Showing 1 to 100 of 1225 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1336 Tarus Elly Male 1 MOPEN 1 Salford Harriers 00:31:26 1 00:31:25 1
927 Xavier Desse Male 6 M40-44 1 Wirral A C 00:33:48 6 00:33:47 6
941 Colin Bishop Male 11 M50-54 1 Helsby Running Club 00:35:20 11 00:35:19 11
1355 Chris Yorke Male 17 M45-49 1 North Wales Road Runners 00:36:32 17 00:36:31 17
1416 Sophie Hunt Female 1 FOPEN 1 00:38:31 31 00:38:28 31
951 Jennifer Clague Female 2 F40-44 1 Liverpool Harriers & A C 00:38:51 33 00:38:50 33
874 Anthony Metcalfe Male 51 M60-64 1 Mossley Hill A C 00:40:18 53 00:40:16 56
1164 Caroline Harlan-Marks Female 3 F35-39 1 Bournville Harriers 00:40:37 57 00:40:32 58
777 Joe McGrath Male 102 M55-59 1 00:43:07 111 00:42:49 117
1004 Ellen Darroch Female 10 F50-54 1 00:43:20 120 00:43:15 132
1201 Chris Slavin Male 116 M65-69 1 Northern Vets A C 00:43:28 126 00:43:21 136
977 Sheila Rae Female 15 F45-49 1 Wallasey A C 00:44:40 156 00:44:28 170
463 Joyce Atherden Female 25 F55-59 1 00:47:11 230 00:46:17 238
9 Rosemary Rogers Female 28 F60-64 1 West Cheshire A C 00:47:31 246 00:47:28 284
1138 Liz Simpson Female 117 F65-69 1 Penny Lane Striders 00:54:28 561 00:54:15 619
1286 Gordon Brown Male 456 M70+ 1 Liverpool Harriers & A C 00:54:45 580 00:54:38 638
1313 James Riley Male 2 MOPEN 2 Liverpool Harriers & A C 00:31:37 2 00:31:36 2
1017 Tony Lawlor Male 15 M50-54 2 Knowsley Harriers A C 00:35:40 15 00:35:39 15
787 Kelvin Dickinson Male 16 M40-44 2 00:35:50 16 00:35:48 16
358 John Armstrong Male 19 M45-49 2 Wallasey A C 00:36:35 19 00:36:33 19
1407 Clare Constable Female 4 F40-44 2 00:40:52 59 00:40:49 63
1107 Sarah Jones Female 5 FOPEN 2 Liverpool Harriers & A C 00:41:50 76 00:41:49 88
636 Brian Beecroft Male 76 M60-64 2 Wirral A C 00:42:06 83 00:41:10 72
1322 Natalie Palin Female 8 F35-39 2 Liverpool Running Club 00:42:12 88 00:42:10 100
399 David Roper Male 112 M55-59 2 Haywoods Heath Harriers 00:43:25 122 00:42:51 118
1256 Janet Neville Female 20 F50-54 2 00:45:47 188 00:44:38 176
380 Ian Sneddon Male 214 M65-69 2 Birkenhead A C 00:47:23 240 00:47:06 267
480 Sharon Darroch Female 27 F45-49 2 Birkenhead A C 00:47:23 241 00:47:14 270
858 Susan Rogers Female 39 F55-59 2 Mossley Hill A C 00:48:26 288 00:48:08 308
1057 Pauline Roberts Female 69 F60-64 2 BAC 00:51:39 426 00:51:26 468
375 Ronald Thornton Male 570 M70+ 2 00:59:10 777 00:58:17 804
1346 Christine Bale Female 279 F65-69 2 01:01:54 890 01:00:15 892
2 Alex Hall Male 3 MOPEN 3 Chester Tri Club 00:33:17 3 00:33:16 3
1307 Simon Jeffs Male 20 M40-44 3 Wirral A C 00:36:55 20 00:36:53 20
904 Kevin Brennen Male 21 M45-49 3 St. Helens Striders 00:37:06 21 00:36:59 21
1328 Andrew Keeley Male 39 M50-54 3 Penny Lane Striders 00:39:28 41 00:39:21 43
867 Helen Jane Davies Female 6 FOPEN 3 Mossley Hill A C 00:42:00 79 00:41:50 89
715 Camille Aryeetey Female 9 F40-44 3 00:42:21 90 00:42:11 101
672 Stephen ONeill Male 85 M60-64 3 00:42:27 94 00:42:22 105
464 Carol Paxton Female 11 F35-39 3 00:43:37 130 00:43:32 142
679 Stuart Wood Male 148 M55-59 3 00:44:51 164 00:44:12 163
204 Lesley Wong Female 35 F45-49 3 00:48:02 275 00:47:27 282
738 Debbie Rothwell Female 40 F50-54 3 00:48:41 296 00:47:21 276
324 Rachel Rick Female 52 F55-59 3 Penny Lane Striders 00:49:36 335 00:49:21 375
44 James Slavin Male 327 M65-69 3 00:50:43 387 00:50:35 427
630 Maureen Edwards Female 240 F60-64 3 Birkenhead A C 01:00:06 831 00:59:46 869
870 Jan Thomson Female 322 F65-69 3 01:03:30 959 01:02:09 964
241 Rod Heywood Male 639 M70+ 3 100 Marathon Club 01:03:48 969 01:01:59 953
