Showing 1 to 100 of 14335 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position 10M Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo
3 Loitarakwai Lengurisi Male 1 MSEN 1 Run-Fast / Kenya 00:28:47 2 00:46:56 1 01:01:51 1 01:01:51 1
100 Purity Kimetto Female 1 FSEN 1 Run-Fast 00:34:14 50 00:56:23 50 01:14:21 53 01:14:21 53
20010 Relay Team PRA Clinical Winformatics Mixed 1 MX-RELAY 1 00:41:06 488 01:11:04 1006 01:39:06 1451 01:37:01 1402
1 Peter Emase-Lemuya Male 2 MSEN 2 Run-Fast / Kenya 00:28:48 3 00:46:57 2 01:02:04 2 01:02:04 2
102 Tish Jones Female 2 FSEN 2 Belgrave Harriers 00:35:22 70 00:57:00 60 01:14:23 54 01:14:22 54
20002 Relay Team Blue is the Colour Mixed 2 MX-RELAY 2 00:49:18 3024 01:18:40 2583 01:53:41 3849 01:48:44 3634
2 Boniface Kongin Male 3 MSEN 3 Run-Fast / Kenya 00:29:06 4 00:48:00 3 01:03:28 3 01:03:27 3
114 Jessica Parry-Williams Female 3 FSEN 3 Les Croupiers 00:35:49 79 00:57:45 71 01:16:01 70 01:15:58 70
20003 Relay Team Protect Me Not Mixed 3 MX-RELAY 3 00:48:31 2671 01:22:49 3772 01:55:14 4166 01:53:26 4743
4 Yared Hagos Male 4 MSEN 4 Wallsend / Ethiopia 00:30:09 8 00:48:50 4 01:04:16 4 01:04:16 4
110 Claire Jacobs Female 4 FSEN 4 Tipton Harriers 00:36:06 91 00:58:07 77 01:16:28 79 01:16:26 81
20017 Relay Team Swansea Team 5 Mixed 4 MX-RELAY 4 00:53:10 4993 01:29:18 5991 01:55:52 4282 01:53:54 4851
18 Nicholas Torry Male 5 M35-39 1 Serperntine 00:30:09 6 00:48:56 5 01:04:23 5 01:04:23 5
105 Andrea Whitcombe Female 5 F40-44 1 Swansea Harriers 00:36:28 112 00:59:15 104 01:17:50 95 01:17:48 98
20023 Relay Team Breeze Gym Mixed 5 MX-RELAY 5 00:55:10 6228 01:34:43 7959 02:03:59 6150 02:00:33 6758
17 Ben Livesey Male 6 M35-39 2 Birchfield Harriers 00:30:09 7 00:49:02 6 01:04:38 6 01:04:38 6
108 Emma D'Alton Female 6 F35-39 1 Westbury Harriers 00:36:43 122 00:59:21 109 01:17:54 98 01:17:52 102
20015 Relay Team Swansea Team 3 Mixed 6 MX-RELAY 6 01:02:07 10116 01:33:57 7709 02:04:23 6250 01:58:32 6176
16 Dewi Griffiths Male 7 MSEN 5 Swansea Harriers 00:30:09 5 00:49:03 7 01:05:02 7 01:05:01 7
112 Nicola Squires Female 7 FSEN 5 Hallamshire Harriers 00:36:28 113 00:59:16 105 01:17:57 101 01:17:55 105
20009 Relay Team Clinical Winformatics Mixed 7 MX-RELAY 7 00:56:02 6774 01:34:46 7982 02:10:27 7651 02:08:21 8498
14 Sean Hehir Male 8 MSEN 6 Ireland 00:30:18 9 00:49:26 8 01:05:12 8 01:05:11 8
109 Kelly Crickmore Female 8 F35-39 2 Chester Tri Club 00:36:49 126 01:00:07 131 01:19:03 125 01:19:01 126
