Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
807 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 01:27:41 1 02:53:15 1 02:53:15 1
455 Andrew Stephens Male 9 M40+ 1 Monross Trailblazers 01:45:03 21 03:26:19 9 03:26:12 9
414 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 01:42:48 14 03:30:10 13 03:30:06 13
383 Dave Powell Male 26 M50+ 1 Aberystwyth AC 01:48:30 31 03:46:31 27 03:46:27 27
6 Mary Grace Spalton Female 2 FOPEN 1 01:49:11 36 03:47:32 29 03:47:29 30
19 Jayne Angilley Female 7 F50+ 1 Cornwall a.c 02:05:26 100 04:18:16 73 04:18:07 72
129 Paul Day Male 115 M60+ 1 Lliswerry Runners 02:11:10 136 04:40:30 133 04:40:04 132
423 Peter Samuelson Male 230 M70+ 1 Spectrum Striders 02:56:12 330 06:43:35 298 06:43:25 297
2 Andrew Siggers Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 01:28:27 2 03:01:27 2 03:01:26 2
447 Gordon Smith Male 10 M40+ 2 burton ac 01:35:17 6 03:27:41 10 03:27:40 10
8 Katie Beecher Female 3 FOPEN 2 Les Croupiers 01:51:07 43 03:50:19 33 03:50:13 33
805 Mel Price Female 4 F40+ 2 01:49:13 37 03:53:14 37 03:53:09 37
416 Bob Russell Male 37 M50+ 2 01:52:09 46 03:54:51 41 03:54:41 41
444 Harry Sloan Male 129 M60+ 2 shelton striders 02:15:00 168 04:44:41 150 04:44:35 149
35 Rosalind Barrett Female 28 F50+ 2 Buxton and District AC 02:21:41 213 04:54:10 175 04:53:46 173
3 Richard Roberts Male 3 MOPEN 3 Eryri Harriers 01:31:53 3 03:04:26 3 03:04:26 3
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
152 Gary English Male 40 M50+ 3 Liverpool Running Club 01:48:57 35 03:57:13 44 03:57:09 45
258 Llinos Jones Female 5 FOPEN 3 Amman Valley 02:00:58 81 04:09:30 59 04:09:28 59
489 Stephanie Wade Female 10 F40+ 3 PONTYPRIDD ROADENTS 02:05:22 99 04:26:13 94 04:26:05 93
141 Paul Dursley Male 137 M60+ 3 02:10:55 134 04:48:55 162 04:48:42 161
145 Juliet Edwards Female 29 F50+ 3 meirionnydd running club 02:20:14 207 04:56:03 178 04:55:39 177
245 Peter James Male 4 MOPEN 4 Clapham Chasers 01:34:07 4 03:11:39 4 03:11:38 4
36 Virgil Barton Male 16 M40+ 4 mercia 01:42:49 15 03:33:52 17 03:33:52 17
256 Graham Jones Male 44 M50+ 4 Shrewsbury AC 01:55:27 62 04:01:54 48 04:01:52 48
422 Katie Samuelson Female 6 FOPEN 4 Cambridge & Coleridge AC 02:03:09 88 04:16:39 72 04:16:34 71
297 Anneliese Loveluck Female 12 F40+ 4 02:07:24 116 04:28:19 101 04:28:01 101
480 Rita Tomkins Female 36 F50+ 4 Presteigne Pacers 02:24:25 220 05:06:54 203 05:06:35 202
367 Dafydd Owen Male 171 M60+ 4 Prestatyn 02:17:52 187 05:12:58 210 05:12:51 209
351 Paul Navesey Male 5 MOPEN 5 Centurion Ultra Team 01:34:29 5 03:18:46 5 03:18:45 5
203 Mark Havenhand Male 17 M40+ 5 Kingstone Runners 01:45:46 22 03:34:56 18 03:34:52 18
107 Leslie Cupis Male 45 M50+ 5 Ryde Harriers 01:50:19 40 04:02:27 49 04:02:17 49
18 Jessica Anderson Female 8 FOPEN 5 Run Dem Crew 02:06:45 112 04:20:51 76 04:20:47 75