142 Ben Reese Male 4 MOPEN 4 00:33:41 4 00:33:40 4
1189 Eric Ranson Male 31 M40-44 4 00:38:44 32 00:38:40 32
923 James Atkinson Male 40 M45-49 4 Chester Tri Club 00:39:29 42 00:39:19 42
967 Peter Dee Male 65 M50-54 4 00:41:11 69 00:40:46 62
1404 Bethan Gay Female 7 FOPEN 4 University of Liverpool 00:42:01 80 00:41:57 92
791 Caroline Hall Female 12 F40-44 4 00:43:40 134 00:43:12 129
1002 Andy Burnett Male 124 M60-64 4 00:43:54 137 00:43:34 144
1117 Jane Ashbrook Female 14 F35-39 4 Helsby Running Club 00:44:14 144 00:43:52 153
1244 Thomas Clarke Male 151 M55-59 4 00:44:58 167 00:44:36 175
118 Sarah Briscoe Female 36 F45-49 4 00:48:05 277 00:47:52 298
695 Gill Darby Female 41 F50-54 4 Penny Lane Striders 00:48:49 303 00:48:28 330
561 Glyn Holcroft Male 330 M65-69 4 00:50:52 390 00:49:11 363
958 Nicci Davies Female 89 F55-59 4 Wallasey A C 00:53:07 496 00:52:02 500
1252 Joyce Cottrell Female 274 F60-64 4 01:01:43 885 01:00:39 910
683 Wally Obo Male 647 M70+ 4 01:04:53 995 01:03:17 993
1316 Brendan Rothery Male 5 MOPEN 5 Eryri Harriers 00:33:47 5 00:33:47 5
750 Nick Wilson Male 32 M40-44 5 Wirral A C 00:38:57 34 00:38:55 34
751 John Jones Male 43 M45-49 5 00:39:41 45 00:39:35 47
219 Paul Robertson Male 73 M50-54 5 Delamere Spartans 00:41:59 78 00:41:40 82
396 Kathryn Lland Female 13 FOPEN 5 Liverpool Harriers & A C 00:43:44 135 00:43:29 141
939 Sharon Connor Female 17 F35-39 5 Mossley Hill A C 00:45:07 171 00:44:58 187
1314 Neil Gibbons Male 158 M55-59 5 Wirral A C 00:45:23 175 00:44:33 174
1274 Francis Slavin Male 170 M60-64 5 Northern Vets A C 00:45:49 190 00:45:44 210
761 Evonne Riley Female 23 F40-44 5 00:46:30 208 00:46:14 234
803 Carole Morrison Female 53 F50-54 5 Birkenhead A C 00:49:42 340 00:49:07 360
337 Ian Hayhoe Male 347 M65-69 5 Village Road Runners 00:51:18 411 00:49:25 377
1268 Amanda Buckley Female 68 F45-49 5 00:51:31 422 00:49:42 389
1170 Gillian Quinn Female 93 F55-59 5 00:53:10 501 00:52:48 541
1034 Marg Delaney Female 315 F60-64 5 Birkenhead A C 01:03:19 949 01:03:04 987
1010 John Littler Male 693 M70+ 5 01:12:57 1140 01:12:10 1151
3 David Alcock Male 7 MOPEN 6 Thames Hares & Hounds 00:34:28 7 00:34:27 7
888 Owen Burns Male 38 M40-44 6 Mossley Hill A C 00:39:19 40 00:39:17 41
1275 Ian Dickson Male 45 M45-49 6 00:39:45 47 00:39:29 46
286 Adrian Hamilton Male 90 M50-54 6 00:42:36 99 00:42:28 110
1301 Nicki Blair Female 16 FOPEN 6 00:44:51 163 00:43:04 127
509 David Boland Male 169 M55-59 6 00:45:48 189 00:45:37 206
66 Hayley Winder Female 21 F35-39 6 Salford Harriers 00:45:57 191 00:45:53 215
405 Gordon Lland Male 206 M60-64 6 Bedford Harriers AC 00:47:15 231 00:46:24 242
307 Sue Cronshaw Female 29 F40-44 6 00:47:34 248 00:47:18 272
109 Lyn Ebbrell Female 54 F50-54 6 Wirral A C 00:49:49 345 00:49:14 367
170 Anne Fleming Female 70 F45-49 6 00:51:51 432 00:50:24 420
345 Janet Edgar Female 123 F55-59 6 Village Road Runners 00:54:38 574 00:54:27 629
1044 Ron Smith Male 453 M65-69 6 00:54:42 577 00:53:11 564
484 Angela Gwynn Female 350 F60-64 6 01:04:54 997 01:03:31 997
677 Roger Brace Male 720 M70+ 6 01:43:50 1213 01:43:46 1214
1028 Timothy Ross Male 8 MOPEN 7 00:34:35 8 00:34:33 8
1257 Anthony Cassidy Male 47 M40-44 7 Mossley Hill A C 00:39:51 49 00:39:42 49
1128 Roger Whitehead Male 49 M45-49 7 Bramhall Runners 00:40:05 51 00:39:53 52
653 Magnus Walker Male 91 M50-54 7 Chester Tri Club 00:42:36 100 00:42:29 111
1337 Kate McGing Female 18 FOPEN 7 Penny Lane Striders 00:45:34 183 00:44:56 185
6 Dave Wilson Male 175 M55-59 7 Wallasey A C 00:46:12 197 00:46:09 228
1333 Catherine Gibson Female 26 F35-39 7 00:47:20 236 00:46:12 233