Showing 1 to 100 of 381 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1001 Andrew Davies Male 1 MOPEN 1 Maldwyn Harriers / Salomon UK 01:21:37 1 01:21:36 1
8 Anna Bartlett Female 1 F40+ 1 Mercia 01:46:29 14 01:46:28 14
1002 Rob Samuel Male 2 MOPEN 2 Eryri Harriers / Salomon Trail 01:24:08 2 01:24:07 2
1547 Joanne Gallagher Female 2 FOPEN 1 01:51:24 26 01:51:23 26
1056 Gareth Briggs Male 3 M40+ 1 Staffs Moorlands AC 01:34:56 3 01:34:55 3
1006 Shan Roberts Female 3 F40+ 2 TROT 01:54:15 40 01:54:13 40
1004 Daniel Kashi Male 4 MOPEN 3 Eryri Harriers 01:35:35 4 01:35:33 4
1317 Rebecca Mingo Female 4 FOPEN 2 Bere Alston Trekkers 01:57:07 47 01:57:01 48
1003 Andy Walling Male 5 M40+ 2 Menai Track & Field 01:39:15 5 01:39:13 5
1512 Julie Webb Female 5 F40+ 3 City of Chester Triathlon club 01:58:28 53 01:58:26 53
1230 Matthew Hurford Male 6 M40+ 3 Les Croupiers 01:39:45 6 01:39:44 6
1005 Tammy Lewis-Jones Female 6 F40+ 4 Eryri Harriers 01:59:04 56 01:58:59 57
1046 Sam Bevan Male 7 MOPEN 4 Basingstoke and Mid Hants AC 01:41:45 7 01:41:42 7
1283 Tracey Llewellyn Female 7 FOPEN 3 Cybi striders 01:59:26 60 01:59:21 62
1455 Andrew Sprague Male 8 M40+ 4 Dudley Kingswinford Running Cl 01:42:22 8 01:42:19 8
1510 Lucy Wasse Female 8 FOPEN 4 Dragons Running Club Sale Ches 02:04:35 80 02:04:22 80
1107 Mark Davies Male 9 MOPEN 5 nwrrc 01:42:46 9 01:42:45 9
1517 Anthea Whitaker Female 9 F40+ 5 Haldon Trail Runners 02:06:46 94 02:06:26 92
1069 Matthew Cartwright Male 10 MOPEN 6 derwent runners 01:43:12 10 01:43:11 10
1410 Madeline Robinson Female 10 FOPEN 5 Helensburgh AAC 02:07:37 98 02:07:26 98
1472 Dyfed Whiteside Thomas Male 11 MOPEN 7 Eryri Harriers 01:44:54 11 01:44:52 11
1364 Liz Peacock Female 11 FOPEN 6 Parbold Pink Panthers 02:08:04 100 02:07:51 100
1106 Gary Davies Male 12 MOPEN 8 01:45:16 12 01:45:14 12
1164 Paula Gaterell Female 12 F40+ 6 Parbold Pink Panthers 02:08:13 101 02:08:01 101
1549 Arwel Lewis Male 13 M50+ 1 Eryri Harriers 01:46:14 13 01:46:13 13
1437 Michela Sill Female 13 FOPEN 7 02:09:30 112 02:09:10 111
1421 Scott Sadler Male 14 MOPEN 9 Middleton Harriers 01:48:10 15 01:48:08 15
1529 Katherine Williams Female 14 FOPEN 8 Stroud & District 02:09:32 113 02:09:22 113
1140 Rhodri Evans Male 15 MOPEN 10 pontypridd roadents 01:48:46 16 01:48:27 16
1183 Miranda Grant Female 15 FOPEN 9 U/A 02:10:49 119 02:10:45 120
1160 Owain Fychan Male 16 MOPEN 11 Cerist 01:48:52 17 01:48:48 17
1102 Caryl Davies Female 16 FOPEN 10 Sarn Helen 02:11:33 122 02:11:29 124
