Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
485 Adam Tysoe Male DNF MOPEN DNF Liverpool running club 02:35:01 267 DNF DNF DNF DNF
513 Adrian Williams Male 22 M40+ 10 Eryri Harriers 01:45:48 23 03:41:57 23 03:41:55 23
306 Adrian Maidment Male 63 MOPEN 30 David Lloyd Redway Runners 01:50:11 39 04:14:38 68 04:14:31 67
186 Adrian Gwilliam Male 172 M40+ 85 fairwater cwmbran runners 02:19:24 201 05:14:04 213 05:13:37 212
130 Alan Dean Male 41 M40+ 18 Shrewsbury Athletics Club 01:53:58 54 03:57:29 45 03:57:06 44
73 Alec Care Male 55 MOPEN 26 Shelton Striders / San dominic 01:57:13 70 04:09:34 60 04:09:23 58
185 Alen Guy Male DNF M40+ DNF Bere Alston Trekkers 02:27:39 236 DNF DNF DNF DNF
248 Alex Johnson Male 188 M40+ 92 02:26:56 234 05:22:03 231 05:21:38 230
486 Alison Underwood Female 34 FOPEN 17 Le Cheile AC 02:30:38 250 05:03:00 196 05:02:43 194
116 Allan Davies Male 151 M40+ 71 Dirty Daps Muddy Tracks 02:11:52 141 04:56:31 180 04:56:19 178
807 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 01:27:41 1 02:53:15 1 02:53:15 1
290 Amanda Lewis Female 71 F40+ 32 Shelton Striders 03:11:40 338 07:01:19 303 07:01:01 302
252 Amy Jones Female 21 FOPEN 11 N/A/ 02:13:18 153 04:43:53 146 04:43:45 145
414 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 01:42:48 14 03:30:10 13 03:30:06 13
2 Andrew Siggers Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 01:28:27 2 03:01:27 2 03:01:26 2
455 Andrew Stephens Male 9 M40+ 1 Monross Trailblazers 01:45:03 21 03:26:19 9 03:26:12 9
82 Andrew Chalkley Male 62 M40+ 27 kingstone runners Barnsley 02:05:17 98 04:13:57 67 04:13:44 65
492 Andrew Walsh Male 74 MOPEN 34 Griffithstown Harriers 01:56:33 66 04:22:19 82 04:22:01 81
60 Andrew Bradley Male 114 M50+ 13 02:14:13 159 04:40:09 132 04:39:33 129
127 Andrew Dawson Male 123 MOPEN 53 Spectrum Striders 02:09:04 122 04:43:07 142 04:43:02 141
339 Andrew Morrison Male 127 MOPEN 54 Swansea Harriers 01:47:01 26 04:44:34 148 04:44:31 148
173 Andrew Geeson Male 145 M50+ 16 02:20:15 208 04:52:18 171 04:51:44 170
190 Andrew Hall Male 202 MOPEN 71 Rhondda Valleys Runners 02:25:49 229 05:35:00 255 05:34:38 254
98 Andrew Cotgrave Male DNF MOPEN DNF Wallasey Athletics Club 02:36:57 279 DNF DNF DNF DNF
111 Andy Dalton Male 153 M50+ 17 Skelmersdale Boundary Harriers 02:23:34 218 04:59:46 183 04:59:36 184
61 Andy Bradley Male 166 M50+ 19 Shelton Striders 02:17:30 179 05:05:38 200 05:05:33 200
271 Andy Kidd Male 177 M40+ 87 02:25:44 228 05:15:38 219 05:15:09 219
341 Andy Mott Male 207 M40+ 99 Dirty Daps Muddy Tracks 02:32:00 254 05:40:06 263 05:39:55 264
311 Angela Martin Female 25 F40+ 12 02:16:44 174 04:48:07 160 04:47:58 159
521 Angus Wood Male DNF M40+ DNF 02:28:33 239 DNF DNF DNF DNF
297 Anneliese Loveluck Female 12 F40+ 4 02:07:24 116 04:28:19 101 04:28:01 101
41 Anthony Bennett Male 109 M40+ 49 Malvern Joggers 02:09:53 126 04:38:18 123 04:38:11 122
