Showing 101 to 200 of 431 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
326 Amanda Davies Female 101 F40-49 32 00:24:15 314 00:03:41 254 01:22:40 306 00:02:21 284 01:15:19 310 03:08:15 311
180 Linda Moon Female 102 F40-49 33 00:22:03 312 00:05:59 307 01:44:28 309 00:03:20 305 00:57:53 307 03:13:41 312
332 Georgina Clifford Female DNF F40-49 DNF 00:24:02 313 00:04:16 278 00:55:05 164 0 0 DNF DNF
44 Emily Whall Female DNF F17-39 DNF lincsquad 0 0 0 0 0 DNF DNF
285 Kate Clark Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
189 Tanya Davies Female DNF F17-39 DNF Lincsquad 0 0 0 0 0 DNF DNF
317 Susheela Gianfrancesco Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
423 Michaela Owen Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
159 Kelly Colley Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
80 Kate Vokes Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
272 Alexa Fernand Female DNF F40-49 DNF Lincsquad 0 0 0 0 0 DNF DNF
14 Sarah-Jane Maunder Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
291 Kay Sharp Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
323 Sarah Robinson Female DNF F40-49 DNF Perch Rock Paddlers SUP 0 0 0 0 0 DNF DNF
244 Catherine Hammond Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
308 Emma Bradshaw Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
391 Nicky Osborne Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
167 Mary Nelson Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
39 Wendy Stead Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
152 Erica Carpenter Female DNF F17-39 DNF Lincsquad 0 0 0 0 0 DNF DNF
122 Lowena Sandercock Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
250 Trudy Kennedy Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
314 Helen Duffy Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
363 Cecilia Thomas Female DNF F60-69 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
316 Sharon Dickinson Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
350 Rebecca Owen Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
190 Mandy Brunker Female DNF F40-49 DNF Ribble valley triathlon club 0 0 0 0 0 DNF DNF
81 Mel Barnes Batty Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
426 Sioned Jones Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
179 Emily Jones Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
356 Sarah Frith Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
100 Rekha Ravichandran Female DNF F17-39 DNF Racing TNT 0 0 0 0 0 DNF DNF
53 Sarah Henry Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
21 Kate Baldwin Female DNF F17-39 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
309 Janine Barlow Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
390 Jill Lewis Female DNF F50-59 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
183 Ayshea Furlong Female DNF F40-49 DNF 0 0 0 0 0 DNF DNF
416 Steve Stoneman Male 1 M40-49 1 Bott Cycle Team 00:08:51 9 00:01:21 20 00:37:31 1 00:00:57 31 00:27:21 15 01:15:59 1
29 Darren Walker Male 2 M17-39 1 PLYMOUTH HARRIERS 00:07:08 1 00:00:51 1 00:42:36 6 00:00:38 2 00:25:50 4 01:17:01 2
2 Thomas Garbett Male 3 M17-39 2 00:07:42 3 00:00:52 2 00:41:39 3 00:00:37 1 00:26:35 8 01:17:22 3
408 Chris Green Male 4 M17-39 3 Ashurst Triathlon Club 00:08:18 6 00:01:18 14 00:41:21 2 00:00:58 35 00:25:53 5 01:17:46 4
1 Huw Jack Brassington Male 5 M17-39 4 00:07:41 2 00:01:07 6 00:42:58 10 00:00:45 8 00:25:46 2 01:18:15 5
