Showing 1 to 100 of 175 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
145 Brendan Moran Male 144 M50-59 19 0 0 0 0 05:55:12 175 05:55:12 166
58 Sam Davies Male 145 MOPEN 80 00:20:34 143 0 0 03:30:13 176 02:05:08 151 05:55:55 167
2 Phil Murphy Male 6 MOPEN 4 sy tri 00:12:22 3 00:00:47 1 02:07:13 8 00:00:55 7 01:11:36 14 03:32:51 6
1 Robert Bridges Male 4 MOPEN 3 Manchester Triathlon Club 00:12:24 4 00:00:50 2 02:02:10 4 00:00:36 1 01:10:47 13 03:26:45 4
214 Julian Widdows Male 8 M40-49 3 BRAT 00:15:59 54 00:00:50 3 02:11:27 12 00:00:37 2 01:06:10 5 03:35:01 8
25 Ewan Brown Male 1 MOPEN 1 York Triathlon - RatRace 00:12:38 8 00:00:53 4 02:01:41 3 00:00:55 8 00:56:48 2 03:12:53 1
54 Tony Cullen Male 3 M40-49 1 Chester tri 00:12:51 9 00:00:54 5 02:01:23 2 00:00:39 3 01:07:25 6 03:23:09 3
22 Peter Brook Male 2 MOPEN 2 69 Cycles / Team 9bar 00:12:38 7 00:00:57 6 01:58:58 1 00:01:00 16 01:00:21 3 03:13:53 2
8 Jane Hansom Female 1 F40-49 1 00:13:19 14 00:00:58 7 02:18:34 23 00:01:09 25 01:10:21 12 03:44:19 12
4 Callum Hughes Male 7 MOPEN 5 00:12:28 6 00:01:07 9 02:05:56 7 00:00:46 4 01:13:00 19 03:33:15 7
191 Leanne Tiley Female 10 FOPEN 5 DB max triathlon club 00:12:58 11 00:01:07 10 02:35:35 75 00:00:59 15 01:39:56 106 04:30:33 72
44 Martin Conroy Male 69 M40-49 22 wigan 00:16:11 64 00:01:08 11 02:34:55 71 00:01:25 43 01:40:03 107 04:33:41 80
16 Tommi Baker Male 14 MOPEN 9 00:14:52 28 00:01:12 12 02:14:00 16 00:01:05 22 01:14:38 22 03:45:45 15
6 Simon Roxburgh Male 16 MOPEN 10 Evolution Bikes 00:16:04 60 00:01:13 14 02:12:45 14 00:01:05 21 01:19:41 35 03:50:46 17
113 Christine Johnson Female 7 FOPEN 2 SleekerSwim Triathlon Racing T 00:11:20 1 00:01:20 15 02:23:22 31 00:01:34 54 01:31:24 76 04:08:58 38
9 Rosemary Byde Female 5 FOPEN 1 Edinburgh RC 00:14:27 22 00:01:25 16 02:21:13 27 00:01:05 20 01:27:58 66 04:06:06 31
106 Brett Horton Male 110 M40-49 33 00:18:11 101 00:01:29 17 02:42:35 102 00:02:00 85 02:02:46 148 05:06:58 129
182 Chris Stilgoe Male 84 MOPEN 48 R M TRI 00:15:38 43 00:01:31 18 02:35:54 77 00:01:54 76 01:48:56 122 04:43:51 97
146 Kate Morris Female 6 F40-49 5 Racing TNT 00:20:37 144 00:01:33 19 02:25:19 38 00:00:55 10 01:18:45 31 04:07:08 34
224 Anna Bartlett Female 4 F40-49 4 SYtri 00:14:39 26 00:01:33 20 02:28:07 45 00:00:50 6 01:12:06 16 03:57:14 22
47 Alexander Cooper Male 118 MOPEN 65 Pembrokeshire Triathlon Club 00:17:44 94 00:01:37 21 03:05:53 159 00:02:30 121 01:48:11 120 05:15:53 137
5 Martin Kerry Male 17 M50-59 2 Tri Clan 00:14:54 29 00:01:39 22 02:12:57 15 00:01:04 18 01:20:54 37 03:51:26 19
82 Sam Green Male 10 MU23 1 Bangor University Athletics an 00:15:07 36 00:01:42 23 02:09:36 9 00:01:16 32 01:09:12 10 03:36:51 10
227 Warren Mason Male 5 M40-49 2 Knutsford Tri Club 00:15:45 49 00:01:44 24 02:05:40 5 00:00:47 5 01:08:06 8 03:32:00 5
199 Chris Watson Male 27 MOPEN 17 00:13:20 15 00:01:45 25 02:27:33 43 00:01:17 35 01:22:28 48 04:06:21 32
