Showing 1 to 100 of 431 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
416 Steve Stoneman Male 1 M40-49 1 Bott Cycle Team 00:08:51 9 00:01:21 20 00:37:31 1 00:00:57 31 00:27:21 15 01:15:59 1
29 Darren Walker Male 2 M17-39 1 PLYMOUTH HARRIERS 00:07:08 1 00:00:51 1 00:42:36 6 00:00:38 2 00:25:50 4 01:17:01 2
59 Mark Griffiths Male 10 M50-59 1 SYtri Shrewsbury triathlon 00:10:33 71 00:01:10 9 00:41:56 4 00:00:45 7 00:27:26 16 01:21:48 10
431 Pauline Griffin Female 1 F17-39 1 Manchester Tri 00:09:01 13 00:01:24 22 00:46:22 38 00:00:57 30 00:30:09 43 01:27:51 30
11 Judith Wall Female 2 F40-49 1 Manchester Triathlon Club 00:10:14 60 00:01:22 21 00:50:01 86 00:00:48 12 00:30:07 42 01:32:30 45
133 Bridget Ripley Female 5 F50-59 1 Padarn 00:10:05 51 00:01:36 42 00:48:46 63 00:01:07 66 00:33:48 107 01:35:20 67
171 Stephen Littlewood Male 112 M60-69 1 No 00:15:38 288 00:04:56 297 00:50:35 91 00:01:34 181 00:31:10 60 01:43:51 126
1029 Ian Russell Male 150 M40-049 1 00:13:14 226 00:03:19 233 00:57:52 197 00:01:30 163 00:35:48 145 01:51:41 182
2 Thomas Garbett Male 3 M17-39 2 00:07:42 3 00:00:52 2 00:41:39 3 00:00:37 1 00:26:35 8 01:17:22 3
435 David Armitage Male 11 M40-49 2 Knutsford tri club 00:09:31 25 00:01:15 13 00:43:56 14 00:00:45 6 00:27:02 11 01:22:28 11
366 Nicholas Farnell Male 31 M50-59 2 no 00:10:08 55 00:01:31 31 00:44:06 16 00:01:07 67 00:31:13 61 01:28:03 32
12 Sonia Harris Female 3 F40-49 2 Manchester Triathlon Club 00:09:46 39 00:01:20 18 00:47:43 53 00:00:49 15 00:33:23 100 01:32:59 51
15 Sioned Jones Female 4 F17-39 2 00:10:29 67 00:01:26 25 00:49:42 79 00:00:50 16 00:31:36 64 01:34:00 58
149 Rona Davies Female 13 F50-59 2 00:11:18 115 00:02:29 135 00:52:09 117 00:01:18 117 00:35:18 134 01:42:29 114
276 Norman Seddon Male 149 M60-69 2 Mersey Tri 00:11:18 116 00:01:58 76 00:56:03 178 00:01:20 124 00:40:16 232 01:50:53 180
895 John Steel Male 196 M40-049 2 Sheffeild 00:12:01 172 00:02:35 150 01:03:30 267 00:01:44 216 00:51:50 300 02:11:38 278
408 Chris Green Male 4 M17-39 3 Ashurst Triathlon Club 00:08:18 6 00:01:18 14 00:41:21 2 00:00:58 35 00:25:53 5 01:17:46 4
96 Gwynedd Jones Male 13 M40-49 3 00:11:05 103 00:01:21 19 00:43:16 11 00:00:59 40 00:27:30 18 01:24:10 13
279 Tony Foster Male 56 M50-59 3 astley tydesley running club 00:13:13 225 00:02:09 95 00:46:38 44 00:01:12 83 00:31:03 59 01:34:14 60
73 Rebecca Diack Female 6 F17-39 3 00:09:19 21 00:01:57 72 00:50:56 98 00:01:20 123 00:32:44 84 01:36:14 72
40 Claire Deane Female 9 F40-49 3 Manchester Triathlon Club 00:10:15 61 00:01:50 62 00:53:08 132 00:01:37 191 00:33:56 109 01:40:44 103
322 Kate Potter Female 49 F50-59 3 00:13:31 236 00:02:32 144 01:02:29 258 00:01:15 102 00:36:12 155 01:55:56 212
169 Malcolm.r Jones Male 166 M60-69 3 eryri harriers 00:13:07 218 00:01:33 35 00:58:14 203 00:01:11 80 00:42:11 252 01:56:15 217
1 Huw Jack Brassington Male 5 M17-39 4 00:07:41 2 00:01:07 6 00:42:58 10 00:00:45 8 00:25:46 2 01:18:15 5
