Showing 1 to 99 of 99 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
132 Gwyn Owen Male 1 MOPEN 1 00:38:56 1 01:19:06 1 01:19:06 1
96 Steffan Sayer Male 2 MOPEN 2 Menai Track and Field 0 01:23:01 2 01:23:01 2
78 Dewi Owen Male 3 MOPEN 3 Eryri Harriers 00:43:32 3 01:29:15 3 01:29:14 3
129 Karl Ashworth Male 4 MOPEN 4 00:44:17 4 01:29:48 4 01:29:46 4
105 Dyfed Whiteside Thomas Male 5 MOPEN 5 Eryri Harriers 00:44:18 5 01:29:49 5 01:29:48 5
62 Arwel Lewis Male 6 M50-59 1 Eryri Harriers 00:44:39 6 01:30:06 6 01:30:06 6
67 Phillip Lynes Male 7 MOPEN 6 00:43:19 2 01:31:01 7 01:30:59 7
81 Huw Owen Male 8 MOPEN 7 Eryri Harriers 00:44:51 7 01:32:22 8 01:32:21 8
13 Sarah Caskey Female 1 FOPEN 1 Bangor University Athletics an 00:45:19 8 01:32:55 9 01:32:55 9
80 Gwynfor Owen Male 9 M50-59 2 00:47:38 11 01:35:53 10 01:35:49 10
60 Tim Kerry Male 10 MOPEN 8 OneTraithlon RDS 00:48:44 17 01:37:03 11 01:37:02 11
65 Sam Liddell Male 11 MOPEN 9 00:46:14 9 01:37:26 12 01:37:23 12
120 Brian Wills Male 12 M40-49 1 Eryri Harriers 00:48:33 14 01:37:56 13 01:37:55 13
130 Kenny Lowies Male 13 M40-49 2 00:47:59 13 01:38:40 14 01:38:27 14
404 David Pryce Male 14 M50-59 3 00:48:38 16 01:39:06 15 01:39:05 15
131 Dylan Cole-Jones Male 15 M40-49 3 00:47:10 10 01:39:11 16 01:39:09 16
2 Polly Adams Female 2 F40-49 1 00:49:23 19 01:40:06 17 01:40:05 17
31 Andrew Gannon Male 16 M40-49 4 Menai Track and Field 00:48:51 18 01:40:29 18 01:40:27 18
63 Seth Lewis Male 17 M40-49 5 Hinckley Running Club 00:47:55 12 01:40:31 19 01:40:29 19
36 Paul Harris Male 18 M40-49 6 00:48:37 15 01:41:07 20 01:41:06 20
55 Emrys Jones Male 19 M50-59 4 Cybi Striders 00:50:06 21 01:41:22 21 01:41:18 21
68 Steve Martin Male 20 M40-49 7 newcastle staffs tri club 00:49:28 20 01:41:53 22 01:41:49 22
44 Glyn Hudson Male 21 MOPEN 10 00:50:28 23 01:42:17 23 01:42:11 23
87 Scott Rennie Male 22 MOPEN 11 rochdale triathlon club 00:57:01 51 01:44:33 24 01:44:27 24
26 Paul Ellis Male 23 M40-49 8 00:50:42 24 01:45:07 25 01:45:03 25
15 Roger Cotterill Male 24 M50-59 5 00:51:38 28 01:45:23 26 01:45:22 26
82 Dylan Parry Male 25 MOPEN 12 00:52:27 31 01:45:50 27 01:45:48 27
64 Tammy Lewis-Jones Female 3 F40-49 2 Eryri Harriers 00:52:27 32 01:45:55 28 01:45:54 28
89 Daniel Hall Male 26 MOPEN 13 00:51:06 26 01:46:24 29 01:46:24 29
97 Steve Sexton Male 27 MOPEN 14 00:50:55 25 01:46:58 30 01:46:51 30
5 Peter Bannister Male 28 MOPEN 15 00:50:28 22 01:47:07 31 01:47:03 31
90 Ross Roberts Male 29 MOPEN 16 00:52:23 30 01:47:36 32 01:47:34 32
123 Daniel Wood Male 30 MOPEN 17 00:51:53 29 01:48:02 33 01:47:58 33