189 Helen Talbot Female 8 FOPEN 3 Nuneaton Triathlon Club 00:14:15 21 00:01:49 26 02:31:33 58 00:01:29 48 01:33:45 86 04:22:50 59
127 Rhodri Lacey Male 46 MU23 2 00:14:06 20 00:01:50 27 02:31:47 59 00:01:30 50 01:25:13 55 04:16:24 53
138 John Mc Andrew Male 39 M40-49 10 00:15:44 47 00:01:51 28 02:18:51 24 00:01:11 27 01:34:47 90 04:12:21 46
119 Jay Jones Male 90 MOPEN 51 00:21:05 152 00:01:56 29 02:36:47 80 00:01:44 66 01:49:08 123 04:50:38 105
61 Karen Driver Female 14 F40-49 7 00:12:26 5 00:01:56 30 02:52:16 135 00:01:26 44 01:35:59 95 04:44:02 98
67 Paul Evans Male 29 M40-49 7 00:23:16 166 00:01:58 31 02:26:12 40 00:01:32 52 01:14:28 20 04:07:25 35
78 Jack Galloway Male 21 MOPEN 12 00:17:45 96 00:01:59 32 02:19:04 25 00:00:59 14 01:22:21 46 04:02:06 25
229 Scott Young Male 103 MU23 3 Windsor evo / team Coldstream 00:18:19 107 00:01:59 33 03:04:39 157 00:01:54 77 01:37:16 97 05:04:05 121
60 Craig Dring Male 15 M50-59 1 Arragons Cumbria Tri 00:14:51 27 00:02:00 34 02:15:46 17 00:01:24 41 01:16:10 25 03:50:09 16
48 Ian Cooper Male 22 MOPEN 13 Pembrokeshire Triathlon Club 00:13:38 16 00:02:00 35 02:19:15 26 00:02:21 112 01:27:01 64 04:04:13 26
178 Robert Smith Male 57 MOPEN 35 00:16:36 71 00:02:01 36 02:36:53 81 00:01:29 47 01:30:50 73 04:27:48 65
195 David Virden Male 45 M50-59 4 00:19:01 121 00:02:02 37 02:31:17 57 00:00:58 11 01:22:26 47 04:15:42 52
13 Charles Allington Male 13 MOPEN 8 00:15:40 44 00:02:04 38 02:17:12 20 00:01:04 19 01:09:16 11 03:45:14 14
184 Darren Stone Male 134 M40-49 38 Denbighshire 00:20:14 139 00:02:04 39 03:05:42 158 00:01:55 82 02:15:29 160 05:45:22 155
141 Joe Mercer Male 12 MOPEN 7 00:17:29 89 00:02:08 40 02:16:12 18 00:01:41 61 01:07:28 7 03:44:56 13
142 Jonathan Milne Male 95 MOPEN 54 00:18:46 115 00:02:08 41 02:41:27 100 00:01:35 56 01:53:58 137 04:57:53 111
76 Carlo Galeotti Male 94 M40-49 27 Carneddau 00:17:03 81 00:02:13 42 02:29:40 49 00:01:43 65 02:06:33 156 04:57:10 110
201 Andrew Weaver Male 23 MOPEN 14 00:15:58 53 00:02:16 43 02:18:02 22 00:02:05 93 01:26:35 61 04:04:54 27
23 Russell Brooks Male 128 M40-49 37 deane triethln club 00:18:32 110 00:02:17 44 02:54:17 143 00:01:44 67 02:19:49 164 05:36:37 149
159 Sam Richardson Male 122 MOPEN 67 Suffolk Humdingers 00:19:06 124 00:02:17 45 02:47:31 119 00:02:12 106 02:05:11 152 05:18:15 141
40 Adam Chilton Male 79 MOPEN 45 00:14:34 23 00:02:20 46 02:44:48 109 00:01:33 53 01:34:56 92 04:38:09 91
21 Paul Boler Male 9 M40-49 4 00:15:59 55 00:02:21 47 02:10:27 10 00:00:58 13 01:05:24 4 03:35:07 9
163 George Robinson Male 34 MOPEN 22 00:16:01 57 00:02:21 48 02:24:52 34 00:01:36 57 01:25:22 56 04:10:10 41
11 Tom Adams Male 30 MOPEN 19 00:15:21 39 00:02:22 49 02:26:14 41 00:01:49 72 01:21:52 43 04:07:36 36
65 Robert Edgell Male 25 MOPEN 16 Performance Cycles 00:18:19 106 00:02:23 50 02:05:47 6 00:00:55 9 01:37:45 99 04:05:07 29