175 Julie Gerrard Female 13 F40+ 5 Black Pear Joggers 02:13:44 156 04:29:10 105 04:28:31 102
89 Maggie Collingborn Female 38 F50+ 5 aberystwyth ac 02:24:57 224 05:08:15 207 05:07:47 206
487 Jonathan Venning Male 181 M60+ 5 dunstable road runners 02:28:46 242 05:17:50 224 05:17:34 224
154 Mike Evans Male 6 MOPEN 6 Dirty Daps Muddy Tracks 01:38:51 10 03:21:00 6 03:20:59 6
114 Marcel Darling Male 18 M40+ 6 Shelton Striders 01:46:00 24 03:35:44 19 03:35:40 19
281 Hans-Peter Kubis Male 49 M50+ 6 02:00:34 80 04:06:23 53 04:06:05 52
318 Susan Mccartney Female 9 FOPEN 6 02:11:15 137 04:22:41 83 04:22:36 82
518 Helen Willoughby Female 15 F40+ 6 Saen Helen 02:10:33 132 04:38:18 124 04:38:12 123
210 Derek Hicks Male 189 M60+ 6 Bere Alston Trekkers 02:34:35 265 05:22:37 232 05:22:06 231
467 Mui Imm Tan Female 50 F50+ 6 LDWA 02:36:02 276 05:31:25 249 05:30:57 248
4 Charlie Sharpe Male 7 MOPEN 7 Team 9 Bar 01:39:38 11 03:21:18 7 03:21:18 7
250 Richie Johnson Male 19 M40+ 7 Mynydd Du / Dirty Daps Muddy T 01:36:08 7 03:35:46 20 03:35:44 20
249 Dave Johnson Male 68 M50+ 7 01:55:09 57 04:20:37 75 04:20:15 74
159 Jenna Fitch Female 11 FOPEN 7 02:14:29 162 04:27:33 97 04:27:13 96
143 Lily Dyu Female 16 F40+ 7 Hay Hot Footers 02:18:12 191 04:38:36 128 04:38:21 126
384 Wayne Preece Male 192 M60+ 7 The Old Parish 02:35:38 270 05:28:40 238 05:28:20 240
11 Pam Adams Female 53 F50+ 7 Bere Alston Trekkers 02:40:56 297 05:34:12 254 05:33:40 253
121 Mark Davies Male 8 MOPEN 8 nwrrc 01:40:44 13 03:24:33 8 03:24:31 8
483 Robin Tuddenham Male 20 M40+ 8 Todmorden harriers 01:43:06 18 03:39:34 21 03:39:32 21
523 Neale Wood Male 90 M50+ 8 Lliswerry Runners 02:08:20 117 04:28:29 102 04:27:56 100
104 Frances Crozier Female 14 FOPEN 8 Clapham Chaser 02:06:31 109 04:35:36 116 04:35:28 116
126 Sharon Daw Female 17 F40+ 8 Mud crew 02:11:42 138 04:39:50 130 04:39:47 131
408 Mike Ridout Male 194 M60+ 8 Old Parish Maesteg 02:35:54 273 05:28:40 241 05:28:19 239
105 Gillian Csizmadia Female 55 F50+ 8 Wrexham AC 02:36:36 278 05:36:22 258 05:35:54 256
27 Simon Baker Male 11 MOPEN 9 01:37:43 8 03:29:25 11 03:29:22 11
165 Thomas Foster Male 21 M40+ 9 MERCIA 01:42:50 16 03:41:40 22 03:41:39 22
119 Eric Davies Male 98 M50+ 9 02:06:39 111 04:32:55 111 04:32:41 110
168 Sally Gamston Female 18 FOPEN 9 02:14:14 160 04:40:09 131 04:39:34 130
257 Linda Jones Female 20 F40+ 9 Wrexham AC 02:19:23 199 04:43:33 143 04:43:05 142
151 Brian Emms Male 201 M60+ 9 Newbury Runners 02:41:30 299 05:32:14 252 05:31:51 251
390 Christine Purslow Female 64 F50+ 9 shelton striders 02:42:52 303 05:50:59 279 05:50:43 278
309 Kenny Malton Male 12 MOPEN 10 Shelton Striders 01:39:40 12 03:29:42 12 03:29:40 12
513 Adrian Williams Male 22 M40+ 10 Eryri Harriers 01:45:48 23 03:41:57 23 03:41:55 23
376 David Perry Male 102 M50+ 10 shropshire shufflers 02:09:03 121 04:35:27 115 04:35:00 114