187 Anthony Hadfield Male 161 M40+ 79 South Cheshire Harriers 02:12:22 145 05:02:54 194 05:02:42 193
254 Anthony Jones Male 199 M40+ 96 Black Pear Joggers 02:39:17 290 05:30:39 247 05:30:01 246
84 Ashley Charlwood Male 97 M40+ 44 Meirionydd Running CLub 02:01:59 83 04:32:01 110 04:31:52 109
117 Barry Davies Male 33 MOPEN 18 Monross Trail Blazers 01:51:04 42 03:52:57 36 03:52:49 36
93 Ben Cook Male 83 MOPEN 40 ely runners 02:10:28 130 04:25:57 92 04:25:37 90
416 Bob Russell Male 37 M50+ 2 01:52:09 46 03:54:51 41 03:54:41 41
151 Brian Emms Male 201 M60+ 9 Newbury Runners 02:41:30 299 05:32:14 252 05:31:51 251
343 Brian Mugford Male 231 M40+ 112 Newbury Runners 02:58:54 332 06:45:19 299 06:44:55 298
400 Bryn Reynolds Male 92 MOPEN 44 Clapham Chasers 02:03:34 90 04:28:55 104 04:28:37 103
106 Cameron Cumming Male 96 M40+ 43 Winchester & district AC 02:12:53 151 04:31:51 109 04:31:43 108
66 Carl Brittain Male 212 M40+ 104 Peel Road Runners 02:30:36 248 05:44:13 271 05:43:44 270
454 Cat St Clair Female 19 FOPEN 10 Clapham Chasers 02:14:30 163 04:42:30 138 04:42:23 139
136 Ceri Donovan Female 40 F40+ 16 Lliswerry Runners 02:30:57 252 05:13:28 211 05:13:00 210
21 Charles Ashley Male 170 M50+ 20 Wrexham AAC 02:19:23 200 05:10:30 208 05:10:04 207
4 Charlie Sharpe Male 7 MOPEN 7 Team 9 Bar 01:39:38 11 03:21:18 7 03:21:18 7
505 Chris Welton Male 105 M40+ 46 02:12:44 147 04:35:55 119 04:35:32 118
55 Chris Bond Male 144 MOPEN 59 Swindon striders 02:12:24 146 04:50:59 170 04:50:52 169
174 Chris Gentle Male 224 M40+ 110 Lliswerry 02:46:03 313 06:16:29 292 06:16:01 291
390 Christine Purslow Female 64 F50+ 9 shelton striders 02:42:52 303 05:50:59 279 05:50:43 278
134 Christine Donald Female 65 F50+ 10 Shelton Striders 02:42:50 302 05:51:00 280 05:50:44 279
378 Christopher Phillips Male 228 MOPEN 79 02:49:56 325 06:33:21 296 06:33:01 295
350 Christopher Murray Male DNF MOPEN DNF 02:06:37 110 DNF DNF DNF DNF
222 Colin Hornby Male 164 M50+ 18 02:23:33 217 05:03:29 198 05:03:14 197
392 Conrad Rafique Male 191 M40+ 93 Mersey Triathlon Club 02:31:41 253 05:27:37 237 05:26:59 236
453 Craig South Male 119 M40+ 54 02:15:01 169 04:42:20 137 04:42:11 137
191 Craig Hall Male 142 MOPEN 57 02:13:12 152 04:50:26 167 04:50:02 165
88 Craig Cleaver Male 162 M40+ 80 South Cheshire Harriers 02:17:33 180 05:02:55 195 05:02:43 195
367 Dafydd Owen Male 171 M60+ 4 Prestatyn 02:17:52 187 05:12:58 210 05:12:51 209
192 Darren Hall Male 76 M40+ 35 01:57:15 71 04:23:10 85 04:22:54 84
176 Darren Gillman Male 86 M40+ 38 Cambridge & Coleridge 02:12:06 144 04:27:13 96 04:27:07 95
62 Darren Bradley Male 200 MOPEN 70 Shelton Striders 02:28:52 243 05:32:05 251 05:31:50 250
181 Darren Graham Male 222 M40+ 108 02:47:16 317 06:12:55 289 06:12:19 288
235 Darren Hutchings Male DNF MOPEN DNF Merthyr Running Club 02:10:15 129 DNF DNF DNF DNF
