Showing 1 to 100 of 175 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
145 Brendan Moran Male 144 M50-59 19 0 0 0 0 05:55:12 175 05:55:12 166
113 Christine Johnson Female 7 FOPEN 2 SleekerSwim Triathlon Racing T 00:11:20 1 00:01:20 15 02:23:22 31 00:01:34 54 01:31:24 76 04:08:58 38
2 Phil Murphy Male 6 MOPEN 4 sy tri 00:12:22 3 00:00:47 1 02:07:13 8 00:00:55 7 01:11:36 14 03:32:51 6
1 Robert Bridges Male 4 MOPEN 3 Manchester Triathlon Club 00:12:24 4 00:00:50 2 02:02:10 4 00:00:36 1 01:10:47 13 03:26:45 4
61 Karen Driver Female 14 F40-49 7 00:12:26 5 00:01:56 30 02:52:16 135 00:01:26 44 01:35:59 95 04:44:02 98
4 Callum Hughes Male 7 MOPEN 5 00:12:28 6 00:01:07 9 02:05:56 7 00:00:46 4 01:13:00 19 03:33:15 7
22 Peter Brook Male 2 MOPEN 2 69 Cycles / Team 9bar 00:12:38 7 00:00:57 6 01:58:58 1 00:01:00 16 01:00:21 3 03:13:53 2
25 Ewan Brown Male 1 MOPEN 1 York Triathlon - RatRace 00:12:38 8 00:00:53 4 02:01:41 3 00:00:55 8 00:56:48 2 03:12:53 1
54 Tony Cullen Male 3 M40-49 1 Chester tri 00:12:51 9 00:00:54 5 02:01:23 2 00:00:39 3 01:07:25 6 03:23:09 3
70 Stel Farrar Female 15 F50-59 1 00:12:57 10 00:03:35 118 02:49:26 126 00:02:43 135 01:37:46 100 04:46:25 101
191 Leanne Tiley Female 10 FOPEN 5 DB max triathlon club 00:12:58 11 00:01:07 10 02:35:35 75 00:00:59 15 01:39:56 106 04:30:33 72
208 Claire Wilson Female 9 FOPEN 4 Kendal Tri Club 00:13:11 12 00:02:39 67 02:49:55 130 00:01:57 83 01:22:04 44 04:29:44 69
86 Warren Grigg Male 98 MOPEN 55 00:13:18 13 00:02:33 61 02:36:37 78 00:03:03 147 02:05:31 153 05:01:00 116
8 Jane Hansom Female 1 F40-49 1 00:13:19 14 00:00:58 7 02:18:34 23 00:01:09 25 01:10:21 12 03:44:19 12
199 Chris Watson Male 27 MOPEN 17 00:13:20 15 00:01:45 25 02:27:33 43 00:01:17 35 01:22:28 48 04:06:21 32
48 Ian Cooper Male 22 MOPEN 13 Pembrokeshire Triathlon Club 00:13:38 16 00:02:00 35 02:19:15 26 00:02:21 112 01:27:01 64 04:04:13 26
132 Alex Lord Male 36 MOPEN 24 00:13:56 17 00:03:18 103 02:35:16 74 00:02:11 104 01:16:56 28 04:11:36 43
133 Darren Lyons Male 99 M40-49 30 Nuneaton Triathlon Club 00:13:59 18 00:03:03 85 02:46:18 114 00:02:26 116 01:55:32 139 05:01:17 117
102 Bartlomiej Holda Male 11 MOPEN 6 00:14:03 19 00:02:37 64 02:17:33 21 00:01:23 39 01:08:32 9 03:44:06 11
127 Rhodri Lacey Male 46 MU23 2 00:14:06 20 00:01:50 27 02:31:47 59 00:01:30 50 01:25:13 55 04:16:24 53
189 Helen Talbot Female 8 FOPEN 3 Nuneaton Triathlon Club 00:14:15 21 00:01:49 26 02:31:33 58 00:01:29 48 01:33:45 86 04:22:50 59
9 Rosemary Byde Female 5 FOPEN 1 Edinburgh RC 00:14:27 22 00:01:25 16 02:21:13 27 00:01:05 20 01:27:58 66 04:06:06 31
40 Adam Chilton Male 79 MOPEN 45 00:14:34 23 00:02:20 46 02:44:48 109 00:01:33 53 01:34:56 92 04:38:09 91
200 Tim Watson Male 37 M40-49 9 Eryri harriers 00:14:34 24 00:03:16 100 02:34:56 72 00:01:47 71 01:15:09 23 04:11:41 44