95 Paul Samuels Male 31 MOPEN 18 Wrexham AC 00:52:30 34 01:48:11 34 01:48:09 34
104 Ian Taylor Male 32 M40-49 9 North Wales Road Runners 00:52:28 33 01:48:44 35 01:48:41 35
119 Geraint Willliams Male 33 MOPEN 19 00:53:23 35 01:49:23 36 01:49:21 36
18 Eric Davies Male 34 M50-59 6 00:53:43 36 01:49:59 37 01:49:57 37
27 John Gwynn Evans Male 35 M60-69 1 Aberystwyth AC 00:54:40 39 01:50:35 38 01:50:31 38
94 Matthew Russell Male 36 MOPEN 20 Menai Track and Field 00:51:29 27 01:50:50 39 01:50:46 39
57 Linda Jones Female 4 F40-49 3 Wrexham AC 00:55:01 41 01:51:51 40 01:51:48 40
22 Trevor Dilworth Male 37 M50-59 7 00:55:49 46 01:53:03 41 01:52:53 41
69 Stuart Mcdonald Male 38 MOPEN 21 Eryri Harriers 00:57:44 55 01:53:17 42 01:53:10 42
115 Carwyn Llywelyn Williams Male 39 MOPEN 22 00:54:53 40 01:53:33 43 01:53:30 44
3 Nicholas Allen Male 40 M40-49 10 00:54:34 37 01:53:36 44 01:53:29 43
99 Geraint Simpson Male 41 M40-49 11 00:56:05 48 01:53:37 45 01:53:33 45
76 Jan Muir Female 5 F40-49 4 00:55:39 45 01:54:51 46 01:54:51 46
14 Kevin Clark Male 42 M40-49 12 00:56:26 49 01:55:49 47 01:55:48 48
33 Paul Hadley Male 43 M40-49 13 Wrekin Road Runners 00:55:38 44 01:55:51 48 01:55:46 47
91 Jackie Robinson Female 6 F40-49 5 Fit 2 Run 00:54:39 38 01:55:53 49 01:55:51 49
7 Stephen Botham Male 44 M50-59 8 Wrecsam Tri Club 00:56:03 47 01:57:13 50 01:57:09 50
83 David Phillips Male 45 M60-69 2 Royton Road Runners 00:57:09 52 01:57:28 51 01:57:22 51
43 Sally Hoyle Female 7 FOPEN 2 00:55:36 43 01:58:28 52 01:58:20 52
58 Suna Kayakiran Female 8 F40-49 6 Fit 2 Run 00:57:26 53 01:59:43 53 01:59:41 53
88 Jill Riley Female 9 F40-49 7 00:56:59 50 01:59:48 54 01:59:42 54
40 Damon Heslop Male 46 MOPEN 23 00:59:29 64 02:00:01 55 01:59:51 55
116 Laura Williams Female 10 F40-49 8 Ful-on-tri 00:57:58 56 02:00:20 56 02:00:19 56
56 Kevin Jones Male 47 M40-49 14 00:58:45 59 02:00:25 57 02:00:20 57
30 Alexandra Fletcher Female 11 FOPEN 3 Eryri Harriers 00:59:03 61 02:01:32 58 02:01:24 58
1 David Adams Male 48 MOPEN 24 00:55:03 42 02:01:50 59 02:01:47 59
85 Sharon Plested Female 12 F40-49 9 Ellesmere Port RC 00:59:04 62 02:02:06 60 02:02:03 60
35 Ian Harris Male 49 M40-49 15 WOLVERHAMPTON AND BILSTON AC 00:59:10 63 02:02:31 61 02:02:29 61
17 Stephen Dalton Male 50 M40-49 16 01:01:22 67 02:03:02 62 02:02:56 62
47 Paula Hurst Female 13 FOPEN 4 00:58:25 58 02:03:20 63 02:03:17 63
21 Mike Dilworth Male 51 M60-69 3 01:00:42 65 02:03:41 64 02:03:31 64
93 Nigel Rowlands Male 52 M40-49 17 WFRA 01:01:01 66 02:04:08 65 02:04:01 65
124 Emily Wood Female 14 F40-49 10 Eryri Harriers 00:58:56 60 02:04:20 66 02:04:13 66
