Showing 1 to 100 of 171 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Photo
150 Phillip Lynes Male 2 MOPEN 2 00:06:07 1 00:00:58 10 00:38:25 7 00:00:44 10 00:19:43 2 01:05:56 2
147 Gary Jones Male 41 MOPEN 32 00:06:16 2 00:03:19 113 00:45:12 60 00:01:38 116 00:24:29 52 01:20:52 46
67 Ben Hardy Male 55 MOPEN 43 00:06:22 3 00:03:40 130 00:45:42 65 00:01:39 118 00:27:00 100 01:24:22 65
165 Gethin Davies Male 13 MOPEN 11 Graig Haearn 00:06:38 4 00:01:33 22 00:41:42 26 00:01:01 44 00:23:51 38 01:14:42 13
160 Josh Whiteley Male 17 MOPEN 15 00:06:39 5 00:01:35 24 00:41:36 25 00:00:49 16 00:24:54 61 01:15:31 17
96 Iwan Emlyn Jones Male 57 MOPEN 44 00:06:40 6 00:03:58 140 00:49:26 120 00:02:00 141 00:22:24 17 01:24:25 67
170 Arthur Connell Male 1 MOPEN 1 evolution bikes 00:06:42 7 00:01:57 41 00:35:25 2 00:00:56 28 00:19:24 1 01:04:22 1
142 Rhian Basham Female 33 FOPEN 27 00:06:43 8 00:03:25 120 01:00:18 159 00:02:22 154 00:30:55 142 01:43:40 151
154 Richard Durrell Male 9 MOPEN 7 00:06:45 9 00:02:07 46 00:40:18 14 00:01:03 47 00:21:23 7 01:11:34 9
37 Simon Whittaker Male 78 MOPEN 59 Scarabs wilmslow 00:06:50 10 00:02:34 74 00:46:57 88 00:01:24 94 00:30:03 134 01:27:47 97
169 Sean Grundy Male DQ MOPEN DQ 00:06:51 11 00:01:46 31 00:33:24 1 00:01:14 70 00:23:02 27 DQ DQ
107 Charlie Poate Male 43 MOPEN 33 00:06:57 12 00:02:30 66 00:44:54 58 00:01:16 74 00:25:42 79 01:21:16 49
155 Team Mahon Male 6 M-TEAM 2 Warrington AC 00:07:02 13 00:01:45 30 00:38:31 8 00:00:52 21 00:20:11 4 01:08:19 6
161 Neil Pownall Male 5 MOPEN 4 Chester 00:07:04 14 00:01:44 28 00:37:13 5 00:00:54 26 00:20:05 3 01:06:59 5
38 Meilir Llwyd Huws Male 94 MOPEN 72 00:07:08 15 00:04:19 153 00:51:30 132 00:00:55 27 00:27:20 106 01:31:10 116
121 Will Blackwell Male 50 MOPEN 39 00:07:09 16 00:04:59 165 00:43:09 37 00:02:00 140 00:25:22 68 01:22:37 57
149 David Hughes Male 74 MOPEN 56 Wales Triathlon 00:07:11 17 00:03:53 138 00:47:49 103 00:01:57 138 00:26:37 90 01:27:25 93
159 Bridget Ripley Female 2 F50+ 1 Padarn 00:07:14 18 00:01:58 42 00:43:01 35 00:01:17 77 00:25:37 78 01:19:06 35
164 Dafydd Roberts Male 82 MOPEN 62 00:07:16 19 00:03:22 117 00:47:55 106 00:02:12 147 00:28:03 116 01:28:46 102
137 Dylan Griffiths Male 7 MOPEN 5 Clwb Seiclo Madog 00:07:17 20 00:01:46 32 00:37:06 4 00:01:23 92 00:22:11 12 01:09:41 7
135 Karen Newby Female 1 FOPEN 1 SCARAB 00:07:18 21 00:01:44 27 00:43:31 43 00:01:18 81 00:24:11 47 01:18:00 27
194 Team Give us TLC Mixed 4 MX-TEAM 4 00:07:22 22 00:01:02 13 00:46:42 85 00:00:42 8 00:25:23 69 01:21:09 48
115 Dylan Roberts Male 25 MOPEN 20 00:07:24 23 00:02:42 82 00:44:18 51 00:00:47 12 00:22:41 21 01:17:50 26
125 Cai Roberts Male 44 M16-18 3 00:07:25 24 00:03:14 108 00:46:08 74 00:01:21 87 00:23:19 34 01:21:24 50