135 Gavin Mart Male 35 MOPEN 23 Carneddau tri club 00:14:38 25 00:02:23 51 02:25:39 39 00:01:53 74 01:25:43 58 04:10:15 42
224 Anna Bartlett Female 4 F40-49 4 SYtri 00:14:39 26 00:01:33 20 02:28:07 45 00:00:50 6 01:12:06 16 03:57:14 22
60 Craig Dring Male 15 M50-59 1 Arragons Cumbria Tri 00:14:51 27 00:02:00 34 02:15:46 17 00:01:24 41 01:16:10 25 03:50:09 16
16 Tommi Baker Male 14 MOPEN 9 00:14:52 28 00:01:12 12 02:14:00 16 00:01:05 22 01:14:38 22 03:45:45 15
5 Martin Kerry Male 17 M50-59 2 Tri Clan 00:14:54 29 00:01:39 22 02:12:57 15 00:01:04 18 01:20:54 37 03:51:26 19
74 Mike Foster Male 61 MOPEN 37 BRAT 00:14:59 30 00:04:24 139 02:30:07 50 00:03:41 162 01:36:56 96 04:30:04 70
225 Matt Lloyd Male 38 MOPEN 25 Bassetlaw Tri Club 00:14:59 31 00:02:38 65 02:29:22 48 00:03:28 159 01:21:36 42 04:12:02 45
171 Richard Shaw Male 77 M50-59 8 00:15:02 32 00:03:24 110 02:39:17 89 00:02:39 130 01:37:36 98 04:37:57 89
177 Richard Smith Male 72 MOPEN 40 00:15:03 33 00:02:54 76 02:36:54 82 00:01:39 58 01:39:08 104 04:35:35 84
148 Mark O''brien Male 42 MOPEN 27 00:15:06 35 00:03:25 111 02:36:37 79 00:02:06 94 01:16:54 27 04:14:06 49
82 Sam Green Male 10 MU23 1 Bangor University Athletics an 00:15:07 36 00:01:42 23 02:09:36 9 00:01:16 32 01:09:12 10 03:36:51 10
62 Nev Duggan Male 76 MOPEN 43 00:15:14 37 00:05:57 168 02:30:42 53 00:02:41 131 01:43:23 113 04:37:55 88
226 Andy Lowe Male 105 M50-59 13 00:15:20 38 00:04:36 145 02:41:15 97 00:03:44 164 01:59:56 144 05:04:49 123
11 Tom Adams Male 30 MOPEN 19 00:15:21 39 00:02:22 49 02:26:14 41 00:01:49 72 01:21:52 43 04:07:36 36
49 Daniel Coughlan Male 119 MOPEN 66 00:15:28 40 00:03:51 122 02:49:39 128 00:02:23 114 02:04:56 150 05:16:15 138
88 Andrew Gunther Male 31 MOPEN 20 00:15:29 41 00:02:25 53 02:21:50 29 00:01:27 46 01:26:52 62 04:08:00 37
152 Max Pieters Male 49 MOPEN 30 00:15:31 42 00:04:40 148 02:32:17 61 00:02:36 126 01:21:14 39 04:18:17 56
182 Chris Stilgoe Male 84 MOPEN 48 R M TRI 00:15:38 43 00:01:31 18 02:35:54 77 00:01:54 76 01:48:56 122 04:43:51 97
13 Charles Allington Male 13 MOPEN 8 00:15:40 44 00:02:04 38 02:17:12 20 00:01:04 19 01:09:16 11 03:45:14 14
110 Paul Jenkinson Male 20 M40-49 6 00:15:41 45 00:02:39 66 02:29:21 47 00:01:15 31 01:12:31 17 04:01:26 24
124 Graham King Male 70 MOPEN 39 BRAT 00:15:43 46 00:02:59 80 02:49:26 127 00:02:34 125 01:24:37 54 04:35:18 82
138 John Mc Andrew Male 39 M40-49 10 00:15:44 47 00:01:51 28 02:18:51 24 00:01:11 27 01:34:47 90 04:12:21 46
180 Nicola Sommers Female 12 FOPEN 7 00:15:44 48 00:02:29 56 02:37:27 84 00:01:19 37 01:35:13 93 04:34:11 81
227 Warren Mason Male 5 M40-49 2 Knutsford Tri Club 00:15:45 49 00:01:44 24 02:05:40 5 00:00:47 5 01:08:06 8 03:32:00 5
228 Dylan Roberts Male 67 M40-49 20 00:15:54 50 00:04:05 127 02:47:31 118 00:01:12 29 01:24:01 51 04:32:42 77
81 Mark Gray Male 68 M40-49 21 00:15:56 51 00:04:50 152 02:39:03 87 00:02:03 90 01:29:48 68 04:33:38 79