25 Alun Wyn Efans Male 53 M40-49 18 clwb rygbi caernarfon 00:57:30 54 02:05:45 67 02:05:40 67
111 Anne West Female 15 F40-49 11 Fit 2 Run 01:02:49 74 02:06:49 68 02:06:46 68
102 Ruth Smith Female 16 F50-59 1 01:02:26 72 02:07:32 69 02:07:25 69
101 Shane Skillin Male 54 MOPEN 25 00:58:13 57 02:08:14 70 02:08:06 70
9 Toni Brackstone Female 17 F40-49 12 MIDDLETON HARRIERS 01:01:27 68 02:08:25 71 02:08:19 71
42 Carys Hogan Female 18 FOPEN 5 Cybi Striders 01:01:52 70 02:08:30 72 02:08:25 72
84 Paul Plested Male 55 M50-59 9 Ellesmere Port RC 01:02:09 71 02:08:34 73 02:08:29 73
74 Will Morris Male 56 M50-59 10 01:04:30 80 02:08:48 74 02:08:38 74
16 Kat Court Female 19 FOPEN 6 01:04:16 78 02:09:22 75 02:09:14 75
45 Vicki Hughes Female 20 FOPEN 7 01:02:46 73 02:09:49 76 02:09:41 76
108 Philippa Tyson Female 21 F50-59 2 South Cheshire Harriers 01:03:50 77 02:10:05 77 02:09:59 77
79 Fiona Owen Female 22 FOPEN 8 01:03:38 76 02:10:11 78 02:10:01 79
73 Hugh Morgan Male 57 M40-49 19 01:03:37 75 02:10:11 79 02:10:01 78
75 Michael Moyal Male 58 M40-49 20 01:01:27 69 02:12:23 80 02:12:20 80
71 Sarah Miles Griffiths Female 23 F50-59 3 Hay Hotfotters 01:04:31 81 02:15:54 81 02:15:43 81
121 Katherine Wills Female 24 F40-49 13 01:07:47 88 02:17:28 82 02:17:25 82
127 Judith Leslie Female 25 M50-59 11 01:06:49 84 02:18:10 83 02:18:03 83
53 Darren Jones Male 59 M40-49 21 01:05:31 83 02:18:45 84 02:18:41 84
114 Rob Whiston Male 60 M60-69 4 01:07:43 86 02:20:05 85 02:19:59 85
52 Brenda Jones Female 26 F70+ 1 Bro Dysynni A.C. 01:07:59 90 02:20:09 86 02:20:02 86
117 Michelle Williams Female 27 FOPEN 9 Para Fit 01:06:53 85 02:20:13 87 02:20:08 87
6 Helen Blackman Female 28 F40-49 14 Fit 2 Run 01:04:46 82 02:21:35 88 02:21:33 88
128 Gareth Rogers Male 61 MOPEN 26 01:04:21 79 02:22:27 89 02:22:27 89
70 Catherine Mcnicholl Female 29 FOPEN 10 BRAT 01:07:45 87 02:23:44 90 02:23:38 90
48 Rachel Hurst Female 30 FOPEN 11 01:07:58 89 02:24:07 91 02:24:02 91
66 Sali Lloyd Roberts Female 31 F40-49 15 01:08:07 93 02:24:56 92 02:24:47 92
38 Alison Heaton Female 32 F40-49 16 01:09:59 96 02:25:01 93 02:24:55 93
39 John Heaton Male 62 M60-69 5 01:09:59 95 02:27:17 94 02:27:11 94
19 Peter Dean-Lewis Male 63 MOPEN 27 01:08:03 91 02:27:35 95 02:27:33 95
125 Adam Cam Male 64 MOPEN 28 01:08:03 92 02:27:35 96 02:27:33 96
28 Marit Evans Female 33 F40-49 17 Bro Dysynni A.C. 01:10:02 97 02:27:47 97 02:27:41 97
126 Hywel Trewyn Male 65 M50-59 12 01:08:46 94 02:34:24 98 02:34:18 98
23 Chloe Edwards Female 34 FOPEN 12 Colwyn Bay Athletics Club 01:32:34 98 03:18:46 99 03:18:36 99