1187 Nick Griffiths Male 17 M40+ 5 01:48:58 18 01:48:55 18
1222 Joanne Hudson Female 17 F40+ 7 02:11:44 124 02:11:25 123
1279 Chris Lewis Male 18 MOPEN 12 01:49:11 19 01:49:08 20
1175 Lesley Goodson Female 18 F40+ 8 North Wales Road Runners 02:13:29 133 02:13:13 133
1443 Phil Smith Male 19 M40+ 6 Dudley Kingswinford 01:49:14 20 01:49:08 19
1182 Hannah Graham Female 19 FOPEN 11 02:13:30 134 02:13:19 135
1278 Alex Lewis Male 20 MOPEN 13 Neath Harriers 01:49:38 21 01:49:35 21
1253 Linda Jones Female 20 F40+ 9 Wrexham AAC 02:13:34 135 02:13:04 131
1448 Marc Soane Male 21 MOPEN 14 Basingstoke & Mid Hants AC 01:49:39 22 01:49:36 22
1389 Chloe Rafferty Female 21 FOPEN 12 02:15:14 138 02:15:09 139
1090 Ashley Mark Cox Male 22 MOPEN 15 Basingstoke & Mid Hants AC 01:49:55 23 01:49:52 23
1210 Clare Holdcroft Female 22 F40+ 10 Mow Cop Runners 02:15:50 140 02:15:38 140
1237 Darren Jarman Male 23 MOPEN 16 SYTri Shrewsbury 01:50:28 24 01:50:26 24
1048 Kirsty-Jane Birch Female 23 FOPEN 13 Mow Cop Runners 02:16:03 141 02:15:51 142
1024 Tom Ashwell Male 24 M40+ 7 01:50:47 25 01:50:29 25
1245 Anwen Jones Female 24 FOPEN 14 Cerist Triathlon 02:16:13 142 02:15:39 141
1414 Michael Roper Male 25 MOPEN 17 01:51:41 27 01:51:31 27
1470 Carolyn Thomas Female 25 F40+ 11 Dragons 02:16:33 143 02:15:57 143
1142 Alan Every Male 26 M40+ 8 Team Bath AC 01:51:48 28 01:51:45 28
1199 Kay Hatton Female 26 F50+ 1 North Wales Road Runners Club 02:18:10 151 02:17:55 151
1434 Daniel Short Male 27 MOPEN 18 Basingstoke and Mid Hants AC 01:51:56 29 01:51:54 29
1474 Laura Thomas Female 27 FOPEN 15 Basingstoke and mid hants athl 02:19:02 154 02:18:55 155
1321 Ray Morgan Male 28 MOPEN 19 Mynydd Du 01:52:13 30 01:52:10 30
1518 Victoria Whitehead Female 28 F40+ 12 Denbigh Harriers 02:19:29 157 02:18:56 156
1126 Ian Ellis Male 29 MOPEN 20 01:52:32 31 01:52:27 31
1479 Sue Thomas Female 29 F40+ 13 Rhedwyr Emlyn 02:19:31 158 02:19:00 157
1491 Mr Trowbridge Male 30 MOPEN 21 01:53:01 32 01:52:50 32
1022 Kelly Ann Harris Female 30 FOPEN 16 02:19:53 160 02:19:47 161
1151 Chris Yorke Male 31 M40+ 9 North Wales Road Runners 01:53:02 33 01:53:01 33
1205 Alison Hilton Female 31 F40+ 14 02:20:50 163 02:20:46 163
1350 Peter Osborne Male 32 M50+ 2 Llanelli A.A.C 01:53:25 34 01:53:22 35
1445 Sophie Smith Female 32 FOPEN 17 Basingstoke & Mid Hants AC 02:21:01 164 02:20:53 165
1050 Daniel Bott Male 33 MOPEN 22 01:53:45 35 01:53:12 34