95 Jamie Harman Male 71 M40-49 23 COALVILLE TRIATHLON CLUB 00:15:58 52 00:04:30 144 02:44:43 108 00:02:17 110 01:27:57 65 04:35:23 83
201 Andrew Weaver Male 23 MOPEN 14 00:15:58 53 00:02:16 43 02:18:02 22 00:02:05 93 01:26:35 61 04:04:54 27
214 Julian Widdows Male 8 M40-49 3 BRAT 00:15:59 54 00:00:50 3 02:11:27 12 00:00:37 2 01:06:10 5 03:35:01 8
21 Paul Boler Male 9 M40-49 4 00:15:59 55 00:02:21 47 02:10:27 10 00:00:58 13 01:05:24 4 03:35:07 9
59 Joern Diedrichsen Male 18 M40-49 5 00:16:00 56 00:02:34 62 02:16:48 19 00:01:50 73 01:16:59 29 03:54:11 20
163 George Robinson Male 34 MOPEN 22 00:16:01 57 00:02:21 48 02:24:52 34 00:01:36 57 01:25:22 56 04:10:10 41
28 Fiona Burrows Female 18 FOPEN 9 00:16:02 58 00:03:14 96 02:47:24 116 00:02:19 111 01:51:29 128 05:00:26 114
103 David Holden-White Male 24 MOPEN 15 00:16:03 59 00:02:45 71 02:24:53 35 00:02:10 100 01:19:15 33 04:05:03 28
6 Simon Roxburgh Male 16 MOPEN 10 Evolution Bikes 00:16:04 60 00:01:13 14 02:12:45 14 00:01:05 21 01:19:41 35 03:50:46 17
93 Noel Harding Male 93 M40-49 26 NoHopeRacing 00:16:05 61 00:05:13 156 02:48:50 124 00:02:58 143 01:41:09 110 04:54:13 108
79 Tom Galvin Male 33 M40-49 8 Bad tri 00:16:08 62 00:02:32 60 02:35:15 73 00:02:00 86 01:12:06 15 04:10:00 40
353 Jordan |Jones Male 19 MOPEN 11 00:16:10 63 00:03:12 93 02:22:08 30 00:01:45 68 01:14:37 21 03:57:49 23
44 Martin Conroy Male 69 M40-49 22 wigan 00:16:11 64 00:01:08 11 02:34:55 71 00:01:25 43 01:40:03 107 04:33:41 80
107 Craig Houghton Male 80 MOPEN 46 00:16:15 65 00:02:27 54 02:41:23 99 00:02:28 120 01:37:49 101 04:40:20 92
164 Peter Roots Male 100 M40-49 31 00:16:22 66 00:04:25 141 02:51:12 133 00:03:20 155 01:47:33 119 05:02:50 118
17 Timothy Barnes Male 86 MOPEN 49 00:16:25 67 00:03:49 121 03:18:32 169 00:10:56 175 00:55:55 1 04:45:34 100
175 Rebecca Slack Female 2 F40-49 2 00:16:27 68 00:03:11 92 02:11:04 11 00:01:14 30 01:19:25 34 03:51:20 18
134 Richard Mabbutt Male 97 M40-49 29 00:16:31 69 00:04:04 124 02:47:24 117 00:03:06 148 01:49:40 125 05:00:43 115
150 Jon Pain Male 44 M40-49 12 00:16:31 70 00:03:16 99 02:33:07 63 00:02:07 96 01:20:21 36 04:15:20 51
178 Robert Smith Male 57 MOPEN 35 00:16:36 71 00:02:01 36 02:36:53 81 00:01:29 47 01:30:50 73 04:27:48 65
29 Richard Butterley Male 82 M40-49 25 Team Manvers 00:16:39 72 00:03:31 114 02:39:06 88 00:01:34 55 01:42:17 111 04:43:06 95
156 Sophie Pooley Female 11 FOPEN 6 Derby Triathlon Club 00:16:45 73 00:02:47 72 02:37:55 86 00:01:04 17 01:34:17 88 04:32:45 78
153 Ross Pieters Male 55 MOPEN 33 00:16:47 74 00:03:25 112 02:32:21 62 00:02:27 118 01:31:07 75 04:26:05 63
55 Drew Cunliffe Male 58 M40-49 16 Frome Triathlon Club 00:16:55 76 00:04:15 134 02:37:52 85 00:02:51 140 01:27:01 63 04:28:53 66
69 Leon Fairbrother Male 43 MOPEN 28 Windsor Evo / Team CGC 00:16:56 77 00:03:18 102 02:28:29 46 00:01:39 59 01:24:24 52 04:14:44 50