49 Owain Fychan Male 23 M40-49 4 Clwb Triathlon Cerist 00:11:26 129 00:02:01 82 00:45:52 33 00:01:22 132 00:26:00 6 01:26:39 23
335 Bob Evans Male 63 M50-59 4 SYTRI Shrewsbury 00:11:21 123 00:01:41 49 00:49:40 78 00:01:08 72 00:31:44 68 01:35:32 68
124 Nina Johnson Female 7 F17-39 4 00:09:53 46 00:01:35 39 00:54:19 149 00:01:02 49 00:33:21 98 01:40:07 99
132 Lisa Hiles Female 12 F40-49 4 00:10:14 59 00:02:03 85 00:54:44 157 00:01:02 47 00:33:04 92 01:41:05 107
199 Wendy Proctor Female 52 F50-59 4 Newcastle (Staffs) Tri 00:11:16 112 00:02:50 175 01:01:24 247 00:01:43 213 00:39:08 213 01:56:18 218
268 Martin Jones Male 183 M60-69 4 Frome Tri Club 00:18:35 304 00:04:17 281 00:57:35 195 00:02:34 293 00:39:07 211 02:02:05 249
33 Ben Butler Male 6 M17-39 5 00:09:20 22 00:01:25 24 00:42:00 5 00:00:51 18 00:26:46 9 01:20:20 6
46 Matt Heason Male 25 M40-49 5 00:11:14 109 00:01:52 65 00:43:58 15 00:00:56 28 00:29:06 32 01:27:05 25
83 Alan Turne R Male 68 M50-59 5 00:11:36 143 00:02:39 155 00:49:14 70 00:01:51 237 00:31:00 58 01:36:19 74
75 Olivia Finch Female 8 F17-39 5 00:10:40 80 00:01:57 75 00:49:09 68 00:01:12 81 00:37:14 177 01:40:10 100
43 Emily Wood Female 15 F40-49 5 00:12:24 187 00:02:42 166 00:54:57 160 00:01:21 127 00:33:23 99 01:44:44 132
203 Pam Lewis Female 59 F50-59 5 00:12:48 206 00:02:42 165 00:59:19 221 00:01:59 258 00:41:06 240 01:57:51 231
104 Martin Williams Male 186 M60-69 5 Carneddau 00:13:55 252 00:03:13 223 01:03:16 266 00:01:52 241 00:43:10 260 02:05:24 260
52 David Collins Male 7 M17-39 6 00:08:51 10 00:01:20 16 00:42:37 7 00:00:50 17 00:27:07 12 01:20:43 7
65 Marcus Whaley Male 39 M40-49 6 oldbury stc 00:11:36 142 00:02:13 105 00:46:40 45 00:01:17 113 00:28:39 26 01:30:23 40
172 Ian Wood Male 73 M50-59 6 Chester Triathlon Club 00:11:29 135 00:02:37 153 00:49:26 72 00:01:30 162 00:31:56 72 01:36:56 79
424 Kate Wray Female 10 F17-39 6 00:10:49 90 0 0 00:58:17 307 00:31:42 67 01:40:48 104
27 Rhian Thomas Female 16 F40-49 6 00:12:08 174 00:03:07 214 00:51:30 111 00:01:18 118 00:37:11 175 01:45:12 134
240 Terri Filkins Female 71 F50-59 6 Windrush 00:14:52 274 00:05:03 298 01:02:49 262 00:01:58 255 00:38:42 207 02:03:22 256
251 Clive Taylor Male 192 M60-69 6 00:16:55 299 00:03:38 250 00:55:40 172 00:02:25 286 00:49:02 296 02:07:38 269
4 Davey Brookes Male 8 M17-39 7 00:09:04 14 00:01:07 7 00:42:37 8 00:00:43 4 00:27:49 20 01:21:18 8
98 Justin Day Male 40 M40-49 7 Tri-logic Cornwall 00:10:00 49 00:01:29 28 00:49:29 74 00:01:03 55 00:28:42 27 01:30:42 41
139 Andy Reeves Male 81 M50-59 7 rhubarb racing 00:11:17 114 00:02:30 140 00:49:54 83 00:00:54 23 00:33:39 102 01:38:12 87
333 Davina Rutledge Female 11 F17-39 7 BAD Tri 00:12:00 170 00:02:03 86 00:53:24 135 00:01:34 180 00:31:50 69 01:40:48 105
204 Jane Yardley Female 27 F40-49 7 00:11:14 108 00:04:47 294 00:54:35 153 00:01:48 226 00:34:42 125 01:47:04 160
270 Hilary Smart Female 81 F50-59 7 00:16:08 295 00:05:36 303 01:02:04 251 00:02:01 263 00:44:33 273 02:10:21 276
