Showing 1 to 100 of 175 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
17 Timothy Barnes Male 86 MOPEN 49 00:16:25 67 00:03:49 121 03:18:32 169 00:10:56 175 00:55:55 1 04:45:34 100
25 Ewan Brown Male 1 MOPEN 1 York Triathlon - RatRace 00:12:38 8 00:00:53 4 02:01:41 3 00:00:55 8 00:56:48 2 03:12:53 1
22 Peter Brook Male 2 MOPEN 2 69 Cycles / Team 9bar 00:12:38 7 00:00:57 6 01:58:58 1 00:01:00 16 01:00:21 3 03:13:53 2
21 Paul Boler Male 9 M40-49 4 00:15:59 55 00:02:21 47 02:10:27 10 00:00:58 13 01:05:24 4 03:35:07 9
214 Julian Widdows Male 8 M40-49 3 BRAT 00:15:59 54 00:00:50 3 02:11:27 12 00:00:37 2 01:06:10 5 03:35:01 8
54 Tony Cullen Male 3 M40-49 1 Chester tri 00:12:51 9 00:00:54 5 02:01:23 2 00:00:39 3 01:07:25 6 03:23:09 3
141 Joe Mercer Male 12 MOPEN 7 00:17:29 89 00:02:08 40 02:16:12 18 00:01:41 61 01:07:28 7 03:44:56 13
227 Warren Mason Male 5 M40-49 2 Knutsford Tri Club 00:15:45 49 00:01:44 24 02:05:40 5 00:00:47 5 01:08:06 8 03:32:00 5
102 Bartlomiej Holda Male 11 MOPEN 6 00:14:03 19 00:02:37 64 02:17:33 21 00:01:23 39 01:08:32 9 03:44:06 11
82 Sam Green Male 10 MU23 1 Bangor University Athletics an 00:15:07 36 00:01:42 23 02:09:36 9 00:01:16 32 01:09:12 10 03:36:51 10
13 Charles Allington Male 13 MOPEN 8 00:15:40 44 00:02:04 38 02:17:12 20 00:01:04 19 01:09:16 11 03:45:14 14
8 Jane Hansom Female 1 F40-49 1 00:13:19 14 00:00:58 7 02:18:34 23 00:01:09 25 01:10:21 12 03:44:19 12
1 Robert Bridges Male 4 MOPEN 3 Manchester Triathlon Club 00:12:24 4 00:00:50 2 02:02:10 4 00:00:36 1 01:10:47 13 03:26:45 4
2 Phil Murphy Male 6 MOPEN 4 sy tri 00:12:22 3 00:00:47 1 02:07:13 8 00:00:55 7 01:11:36 14 03:32:51 6
79 Tom Galvin Male 33 M40-49 8 Bad tri 00:16:08 62 00:02:32 60 02:35:15 73 00:02:00 86 01:12:06 15 04:10:00 40
224 Anna Bartlett Female 4 F40-49 4 SYtri 00:14:39 26 00:01:33 20 02:28:07 45 00:00:50 6 01:12:06 16 03:57:14 22
110 Paul Jenkinson Male 20 M40-49 6 00:15:41 45 00:02:39 66 02:29:21 47 00:01:15 31 01:12:31 17 04:01:26 24
121 Paul Jones Male 40 M40-49 11 00:22:53 163 00:03:29 113 02:32:12 60 00:01:11 28 01:12:51 18 04:12:34 47
4 Callum Hughes Male 7 MOPEN 5 00:12:28 6 00:01:07 9 02:05:56 7 00:00:46 4 01:13:00 19 03:33:15 7
67 Paul Evans Male 29 M40-49 7 00:23:16 166 00:01:58 31 02:26:12 40 00:01:32 52 01:14:28 20 04:07:25 35
353 Jordan |Jones Male 19 MOPEN 11 00:16:10 63 00:03:12 93 02:22:08 30 00:01:45 68 01:14:37 21 03:57:49 23
16 Tommi Baker Male 14 MOPEN 9 00:14:52 28 00:01:12 12 02:14:00 16 00:01:05 22 01:14:38 22 03:45:45 15
200 Tim Watson Male 37 M40-49 9 Eryri harriers 00:14:34 24 00:03:16 100 02:34:56 72 00:01:47 71 01:15:09 23 04:11:41 44
18 Victor Belshaw Male 50 M50-59 5 Denbigh Harriers 00:18:02 99 00:03:39 119 02:39:55 91 00:01:55 79 01:15:19 24 04:18:48 57
60 Craig Dring Male 15 M50-59 1 Arragons Cumbria Tri 00:14:51 27 00:02:00 34 02:15:46 17 00:01:24 41 01:16:10 25 03:50:09 16
