Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
807 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 01:27:41 1 02:53:15 1 02:53:15 1
2 Andrew Siggers Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 01:28:27 2 03:01:27 2 03:01:26 2
3 Richard Roberts Male 3 MOPEN 3 Eryri Harriers 01:31:53 3 03:04:26 3 03:04:26 3
245 Peter James Male 4 MOPEN 4 Clapham Chasers 01:34:07 4 03:11:39 4 03:11:38 4
351 Paul Navesey Male 5 MOPEN 5 Centurion Ultra Team 01:34:29 5 03:18:46 5 03:18:45 5
154 Mike Evans Male 6 MOPEN 6 Dirty Daps Muddy Tracks 01:38:51 10 03:21:00 6 03:20:59 6
4 Charlie Sharpe Male 7 MOPEN 7 Team 9 Bar 01:39:38 11 03:21:18 7 03:21:18 7
121 Mark Davies Male 8 MOPEN 8 nwrrc 01:40:44 13 03:24:33 8 03:24:31 8
455 Andrew Stephens Male 9 M40+ 1 Monross Trailblazers 01:45:03 21 03:26:19 9 03:26:12 9
447 Gordon Smith Male 10 M40+ 2 burton ac 01:35:17 6 03:27:41 10 03:27:40 10
27 Simon Baker Male 11 MOPEN 9 01:37:43 8 03:29:25 11 03:29:22 11
309 Kenny Malton Male 12 MOPEN 10 Shelton Striders 01:39:40 12 03:29:42 12 03:29:40 12
414 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 01:42:48 14 03:30:10 13 03:30:06 13
366 Ryan Ostler Male 13 MOPEN 11 Ipswich JAFFA RC 01:48:03 28 03:31:18 14 03:31:16 14
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
349 Richard Murphy Male 15 MOPEN 12 the Denmead striders 01:42:50 17 03:33:08 16 03:33:08 16
36 Virgil Barton Male 16 M40+ 4 mercia 01:42:49 15 03:33:52 17 03:33:52 17
203 Mark Havenhand Male 17 M40+ 5 Kingstone Runners 01:45:46 22 03:34:56 18 03:34:52 18
114 Marcel Darling Male 18 M40+ 6 Shelton Striders 01:46:00 24 03:35:44 19 03:35:40 19
250 Richie Johnson Male 19 M40+ 7 Mynydd Du / Dirty Daps Muddy T 01:36:08 7 03:35:46 20 03:35:44 20
483 Robin Tuddenham Male 20 M40+ 8 Todmorden harriers 01:43:06 18 03:39:34 21 03:39:32 21
165 Thomas Foster Male 21 M40+ 9 MERCIA 01:42:50 16 03:41:40 22 03:41:39 22
513 Adrian Williams Male 22 M40+ 10 Eryri Harriers 01:45:48 23 03:41:57 23 03:41:55 23
348 Mark Murphy Male 23 MOPEN 13 Manx fell runners 01:48:31 32 03:43:53 24 03:43:49 24
405 Luke Richards Male 24 MOPEN 14 N/A 01:44:41 19 03:44:26 25 03:44:24 25
401 Paul Reynolds Male 25 MOPEN 15 01:48:20 30 03:44:47 26 03:44:44 26
383 Dave Powell Male 26 M50+ 1 Aberystwyth AC 01:48:30 31 03:46:31 27 03:46:27 27
184 Nick Griffiths Male 27 M40+ 11 AMMAN VALLEY HARRIERS 01:48:15 29 03:47:29 28 03:47:27 29
6 Mary Grace Spalton Female 2 FOPEN 1 01:49:11 36 03:47:32 29 03:47:29 30
358 Jerome Nogues Male 28 M40+ 12 SYTri 01:53:57 53 03:47:50 30 03:47:26 28
502 Richard Webster Male 29 M40+ 13 Wallasey AC 01:46:34 25 03:48:07 31 03:48:06 31
234 Laurence Humphreys Male 30 MOPEN 16 Fairwater Cwmbran runners 01:48:37 33 03:48:11 32 03:48:10 32
8 Katie Beecher Female 3 FOPEN 2 Les Croupiers 01:51:07 43 03:50:19 33 03:50:13 33
