Showing 1 to 100 of 144 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
158 Charlie Sharpe Male 1 MOPEN 1 Team 9Bar 04:03:39 1 04:03:36 1
27 Simon Fox Male 2 M40+ 1 Wirral AC 04:14:25 2 04:14:22 2
44 Brett Jones Male 3 M40+ 2 04:19:21 3 04:19:17 3
108 Neil Coppack Male 4 M40+ 3 Clwydian Range Runners 04:22:49 4 04:22:35 4
165 Nick Wishart Male 5 M40+ 4 Delamere Spartans 04:25:17 5 04:25:13 5
80 Ralph Pawling Male 6 MOPEN 2 Pensby Runners 04:35:28 6 04:35:25 6
107 Andrew Crowther Male 7 M40+ 5 Lonsdale Fellrunners 04:40:55 7 04:40:51 7
113 James Duthie Male 8 MOPEN 3 Skyline runners 04:40:59 8 04:40:52 8
157 Paul Robertson Male 9 M50+ 1 Ellesmere Port running club 04:45:03 9 04:44:56 9
54 Andrew Whittaker Male 10 MOPEN 4 04:47:32 10 04:47:28 10
173 Chris Wilcox Male 11 M50+ 2 Clwydian Range Runners 04:48:49 11 04:48:43 11
94 Clive Colson Male 12 M40+ 6 04:49:06 12 04:48:57 12
136 Dave Waters Male 13 M40+ 7 04:49:53 13 04:49:32 13
170 Tony Gate Male 14 M40+ 8 04:52:09 14 04:52:04 14
63 Roy Sauer Male 15 M40+ 9 Cheshire Hash House Harriers 04:53:42 15 04:53:33 15
60 Cliff Wyatt Male 16 M50+ 3 Cheshire Hash House Harriers 04:53:42 16 04:53:35 16
142 Sallie Holt Female 1 FOPEN 1 Wallasey 04:53:59 17 04:53:54 17
155 Moorhouse Male 17 M40+ 10 Delamere Spartans 04:54:39 18 04:54:36 18
90 Rob Barber Male 18 M40+ 11 04:57:50 19 04:57:40 19
14 Aime Hannant Female 2 FOPEN 2 04:58:25 20 04:58:14 20
166 David Livesey Male 19 M50+ 4 Non 04:59:33 21 04:59:28 22
70 David Ellis Male 20 M40+ 12 Weaverham Shadows 04:59:55 22 04:59:25 21
118 Iain Davies-Moore Male 21 M40+ 13 05:01:11 23 05:01:00 23
161 Ross Swain Male 22 MOPEN 5 05:02:37 24 05:02:34 24
62 John Moorhouse Male 23 M50+ 5 Cheshire Hash 05:02:47 25 05:02:39 25
92 Iain Dickinson Male 24 MOPEN 6 Vagabond MC 05:03:01 26 05:02:55 26
101 Cristina Puccini Female 3 F40+ 1 Penny Lane Striders 05:03:14 27 05:03:06 27
48 Jonathan Fleming Male 25 MOPEN 7 05:04:50 28 05:04:47 28
168 Mike Hobday Male 26 M50+ 6 Abergele Mysteruns 05:08:56 29 05:08:28 29
164 Adam Davies Male 27 MOPEN 8 Smooth Movers and Storers 05:11:15 30 05:11:11 30
175 Steve Riley Male 28 M40+ 14 Helsby RC 05:12:09 31 05:11:46 31
71 Simon Hide Male 29 M40+ 15 WREXHAM AC 05:12:39 32 05:12:12 32
148 Jem Collins Male 30 M40+ 16 FRA 05:14:29 33 05:14:19 33
169 Chris Moulson Male 31 M40+ 17 05:18:17 34 05:17:54 35
159 Phil Lynn Male 32 MOPEN 9 Littleton runners 05:18:18 35 05:17:54 34
6 Simon Humphreys Male 33 MOPEN 10 05:19:37 36 05:19:31 36
110 Glen Price Male 34 M40+ 18 05:19:53 37 05:19:41 37
73 Mike Gibson Male 35 M40+ 19 fat boys 05:20:33 38 05:20:15 38
16 Nigel Crompton Male 36 M50+ 7 Pensby Runners 05:23:53 39 05:23:48 39
153 John Humphries Male 37 M50+ 8 Mysteruns of Abergele 05:24:52 40 05:24:24 40
93 John H. Taylor Male 38 M50+ 9 Cerist Triathlon 05:25:17 41 05:25:07 41
160 Phil Worrall Male 39 MOPEN 11 N/A 05:25:45 42 05:25:43 43
45 James Hack Male 40 MOPEN 12 05:25:45 43 05:25:40 42
88 Chris Wright Male 41 M50+ 10 05:26:19 44 05:25:54 44
133 James Mchugh Male 42 M50+ 11 05:28:37 45 05:28:17 45
117 Kristiaan Daout Male 43 M40+ 20 05:29:40 46 05:29:28 46
33 Beth Taylor-Jones Female 4 F40+ 2 05:31:22 47 05:31:08 47
21 Andy Mcgivern Male 44 MOPEN 13 Pensby 05:31:50 48 05:31:37 48
31 Adrian Stewart Male 45 M40+ 21 05:32:13 49 05:32:07 49