303 Mike Lowe Male 210 M60-69 7 00:19:53 306 00:05:11 300 01:07:37 282 00:02:54 299 01:02:53 309 02:38:26 307
406 Phil Lynes Male 9 M17-39 8 00:07:56 5 00:01:00 3 00:45:07 23 00:00:52 20 00:26:31 7 01:21:25 9
213 Leroy Brown Male 42 M40-49 8 00:13:13 224 00:01:36 40 00:46:12 36 00:01:12 85 00:29:51 38 01:32:02 43
368 Graham Jones Male 104 M50-59 8 00:13:54 251 00:02:53 180 00:49:01 66 00:01:31 168 00:35:27 138 01:42:44 117
121 Angharad Pocock Female 14 F17-39 8 Outdoor Fitness Triathlon Club 00:10:01 50 00:01:52 66 00:53:04 131 00:01:31 165 00:36:55 170 01:43:21 122
275 Pip Thomas Female 36 F40-49 8 00:12:01 173 00:02:41 164 01:00:22 237 00:01:32 171 00:36:37 164 01:53:11 191
393 Debbie Mccart Female 86 F50-59 8 00:15:07 279 00:03:42 256 01:05:42 275 00:02:12 276 00:47:23 288 02:14:05 285
409 Charlie Williams Male 12 M17-39 9 KNUTSFORD TRI CLUB 00:09:08 15 00:01:08 8 00:43:47 13 00:00:48 11 00:28:56 30 01:23:44 12
56 Simon Clarke Male 43 M40-49 9 00:11:39 145 00:01:53 68 00:48:05 55 00:00:55 26 00:29:47 37 01:32:16 44
55 Simon Phillips Male 108 M50-59 9 00:13:26 232 00:02:39 157 00:53:12 134 00:01:22 135 00:32:40 82 01:43:18 121
192 Sarah Fitzpatrick Female 17 F17-39 9 00:12:45 203 00:03:02 204 00:50:25 90 00:02:14 279 00:36:53 169 01:45:17 135
359 Tiffany Green Female 38 F40-49 9 00:12:40 199 00:02:30 137 00:57:37 196 00:01:35 186 00:39:12 216 01:53:31 194
271 Sarah Ackroyd Female 87 F50-59 9 00:15:59 293 00:05:51 305 01:08:45 286 00:02:12 277 00:41:38 248 02:14:22 287
24 Chris Ohara Male 14 M17-39 10 Chester Triathlon Club 00:08:57 11 00:01:32 34 00:44:19 18 00:01:09 74 00:28:33 25 01:24:29 14
266 Glenn Williams Male 50 M40-49 10 Wrecsam Tri Club 00:10:52 93 00:02:26 128 00:45:42 29 00:01:40 204 00:32:29 78 01:33:05 53
196 Mark Bridgman Male 109 M50-59 10 SY Tri 00:13:24 230 00:02:28 133 00:53:10 133 00:01:29 160 00:33:11 94 01:43:40 123
161 Kirsten Berggren Female 18 F17-39 10 00:10:23 64 00:03:10 219 00:53:31 137 00:01:19 121 00:36:56 171 01:45:17 136
125 Sarka Jeremic Female 39 F40-49 10 Manchester Triathlon 00:12:30 190 00:02:21 123 00:59:18 219 00:01:14 98 00:38:23 200 01:53:44 195
290 Caroline Wride Female 91 F50-59 10 00:15:22 287 0 0 0 02:04:23 312 02:19:44 297
31 James Garner Male 15 M17-39 11 00:09:14 19 00:01:14 11 00:45:49 32 00:00:44 5 00:27:39 19 01:24:37 15
41 Nige Kitchen Male 54 M40-49 11 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:10:34 74 00:01:26 26 00:48:44 62 00:00:54 24 00:32:19 75 01:33:55 57
247 Megan Whitaker Female 19 F17-39 11 00:10:55 97 00:03:47 258 00:55:30 166 00:01:38 198 00:33:53 108 01:45:41 140
163 Graham Jones Male 126 M50-59 11 CTriC 00:11:56 167 00:02:32 142 00:52:27 120 00:01:20 122 00:38:10 198 01:46:22 147
236 Pauline Creegan Female 44 F40-49 11 00:13:04 215 00:02:53 183 00:59:19 220 00:01:41 207 00:37:58 194 01:54:52 201
315 Janet Beattie Female 96 F50-59 11 00:14:12 259 00:03:49 259 01:18:21 302 00:01:50 233 00:53:08 301 02:31:18 303