184 Tim Triawd y buarth Male 24 M-TEAM 3 00:07:25 25 00:00:50 5 00:45:40 64 00:00:58 35 00:22:53 25 01:17:44 25
181 Ifan Emyr Roberts Male 21 M16-18 1 00:07:26 26 00:02:43 84 00:42:23 31 00:00:59 39 00:23:18 33 01:16:48 22
200 Tim LDN Mixed 7 MX-TEAM 7 00:07:28 27 00:01:07 18 01:11:05 169 00:00:48 14 00:26:52 97 01:47:18 153
141 Emyr Evans Male 8 MOPEN 6 Carneddau 00:07:28 28 00:01:38 26 00:38:54 10 00:00:53 24 00:22:09 11 01:11:00 8
156 Siân Bodfel Jones Female 7 FOPEN 5 00:07:32 29 00:03:13 107 00:48:17 110 00:00:52 22 00:25:36 77 01:25:27 73
113 Richard Owain Davies Male 29 MOPEN 23 00:07:32 30 00:03:08 101 00:40:21 15 00:02:05 144 00:25:33 74 01:18:36 32
162 Elis Smits Male 58 MOPEN 45 00:07:36 31 00:02:56 94 00:49:37 123 00:00:58 36 00:23:23 36 01:24:28 68
55 Wayne Tomlinson Male 72 MOPEN 54 00:07:36 32 00:03:52 137 00:46:01 72 00:02:08 146 00:27:22 107 01:26:57 87
28 Dilwyn Roberts Male 90 MOPEN 68 00:07:37 33 00:05:00 167 00:49:00 115 00:01:13 67 00:27:16 104 01:30:05 111
197 Team Splash Flash Dash Female 6 F-TEAM 1 00:07:37 34 00:00:58 11 00:47:34 97 00:00:43 9 00:27:12 102 01:24:02 64
134 James Molyneux Male 19 MOPEN 17 00:07:37 35 00:01:45 29 00:41:12 21 00:01:12 65 00:24:14 49 01:15:59 20
198 Tim Estyn Mixed 1 MX-TEAM 1 00:07:39 36 00:00:50 6 00:43:08 36 00:00:40 3 00:23:18 32 01:15:34 18
146 Brian Wills Male 10 MOPEN 8 00:07:39 37 00:02:14 54 00:38:37 9 00:00:49 15 00:23:55 40 01:13:12 10
143 Dion Roberts Male 23 M16-18 2 00:07:41 38 00:03:33 125 00:41:04 20 00:01:33 109 00:23:10 29 01:16:58 24
148 Charles Allington Male 16 MOPEN 14 00:07:42 39 00:01:57 40 00:39:52 12 00:01:13 68 00:24:48 58 01:15:31 16
136 Ceri Lane Female 11 FOPEN 7 00:07:43 40 00:02:33 73 00:49:55 125 00:01:05 50 00:25:49 82 01:27:03 88
152 Chris Laughton Male 45 MOPEN 34 00:07:44 41 00:02:04 44 00:44:12 50 00:00:59 38 00:26:46 93 01:21:43 51
145 Berwyn Jones Male 62 M50+ 4 Padarn Tri 00:07:46 42 00:04:03 145 00:46:27 78 00:02:00 142 00:25:02 63 01:25:16 72
153 Bedwyr Fychan Male 18 MOPEN 16 Cerist 00:07:49 43 00:01:55 38 00:42:15 28 00:01:00 41 00:22:42 22 01:15:38 19
91 Elfyn Roberts Male 40 MOPEN 31 00:07:51 44 00:03:10 104 00:46:10 75 00:00:42 5 00:22:43 23 01:20:33 45
52 Carlo Galeotti Male 31 MOPEN 25 00:07:51 45 00:02:51 88 00:39:49 11 00:01:33 108 00:26:54 98 01:18:56 34
138 Leah Collis Female 5 FOPEN 4 00:07:52 46 00:02:05 45 00:46:32 80 00:01:10 59 00:26:06 86 01:23:43 62
199 Team D.J.D Male 4 M-TEAM 1 00:07:53 47 00:00:45 2 00:36:18 3 00:00:36 1 00:21:26 8 01:06:55 4
185 Team Chwilog Tigers Male 28 M-TEAM 4 00:07:54 48 00:00:44 1 00:43:44 48 00:00:39 2 00:25:34 75 01:18:33 31
126 Sion Llewelyn Rowlands Male 79 M16-18 5 00:07:57 49 00:04:28 156 00:47:55 105 00:02:13 149 00:25:18 67 01:27:48 98
195 Tim Ceunant Male 42 M-TEAM 7 00:07:59 50 00:01:27 20 00:46:57 87 00:00:56 29 00:23:39 37 01:20:55 47