20008 Relay Team PRA Winformatics Mixed 8 MX-RELAY 8 00:57:36 7771 01:39:46 9428 02:11:25 7848 02:09:21 8742
8 Ian Kimpton Male 9 MSEN 7 Lincolm Wellington 00:30:21 10 00:49:46 9 01:05:44 9 01:05:44 9
116 Alison Lavender Female 9 FSEN 6 Oswestry 00:37:52 202 01:00:43 163 01:19:06 126 01:19:03 129
20016 Relay Team Swansea Team 4 Mixed 9 MX-RELAY 9 00:53:41 5314 01:32:17 7133 02:14:00 8350 02:08:10 8448
7 Dave Webb Male 10 MSEN 8 Leeds City 00:30:49 12 00:50:40 10 01:06:51 10 01:06:51 10
111 Kate Roberts Female 10 FSEN 7 Bridgend AC 00:36:30 115 00:59:45 118 01:19:08 128 01:19:05 132
20014 Relay Team Swansea Team 2 Mixed 10 MX-RELAY 10 00:53:25 5139 01:33:09 7450 02:16:01 8735 02:10:10 8919
11 Paul Martelleti Male 11 MSEN 9 Victoria Park 00:31:58 15 00:51:20 11 01:06:52 11 01:06:51 11
117 Katie Parry Female 11 FSEN 8 Leeds City 00:37:22 164 01:00:23 146 01:19:09 130 01:19:08 134
20011 Relay Team Cardiff Institute For the Mixed 11 MX-RELAY 11 01:01:49 9971 01:35:25 8180 02:16:17 8788 02:10:27 8986
44 Luke Gunn Male 12 MSEN 10 Derby 00:31:57 14 00:51:42 12 01:08:04 12 01:08:03 13
13166 Miss Kenyon Female 12 FSEN 9 00:37:11 147 01:00:05 129 01:19:31 140 01:19:05 131
20001 Relay Team Newport Lloyds Bank Mixed 12 MX-RELAY 12 00:59:51 9009 01:44:42 10741 02:19:39 9395 02:15:44 10069
36 Jonathan Poole Male 13 MSEN 11 Serpentine 00:32:14 17 00:52:00 13 01:08:05 13 01:08:03 12
424 Annabel Granger Female 13 F40-44 2 Bristol and west 00:37:20 160 01:00:36 159 01:19:56 149 01:19:52 153
20012 Relay Team Llanelli Team Mixed 13 MX-RELAY 13 00:57:15 7563 01:39:40 9397 02:23:00 9993 02:16:12 10149
3077 Kevin Rojas Male 14 MSEN 12 Brighton and Hove AC 00:32:29 22 00:52:12 15 01:08:12 14 01:08:12 14
16273 Nerys Jones Female 14 FSEN 10 00:38:34 242 01:02:06 219 01:21:24 199 01:21:22 205
20006 Relay Team The Corporate Canters Mixed 14 MX-RELAY 14 01:09:54 12675 01:43:12 10364 02:24:28 10252 02:19:01 10655
29 Will Mackay Male 15 MSEN 13 Bedford & County 00:32:28 19 00:52:10 14 01:08:47 15 01:08:45 15
115 Emma Crowe Female 15 F40-44 3 Wrexham AC 00:38:15 218 01:02:28 235 01:22:27 223 01:22:24 229
25 Daniel Woodgate Male 16 MSEN 14 Luton AC 00:31:57 13 00:52:17 17 01:08:54 16 01:08:53 16
571 Bel Levene Female 16 FSEN 11 AFD 00:38:55 264 01:03:12 256 01:22:54 238 01:22:52 246
46 Jonathan Wills Male 17 M35-39 3 Leeds City 00:32:03 16 00:52:15 16 01:08:57 17 01:08:56 17
3425 Sophie Voller Female 17 F35-39 3 westbury harriers 00:38:37 245 01:02:52 243 01:22:59 240 01:22:53 247
28 Shaun Antell Male 18 MSEN 15 Bideford 00:32:35 24 00:52:28 18 01:08:58 18 01:08:56 18