135 Gavin Mart Male 35 MOPEN 23 Carneddau tri club 00:14:38 25 00:02:23 51 02:25:39 39 00:01:53 74 01:25:43 58 04:10:15 42
205 Aaron Whitehead Male 129 MOPEN 71 Coventry Triathletes 00:19:57 136 00:02:25 52 02:55:44 147 00:02:36 128 02:16:50 161 05:37:30 150
88 Andrew Gunther Male 31 MOPEN 20 00:15:29 41 00:02:25 53 02:21:50 29 00:01:27 46 01:26:52 62 04:08:00 37
107 Craig Houghton Male 80 MOPEN 46 00:16:15 65 00:02:27 54 02:41:23 99 00:02:28 120 01:37:49 101 04:40:20 92
19 Lee Benson Male 26 M50-59 3 Manchester Triathlon Club 00:18:17 103 00:02:28 55 02:21:32 28 00:01:30 49 01:21:25 40 04:05:09 30
180 Nicola Sommers Female 12 FOPEN 7 00:15:44 48 00:02:29 56 02:37:27 84 00:01:19 37 01:35:13 93 04:34:11 81
168 Matthew Rowlands Male 52 MOPEN 31 00:18:34 111 00:02:31 57 02:30:57 54 00:00:58 12 01:29:56 70 04:22:55 60
185 Peter Suggitt Male 73 MOPEN 41 Coldstream Guards 00:19:40 134 00:02:32 58 02:31:01 55 00:02:08 98 01:40:28 108 04:35:48 85
149 Andy O'malley Male 47 M40-49 13 00:19:22 127 00:02:32 59 02:30:28 51 00:01:39 60 01:23:08 49 04:17:07 54
79 Tom Galvin Male 33 M40-49 8 Bad tri 00:16:08 62 00:02:32 60 02:35:15 73 00:02:00 86 01:12:06 15 04:10:00 40
86 Warren Grigg Male 98 MOPEN 55 00:13:18 13 00:02:33 61 02:36:37 78 00:03:03 147 02:05:31 153 05:01:00 116
59 Joern Diedrichsen Male 18 M40-49 5 00:16:00 56 00:02:34 62 02:16:48 19 00:01:50 73 01:16:59 29 03:54:11 20
94 David Hargreaves Male 102 MOPEN 57 00:16:57 78 00:02:36 63 02:54:01 142 00:02:43 134 01:45:08 115 05:03:23 120
102 Bartlomiej Holda Male 11 MOPEN 6 00:14:03 19 00:02:37 64 02:17:33 21 00:01:23 39 01:08:32 9 03:44:06 11
225 Matt Lloyd Male 38 MOPEN 25 Bassetlaw Tri Club 00:14:59 31 00:02:38 65 02:29:22 48 00:03:28 159 01:21:36 42 04:12:02 45
110 Paul Jenkinson Male 20 M40-49 6 00:15:41 45 00:02:39 66 02:29:21 47 00:01:15 31 01:12:31 17 04:01:26 24
208 Claire Wilson Female 9 FOPEN 4 Kendal Tri Club 00:13:11 12 00:02:39 67 02:49:55 130 00:01:57 83 01:22:04 44 04:29:44 69
53 Matt Craven Male 60 MOPEN 36 Lincoln Tri 00:18:18 105 00:02:43 68 02:33:13 64 00:02:44 136 01:32:19 79 04:29:15 68
35 Oliver Cartmell Male 141 MOPEN 78 00:27:44 178 00:02:43 69 0 0 05:22:55 174 05:53:22 163
202 Robert Webster Male 32 MOPEN 21 00:18:20 108 00:02:44 70 02:30:39 52 00:01:16 34 01:16:24 26 04:09:21 39
103 David Holden-White Male 24 MOPEN 15 00:16:03 59 00:02:45 71 02:24:53 35 00:02:10 100 01:19:15 33 04:05:03 28
156 Sophie Pooley Female 11 FOPEN 6 Derby Triathlon Club 00:16:45 73 00:02:47 72 02:37:55 86 00:01:04 17 01:34:17 88 04:32:45 78
24 Andrew Brown Male 63 M40-49 17 Lincoln 00:18:21 109 00:02:47 73 02:35:51 76 00:01:43 62 01:32:00 78 04:30:39 73
116 Chris Jones Male 28 MOPEN 18 00:19:04 123 00:02:48 74 02:23:27 32 00:02:33 122 01:19:04 32 04:06:55 33
114 William Johnstone Male 66 M50-59 7 Preston Harriers 00:19:00 119 00:02:53 75 02:33:50 67 00:03:43 163 01:33:12 82 04:32:36 76