33 Ben Butler Male 6 M17-39 5 00:09:20 22 00:01:25 24 00:42:00 5 00:00:51 18 00:26:46 9 01:20:20 6
52 David Collins Male 7 M17-39 6 00:08:51 10 00:01:20 16 00:42:37 7 00:00:50 17 00:27:07 12 01:20:43 7
4 Davey Brookes Male 8 M17-39 7 00:09:04 14 00:01:07 7 00:42:37 8 00:00:43 4 00:27:49 20 01:21:18 8
406 Phil Lynes Male 9 M17-39 8 00:07:56 5 00:01:00 3 00:45:07 23 00:00:52 20 00:26:31 7 01:21:25 9
59 Mark Griffiths Male 10 M50-59 1 SYtri Shrewsbury triathlon 00:10:33 71 00:01:10 9 00:41:56 4 00:00:45 7 00:27:26 16 01:21:48 10
435 David Armitage Male 11 M40-49 2 Knutsford tri club 00:09:31 25 00:01:15 13 00:43:56 14 00:00:45 6 00:27:02 11 01:22:28 11
409 Charlie Williams Male 12 M17-39 9 KNUTSFORD TRI CLUB 00:09:08 15 00:01:08 8 00:43:47 13 00:00:48 11 00:28:56 30 01:23:44 12
96 Gwynedd Jones Male 13 M40-49 3 00:11:05 103 00:01:21 19 00:43:16 11 00:00:59 40 00:27:30 18 01:24:10 13
24 Chris Ohara Male 14 M17-39 10 Chester Triathlon Club 00:08:57 11 00:01:32 34 00:44:19 18 00:01:09 74 00:28:33 25 01:24:29 14
31 James Garner Male 15 M17-39 11 00:09:14 19 00:01:14 11 00:45:49 32 00:00:44 5 00:27:39 19 01:24:37 15
48 Gavin Mart Male 16 M17-39 12 Carneddau Tri Club 00:09:13 18 00:01:37 44 00:44:54 21 00:00:48 13 00:28:45 28 01:25:15 16
130 Liam Todd Male 17 M17-39 13 00:10:33 72 00:01:48 60 00:45:56 34 00:01:17 110 00:25:48 3 01:25:20 17
187 Geoff Hulme Male 18 M17-39 14 00:09:45 38 00:02:05 89 00:45:17 25 00:01:02 48 00:27:16 13 01:25:24 18
64 Jamie Naughton Male 19 M17-39 15 00:08:27 7 00:01:30 29 00:46:23 39 00:01:08 71 00:28:01 22 01:25:26 19
30 Andrew Jones Male 20 M17-39 16 Vision Racing 00:09:37 28 00:01:01 4 00:43:31 12 00:00:49 14 00:30:33 49 01:25:30 20
274 Craig Eden Male 21 M17-39 17 coveryourcar.co.uk 00:09:51 44 00:01:25 23 00:42:44 9 00:00:55 25 00:31:22 63 01:26:14 21
385 Michael Heyes Male 22 M17-39 18 MerseyTri 00:10:42 82 00:01:14 12 00:46:31 41 00:00:58 33 00:26:59 10 01:26:21 22
49 Owain Fychan Male 23 M40-49 4 Clwb Triathlon Cerist 00:11:26 129 00:02:01 82 00:45:52 33 00:01:22 132 00:26:00 6 01:26:39 23
71 Anthony Spruce Male 24 M17-39 19 00:09:14 20 00:01:45 56 00:46:14 37 00:00:52 19 00:28:51 29 01:26:53 24
46 Matt Heason Male 25 M40-49 5 00:11:14 109 00:01:52 65 00:43:58 15 00:00:56 28 00:29:06 32 01:27:05 25
407 Dan Astbury Male 26 M17-39 20 chester tri 00:10:46 86 00:01:32 33 00:45:57 35 00:01:34 183 00:27:19 14 01:27:07 26
37 Chris Polwart Male 27 M17-39 21 Newcastle (Staffs) Tri Club 00:09:41 32 00:01:45 55 00:44:19 17 00:01:07 69 00:30:23 45 01:27:12 27
88 John Richards Male 28 M17-39 22 00:09:39 29 00:02:25 127 00:45:07 24 00:00:59 36 00:29:26 34 01:27:33 28
97 Owen Evans Male 29 M17-39 23 00:10:08 56 00:01:58 78 00:48:53 65 00:01:01 42 00:25:41 1 01:27:38 29
375 Robert Webster Male 30 M17-39 24 00:10:44 85 00:02:01 80 00:45:45 31 00:00:59 38 00:28:30 24 01:27:56 31
366 Nicholas Farnell Male 31 M50-59 2 no 00:10:08 55 00:01:31 31 00:44:06 16 00:01:07 67 00:31:13 61 01:28:03 32
45 Iwan Jones Male 32 M17-39 25 00:11:05 102 00:01:03 5 00:44:55 22 00:00:47 10 00:30:29 47 01:28:17 33
105 Christian Griffiths Male 33 M17-39 26 N/A 00:12:18 184 00:02:36 151 00:44:46 20 00:01:14 100 00:27:27 17 01:28:19 34
127 Alun Jones Male 34 M17-39 27 City of Chester Tri 00:10:27 66 00:01:12 10 00:45:20 26 00:01:03 52 00:30:49 54 01:28:49 35