48 Gavin Mart Male 16 M17-39 12 Carneddau Tri Club 00:09:13 18 00:01:37 44 00:44:54 21 00:00:48 13 00:28:45 28 01:25:15 16
420 Michael Gashe Male 58 M40-49 12 00:11:28 131 00:01:37 45 00:47:24 50 00:01:27 151 00:32:53 88 01:34:47 62
148 Delyth Williams Female 20 F17-39 12 LincsQuad 00:11:54 162 00:01:49 61 00:54:55 159 00:01:27 156 00:36:16 157 01:46:19 145
282 Nick Little Male 136 M50-59 12 00:14:31 264 00:03:26 243 00:52:45 122 00:01:38 197 00:35:22 136 01:47:39 164
103 Emma Bryden Female 45 F40-49 12 Evolution / Leeds Bradford 00:11:54 161 00:02:00 79 00:56:42 189 00:01:10 77 00:43:17 262 01:55:00 204
361 Jennifer Ablett Female 99 F50-59 12 00:15:20 286 00:04:17 280 01:16:40 300 00:02:38 295 01:02:45 308 02:41:38 309
130 Liam Todd Male 17 M17-39 13 00:10:33 72 00:01:48 60 00:45:56 34 00:01:17 110 00:25:48 3 01:25:20 17
418 Roger Giles Male 64 M40-49 13 00:11:12 106 00:02:12 104 00:48:51 64 00:01:16 105 00:32:22 76 01:35:52 69
255 Samantha Berry Female 21 F17-39 13 00:09:09 16 00:01:57 74 00:57:06 193 00:01:26 148 00:36:44 167 01:46:20 146
382 Mel Mccart Male 142 M50-59 13 00:15:07 280 00:02:19 119 00:55:21 165 00:01:37 195 00:34:39 123 01:49:02 171
38 Fiona Sandom Female 50 F40-49 13 00:14:48 273 00:03:19 236 00:56:41 187 00:02:05 266 00:39:07 212 01:55:58 213
187 Geoff Hulme Male 18 M17-39 14 00:09:45 38 00:02:05 89 00:45:17 25 00:01:02 48 00:27:16 13 01:25:24 18
120 Chris Brodie Male 65 M40-49 14 Knutsford tri club 00:10:29 68 00:01:50 64 00:48:13 59 00:01:11 79 00:34:11 113 01:35:52 70
422 Kate Ann Jones Female 22 F17-39 14 00:12:12 180 00:02:40 159 00:53:52 141 00:01:26 150 00:36:14 156 01:46:22 148
296 Alastair Coldham Male 154 M50-59 14 00:14:17 261 00:03:33 246 00:56:42 188 00:01:50 231 00:36:04 152 01:52:24 187
188 Su Bonner Female 53 F40-49 14 Tunbridge Wells Triathlon Club 00:11:06 104 00:02:57 199 00:59:47 227 00:01:35 187 00:41:10 241 01:56:34 221
64 Jamie Naughton Male 19 M17-39 15 00:08:27 7 00:01:30 29 00:46:23 39 00:01:08 71 00:28:01 22 01:25:26 19
68 Terry Pugh Male 66 M40-49 15 00:11:21 124 00:02:22 125 00:48:06 56 00:01:10 76 00:33:13 95 01:36:10 71
347 Stephanie Monks Female 23 F17-39 15 00:10:47 88 00:04:50 295 00:54:35 154 00:01:37 193 00:34:36 122 01:46:23 149
320 Michael Collier Male 161 M50-59 15 00:14:36 267 00:03:41 255 00:58:12 202 00:01:19 120 00:37:49 189 01:55:35 208
311 Katie Soward Female 61 F40-49 15 00:10:34 75 00:03:18 232 01:04:48 273 00:01:52 243 00:38:31 205 01:59:01 237
30 Andrew Jones Male 20 M17-39 16 Vision Racing 00:09:37 28 00:01:01 4 00:43:31 12 00:00:49 14 00:30:33 49 01:25:30 20
348 Dave Owen Male 67 M40-49 16 00:10:50 92 00:01:36 41 00:49:55 84 00:01:15 103 00:32:40 81 01:36:15 73
194 Natalie Davies Female 24 F17-39 16 Calne Smartt 00:10:21 62 00:01:41 50 00:55:51 174 00:01:03 51 00:37:36 185 01:46:29 151
371 Alan Wyn Williams Male 163 M50-59 16 00:10:58 99 00:04:09 273 00:59:51 231 00:01:05 63 00:39:53 223 01:55:55 211