1494 Hayley Turner Female 33 FOPEN 18 Eryri 02:21:57 167 02:21:31 167
1300 Ben Mayho Male 34 MOPEN 23 Mercia 01:53:47 36 01:53:45 37
1290 Helen Lynch Female 34 F40+ 15 Haldon Trail Runners 02:22:25 170 02:22:05 168
1335 Jerome Nogues Male 35 MOPEN 24 SYTri 01:54:10 37 01:54:07 39
1496 Yvonne Twelvetree Female 35 F60+ 1 TOTLEY AC 02:22:30 171 02:22:23 174
1260 Tom Jones Male 36 M40+ 10 Bro Dysynni AC 01:54:12 38 01:53:45 36
1236 Mir Jansen Female 36 F40+ 16 Steel City Striders 02:22:37 173 02:22:33 175
1337 Dave Norman Male 37 M40+ 11 Dudley Kingswinford 01:54:12 39 01:54:06 38
1082 Claudie Combelas Female 37 F50+ 2 Northbrook AC 02:22:39 174 02:22:18 170
1545 Nicolas Young Male 38 MOPEN 25 Great Western Runners 01:55:18 41 01:54:53 41
1365 Justine Pedler Female 38 F40+ 17 02:22:39 175 02:22:19 171
1266 Robert Kennard Male 39 M40+ 12 Dudley Kingswinford 01:55:20 42 01:55:13 42
1181 Fiona Graham Female 39 FOPEN 19 02:23:25 180 02:22:48 178
1027 David Baker Male 40 M40+ 13 Denbigh Harriers 01:55:34 43 01:55:30 43
1118 Helen Duncanson Female 40 F40+ 18 02:23:36 181 02:23:13 181
1413 Johnathan Rooney Male 41 MOPEN 26 01:56:18 44 01:55:31 44
1412 Vicky Ronald Female 41 F40+ 19 colwyn bay athletic club 02:24:25 188 02:24:12 189
1477 Phil Thomas Male 42 M40+ 14 monross 01:56:26 45 01:56:21 45
1117 Marissa Duggan Female 42 F40+ 20 02:24:37 189 02:24:10 188
1131 Ifan Richard Evans Male 43 M40+ 15 Eryri Harriers 01:56:45 46 01:56:41 46
1372 Helen Pollitt Female 43 FOPEN 20 02:24:46 190 02:24:21 190
1376 Runner Number 1376 Male 44 MOPEN 27 01:57:28 48 01:56:56 47
1093 Helen Critchley Female 44 FOPEN 21 02:24:56 191 02:24:34 191
1063 Peter Cable Male 45 MOPEN 28 Salomon UK 01:57:30 49 01:57:24 49
1218 Mladenka Hooper Female 45 FOPEN 22 Prestatyn Running Club 02:25:24 193 02:25:10 194
1172 Russell Godwin Male 46 M40+ 16 colwyn bay ac 01:57:45 50 01:57:33 50
1265 Nina Kemper Female 46 FOPEN 23 02:26:05 198 02:25:56 201
1045 Richard Bevan Male 47 MOPEN 29 Monross Trailblazers 01:57:59 51 01:57:53 52
1038 Sarah Bartlett Female 47 FOPEN 24 02:26:23 200 02:25:49 198
1212 Guy Holloway Male 48 M40+ 17 ua 01:58:01 52 01:57:47 51
1444 Ruth Smith Female 48 F50+ 3 02:27:17 203 02:26:57 203
1461 Louis Supple Male 49 MOPEN 30 01:58:54 54 01:58:44 54
1489 Nicola Tomlinson Female 49 FOPEN 25 colwyn bay athletics club 02:27:22 205 02:27:06 205
1361 Tony Paul Male 50 MOPEN 31 None 01:59:01 55 01:58:54 56
1264 Emma King Female 50 FOPEN 26 02:28:03 206 02:27:51 206