202 Robert Webster Male 32 MOPEN 21 00:18:20 108 00:02:44 70 02:30:39 52 00:01:16 34 01:16:24 26 04:09:21 39
148 Mark O''brien Male 42 MOPEN 27 00:15:06 35 00:03:25 111 02:36:37 79 00:02:06 94 01:16:54 27 04:14:06 49
132 Alex Lord Male 36 MOPEN 24 00:13:56 17 00:03:18 103 02:35:16 74 00:02:11 104 01:16:56 28 04:11:36 43
59 Joern Diedrichsen Male 18 M40-49 5 00:16:00 56 00:02:34 62 02:16:48 19 00:01:50 73 01:16:59 29 03:54:11 20
140 Joe Mellor Male 54 M40-49 15 Leeds Bradford Triathlon Club 00:18:40 112 00:05:02 154 02:41:59 101 00:02:12 105 01:17:16 30 04:25:07 62
146 Kate Morris Female 6 F40-49 5 Racing TNT 00:20:37 144 00:01:33 19 02:25:19 38 00:00:55 10 01:18:45 31 04:07:08 34
116 Chris Jones Male 28 MOPEN 18 00:19:04 123 00:02:48 74 02:23:27 32 00:02:33 122 01:19:04 32 04:06:55 33
103 David Holden-White Male 24 MOPEN 15 00:16:03 59 00:02:45 71 02:24:53 35 00:02:10 100 01:19:15 33 04:05:03 28
175 Rebecca Slack Female 2 F40-49 2 00:16:27 68 00:03:11 92 02:11:04 11 00:01:14 30 01:19:25 34 03:51:20 18
6 Simon Roxburgh Male 16 MOPEN 10 Evolution Bikes 00:16:04 60 00:01:13 14 02:12:45 14 00:01:05 21 01:19:41 35 03:50:46 17
150 Jon Pain Male 44 M40-49 12 00:16:31 70 00:03:16 99 02:33:07 63 00:02:07 96 01:20:21 36 04:15:20 51
5 Martin Kerry Male 17 M50-59 2 Tri Clan 00:14:54 29 00:01:39 22 02:12:57 15 00:01:04 18 01:20:54 37 03:51:26 19
39 Adrian Chewter Male 62 MOPEN 38 00:21:01 149 00:02:58 78 02:41:16 98 00:01:54 78 01:20:58 38 04:30:06 71
152 Max Pieters Male 49 MOPEN 30 00:15:31 42 00:04:40 148 02:32:17 61 00:02:36 126 01:21:14 39 04:18:17 56
19 Lee Benson Male 26 M50-59 3 Manchester Triathlon Club 00:18:17 103 00:02:28 55 02:21:32 28 00:01:30 49 01:21:25 40 04:05:09 30
111 Alfonso Jimenez Male 48 MOPEN 29 Coalville Triathlon 00:25:46 174 00:03:20 104 02:25:18 37 00:01:26 45 01:21:32 41 04:17:22 55
225 Matt Lloyd Male 38 MOPEN 25 Bassetlaw Tri Club 00:14:59 31 00:02:38 65 02:29:22 48 00:03:28 159 01:21:36 42 04:12:02 45
11 Tom Adams Male 30 MOPEN 19 00:15:21 39 00:02:22 49 02:26:14 41 00:01:49 72 01:21:52 43 04:07:36 36
208 Claire Wilson Female 9 FOPEN 4 Kendal Tri Club 00:13:11 12 00:02:39 67 02:49:55 130 00:01:57 83 01:22:04 44 04:29:44 69
87 Suzetta Guerrini Female 3 F40-49 3 one triathlon 00:16:59 80 00:02:57 77 02:12:01 13 00:01:06 23 01:22:04 45 03:55:06 21
78 Jack Galloway Male 21 MOPEN 12 00:17:45 96 00:01:59 32 02:19:04 25 00:00:59 14 01:22:21 46 04:02:06 25
195 David Virden Male 45 M50-59 4 00:19:01 121 00:02:02 37 02:31:17 57 00:00:58 11 01:22:26 47 04:15:42 52
199 Chris Watson Male 27 MOPEN 17 00:13:20 15 00:01:45 25 02:27:33 43 00:01:17 35 01:22:28 48 04:06:21 32
149 Andy O'malley Male 47 M40-49 13 00:19:22 127 00:02:32 59 02:30:28 51 00:01:39 60 01:23:08 49 04:17:07 54
155 Mark Ponsford Male 78 MOPEN 44 U/A 00:20:57 147 00:04:06 128 02:43:42 104 00:03:47 166 01:23:37 50 04:38:07 90
228 Dylan Roberts Male 67 M40-49 20 00:15:54 50 00:04:05 127 02:47:31 118 00:01:12 29 01:24:01 51 04:32:42 77
