Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
414 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 01:42:48 14 03:30:10 13 03:30:06 13
6 Mary Grace Spalton Female 2 FOPEN 1 01:49:11 36 03:47:32 29 03:47:29 30
8 Katie Beecher Female 3 FOPEN 2 Les Croupiers 01:51:07 43 03:50:19 33 03:50:13 33
805 Mel Price Female 4 F40+ 2 01:49:13 37 03:53:14 37 03:53:09 37
258 Llinos Jones Female 5 FOPEN 3 Amman Valley 02:00:58 81 04:09:30 59 04:09:28 59
422 Katie Samuelson Female 6 FOPEN 4 Cambridge & Coleridge AC 02:03:09 88 04:16:39 72 04:16:34 71
19 Jayne Angilley Female 7 F50+ 1 Cornwall a.c 02:05:26 100 04:18:16 73 04:18:07 72
18 Jessica Anderson Female 8 FOPEN 5 Run Dem Crew 02:06:45 112 04:20:51 76 04:20:47 75
318 Susan Mccartney Female 9 FOPEN 6 02:11:15 137 04:22:41 83 04:22:36 82
489 Stephanie Wade Female 10 F40+ 3 PONTYPRIDD ROADENTS 02:05:22 99 04:26:13 94 04:26:05 93
159 Jenna Fitch Female 11 FOPEN 7 02:14:29 162 04:27:33 97 04:27:13 96
297 Anneliese Loveluck Female 12 F40+ 4 02:07:24 116 04:28:19 101 04:28:01 101
175 Julie Gerrard Female 13 F40+ 5 Black Pear Joggers 02:13:44 156 04:29:10 105 04:28:31 102
104 Frances Crozier Female 14 FOPEN 8 Clapham Chaser 02:06:31 109 04:35:36 116 04:35:28 116
518 Helen Willoughby Female 15 F40+ 6 Saen Helen 02:10:33 132 04:38:18 124 04:38:12 123
143 Lily Dyu Female 16 F40+ 7 Hay Hot Footers 02:18:12 191 04:38:36 128 04:38:21 126
126 Sharon Daw Female 17 F40+ 8 Mud crew 02:11:42 138 04:39:50 130 04:39:47 131
168 Sally Gamston Female 18 FOPEN 9 02:14:14 160 04:40:09 131 04:39:34 130
454 Cat St Clair Female 19 FOPEN 10 Clapham Chasers 02:14:30 163 04:42:30 138 04:42:23 139
257 Linda Jones Female 20 F40+ 9 Wrexham AC 02:19:23 199 04:43:33 143 04:43:05 142
252 Amy Jones Female 21 FOPEN 11 N/A/ 02:13:18 153 04:43:53 146 04:43:45 145
388 Lucy Prosser Female 22 F40+ 10 Malvern Joggers 02:17:16 177 04:46:54 154 04:46:47 154
404 Janet Richards Female 23 F40+ 11 Lliswerry Runners 02:17:35 181 04:47:05 156 04:46:39 153
504 Sarah Cave Female 24 FOPEN 12 02:21:47 215 04:47:42 157 04:47:36 158
311 Angela Martin Female 25 F40+ 12 02:16:44 174 04:48:07 160 04:47:58 159
65 Louise Bright Female 26 FOPEN 13 Pont-y-pwl Runners 02:13:23 154 04:50:59 169 04:50:51 168
37 Rachael Bateman Female 27 FOPEN 14 Unaffiliated 02:19:42 203 04:52:46 172 04:52:40 171
35 Rosalind Barrett Female 28 F50+ 2 Buxton and District AC 02:21:41 213 04:54:10 175 04:53:46 173
145 Juliet Edwards Female 29 F50+ 3 meirionnydd running club 02:20:14 207 04:56:03 178 04:55:39 177
474 Rebecca Thomas Female 30 FOPEN 15 02:21:43 214 04:57:52 181 04:57:28 180
476 Teri Thompson Female 31 F40+ 13 Black Pear Joggers 02:19:48 204 04:59:46 184 04:59:07 182
433 Sue Shacklock Female 32 F40+ 14 Black Pear Joggers 02:19:49 205 04:59:47 185 04:59:08 183
531 Delyth Wright Female 33 FOPEN 16 DDMT 02:28:35 240 05:01:58 192 05:01:48 191
486 Alison Underwood Female 34 FOPEN 17 Le Cheile AC 02:30:38 250 05:03:00 196 05:02:43 194
157 Rachel Farrow Female 35 FOPEN 18 02:17:43 184 05:05:40 201 05:05:35 201
480 Rita Tomkins Female 36 F50+ 4 Presteigne Pacers 02:24:25 220 05:06:54 203 05:06:35 202
124 Non Davies Female 37 FOPEN 19 Dirty Daps Muddy Tracks 02:32:20 255 05:07:58 205 05:07:46 205
89 Maggie Collingborn Female 38 F50+ 5 aberystwyth ac 02:24:57 224 05:08:15 207 05:07:47 206
534 Lisa Wright Female 39 F40+ 15 Dirty daps muddy tracks 02:26:25 231 05:11:56 209 05:11:44 208
136 Ceri Donovan Female 40 F40+ 16 Lliswerry Runners 02:30:57 252 05:13:28 211 05:13:00 210
441 Lorna Sinclair Female 41 F40+ 17 02:33:09 260 05:13:48 212 05:13:31 211