259 Michael Jones Male 31 M40+ 14 01:44:47 20 03:50:45 34 03:50:42 34
164 Geraint Forster Male 32 MOPEN 17 Trinity Saint David 01:48:43 34 03:52:34 35 03:52:31 35
117 Barry Davies Male 33 MOPEN 18 Monross Trail Blazers 01:51:04 42 03:52:57 36 03:52:49 36
805 Mel Price Female 4 F40+ 2 01:49:13 37 03:53:14 37 03:53:09 37
135 Robert Donald Male 34 MOPEN 19 shelton striders 01:53:34 49 03:54:07 38 03:53:56 38
96 Shaun Cooper Male 35 MOPEN 20 Shelton Striders 01:53:34 48 03:54:08 39 03:53:59 39
80 Mike Caulfield Male 36 M40+ 15 01:53:39 50 03:54:36 40 03:54:29 40
416 Bob Russell Male 37 M50+ 2 01:52:09 46 03:54:51 41 03:54:41 41
91 Malcolm Collins Male 38 M40+ 16 Astley & Tyldesley Road Runner 01:56:45 68 03:56:40 42 03:56:30 42
240 Llion Tegai Iwan Male 39 M40+ 17 Eryri Harriers 01:53:45 51 03:57:04 43 03:57:01 43
152 Gary English Male 40 M50+ 3 Liverpool Running Club 01:48:57 35 03:57:13 44 03:57:09 45
130 Alan Dean Male 41 M40+ 18 Shrewsbury Athletics Club 01:53:58 54 03:57:29 45 03:57:06 44
431 Richard Scoppie Male 42 MOPEN 21 01:57:07 69 03:58:25 46 03:58:09 46
289 Michael Leong Male 43 MOPEN 22 Clapham Chasers 01:52:06 45 04:00:46 47 04:00:38 47
256 Graham Jones Male 44 M50+ 4 Shrewsbury AC 01:55:27 62 04:01:54 48 04:01:52 48
107 Leslie Cupis Male 45 M50+ 5 Ryde Harriers 01:50:19 40 04:02:27 49 04:02:17 49
132 Stephen Dermody Male 46 M40+ 19 kilkenny triathlon 01:57:38 73 04:03:21 50 04:03:12 50
515 Peter Williams Male 47 M40+ 20 0 04:04:38 51 0
437 David Shepherd Male 48 M40+ 21 01:52:28 47 04:05:24 52 04:05:21 51
281 Hans-Peter Kubis Male 49 M50+ 6 02:00:34 80 04:06:23 53 04:06:05 52
171 Tim Gears Male 50 MOPEN 23 Oswestry Olympians 02:05:32 101 04:06:48 54 04:06:36 53
270 Jonathan Kettle Male 51 MOPEN 24 Dirty Daps Muddy Tracks 01:59:42 76 04:07:14 55 04:07:01 54
213 Paul Hodges Male 52 M40+ 22 Eryri Harriers 01:59:44 77 04:07:25 56 04:07:19 56
420 Gary Salmon Male 53 MOPEN 25 Clapham Chasers 02:03:45 92 04:07:26 57 04:07:16 55
15 Stuart Allan Male 54 M40+ 23 Allithwaite 01:49:40 38 04:07:46 58 04:07:41 57
258 Llinos Jones Female 5 FOPEN 3 Amman Valley 02:00:58 81 04:09:30 59 04:09:28 59
73 Alec Care Male 55 MOPEN 26 Shelton Striders / San dominic 01:57:13 70 04:09:34 60 04:09:23 58
214 Michael Hodgkinson Male 56 MOPEN 27 Abc runners 02:06:00 108 04:11:12 61 04:11:08 60
355 George Nicholls Male 57 M40+ 24 Prestatyn RC 01:55:26 61 04:11:59 62 04:11:57 62
519 Robert Wilson Male 58 M40+ 25 Whitchurch Whippets 01:56:32 65 04:12:01 63 04:11:47 61
456 Richard Stevenson Male 59 MOPEN 28 01:51:25 44 04:13:07 64 04:13:03 63
123 Nigel Davies Male 60 M40+ 26 Sarn Helen 01:59:11 74 04:13:29 65 04:13:23 64
149 Ian Ellis Male 61 MOPEN 29 Mercia Fell Runners 01:53:49 52 04:13:52 66 04:13:47 66