69 Leon Fairbrother Male 43 MOPEN 28 Windsor Evo / Team CGC 00:16:56 77 00:03:18 102 02:28:29 46 00:01:39 59 01:24:24 52 04:14:44 50
144 Nick Moon Male 41 MOPEN 26 00:18:49 116 00:03:15 98 02:25:14 36 00:01:30 51 01:24:28 53 04:13:15 48
124 Graham King Male 70 MOPEN 39 BRAT 00:15:43 46 00:02:59 80 02:49:26 127 00:02:34 125 01:24:37 54 04:35:18 82
127 Rhodri Lacey Male 46 MU23 2 00:14:06 20 00:01:50 27 02:31:47 59 00:01:30 50 01:25:13 55 04:16:24 53
163 George Robinson Male 34 MOPEN 22 00:16:01 57 00:02:21 48 02:24:52 34 00:01:36 57 01:25:22 56 04:10:10 41
131 Donal Lehane Male 138 MOPEN 76 00:21:46 156 00:04:05 126 03:57:05 176 00:01:53 75 01:25:36 57 05:50:24 160
135 Gavin Mart Male 35 MOPEN 23 Carneddau tri club 00:14:38 25 00:02:23 51 02:25:39 39 00:01:53 74 01:25:43 58 04:10:15 42
90 Mark Hadley Male 51 M40-49 14 00:21:02 150 00:03:02 81 02:27:51 44 00:01:25 42 01:26:01 59 04:19:18 58
83 Tim Green Male 56 MOPEN 34 LEEDS BRADFORD TRIATHALON 00:20:00 137 00:05:25 160 02:34:26 69 00:00:00 147 01:26:27 60 04:26:17 64
201 Andrew Weaver Male 23 MOPEN 14 00:15:58 53 00:02:16 43 02:18:02 22 00:02:05 93 01:26:35 61 04:04:54 27
88 Andrew Gunther Male 31 MOPEN 20 00:15:29 41 00:02:25 53 02:21:50 29 00:01:27 46 01:26:52 62 04:08:00 37
55 Drew Cunliffe Male 58 M40-49 16 Frome Triathlon Club 00:16:55 76 00:04:15 134 02:37:52 85 00:02:51 140 01:27:01 63 04:28:53 66
48 Ian Cooper Male 22 MOPEN 13 Pembrokeshire Triathlon Club 00:13:38 16 00:02:00 35 02:19:15 26 00:02:21 112 01:27:01 64 04:04:13 26
95 Jamie Harman Male 71 M40-49 23 COALVILLE TRIATHLON CLUB 00:15:58 52 00:04:30 144 02:44:43 108 00:02:17 110 01:27:57 65 04:35:23 83
9 Rosemary Byde Female 5 FOPEN 1 Edinburgh RC 00:14:27 22 00:01:25 16 02:21:13 27 00:01:05 20 01:27:58 66 04:06:06 31
179 Zac Snowden Male 53 MOPEN 32 York Triathlon Club 00:17:28 87 00:03:08 89 02:33:30 65 00:01:24 40 01:28:55 67 04:24:24 61
81 Mark Gray Male 68 M40-49 21 00:15:56 51 00:04:50 152 02:39:03 87 00:02:03 90 01:29:48 68 04:33:38 79
20 Ian Blakemore Male 85 M50-59 10 00:21:22 153 00:03:35 117 02:47:55 121 00:02:22 113 01:29:49 69 04:45:00 99
168 Matthew Rowlands Male 52 MOPEN 31 00:18:34 111 00:02:31 57 02:30:57 54 00:00:58 12 01:29:56 70 04:22:55 60
64 Angus Eddowes Male 74 MOPEN 42 00:17:08 84 00:03:57 123 02:40:49 96 00:02:01 87 01:30:04 71 04:35:57 86
50 Lisa Cox Female 13 F40-49 6 00:17:06 83 00:04:13 132 02:45:17 112 00:05:01 172 01:30:27 72 04:42:02 93
178 Robert Smith Male 57 MOPEN 35 00:16:36 71 00:02:01 36 02:36:53 81 00:01:29 47 01:30:50 73 04:27:48 65
96 Richard Harris Male 148 MOPEN 82 00:19:45 135 00:05:55 167 04:05:15 178 00:02:07 97 01:30:53 74 06:03:54 170
153 Ross Pieters Male 55 MOPEN 33 00:16:47 74 00:03:25 112 02:32:21 62 00:02:27 118 01:31:07 75 04:26:05 63
113 Christine Johnson Female 7 FOPEN 2 SleekerSwim Triathlon Racing T 00:11:20 1 00:01:20 15 02:23:22 31 00:01:34 54 01:31:24 76 04:08:58 38