94 David Hargreaves Male 102 MOPEN 57 00:16:57 78 00:02:36 63 02:54:01 142 00:02:43 134 01:45:08 115 05:03:23 120
354 Mark Skinguey Male 125 M40-49 36 00:16:58 79 00:05:20 158 02:54:56 145 00:03:28 158 02:05:32 154 05:28:11 145
87 Suzetta Guerrini Female 3 F40-49 3 one triathlon 00:16:59 80 00:02:57 77 02:12:01 13 00:01:06 23 01:22:04 45 03:55:06 21
76 Carlo Galeotti Male 94 M40-49 27 Carneddau 00:17:03 81 00:02:13 42 02:29:40 49 00:01:43 65 02:06:33 156 04:57:10 110
27 Nigel Burnett Male 115 M60-69 1 Team REP 00:17:04 82 00:03:02 84 02:52:54 139 00:02:34 124 01:59:32 143 05:15:05 134
50 Lisa Cox Female 13 F40-49 6 00:17:06 83 00:04:13 132 02:45:17 112 00:05:01 172 01:30:27 72 04:42:02 93
64 Angus Eddowes Male 74 MOPEN 42 00:17:08 84 00:03:57 123 02:40:49 96 00:02:01 87 01:30:04 71 04:35:57 86
51 Mark Cranham Male 133 MU23 6 00:17:10 85 00:16:57 178 02:40:30 94 00:03:24 157 02:22:36 168 05:42:36 154
157 Robert Pratt Male 101 MOPEN 56 00:17:12 86 00:04:05 125 02:44:15 106 00:02:10 101 01:53:15 134 05:02:54 119
179 Zac Snowden Male 53 MOPEN 32 York Triathlon Club 00:17:28 87 00:03:08 89 02:33:30 65 00:01:24 40 01:28:55 67 04:24:24 61
212 Helen Wyer Female 19 FOPEN 10 00:17:29 88 00:03:32 116 02:53:23 141 00:01:43 64 01:49:58 126 05:06:03 128
141 Joe Mercer Male 12 MOPEN 7 00:17:29 89 00:02:08 40 02:16:12 18 00:01:41 61 01:07:28 7 03:44:56 13
186 John Summers Male 120 MU23 4 00:17:32 90 00:04:06 129 02:59:23 151 00:02:56 142 01:52:39 131 05:16:34 139
10 Peter Adams Male 92 MOPEN 53 00:17:35 91 00:02:58 79 02:49:46 129 00:02:47 138 01:37:53 102 04:52:57 107
190 Ruth Thom Female 17 FOPEN 8 00:17:43 92 00:03:44 120 02:43:49 105 00:00:00 163 01:53:09 133 04:58:24 112
167 Lauren Rowe Female 25 FOPEN 13 00:17:44 93 00:04:47 150 03:40:10 175 00:03:44 165 02:22:53 171 06:29:16 173
47 Alexander Cooper Male 118 MOPEN 65 Pembrokeshire Triathlon Club 00:17:44 94 00:01:37 21 03:05:53 159 00:02:30 121 01:48:11 120 05:15:53 137
151 Philip Parker Male 108 MOPEN 59 00:17:45 95 00:03:32 115 02:46:12 113 00:02:09 99 01:53:54 136 05:05:30 126
78 Jack Galloway Male 21 MOPEN 12 00:17:45 96 00:01:59 32 02:19:04 25 00:00:59 14 01:22:21 46 04:02:06 25
122 Gary Kellet Male 75 M40-49 24 00:17:46 97 00:04:17 135 02:37:11 83 00:03:13 151 01:34:30 89 04:36:55 87
109 Craig Hutton Male 64 M40-49 18 Evolution Triathlon 00:17:47 98 00:04:38 146 02:33:49 66 00:01:47 70 01:32:44 80 04:30:42 74
18 Victor Belshaw Male 50 M50-59 5 Denbigh Harriers 00:18:02 99 00:03:39 119 02:39:55 91 00:01:55 79 01:15:19 24 04:18:48 57
174 Ashley Sinfield Female 16 F40-49 8 Frome Triathlon Club 00:18:03 100 00:03:07 88 02:52:57 140 00:01:16 33 01:41:00 109 04:56:22 109
106 Brett Horton Male 110 M40-49 33 00:18:11 101 00:01:29 17 02:42:35 102 00:02:00 85 02:02:46 148 05:06:58 129
42 John Clayton Male 59 M50-59 6 00:18:11 102 00:04:08 130 02:31:02 56 00:02:02 89 01:33:36 84 04:28:57 67