383 Dave Powell Male 26 M50+ 1 Aberystwyth AC 01:48:30 31 03:46:31 27 03:46:27 27
249 Dave Johnson Male 68 M50+ 7 01:55:09 57 04:20:37 75 04:20:15 74
278 Dave Knopp Male 104 M50+ 11 Didcot Runners 02:10:13 128 04:35:49 118 04:35:29 117
294 Dave Lloyd Male 180 M50+ 22 Presteigne Pacers 02:24:26 221 05:16:13 223 05:15:55 222
361 Dave Nunn Male DNF M40+ DNF Shelton Striders 02:40:03 295 DNF DNF DNF DNF
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
437 David Shepherd Male 48 M40+ 21 01:52:28 47 04:05:24 52 04:05:21 51
344 David Mullin Male 100 M40+ 45 02:08:55 120 04:33:59 113 04:33:39 112
376 David Perry Male 102 M50+ 10 shropshire shufflers 02:09:03 121 04:35:27 115 04:35:00 114
75 David Carr Male 148 M40+ 68 Dirty Daps Muddy Tracks 02:09:35 123 04:54:12 176 04:53:58 175
428 David Sawyer Male 208 M40+ 100 Sedgefield Harriers 02:34:30 263 05:40:09 264 05:39:53 262
459 David Storer Male 215 MOPEN 75 Dirty Daps Muddy Tracks 02:33:04 259 05:46:47 274 05:46:30 273
530 David Wright Male 220 M50+ 28 telford harriers 02:41:49 300 06:06:08 287 06:05:31 286
188 David Haines Male DNF M40+ DNF vale royal athletic club 02:03:23 89 DNF DNF DNF DNF
490 David Wakefield Male DNF M40+ DNF 02:18:47 193 DNF DNF DNF DNF
514 David. E Williams Male DNF M50+ DNF Les Croupiers 02:25:08 226 DNF DNF DNF DNF
118 Dawn Davies Female 66 F40+ 29 02:44:29 306 05:53:08 281 05:52:45 280
526 Dean Woodcock-Davis Male 184 M40+ 90 02:26:38 232 05:19:43 227 05:19:04 226
76 Deb Carragher Female 61 F40+ 28 02:42:58 304 05:47:53 276 05:47:36 275
531 Delyth Wright Female 33 FOPEN 16 DDMT 02:28:35 240 05:01:58 192 05:01:48 191
313 Denzil Martin Male DNF M40+ DNF Team 9Bar 02:34:03 262 DNF DNF DNF DNF
210 Derek Hicks Male 189 M60+ 6 Bere Alston Trekkers 02:34:35 265 05:22:37 232 05:22:06 231
426 Derren Sarginson Male 149 M40+ 69 Blackhill Bounders 02:16:45 175 04:55:02 177 04:54:35 176
368 Derwyn Owen Male 87 MOPEN 42 01:59:23 75 04:27:46 98 04:27:42 98
415 Donna Rushton Female DNF F40+ DNF Black Pear Joggers 02:39:21 291 DNF DNF DNF DNF
272 Dotty King Female 49 F40+ 22 Bere Alston Trekkers 02:39:23 292 05:30:47 248 05:30:16 247
236 Duncan Hyde Male 81 MOPEN 38 02:05:33 102 04:25:02 90 04:24:35 89
87 Elaine Clarke Female 51 F40+ 23 Evesham Vale Running Club 02:37:57 286 05:31:36 250 05:31:14 249
369 Emlyn Owen Male 75 M40+ 34 ERYRI HARRIERS 02:04:58 96 04:23:03 84 04:22:42 83
409 Emlyn Roberts Male DNF M50+ DNF Rhedwyr Eryri 02:07:05 115 DNF DNF DNF DNF
242 Emma James Female 59 FOPEN 25 Bere Alston Trekkers 02:45:43 312 05:43:49 270 05:43:18 269
532 Emma Wright Female 62 FOPEN 26 Telford Harriers 02:48:06 320 05:49:46 277 05:49:09 276
12 Emmy Akin Female 54 FOPEN 23 Didcot Runners 02:47:47 319 05:36:13 257 05:35:54 257
119 Eric Davies Male 98 M50+ 9 02:06:39 111 04:32:55 111 04:32:41 110
435 Fazna Shakir Female DNF FOPEN DNF 02:57:00 331 DNF DNF DNF DNF