177 Richard Smith Male 72 MOPEN 40 00:15:03 33 00:02:54 76 02:36:54 82 00:01:39 58 01:39:08 104 04:35:35 84
87 Suzetta Guerrini Female 3 F40-49 3 one triathlon 00:16:59 80 00:02:57 77 02:12:01 13 00:01:06 23 01:22:04 45 03:55:06 21
39 Adrian Chewter Male 62 MOPEN 38 00:21:01 149 00:02:58 78 02:41:16 98 00:01:54 78 01:20:58 38 04:30:06 71
10 Peter Adams Male 92 MOPEN 53 00:17:35 91 00:02:58 79 02:49:46 129 00:02:47 138 01:37:53 102 04:52:57 107
124 Graham King Male 70 MOPEN 39 BRAT 00:15:43 46 00:02:59 80 02:49:26 127 00:02:34 125 01:24:37 54 04:35:18 82
90 Mark Hadley Male 51 M40-49 14 00:21:02 150 00:03:02 81 02:27:51 44 00:01:25 42 01:26:01 59 04:19:18 58
38 Paul Cheetham Male 87 M50-59 11 00:21:46 155 00:03:02 82 02:48:06 122 00:01:21 38 01:33:43 85 04:47:56 102
100 Simon Haydock Male 89 M50-59 12 00:19:20 126 00:03:02 83 02:48:07 123 00:02:01 88 01:38:06 103 04:50:35 104
27 Nigel Burnett Male 115 M60-69 1 Team REP 00:17:04 82 00:03:02 84 02:52:54 139 00:02:34 124 01:59:32 143 05:15:05 134
133 Darren Lyons Male 99 M40-49 30 Nuneaton Triathlon Club 00:13:59 18 00:03:03 85 02:46:18 114 00:02:26 116 01:55:32 139 05:01:17 117
71 Dan Forbes Male 113 MOPEN 63 00:18:43 114 00:03:04 86 02:44:43 107 00:02:48 139 02:04:13 149 05:13:29 132
173 Steve Simms Male 112 MOPEN 62 00:21:03 151 00:03:05 87 02:52:13 134 00:02:36 127 01:51:50 129 05:10:46 131
174 Ashley Sinfield Female 16 F40-49 8 Frome Triathlon Club 00:18:03 100 00:03:07 88 02:52:57 140 00:01:16 33 01:41:00 109 04:56:22 109
179 Zac Snowden Male 53 MOPEN 32 York Triathlon Club 00:17:28 87 00:03:08 89 02:33:30 65 00:01:24 40 01:28:55 67 04:24:24 61
41 Oliver Christmas Male 91 MOPEN 52 00:18:41 113 00:03:09 90 02:52:25 136 00:01:55 80 01:34:53 91 04:51:01 106
77 Colin Gallier Male 88 MOPEN 50 Oldbury swimming & triathlon c 00:20:33 141 00:03:09 91 02:45:14 110 00:05:20 173 01:34:06 87 04:48:21 103
175 Rebecca Slack Female 2 F40-49 2 00:16:27 68 00:03:11 92 02:11:04 11 00:01:14 30 01:19:25 34 03:51:20 18
353 Jordan |Jones Male 19 MOPEN 11 00:16:10 63 00:03:12 93 02:22:08 30 00:01:45 68 01:14:37 21 03:57:49 23
198 Aiden Walsh Male 137 MOPEN 75 00:18:17 104 00:03:12 94 03:13:03 165 00:02:44 137 02:10:52 158 05:48:07 159
26 Kristopher Bull Male 83 MOPEN 47 00:20:52 146 00:03:13 95 02:39:28 90 00:01:09 26 01:39:11 105 04:43:51 96
28 Fiona Burrows Female 18 FOPEN 9 00:16:02 58 00:03:14 96 02:47:24 116 00:02:19 111 01:51:29 128 05:00:26 114
117 Fran Jones Female 21 F50-59 2 SYtri Shrewsbury Triathlon 00:18:54 117 00:03:15 97 03:15:16 168 00:02:10 102 01:52:21 130 05:31:54 147
144 Nick Moon Male 41 MOPEN 26 00:18:49 116 00:03:15 98 02:25:14 36 00:01:30 51 01:24:28 53 04:13:15 48
150 Jon Pain Male 44 M40-49 12 00:16:31 70 00:03:16 99 02:33:07 63 00:02:07 96 01:20:21 36 04:15:20 51
200 Tim Watson Male 37 M40-49 9 Eryri harriers 00:14:34 24 00:03:16 100 02:34:56 72 00:01:47 71 01:15:09 23 04:11:41 44