82 Andrew Chalkley Male 62 M40+ 27 kingstone runners Barnsley 02:05:17 98 04:13:57 67 04:13:44 65
306 Adrian Maidment Male 63 MOPEN 30 David Lloyd Redway Runners 01:50:11 39 04:14:38 68 04:14:31 67
38 Paul Beeson Male 64 M40+ 28 maldwyn harriers 01:55:13 58 04:14:48 69 04:14:44 68
28 James Baldock Male 65 MOPEN 31 01:54:59 56 04:15:40 70 04:15:30 69
160 Gavin Fletcher Male 66 MOPEN 32 Derby Triathlon Club 02:01:36 82 04:15:55 71 04:15:37 70
422 Katie Samuelson Female 6 FOPEN 4 Cambridge & Coleridge AC 02:03:09 88 04:16:39 72 04:16:34 71
19 Jayne Angilley Female 7 F50+ 1 Cornwall a.c 02:05:26 100 04:18:16 73 04:18:07 72
199 Mark Harriott Male 67 M40+ 29 Peel Road Runners 02:02:38 87 04:20:28 74 04:20:11 73
249 Dave Johnson Male 68 M50+ 7 01:55:09 57 04:20:37 75 04:20:15 74
18 Jessica Anderson Female 8 FOPEN 5 Run Dem Crew 02:06:45 112 04:20:51 76 04:20:47 75
193 Graeme Hall Male 69 M40+ 30 Wellfit Outdoor Fitness 01:50:50 41 04:21:06 77 04:21:04 76
372 Tony Paul Male 70 M40+ 31 none 02:05:33 103 04:21:41 78 04:21:29 78
33 Thomas Barr Male 71 MOPEN 33 01:56:34 67 04:21:53 79 04:21:27 77
536 Mark Yates Male 72 M40+ 32 Kingstone runners 02:05:17 97 04:21:56 80 04:21:43 79
201 Nigel Harrison Male 73 M40+ 33 Ipswich Jaffa running club 02:09:37 124 04:22:10 81 04:21:52 80
492 Andrew Walsh Male 74 MOPEN 34 Griffithstown Harriers 01:56:33 66 04:22:19 82 04:22:01 81
318 Susan Mccartney Female 9 FOPEN 6 02:11:15 137 04:22:41 83 04:22:36 82
369 Emlyn Owen Male 75 M40+ 34 ERYRI HARRIERS 02:04:58 96 04:23:03 84 04:22:42 83
192 Darren Hall Male 76 M40+ 35 01:57:15 71 04:23:10 85 04:22:54 84
244 Luke James Male 77 MOPEN 35 Monross Trailblazers 01:55:20 60 04:23:23 86 04:23:15 85
209 Matthew Heywood Male 78 MOPEN 36 Derwent Runners 01:47:36 27 04:23:50 87 04:23:46 86
319 Jason Mcdonald Male 79 MOPEN 37 01:57:32 72 04:24:03 88 04:23:48 87
172 Stevie Gee Male 80 M40+ 36 01:59:52 78 04:24:21 89 04:24:15 88
236 Duncan Hyde Male 81 MOPEN 38 02:05:33 102 04:25:02 90 04:24:35 89
479 Rafal Tkaczyk Male 82 MOPEN 39 Vegan Runners UK 01:55:19 59 04:25:49 91 04:25:42 91
93 Ben Cook Male 83 MOPEN 40 ely runners 02:10:28 130 04:25:57 92 04:25:37 90
403 Gary Richards Male 84 MOPEN 41 ocean lake triathlon 02:00:28 79 04:26:04 93 04:26:02 92
489 Stephanie Wade Female 10 F40+ 3 PONTYPRIDD ROADENTS 02:05:22 99 04:26:13 94 04:26:05 93
194 James Hall Male 85 M40+ 37 01:56:31 64 04:26:41 95 04:26:13 94
176 Darren Gillman Male 86 M40+ 38 Cambridge & Coleridge 02:12:06 144 04:27:13 96 04:27:07 95
159 Jenna Fitch Female 11 FOPEN 7 02:14:29 162 04:27:33 97 04:27:13 96
368 Derwyn Owen Male 87 MOPEN 42 01:59:23 75 04:27:46 98 04:27:42 98
207 Kjell Helander Male 88 M40+ 39 Team Shredded Onion 02:02:24 85 04:27:54 99 04:27:51 99
10 Nick Adams Male 89 M40+ 40 black pear joggers 02:13:40 155 04:28:07 100 04:27:27 97