Showing 1 to 100 of 263 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Gun Time O/A Pos Chip Time Chip Pos
327 Andrew Siggers Male 1 MOPEN 1 Kenilworth Runners 03:06:40 1 03:06:39 1
2 Richard Roberts Male 2 MOPEN 2 Eryri Harriers 03:14:01 2 03:14:00 2
123 Gavin Felton Male 3 M40+ 1 Barnsley AC 03:17:51 3 03:17:50 3
1 Tim Davies Male 4 MOPEN 3 Maldwyn Harriers 03:22:33 4 03:22:32 4
5 Glyn Griffin Male 5 MOPEN 4 Meirionnydd RC 03:22:40 5 03:22:39 5
3 Mark Palmer Male 6 M40+ 2 03:25:29 6 03:25:27 6
287 Robert Payne Male 7 MOPEN 5 03:29:21 7 03:29:18 7
284 Dave Parker Male 8 MOPEN 6 Meirionnydd RC 03:30:42 8 03:30:40 8
153 Damian Hall Male 9 MOPEN 7 03:32:25 9 03:32:16 9
336 Colin Stark Male 10 MOPEN 8 North Norfolk Beach Runners 03:33:03 10 03:32:57 10
6 Adam Holland Male 11 MOPEN 9 Bere Alston Trekkers 03:39:54 11 03:39:52 11
209 Dom Kirby Male 12 MOPEN 10 Shrewsbury Athletic Club 03:40:28 12 03:40:22 12
199 Michael Jones Male 13 M40+ 3 03:42:30 13 03:42:21 13
282 Dewi Owen Male 14 MOPEN 11 03:44:09 14 03:44:07 15
347 Sean Taylor Male 15 MOPEN 12 Mynydd du 03:44:09 15 03:44:07 14
206 Andy Kett Male 16 MOPEN 13 North Norfolk Beach Runners 03:44:15 16 03:44:11 17
207 Robert Kett Male 17 MOPEN 14 03:44:15 17 03:44:10 16
221 Mark Bissell Male 18 MOPEN 15 Knowsley Harriers AC 03:46:07 18 03:46:03 19
306 Paul Reynolds Male 19 MOPEN 16 03:46:09 19 03:46:03 18
403 Adrian Woods Male 20 M50+ 1 Mynydd du 03:46:44 20 03:46:43 20
4 Mike Evans Male 21 MOPEN 17 TROT 03:47:09 21 03:47:08 21
390 Lee Wilkinson Male 22 MOPEN 18 south cheshire harriers 03:47:18 22 03:47:16 22
125 Thomas Foster Male 23 MOPEN 19 Mercia Fell Runners 03:47:33 23 03:47:24 23
7 Mary Grace Spalton Female 1 FOPEN 1 03:47:37 24 03:47:35 24
337 Andrew Stephens Male 24 MOPEN 20 monross trailblazers 03:48:12 25 03:48:05 25
174 Steven Holmes Male 25 MOPEN 21 Sarn Helen 03:49:09 26 03:49:05 26
170 Matthew Heywood Male 26 MOPEN 22 03:49:24 27 03:49:20 27
277 Ryan Ostler Male 27 MOPEN 23 Ipswich Jaffa RC 03:49:40 28 03:49:21 28
194 Dominic Jones Male 28 MOPEN 24 Shropshire Shufflers 03:52:50 29 03:52:48 29
124 Glyn Fletcher Male 29 M50+ 2 Maldwyn Harriers 03:53:01 30 03:52:52 30
27 John Bigg Male 30 M40+ 4 Basingstoke & Mid Hants AC 03:53:15 31 03:53:11 31
324 Carl Shawcross Male 31 M40+ 5 03:55:46 32 03:55:40 32
9 Emma D'alton Female 2 FOPEN 2 03:57:08 33 03:57:06 34
330 Mark Slaney Male 32 M50+ 3 Basingstoke & Mid Hants AC 03:57:09 34 03:57:04 33
154 Graeme Hall Male 33 M40+ 6 03:57:31 35 03:57:22 35
44 Andrew Cackett Male 34 MOPEN 25 Basingstoke & Mid Hants AC 03:58:31 36 03:58:24 36
11 Mel Price Female 3 F40+ 1 mercia 04:02:08 37 04:02:00 37
309 Luke Richards Male 35 MOPEN 26 04:02:09 38 04:02:06 38
56 Andrew Chalkley Male 36 M40+ 7 Kingstone runners Barnsley 04:02:48 39 04:02:43 39
358 Kim Threadgall Female 4 FOPEN 3 Valley Striders 04:03:35 40 04:03:31 40
241 John Mckeon Male 37 MOPEN 27 Bournville Harriers 04:04:14 41 04:04:03 41
133 Chris Furness Male 38 M40+ 8 Basingstoke & Mid Hants 04:05:11 42 04:05:06 42
57 Ashley Charlwood Male 39 MOPEN 28 Meirionnydd Running Club 04:05:49 43 04:05:35 43
239 Susan Mccartney Female 5 FOPEN 4 04:06:56 44 04:06:52 44
404 Lou Davies Female 6 F40+ 2 Mynydd du 04:08:29 45 04:08:26 45
283 Huw Owen Male 40 MOPEN 29 04:08:41 46 04:08:38 46
100 Mike Dunn Male 41 MOPEN 30 04:08:45 47 04:08:42 47
66 Emma Collins Female 7 F50+ 1 denbigh harriers 04:09:01 48 04:08:51 48
173 Paul Hodges Male 42 M40+ 9 04:09:29 49 04:09:26 49
344 Gill Tavner Female 8 F40+ 3 Stroud and District 04:10:16 50 04:10:11 50