43 Christopher Field Male 46 M40+ 22 05:33:00 50 05:32:57 50
140 Oliver Jones Male 47 MOPEN 14 05:34:47 51 05:34:29 53
114 Andy Bolton Male 48 M40+ 23 05:34:48 52 05:34:21 51
152 Robin Blackham Male 49 M50+ 12 05:34:50 53 05:34:28 52
22 Paul Challender Male 50 MOPEN 15 Pensby Runners 05:36:20 54 05:35:54 54
98 Chris Mather Male 51 MOPEN 16 05:36:56 55 05:36:33 55
109 Billy Fearon Male 52 M50+ 13 05:36:56 56 05:36:34 56
145 Stephen Greenhalgh Male 53 M40+ 24 05:37:17 57 05:37:04 57
8 Mat Simister Male 54 M40+ 25 Weaverham Shadows 05:37:48 58 05:37:31 58
50 Ranald Mackay Male 55 M40+ 26 Spectrum Striders 05:39:22 59 05:39:11 59
105 Daniel Hancock Male 56 M40+ 27 05:39:22 60 05:39:15 60
13 Wona Donnelly Female 5 F40+ 3 05:40:30 61 05:40:16 61
38 Martyn Fairlamb Male 57 M40+ 28 Denbigh Harriers 05:40:36 62 05:40:26 62
65 Edwin Sherstone Male 58 M40+ 29 Southport Waterloo AC 05:44:02 63 05:43:52 63
51 Simon Galloway Male 59 M50+ 14 Todmorden Harriers 05:46:05 64 05:45:58 64
49 Andy Mcpherson Male 60 MOPEN 17 Brabond A.C. 05:46:32 65 05:46:13 65
35 Peter Lester-Owen Male 61 M50+ 15 05:47:07 66 05:46:38 66
104 Paul Eastham Male 62 M40+ 30 05:47:12 67 05:47:04 67
143 Andrew Peers Male 63 MOPEN 18 05:48:16 68 05:48:11 68
34 Maxine Brockley Female 6 F40+ 4 05:49:43 69 05:49:36 69
42 Robert Butler Male 64 MOPEN 19 05:49:43 70 05:49:37 70
163 Richard Davies Male 65 M50+ 16 N/A 05:50:48 71 05:50:43 71
15 Peter Hughes Male 66 M40+ 31 Wrexham AC 05:53:40 72 05:53:13 72
4 Peter Allcock Male 67 MOPEN 20 Brabond AC 05:55:54 73 05:55:37 73
134 Mark Lennonm Male 68 MOPEN 21 05:56:01 74 05:55:42 74
36 Steven Jeffs Male 69 M50+ 17 05:56:03 75 05:55:57 75
141 John Hammond Male 70 MOPEN 22 05:56:43 76 05:56:24 76
77 Robert Beech Male 71 MOPEN 23 05:57:39 77 05:57:34 77
68 Abigail Pepperman Female 7 FOPEN 3 05:58:01 78 05:57:49 78
40 Sylvain Husson Male 72 MOPEN 24 06:01:57 79 06:01:33 79
26 Catherine Lancaster Female 8 F50+ 1 PENSBY RUNNERS 06:02:05 80 06:01:53 80
127 Chris Hall Male 73 MOPEN 25 Rough diamond gym 06:03:56 81 06:03:48 81
3 Chris Carter Male 74 MOPEN 26 Creation PT 06:09:32 82 06:09:04 82
59 Iain Parsons Male 75 M50+ 18 Pensby 06:11:17 83 06:10:55 83
32 Ian Blakebrough Male 76 M60+ 1 06:11:23 84 06:11:14 84
61 Dafydd Owen Male 77 M60+ 2 Prestatyn 06:13:05 85 06:13:00 85
112 David Say Male 78 M60+ 3 denbigh harriers 06:14:22 86 06:14:13 86
64 Anthony Brockway Male 79 M50+ 19 Wirral AC 06:16:16 87 06:16:16 87
122 Kike Heredia Male 80 M40+ 32 06:16:43 88 06:16:27 89
156 Santiago Bujons Male 81 M40+ 33 CLUB NAUTIC CASTELLDEFELS 06:16:43 89 06:16:26 88
102 Jorge Torrens Male 82 M40+ 34 06:16:43 90 06:16:27 90
24 Cara Fishburn Female 9 F40+ 5 City of Chester Triathlon club 06:17:54 91 06:17:33 93
29 Mark Worrall Male 83 M50+ 20 Chester Triathlon 06:17:54 92 06:17:33 91
25 Carol Coole Female 10 F40+ 6 Chester Triathlon Club 06:17:54 93 06:17:33 92
154 Maksymilian Bojarski Male 84 MOPEN 27 White Eagle Running Club 06:19:38 94 06:19:22 94
66 Daniel Blair Male 85 MOPEN 28 unattached 06:25:02 95 06:24:47 95
174 John Adams Male 86 M40+ 35 06:25:13 96 06:24:48 96
132 Steve Mchugh Male 87 M40+ 36 mersey tri 06:26:37 97 06:26:17 97
135 Jason Williams Male 88 M40+ 37 06:26:41 98 06:26:22 98
119 Carolyn Davies-Moore Female 11 F40+ 7 06:29:28 99 06:29:17 99
56 Susan Jones Female 12 F50+ 2 06:31:17 100 06:31:15 100