riley Female 32 F45+ 5 00:49:49 259 00:49:35 262
689 Phillip Lynes Male 33 MOPEN 18 00:39:10 34 00:39:09 34
209 Louise Connelly Female 33 F40+ 2 00:49:54 262 00:49:40 264
228 Neil Hershaw Male 34 M45+ 2 West Cheshire AC 00:39:13 35 00:39:12 35
295 Jacky Smith Female 34 F55+ 1 Sheffield Running Club 00:50:09 267 00:50:07 273
617 Ken Begley Male 35 M45+ 3 City of Chester Triathlon Club 00:39:16 36 00:39:14 36
695 Kia Walker Female 35 F35+ 7 00:50:23 271 00:50:16 275
80 Adam Irving Male 36 MOPEN 19 00:39:21 37 00:39:20 38
521 Anna Potter Female 36 FOPEN 18 00:50:23 272 00:50:02 269
119 Dylan Griffith Male 37 M35+ 2 00:39:22 38 00:39:14 37
571 Gay Waring Female 37 F55+ 2 Prestatyn Running Club 00:50:53 282 00:50:39 285
496 Andrew Kerr Male 38 MOPEN 20 North Wales Road Runners 00:39:22 39 00:39:20 40
612 Emily Wood Female 38 F45+ 6 Eryri Harriers 00:51:01 287 00:50:47 287
730 Robert Armstrong Male 39 MOPEN 21 Abergele Harriers 00:39:22 40 00:39:21 41
21 Siwan Kalatzi Female 39 F35+ 8 Thames Valley Triathletes 00:51:11 291 00:50:59 297
596 Peter M W Jones Male 40 M50+ 1 00:39:25 41 00:39:20 39
280 Laurie Griffith Female 40 F40+ 3 Colwyn Bay Athletics Club 00:51:12 292 00:51:02 301
457 Jason Thomas Male 41 M35+ 3 Cybi Striders 00:39:30 42 00:39:29 42
696 Julia Korn Female 41 F45+ 7 00:51:16 295 00:51:10 306
75 Gareth Rees Ellis Male 42 M40+ 12 Menai Track and Field 00:39:35 43 00:39:34 43
640 Philippa Milward Female 42 F60+ 2 00:51:21 299 00:50:50 289
691 Andrew Hatton Male 43 MU20 2 Bangor University Athletics Cl 00:39:39 44 00:39:35 44
285 Kristina Kordiak Female 43 FOPEN 19 00:51:22 300 00:50:56 295
445 Tim Gears Male 44 M35+ 4 Oswestry Olympians 00:39:42 45 00:39:37 45
270 Jane Fedrick Female 44 F45+ 8 00:51:33 303 00:51:06 302
440 Rory O'donnell Male 45 MOPEN 22 Eryri Harriers 00:39:50 46 00:39:50 48
73 Jo Lewis Female 45 F40+ 4 Prestatyn Running Club 00:51:34 304 00:51:09 304
146 Daniel Mitchell Male 46 MU20 3 Cardiff University Athletics 00:39:52 47 00:39:46 47
56 Michaela Owen Female 46 FOPEN 20 00:51:34 305 00:50:58 296
296 Kev Lilley Male 47 M50+ 2 Sheffield Running Club 00:39:54 48 00:39:54 50
105 Sarah Mahoney Female 47 F40+ 5 00:51:34 306 00:51:27 309
220 James Pendleton Male 48 MOPEN 23 00:39:55 49 00:39:38 46
389 Karen Owen Female 48 FOPEN 21 00:51:39 309 00:51:35 315
267 David Taylor Male 49 MOPEN 24 Bangor University Athletics Cl 00:39:58 51 00:39:54 49
409 Alison Peel Female 49 FOPEN 22 00:51:39 310 00:51:35 313
401 Ralph Pawling Male 50 MOPEN 25 00:40:01 52 00:39:56 51
621 Lisa Roberts Female 50 FOPEN 23 MENAI TRACK AND FIELD 00:51:42 313 00:51:33 311