140 Robert Harrison Male 35 M17-39 28 Leighton Buzzard Triathlon Clu 00:10:31 70 00:02:17 113 00:46:31 42 00:00:53 22 00:29:03 31 01:29:13 36
69 Matthew Jackson Male 36 M17-39 29 00:10:30 69 00:02:53 185 00:45:40 28 00:01:17 114 00:29:31 35 01:29:49 37
129 James Scott-Farrington Male 37 M17-39 30 Tri team Wigan 00:08:36 8 00:01:37 43 00:51:04 101 00:00:56 27 00:27:59 21 01:30:10 38
377 David Kirk Male 38 M17-39 31 00:10:38 78 00:02:09 96 00:44:25 19 00:01:23 137 00:31:42 65 01:30:14 39
65 Marcus Whaley Male 39 M40-49 6 oldbury stc 00:11:36 142 00:02:13 105 00:46:40 45 00:01:17 113 00:28:39 26 01:30:23 40
98 Justin Day Male 40 M40-49 7 Tri-logic Cornwall 00:10:00 49 00:01:29 28 00:49:29 74 00:01:03 55 00:28:42 27 01:30:42 41
63 Ben Heason Male 41 M17-39 32 00:10:56 98 00:01:40 48 00:45:43 30 00:00:59 39 00:32:26 77 01:31:43 42
213 Leroy Brown Male 42 M40-49 8 00:13:13 224 00:01:36 40 00:46:12 36 00:01:12 85 00:29:51 38 01:32:02 43
56 Simon Clarke Male 43 M40-49 9 00:11:39 145 00:01:53 68 00:48:05 55 00:00:55 26 00:29:47 37 01:32:16 44
95 Stewart Haworth Male 44 M17-39 33 00:11:23 126 00:01:57 71 00:48:07 57 00:01:07 68 00:30:03 39 01:32:35 46
94 Bedwyr Fychan Male 45 M17-39 34 Cerist 00:09:45 37 00:01:31 32 00:49:46 81 00:01:32 175 00:30:06 41 01:32:38 47
328 Jim Kerss Male 46 M17-39 35 00:09:58 48 00:02:17 116 00:46:24 40 00:01:10 78 00:33:00 90 01:32:48 48
89 Will Stone Male 47 M17-39 36 00:12:33 192 00:01:57 73 00:46:35 43 00:01:30 161 00:30:20 44 01:32:53 49
158 Alastair Morgan Male 48 M17-39 37 Racing TNT 00:11:02 101 00:02:39 158 00:47:41 51 00:01:13 89 00:30:25 46 01:32:58 50
36 Mark Johnson Male 49 M17-39 38 00:11:20 122 00:01:52 67 00:47:21 49 00:01:14 93 00:31:16 62 01:33:02 52
266 Glenn Williams Male 50 M40-49 10 Wrecsam Tri Club 00:10:52 93 00:02:26 128 00:45:42 29 00:01:40 204 00:32:29 78 01:33:05 53
113 Trevor Iddenden Male 51 M17-39 39 00:12:16 182 00:02:16 112 00:46:47 47 00:01:23 138 00:30:33 48 01:33:12 54
107 Steven Salcedo Male 52 M17-39 40 Chester Tri Club 00:10:07 52 00:02:18 117 00:49:40 77 00:01:22 129 00:30:03 40 01:33:28 55
54 Lee Hallmark Male 53 M17-39 41 00:11:14 107 00:02:10 100 00:46:44 46 00:01:09 75 00:32:14 74 01:33:29 56
41 Nige Kitchen Male 54 M40-49 11 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:10:34 74 00:01:26 26 00:48:44 62 00:00:54 24 00:32:19 75 01:33:55 57
112 James Grundy Male 55 M17-39 42 00:09:47 41 00:02:07 91 00:49:33 75 00:01:02 46 00:31:42 66 01:34:09 59
279 Tony Foster Male 56 M50-59 3 astley tydesley running club 00:13:13 225 00:02:09 95 00:46:38 44 00:01:12 83 00:31:03 59 01:34:14 60
432 Kyle-Rimme Greaves Male 57 M17-39 43 Mersey Tri 00:09:36 27 00:02:15 109 00:50:54 96 00:01:16 106 00:30:39 52 01:34:38 61
420 Michael Gashe Male 58 M40-49 12 00:11:28 131 00:01:37 45 00:47:24 50 00:01:27 151 00:32:53 88 01:34:47 62
118 Stuart Taylor Male 59 M17-39 44 Leyland Barracudas SC 00:07:54 4 00:02:15 108 00:50:22 89 00:01:04 59 00:33:19 97 01:34:52 63
334 Phil Dodds Male 60 M17-39 45 Army Triathlon 00:09:50 43 00:01:53 70 00:50:55 97 00:01:25 145 00:30:58 57 01:34:59 64
91 Matthew Woodruff Male 61 M17-39 46 00:10:07 54 00:03:52 262 00:50:59 99 00:01:42 211 00:28:23 23 01:35:01 65
410 Melvyn Cornwell Male 62 M17-39 47 00:09:11 17 00:01:20 17 00:52:51 125 00:01:01 44 00:30:51 56 01:35:12 66
335 Bob Evans Male 63 M50-59 4 SYTRI Shrewsbury 00:11:21 123 00:01:41 49 00:49:40 78 00:01:08 72 00:31:44 68 01:35:32 68