Showing 101 to 200 of 381 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1164 Paula Gaterell Female 12 F40+ 6 Parbold Pink Panthers 02:08:13 101 02:08:01 101
1108 Myles Davies Male 90 M40+ 31 Sphinx A.C. 02:08:24 102 02:08:05 102
1456 Paul Spriggs Male 91 M40+ 32 Wrekin road runners 02:08:41 103 02:08:25 103
1378 Don Powell Male 92 M60+ 2 Basingstoke & Mid Hants AC 02:08:50 104 02:08:44 105
1471 Carwyn Thomas Male 93 M40+ 33 02:08:54 105 02:08:46 106
1166 Daniel Gey Van Pittius Male 94 M40+ 34 02:08:54 106 02:08:51 107
1363 Tom Payne Male 95 MOPEN 52 02:09:07 107 02:08:34 104
1041 Brian Begg Male 96 MOPEN 53 BATRUNNERS 02:09:13 108 02:09:00 108
1052 Andrew Brankin Male 97 M40+ 35 kingstone runners barnsley 02:09:19 109 02:09:07 109
1313 Ian Micklethwaite Male 98 M40+ 36 kingstone runners barnsley 02:09:19 110 02:09:08 110
1261 Rob Jude Male 99 MOPEN 54 02:09:30 111 02:09:12 112
1437 Michela Sill Female 13 FOPEN 7 02:09:30 112 02:09:10 111
1529 Katherine Williams Female 14 FOPEN 8 Stroud & District 02:09:32 113 02:09:22 113
1488 Ashley Tomlinson Male 100 MOPEN 55 colwyn bay athletics club 02:10:31 114 02:10:14 115
1042 Steve Begley Male 101 M50+ 8 02:10:34 115 02:10:13 114
1373 Cameron Pope Male 102 M50+ 9 Aberystwyth AC 02:10:40 116 02:10:31 119
1085 Ian Cooper Male 103 M40+ 37 02:10:44 117 02:10:16 116
1018 Chris Anderson Male 104 MOPEN 56 Salomon UK 02:10:47 118 02:10:28 118
1183 Miranda Grant Female 15 FOPEN 9 U/A 02:10:49 119 02:10:45 120
1033 Paul Banks Male 105 M40+ 38 Liverpool Running Club 02:10:54 120 02:10:26 117
1135 Jon Evans Male 106 M40+ 39 North Wales Road Runners 02:11:12 121 02:10:56 121
1102 Caryl Davies Female 16 FOPEN 10 Sarn Helen 02:11:33 122 02:11:29 124
1043 Christopher Bentley Male 107 MOPEN 57 02:11:34 123 02:11:21 122
1222 Joanne Hudson Female 17 F40+ 7 02:11:44 124 02:11:25 123
1258 Kevin Hamilton Male 108 M40+ 40 02:12:00 125 02:11:50 126
1273 Carlos Land Male 109 M40+ 41 02:12:07 126 02:11:55 128
1482 James Timmins Male 110 M40+ 42 02:12:17 127 02:11:46 125
1531 Robin Williams Male 111 MOPEN 58 none 02:12:21 128 02:11:52 127
1202 Matthew Hewitt Male 112 MOPEN 59 02:12:22 129 02:12:08 129
1007 Richard Abbotts Male 113 M40+ 43 02:12:37 130 02:12:21 130
1400 Tom Rice-Owen Male 114 MOPEN 60 Menai Track & Field 02:13:23 131 02:13:08 132
1214 Iain Hollowfield Male 115 MOPEN 61 02:13:25 132 02:13:16 134
1175 Lesley Goodson Female 18 F40+ 8 North Wales Road Runners 02:13:29 133 02:13:13 133
1182 Hannah Graham Female 19 FOPEN 11 02:13:30 134 02:13:19 135
1253 Linda Jones Female 20 F40+ 9 Wrexham AAC 02:13:34 135 02:13:04 131
1144 Martyn Fairlamb Male 116 M40+ 44 Go Ape 02:13:41 136 02:13:19 136
1092 George Critchley Male 117 M50+ 10 Radcliffe 02:14:12 137 02:13:49 137
1389 Chloe Rafferty Female 21 FOPEN 12 02:15:14 138 02:15:09 139
1367 Trevor John Perrett Male 118 MOPEN 62 BMHAC 02:15:34 139 02:14:54 138
1210 Clare Holdcroft Female 22 F40+ 10 Mow Cop Runners 02:15:50 140 02:15:38 140
1048 Kirsty-Jane Birch Female 23 FOPEN 13 Mow Cop Runners 02:16:03 141 02:15:51 142
1245 Anwen Jones Female 24 FOPEN 14 Cerist Triathlon 02:16:13 142 02:15:39 141
1470 Carolyn Thomas Female 25 F40+ 11 Dragons 02:16:33 143 02:15:57 143
1515 Shaun Western Male 119 M40+ 45 02:16:39 144 02:16:22 145
1070 Robert Cator Male 120 M50+ 11 stockport harriers. 02:16:45 145 02:16:15 144
1304 Kevin Mcgilvray Male 121 M50+ 12 Rochdale Harriers and AC 02:17:02 146 02:16:51 147
1511 Dave Watts Male 122 MOPEN 63 CERIST 02:17:14 147 02:16:40 146
1359 Graham Parton Male 123 M40+ 46 Shrewsbury AC 02:17:25 148 02:17:10 148
104 Gareth Edwards Male 124 MOPEN 64 02:17:32 149 02:17:15 149