454 Cat St Clair Female 19 FOPEN 10 Clapham Chasers 02:14:30 163 04:42:30 138 04:42:23 139
388 Lucy Prosser Female 22 F40+ 10 Malvern Joggers 02:17:16 177 04:46:54 154 04:46:47 154
134 Christine Donald Female 65 F50+ 10 Shelton Striders 02:42:50 302 05:51:00 280 05:50:44 279
501 Paul Webster Male 218 M60+ 10 shelton striders 02:37:20 285 06:00:31 285 06:00:16 284
366 Ryan Ostler Male 13 MOPEN 11 Ipswich JAFFA RC 01:48:03 28 03:31:18 14 03:31:16 14
184 Nick Griffiths Male 27 M40+ 11 AMMAN VALLEY HARRIERS 01:48:15 29 03:47:29 28 03:47:27 29
278 Dave Knopp Male 104 M50+ 11 Didcot Runners 02:10:13 128 04:35:49 118 04:35:29 117
252 Amy Jones Female 21 FOPEN 11 N/A/ 02:13:18 153 04:43:53 146 04:43:45 145
404 Janet Richards Female 23 F40+ 11 Lliswerry Runners 02:17:35 181 04:47:05 156 04:46:39 153
226 Kate Hovers Female 67 F50+ 11 Brecon Triathlon 02:45:40 311 05:58:55 284 05:58:21 283
169 Paul Garvey Male 234 M60+ 11 03:18:18 340 07:07:33 305 07:07:22 304
349 Richard Murphy Male 15 MOPEN 12 the Denmead striders 01:42:50 17 03:33:08 16 03:33:08 16
358 Jerome Nogues Male 28 M40+ 12 SYTri 01:53:57 53 03:47:50 30 03:47:26 28
77 Steve Carragher Male 111 M50+ 12 02:10:10 127 04:38:28 126 04:38:15 125
504 Sarah Cave Female 24 FOPEN 12 02:21:47 215 04:47:42 157 04:47:36 158
311 Angela Martin Female 25 F40+ 12 02:16:44 174 04:48:07 160 04:47:58 159
470 Fiona Terris Female 68 F50+ 12 Dirty Daps Muddy Tracks 02:50:19 328 06:14:35 290 06:14:25 289
386 Mike Price Male 235 M60+ 12 Wrekin Orienteers 03:39:20 346 07:53:00 308 07:52:24 307
348 Mark Murphy Male 23 MOPEN 13 Manx fell runners 01:48:31 32 03:43:53 24 03:43:49 24
502 Richard Webster Male 29 M40+ 13 Wallasey AC 01:46:34 25 03:48:07 31 03:48:06 31
60 Andrew Bradley Male 114 M50+ 13 02:14:13 159 04:40:09 132 04:39:33 129
65 Louise Bright Female 26 FOPEN 13 Pont-y-pwl Runners 02:13:23 154 04:50:59 169 04:50:51 168
476 Teri Thompson Female 31 F40+ 13 Black Pear Joggers 02:19:48 204 04:59:46 184 04:59:07 182
405 Luke Richards Male 24 MOPEN 14 N/A 01:44:41 19 03:44:26 25 03:44:24 25
259 Michael Jones Male 31 M40+ 14 01:44:47 20 03:50:45 34 03:50:42 34
469 John H. Taylor Male 118 M50+ 14 Cerist Tri 02:21:04 211 04:41:31 136 04:41:12 135
37 Rachael Bateman Female 27 FOPEN 14 Unaffiliated 02:19:42 203 04:52:46 172 04:52:40 171
433 Sue Shacklock Female 32 F40+ 14 Black Pear Joggers 02:19:49 205 04:59:47 185 04:59:08 183
401 Paul Reynolds Male 25 MOPEN 15 01:48:20 30 03:44:47 26 03:44:44 26
80 Mike Caulfield Male 36 M40+ 15 01:53:39 50 03:54:36 40 03:54:29 40
162 Sean Flynn Male 132 M50+ 15 harlow running club 02:13:52 158 04:46:38 153 04:46:27 152
474 Rebecca Thomas Female 30 FOPEN 15 02:21:43 214 04:57:52 181 04:57:28 180
534 Lisa Wright Female 39 F40+ 15 Dirty daps muddy tracks 02:26:25 231 05:11:56 209 05:11:44 208