140 Llinos Wyn Griffith Female 14 FOPEN 10 00:08:01 51 00:02:41 79 00:48:35 112 00:00:51 20 00:27:18 105 01:27:25 92
157 Mark Rigby Male 30 MOPEN 24 00:08:01 52 00:02:51 89 00:42:18 29 00:01:39 117 00:23:58 42 01:18:45 33
71 Geri Evans Female 25 FOPEN 19 00:08:03 53 00:03:34 126 00:55:17 142 00:00:59 40 00:32:08 150 01:40:00 140
122 Dylan Griffiths Male 77 MOPEN 58 00:08:07 54 00:02:44 85 00:47:48 102 00:01:17 76 00:27:52 115 01:27:46 96
88 Mark Atherton Male 32 MOPEN 26 00:08:09 55 00:03:34 127 00:45:15 61 00:01:56 137 00:20:55 5 01:19:49 37
186 Tim Ifan Mixed 6 MX-TEAM 6 00:08:10 56 00:00:53 8 01:01:00 162 00:01:00 43 00:30:50 140 01:41:51 146
129 Nick Eastwood Male 11 MOPEN 9 City of Chester Triathlon Club 00:08:11 57 00:01:34 23 00:40:36 17 00:01:09 53 00:22:21 16 01:13:49 11
101 Katie Ogden Female 12 FOPEN 8 00:08:12 58 00:03:09 103 00:45:48 67 00:01:40 121 00:28:18 118 01:27:05 89
196 Team Gwydion Male 56 M-TEAM 8 00:08:13 59 00:00:57 9 00:50:07 127 00:00:47 13 00:24:20 51 01:24:22 66
116 Michael Mort Male 87 MOPEN 65 00:08:18 60 00:05:03 168 00:48:56 114 00:02:12 148 00:24:51 60 01:29:19 107
119 Stuart Berkoff Male 103 MOPEN 80 00:08:19 61 00:04:33 157 00:47:04 92 00:03:04 167 00:32:42 157 01:35:39 128
123 Mark Dibb Male 15 MOPEN 13 00:08:19 62 00:01:53 36 00:40:56 19 00:01:34 111 00:22:15 15 01:14:55 15
110 David Crowder Male 47 MOPEN 36 CHESTER TRI CLUB 00:08:21 63 00:02:33 70 00:42:33 33 00:01:25 96 00:27:10 101 01:22:00 53
29 Nia Roberts Female 29 FOPEN 23 00:08:21 64 00:04:06 146 00:58:05 154 00:01:25 98 00:30:11 135 01:42:05 147
173 Alex Rigby Male 65 M16-18 4 00:08:24 65 00:03:20 114 00:47:18 94 00:01:36 115 00:25:04 64 01:25:40 76
106 Jonathan Tyler Male 14 MOPEN 12 Holyhead Cycling Club 00:08:24 66 00:02:24 60 00:40:10 13 00:01:00 42 00:22:56 26 01:14:51 14
102 Huw Evans Male 53 MOPEN 41 00:08:29 67 00:02:46 87 00:47:18 93 00:00:56 31 00:24:12 48 01:23:39 60
131 Allison Donnelly Female 8 FOPEN 6 padarn tri 00:08:32 68 00:02:12 53 00:47:02 91 00:01:01 45 00:26:55 99 01:25:41 77
128 Neil Bridgstock Male 27 MOPEN 22 00:08:35 69 00:02:25 62 00:40:21 16 00:01:09 57 00:25:57 84 01:18:26 30
103 Roger Kiernan Male 51 M50+ 2 Padarn Tri 00:08:39 70 00:02:55 93 00:43:22 39 00:02:07 145 00:25:42 80 01:22:44 58
118 Nefyn Williams Male 100 M50+ 9 00:08:40 71 00:03:29 122 00:45:49 68 00:01:55 135 00:35:31 164 01:35:22 125
54 Eleri Jones Female 4 FOPEN 3 00:08:43 72 00:02:33 71 00:46:45 86 00:01:10 58 00:24:32 53 01:23:41 61
130 Dave Owen Male 49 MOPEN 38 00:08:43 73 00:02:10 50 00:45:31 62 00:00:57 34 00:24:49 59 01:22:09 55
124 Iorwerth Jones Male 20 MOPEN 18 00:08:45 74 00:02:08 48 00:41:18 24 00:01:05 48 00:23:09 28 01:16:24 21
99 Helen Duffell Female 13 FOPEN 9 City of Chester Triathlon Club 00:08:45 75 00:02:25 61 00:46:00 70 00:01:43 124 00:28:21 119 01:27:12 91