394 Rob Williams Male 43 MOPEN 31 Knowsley Harriers AC 04:10:52 51 04:10:50 51
1251 Graham Jones Male 44 M50+ 4 North Wales Road Runners Club 04:11:07 52 04:10:59 52
189 Luke James Male 45 MOPEN 32 Monross Trail Blazers 04:11:55 53 04:11:49 53
121 Jenny Featherstone Female 9 FOPEN 5 Totley ac 04:12:04 54 04:11:56 55
178 Claire Howard Female 10 F40+ 4 Totley AC 04:12:04 55 04:11:56 54
80 Barry Davies Male 46 MOPEN 33 Monross Trail Blazers 04:15:28 56 04:15:20 57
396 Robert Wilson Male 47 M50+ 5 Penarth and Dinas Runners 04:15:39 57 04:15:18 56
315 Richard Rollins Male 48 MOPEN 34 Bournville Harriers 04:15:49 58 04:15:38 59
132 Richard Fuller Male 49 MOPEN 35 04:16:04 59 04:15:37 58
20 James Baldock Male 50 MOPEN 36 04:16:09 60 04:15:49 60
195 Gareth Jones Male 51 MOPEN 37 04:16:15 61 04:15:52 61
268 George Nicholls Male 52 M40+ 10 Prestatyn RC 04:16:31 62 04:16:27 62
89 Carmine De Grandis Male 53 M40+ 11 North Norfolk Beach Runners 04:17:31 63 04:17:25 63
402 Christopher Woodfield Male 54 MOPEN 38 Aberystwyth University Harrier 04:18:52 64 04:18:29 64
63 Justin Clements Male 55 MOPEN 39 04:19:36 65 04:19:27 65
369 Bernhard Wagner Male 56 MOPEN 40 Belle Vue Racers 04:19:44 66 04:19:37 66
113 Dic Evans Male 57 M60+ 1 Cardiff AC 04:20:09 67 04:20:03 67
386 Seamus White Male 58 MOPEN 41 Mow Cop Runners 04:21:07 68 04:21:02 68
84 Nigel Davies Male 59 M40+ 12 04:21:11 69 04:21:02 69
158 Matthew Hallin Male 60 MOPEN 42 Basingstoke & Mid Hants AC 04:21:11 70 04:21:07 70
279 Chris Owen Male 61 M40+ 13 stafford harriers 04:21:53 71 04:21:48 71
197 Jonathan Jones Male 62 M40+ 14 TROTS 04:22:53 72 04:22:48 72
343 Rachid Taibi Male 63 MOPEN 43 Amazing Feet RC 04:24:30 73 04:24:18 73
26 Mark Bevan Male 64 M40+ 15 Basingstoke & Mid Hants AC 04:25:29 74 04:25:24 74
112 Gary English Male 65 M50+ 6 Liverpool Running Club 04:25:55 75 04:25:52 75
291 Samuele Pitzalis Male 66 M40+ 16 Haag Atletiek 04:26:04 76 04:26:03 78
169 Michelle Hetherington Female 11 F40+ 5 Helensburgh AAC 04:26:04 77 04:25:54 76
96 Hans-Peter Dr Kubis Male 67 M50+ 7 04:26:07 78 04:25:57 77
322 Dominic Scott Male 68 M50+ 8 04:26:50 79 04:26:48 79
187 Steven Jackson Male 69 M50+ 9 Mud Crew Trail Runners 04:28:59 80 04:28:49 80
52 Darren Carr Male 70 M40+ 17 Portishead Running Club 04:29:33 81 04:29:30 81
331 Michael Smart Male 71 MOPEN 44 04:29:59 82 04:29:47 83
116 Mark Everson Male 72 M40+ 18 Bat Runners 04:30:02 83 04:29:38 82
200 Nigel Jones Male 73 M40+ 19 04:30:16 84 04:29:59 84
138 Ashley Gauton Male 74 M50+ 10 Denbigh Harriers 04:30:45 85 04:30:34 85
294 Iain Prentice Male 75 M40+ 20 Ludlow Runners 04:31:47 86 04:31:31 86
228 Justin Mace Male 76 M40+ 21 04:32:36 87 04:32:27 87
65 Justin Collier Male 77 M40+ 22 04:34:43 88 04:34:34 89
67 Malcolm Collins Male 78 M40+ 23 Astley & Tyldesley Road Runner 04:35:59 89 04:34:24 88
68 Clive Colson Male 79 M40+ 24 Delamere Spartans 04:36:52 90 04:36:31 90
215 Sarah Lauder Female 12 FOPEN 6 Lliswerry Runners 04:38:06 91 04:37:49 91
260 Adrian Murphy Male 80 M40+ 25 Chichester Runners & AC 04:38:59 92 04:38:42 93
249 Andy Milton Male 81 MOPEN 45 04:39:00 93 04:38:34 92
46 Claire Calladine Female 13 FOPEN 7 Hatton Darts 04:39:19 94 04:38:53 94
33 Andrew Bradley Male 82 M50+ 11 04:39:34 95 04:39:06 95
155 Graham Hall Male 83 MOPEN 46 Basingstoke & Mid Hants AC 04:39:46 96 04:39:40 96
391 David.e Williams Male 84 M50+ 12 Les Croupiers RC 04:40:11 97 04:40:05 97
163 Rhys Harris Male 85 MOPEN 47 04:42:04 98 04:41:49 98
256 Will Moulder Male 86 MOPEN 48 04:42:05 99 04:41:49 99
218 Craig Lewis Male 87 M40+ 26 Amazing Feet R.C 04:42:19 100 04:42:08 100