1370 Ian Phillips Male 125 M40+ 47 02:17:57 150 02:17:40 150
1199 Kay Hatton Female 26 F50+ 1 North Wales Road Runners Club 02:18:10 151 02:17:55 151
361 Huw Trainor Male 126 MOPEN 65 Eryri Harriers 02:18:47 152 02:18:25 152
1180 Andy Graham Male 127 M50+ 13 02:18:55 153 02:18:43 154
1474 Laura Thomas Female 27 FOPEN 15 Basingstoke and mid hants athl 02:19:02 154 02:18:55 155
1386 Stuart Pringle Male 128 M50+ 14 NWRRC 02:19:05 155 02:18:40 153
1259 Terry Wyn Jones Male 129 MOPEN 66 Sarn Helen 02:19:15 156 02:19:04 158
1518 Victoria Whitehead Female 28 F40+ 12 Denbigh Harriers 02:19:29 157 02:18:56 156
1479 Sue Thomas Female 29 F40+ 13 Rhedwyr Emlyn 02:19:31 158 02:19:00 157
30 Gary Bodman Male 130 M50+ 15 lescroupiers 02:19:52 159 02:19:23 159
1022 Kelly Ann Harris Female 30 FOPEN 16 02:19:53 160 02:19:47 161
1057 Andre Bright Male 131 MOPEN 67 02:20:00 161 02:19:40 160
1460 Jamie Supple Male 132 MOPEN 68 02:20:34 162 02:20:23 162
1205 Alison Hilton Female 31 F40+ 14 02:20:50 163 02:20:46 163
1445 Sophie Smith Female 32 FOPEN 17 Basingstoke & Mid Hants AC 02:21:01 164 02:20:53 165
1010 Dave Adams Male 133 M50+ 16 bere alston Trekkers 02:21:17 165 02:20:48 164
1075 Waldemar Cielcki Male 134 M40+ 48 02:21:36 166 02:21:29 166
1494 Hayley Turner Female 33 FOPEN 18 Eryri 02:21:57 167 02:21:31 167
1282 Michael Liggins Male 135 M40+ 49 02:22:24 168 02:22:21 172
1514 Ricky West Male 136 M40+ 50 02:22:25 169 02:22:21 173
1290 Helen Lynch Female 34 F40+ 15 Haldon Trail Runners 02:22:25 170 02:22:05 168
1496 Yvonne Twelvetree Female 35 F60+ 1 TOTLEY AC 02:22:30 171 02:22:23 174
1250 Geraint Jones Male 137 M40+ 51 ERYRI HARRIERS 02:22:34 172 02:22:11 169
1236 Mir Jansen Female 36 F40+ 16 Steel City Striders 02:22:37 173 02:22:33 175
1082 Claudie Combelas Female 37 F50+ 2 Northbrook AC 02:22:39 174 02:22:18 170
1365 Justine Pedler Female 38 F40+ 17 02:22:39 175 02:22:19 171
1334 Tord Nilson Male 138 MOPEN 69 Salomon UK 02:22:43 176 02:22:37 176
1343 Steven O''donoghue Male 139 M50+ 17 Haldon Trail Runners 02:23:12 177 02:22:51 179
1034 James Banner Male 140 MOPEN 70 02:23:22 178 02:22:43 177
1355 Steven Owens Male 141 MOPEN 71 02:23:23 179 02:23:13 180
1181 Fiona Graham Female 39 FOPEN 19 02:23:25 180 02:22:48 178
1118 Helen Duncanson Female 40 F40+ 18 02:23:36 181 02:23:13 181
1094 James Crosbie Male 142 MOPEN 72 TVT 02:23:44 182 02:23:20 182
1130 Heddwyn Evans Male 143 MOPEN 73 02:23:46 183 02:23:22 183
1505 John Walker Male 144 M40+ 52 North Wales Road Runners 02:23:47 184 02:23:31 185
1325 Alastair Myers Male 145 M40+ 53 02:23:48 185 02:23:23 184
1089 Paul Cowin Male 146 MOPEN 74 02:24:19 186 02:23:38 186
1195 Ian Harris Male 147 M40+ 54 Wolverhampton and Bilston AC 02:24:21 187 02:23:58 187
1412 Vicky Ronald Female 41 F40+ 19 colwyn bay athletic club 02:24:25 188 02:24:12 189
1117 Marissa Duggan Female 42 F40+ 20 02:24:37 189 02:24:10 188
1372 Helen Pollitt Female 43 FOPEN 20 02:24:46 190 02:24:21 190
1093 Helen Critchley Female 44 FOPEN 21 02:24:56 191 02:24:34 191
1120 David Arwel Edwards Male 148 M50+ 18 abergele harriers 02:25:05 192 02:24:40 192
1218 Mladenka Hooper Female 45 FOPEN 22 Prestatyn Running Club 02:25:24 193 02:25:10 194
1332 John Nightingale Male 149 M40+ 55 U/a 02:25:32 194 02:25:07 193
1315 Stuart Miller Male 150 MOPEN 75 02:25:41 195 02:25:21 195
1345 Neil O''hagan Male 151 M40+ 56 02:25:47 196 02:25:30 196
1425 David Seabourne Male 152 M60+ 3 meirionnydd 02:26:00 197 02:25:31 197
1265 Nina Kemper Female 46 FOPEN 23 02:26:05 198 02:25:56 201
1330 Mark Nicholls Male 153 M40+ 57 BATRUNNERS 02:26:08 199 02:25:54 200
1038 Sarah Bartlett Female 47 FOPEN 24 02:26:23 200 02:25:49 198