94 Lee Outten Male 95 MOPEN 73 00:08:46 76 00:04:11 151 00:49:34 121 00:01:36 113 00:27:51 114 01:31:56 118
97 Andrew Roberts Male 67 M50+ 5 00:08:47 77 00:02:31 69 00:44:41 57 00:01:39 119 00:28:26 120 01:26:02 81
34 Matt Powell Male 93 MOPEN 71 00:08:49 78 00:03:45 133 00:46:37 84 00:02:42 162 00:28:53 123 01:30:44 115
63 Meirion Jones Male 110 MOPEN 83 00:08:49 79 00:02:41 78 00:53:02 138 00:00:53 23 00:32:56 159 01:38:19 139
193 Tim BI Female 10 F-TEAM 2 00:08:51 80 00:01:04 17 00:46:59 89 00:00:50 18 00:28:07 117 01:25:49 79
92 Alys Devine Female 17 FOPEN 13 00:08:54 81 00:02:33 72 00:49:39 124 00:01:45 127 00:27:34 109 01:30:23 113
77 Rachel Massey Female 3 FOPEN 2 00:08:54 82 00:02:08 47 00:46:03 73 00:01:10 61 00:24:07 46 01:22:20 56
100 Ann Williams Female 15 FOPEN 11 Clwb Beicio Dwyfor 00:08:55 83 00:01:51 33 00:47:02 90 00:01:43 125 00:28:39 121 01:28:08 100
87 Noel Rhys Owen Male 37 MOPEN 28 00:08:55 84 00:02:30 68 00:42:03 27 00:01:05 49 00:25:34 76 01:20:06 42
105 Vic Belshaw Male 33 M50+ 1 00:08:56 85 00:02:56 95 00:44:32 55 00:01:31 106 00:21:59 10 01:19:52 38
65 Steven Ellis Male 35 MOPEN 27 00:09:00 86 00:02:43 83 00:42:23 32 00:01:21 86 00:24:34 54 01:19:59 40
182 Tim Trillo Male 76 M-TEAM 9 00:09:01 87 00:01:03 16 00:47:52 104 00:00:57 33 00:28:40 122 01:27:32 95
171 Elgan Jones Male 68 MOPEN 51 00:09:03 88 00:02:18 57 00:48:32 111 00:00:46 11 00:25:30 73 01:26:08 83
84 Yolanda Snyman Female 37 FOPEN 31 00:09:03 89 00:02:37 75 01:00:40 161 00:01:24 95 00:33:48 161 01:47:31 156
69 Gari Roberts Male 39 MOPEN 30 00:09:13 90 00:04:48 163 00:43:38 46 00:00:51 19 00:21:53 9 01:20:20 44
1 John Rhys Owen Male 97 MOPEN 75 00:09:13 91 00:02:45 86 00:47:35 98 00:01:19 83 00:32:08 151 01:33:00 121
82 Bruce Jones Male 64 MOPEN 49 00:09:16 92 00:03:25 119 00:45:37 63 00:01:26 100 00:25:48 81 01:25:30 75
104 Annie Williams Female 9 F50+ 2 Eryri 00:09:16 93 00:03:16 111 00:46:32 81 00:01:20 84 00:25:27 70 01:25:48 78
59 Mark Hobley Male 75 MOPEN 57 00:09:18 94 00:03:14 109 00:43:38 47 00:01:21 88 00:30:02 132 01:27:31 94
192 Team Aberglaslyn MR Male 36 M-TEAM 6 00:09:26 95 00:00:49 4 00:42:21 30 00:00:42 7 00:26:49 94 01:20:05 41
98 Cadi Fon Female 27 FOPEN 21 00:09:28 96 00:03:56 139 00:59:27 156 00:02:19 151 00:25:54 83 01:41:03 144
73 Lauren Hassett Female 19 FOPEN 15 00:09:29 97 00:01:52 34 00:55:31 144 00:01:09 54 00:24:04 45 01:32:03 119
56 Elen Williams Female 26 FOPEN 20 00:09:29 98 00:03:12 106 00:59:34 157 00:01:26 99 00:27:14 103 01:40:54 143
62 Gareth Jones Male 63 MOPEN 48 00:09:30 99 00:02:17 55 00:47:43 101 00:01:58 139 00:24:04 44 01:25:29 74
80 Dafydd Hughes Male 46 MOPEN 35 Egni / Clwb Rasio Mona 00:09:30 100 00:02:09 49 00:41:14 22 00:01:17 75 00:27:41 110 01:21:48 52