198 Louise Bardsley Female 18 FSEN 12 Reading AC 00:38:55 263 01:03:17 263 01:23:15 251 01:23:10 258
27 Stuart Spencer Male 19 MSEN 16 Notts AC 00:32:30 23 00:52:34 21 01:08:59 19 01:08:58 19
749 Elysia Ridley Female 19 FSEN 13 00:38:47 254 01:02:58 250 01:23:19 254 01:22:55 249
20 Andrew Davies Male 20 MSEN 17 Maldwyn Harriers 00:32:51 31 00:53:08 24 01:09:11 20 01:09:09 20
10465 Emma Wookey Female 20 MSEN 132 Lliswerry Runners 00:39:12 288 01:03:22 267 01:23:24 258 01:23:16 263
5 Gareth Raven Male 21 M35-39 4 Sale Harriers 00:32:29 20 00:52:34 20 01:09:14 21 01:09:13 21
710 Fiona Powell Female 21 FSEN 14 00:38:48 256 01:03:22 269 01:23:40 266 01:23:36 269
45 Matt Granger Male 22 MSEN 18 Tipton Harriers 00:32:41 25 00:52:55 22 01:09:22 22 01:09:20 22
388 Amie Fithern Female 22 FSEN 15 Tipton Harriers 00:39:05 274 01:03:13 258 01:23:56 269 01:23:44 273
22 Ian Williams Male 23 MSEN 19 Tipton Harriers 00:32:15 18 00:52:34 19 01:09:25 23 01:09:24 23
727 Victoria Rawes Female 23 FSEN 16 00:38:09 214 01:03:09 254 01:24:05 270 01:24:01 278
50 Toby Spencer Male 24 MSEN 20 Coventry 00:33:11 32 00:53:15 29 01:09:42 24 01:09:40 24
16500 Katie Hughes Female 24 F35-39 4 Westbury Harriers 00:39:39 335 01:03:46 284 01:24:12 276 01:23:56 275
26 Mike Kallenberg Male 25 MSEN 21 Cardiff AAC 00:32:44 29 00:53:10 27 01:09:45 25 01:09:44 27
447 Martha Hall Female 25 F35-39 5 Garden City Runners 00:39:19 300 01:03:54 294 01:24:22 278 01:24:19 286
18619 Daniel Rothwell Male 26 MSEN 22 Swansea Harriers AC 00:32:29 21 00:53:08 25 01:09:45 26 01:09:43 26
268 Rachel Cave Female 26 FSEN 17 Team Balancise AC 00:39:40 336 01:04:21 319 01:24:57 295 01:24:41 295
43 David Morgan Male 27 MSEN 23 Serpentine 00:32:41 26 00:53:07 23 01:09:45 27 01:09:43 25
3142 Cerri-Anne Santos Female 27 FSEN 18 00:39:43 340 01:04:49 348 01:25:24 315 01:25:19 334
49 Andrew Peat Male 28 MSEN 24 Birchfield Harriers 00:32:44 30 00:53:11 28 01:10:13 28 01:10:11 28
3126 Jen Salter Female 28 F35-39 6 Les Croupiers 00:39:48 344 01:04:37 335 01:25:28 322 01:25:11 325
31 Richard Phillips Male 29 M35-39 5 Serpentine 00:32:43 27 00:53:10 26 01:10:20 29 01:10:18 29
981 Anna Bracegirdle Female 29 FSEN 19 00:40:07 377 01:04:48 347 01:25:37 329 01:25:09 322
19104 Howard Bristow Male 30 M35-39 6 Brighton and Hove City AC 00:33:29 35 00:53:50 30 01:10:46 30 01:10:43 30
18960 Lindsay McDonagh Female 30 FSEN 20 00:40:15 388 01:04:58 355 01:25:43 339 01:25:23 339
51 Daniel Clarke Male 31 MSEN 25 Coventry Godiva 00:33:27 34 00:53:59 32 01:11:11 31 01:11:09 31