207 Steve Williams Male 65 M40-49 19 Evolution Tri Club Windsor 00:19:01 122 00:04:25 140 02:34:30 70 00:02:07 95 01:31:25 77 04:31:26 75
24 Andrew Brown Male 63 M40-49 17 Lincoln 00:18:21 109 00:02:47 73 02:35:51 76 00:01:43 62 01:32:00 78 04:30:39 73
53 Matt Craven Male 60 MOPEN 36 Lincoln Tri 00:18:18 105 00:02:43 68 02:33:13 64 00:02:44 136 01:32:19 79 04:29:15 68
109 Craig Hutton Male 64 M40-49 18 Evolution Triathlon 00:17:47 98 00:04:38 146 02:33:49 66 00:01:47 70 01:32:44 80 04:30:42 74
204 Joanna Wharton Female 23 F40-49 10 00:23:54 168 00:03:22 107 04:02:24 177 00:01:43 63 01:32:59 81 06:04:20 171
114 William Johnstone Male 66 M50-59 7 Preston Harriers 00:19:00 119 00:02:53 75 02:33:50 67 00:03:43 163 01:33:12 82 04:32:36 76
101 Fred Heath Male 81 M50-59 9 Nunueaton Triathlon Club 00:18:54 118 00:04:21 136 02:43:16 103 00:02:27 119 01:33:29 83 04:42:26 94
42 John Clayton Male 59 M50-59 6 00:18:11 102 00:04:08 130 02:31:02 56 00:02:02 89 01:33:36 84 04:28:57 67
38 Paul Cheetham Male 87 M50-59 11 00:21:46 155 00:03:02 82 02:48:06 122 00:01:21 38 01:33:43 85 04:47:56 102
189 Helen Talbot Female 8 FOPEN 3 Nuneaton Triathlon Club 00:14:15 21 00:01:49 26 02:31:33 58 00:01:29 48 01:33:45 86 04:22:50 59
77 Colin Gallier Male 88 MOPEN 50 Oldbury swimming & triathlon c 00:20:33 141 00:03:09 91 02:45:14 110 00:05:20 173 01:34:06 87 04:48:21 103
156 Sophie Pooley Female 11 FOPEN 6 Derby Triathlon Club 00:16:45 73 00:02:47 72 02:37:55 86 00:01:04 17 01:34:17 88 04:32:45 78
122 Gary Kellet Male 75 M40-49 24 00:17:46 97 00:04:17 135 02:37:11 83 00:03:13 151 01:34:30 89 04:36:55 87
138 John Mc Andrew Male 39 M40-49 10 00:15:44 47 00:01:51 28 02:18:51 24 00:01:11 27 01:34:47 90 04:12:21 46
41 Oliver Christmas Male 91 MOPEN 52 00:18:41 113 00:03:09 90 02:52:25 136 00:01:55 80 01:34:53 91 04:51:01 106
40 Adam Chilton Male 79 MOPEN 45 00:14:34 23 00:02:20 46 02:44:48 109 00:01:33 53 01:34:56 92 04:38:09 91
180 Nicola Sommers Female 12 FOPEN 7 00:15:44 48 00:02:29 56 02:37:27 84 00:01:19 37 01:35:13 93 04:34:11 81
85 Robert Grice Male 106 M50-59 14 Hereford Triathlon Club 00:22:14 158 00:05:29 161 02:58:47 149 00:02:39 129 01:35:48 94 05:04:55 124
61 Karen Driver Female 14 F40-49 7 00:12:26 5 00:01:56 30 02:52:16 135 00:01:26 44 01:35:59 95 04:44:02 98
74 Mike Foster Male 61 MOPEN 37 BRAT 00:14:59 30 00:04:24 139 02:30:07 50 00:03:41 162 01:36:56 96 04:30:04 70
229 Scott Young Male 103 MU23 3 Windsor evo / team Coldstream 00:18:19 107 00:01:59 33 03:04:39 157 00:01:54 77 01:37:16 97 05:04:05 121
171 Richard Shaw Male 77 M50-59 8 00:15:02 32 00:03:24 110 02:39:17 89 00:02:39 130 01:37:36 98 04:37:57 89
65 Robert Edgell Male 25 MOPEN 16 Performance Cycles 00:18:19 106 00:02:23 50 02:05:47 6 00:00:55 9 01:37:45 99 04:05:07 29
70 Stel Farrar Female 15 F50-59 1 00:12:57 10 00:03:35 118 02:49:26 126 00:02:43 135 01:37:46 100 04:46:25 101