3389 Ann Thomas Female 31 F45-49 1 TROTS 00:40:07 378 01:05:16 373 01:25:56 350 01:25:53 372
52 Nat Lane Male 32 MSEN 26 Cardiff A.A.C 00:33:56 47 00:54:23 34 01:11:24 32 01:11:21 32
407 Nicola Gething Female 32 F40-44 4 parc bryn bach 00:40:41 429 01:05:48 404 01:26:12 364 01:26:04 378
47 Harvey Speed Male 33 MSEN 27 Coventry 00:33:18 33 00:54:07 33 01:11:43 33 01:11:41 33
16482 Angela Heeley Female 33 FSEN 21 SDRR 00:39:59 365 01:04:57 354 01:26:20 373 01:25:43 365
354 Jerome Edwards Male 34 M35-39 7 Les Croupiers 00:33:36 39 00:54:31 36 01:11:51 34 01:11:47 34
3460 Sally Wilder Female 34 FSEN 22 San Domenico RRC 00:40:33 416 01:05:51 409 01:26:22 377 01:26:20 397
23 Phil Matthews Male 35 MSEN 28 Swansea Harriers 00:32:44 28 00:53:54 31 01:11:54 35 01:11:53 36
459 Samantha Harris Female 35 FSEN 23 Chepstow Harriers 00:40:58 478 01:06:10 427 01:27:06 400 01:27:00 415
311 Anupam Das Male 36 MSEN 29 Team Bath AC 00:33:32 37 00:54:33 38 01:11:54 36 01:11:53 37
3379 Vicky Tester Female 36 FSEN 24 Westbury Harriers 00:40:10 381 01:05:50 407 01:27:25 420 01:27:21 439
238 Graham Breen Male 37 M35-39 8 Les Croupiers 00:33:36 38 00:54:30 35 01:11:55 37 01:11:51 35
16611 Lynette Porter Female 37 F45-49 2 Bitton road runners 00:40:25 404 01:06:04 421 01:27:32 423 01:27:15 431
21 Martin Rees Male 38 M60-64 1 Les Croupiers 00:33:30 36 00:54:33 37 01:12:00 38 01:11:59 38
403 Ellie Garraway Female 38 F40-44 5 Team Balancise 00:40:56 470 01:06:16 437 01:27:44 433 01:27:28 447
3448 Matthew Wells Male 39 MSEN 30 Bridgend AC 00:34:09 48 00:55:07 43 01:12:10 39 01:12:07 39
202 Sarah Baxter Female 39 F35-39 7 Team Bath AC 00:41:11 503 01:06:41 467 01:27:46 436 01:27:35 455
206 Michael Beckett Male 40 MSEN 31 Coventry Godiva 00:33:45 43 00:54:52 40 01:12:12 40 01:12:11 41
2740 Carla Parfitt Female 40 FSEN 25 00:40:49 451 01:06:28 451 01:28:00 449 01:27:45 464
16318 Nick Weyman Male 41 MSEN 32 Bristol and West Athletic Club 00:33:43 42 00:54:42 39 01:12:12 41 01:12:08 40
16905 Laura Clements Female 41 FSEN 26 00:40:20 394 01:05:00 362 01:28:07 453 01:26:20 395
41 Damian Carr Male 42 MSEN 33 Coventry 00:33:43 41 00:54:53 41 01:12:32 42 01:12:30 42
602 Gabriella Maine Female 42 FSEN 27 Les croupier 00:41:42 596 01:07:38 561 01:28:14 464 01:28:07 488
209 Thomas Beedell Male 43 MSEN 34 Woodford Green & Essex Ladies 00:33:46 44 00:54:55 42 01:12:36 43 01:12:35 43
569 Sharon Leech Female 43 F40-44 6 Carmarthen Harriers 00:40:03 370 01:05:49 405 01:28:15 465 01:28:03 483