525 Jane Woodburn Female 42 F40+ 18 Skelmersdale Boundary Harriers 02:28:41 241 05:15:00 218 05:14:49 217
399 Sarah-Jane Restall Female 43 FOPEN 20 Dirty Daps Muddy Tracks 02:30:00 245 05:15:52 221 05:15:41 220
424 Viv Samuelson Female 44 FOPEN 21 Swinton RC 02:35:57 274 05:22:55 233 05:22:35 232
516 Sandra Williams Female 45 F40+ 19 Meirionnydd RC 02:30:37 249 05:24:22 235 05:24:02 234
44 Karen Bentham Female 46 F40+ 20 02:35:53 272 05:25:49 236 05:25:29 235
220 Rachel Hopkins Female 47 FOPEN 22 The Old Parish 02:35:37 269 05:28:40 240 05:28:18 238
304 Miriam Maher Female 48 F40+ 21 Le Cheile 02:33:12 261 05:29:58 246 05:29:40 245
272 Dotty King Female 49 F40+ 22 Bere Alston Trekkers 02:39:23 292 05:30:47 248 05:30:16 247
467 Mui Imm Tan Female 50 F50+ 6 LDWA 02:36:02 276 05:31:25 249 05:30:57 248
87 Elaine Clarke Female 51 F40+ 23 Evesham Vale Running Club 02:37:57 286 05:31:36 250 05:31:14 249
352 Ski Nazir Female 52 F40+ 24 02:39:37 293 05:33:55 253 05:33:31 252
11 Pam Adams Female 53 F50+ 7 Bere Alston Trekkers 02:40:56 297 05:34:12 254 05:33:40 253
12 Emmy Akin Female 54 FOPEN 23 Didcot Runners 02:47:47 319 05:36:13 257 05:35:54 257
105 Gillian Csizmadia Female 55 F50+ 8 Wrexham AC 02:36:36 278 05:36:22 258 05:35:54 256
47 Simone Biermann Female 56 F40+ 25 Wiehen-Wolves 02:32:24 257 05:39:41 261 05:39:09 260
380 Louise Phillips Female 57 F40+ 26 02:37:04 281 05:40:42 266 05:40:20 265
370 Fiona Owen Female 58 FOPEN 24 02:37:06 282 05:43:15 268 05:42:45 267
242 Emma James Female 59 FOPEN 25 Bere Alston Trekkers 02:45:43 312 05:43:49 270 05:43:18 269
108 Janice Curtis Female 60 F40+ 27 Mercia 02:52:57 329 05:47:29 275 05:47:21 274
76 Deb Carragher Female 61 F40+ 28 02:42:58 304 05:47:53 276 05:47:36 275
532 Emma Wright Female 62 FOPEN 26 Telford Harriers 02:48:06 320 05:49:46 277 05:49:09 276
225 Rosemary Hough Female 63 FOPEN 27 Black Combe runners 02:48:11 321 05:49:54 278 05:49:17 277
390 Christine Purslow Female 64 F50+ 9 shelton striders 02:42:52 303 05:50:59 279 05:50:43 278
134 Christine Donald Female 65 F50+ 10 Shelton Striders 02:42:50 302 05:51:00 280 05:50:44 279
118 Dawn Davies Female 66 F40+ 29 02:44:29 306 05:53:08 281 05:52:45 280
226 Kate Hovers Female 67 F50+ 11 Brecon Triathlon 02:45:40 311 05:58:55 284 05:58:21 283
470 Fiona Terris Female 68 F50+ 12 Dirty Daps Muddy Tracks 02:50:19 328 06:14:35 290 06:14:25 289
239 Krissie Ivings Female 69 F40+ 30 Buxton AC 03:08:29 337 06:59:24 300 06:58:56 299
517 Suzanne Williams Female 70 F40+ 31 03:05:08 334 06:59:51 302 06:59:25 301
290 Amanda Lewis Female 71 F40+ 32 Shelton Striders 03:11:40 338 07:01:19 303 07:01:01 302
520 Lai-Yin Wong Brooks Female 72 F40+ 33 bere alston trekkers 03:22:54 341 07:13:24 306 07:12:52 305
315 Sarah Massey Female 73 F40+ 34 03:28:34 344 07:13:25 307 07:13:00 306
26 Lucy Baker Female DNF FOPEN DNF Mynyddwyr de Cymru 0 DNF DNF DNF DNF
395 Jacqueline Redmayne Female DNF F40+ DNF Red Rose Road Runners 02:18:27 192 DNF DNF DNF DNF
415 Donna Rushton Female DNF F40+ DNF Black Pear Joggers 02:39:21 291 DNF DNF DNF DNF
488 Gillian Verdin Female DNF FOPEN DNF Liverpool Running Club 02:35:01 266 DNF DNF DNF DNF
435 Fazna Shakir Female DNF FOPEN DNF 02:57:00 331 DNF DNF DNF DNF
158 Fiona Fisher Female DNF FOPEN DNF Parklands Jog and Run 02:30:26 246 DNF DNF DNF DNF
331 Frances Morgan Female DNF F50+ DNF Bere Alston Trekkers 03:13:12 339 DNF DNF DNF DNF
103 Helen Crossland Female DNF F40+ DNF Leighton Buzzard Athletics Clu 03:06:40 335 DNF DNF DNF DNF
280 Sarah Krivosic Female DNF F40+ DNF 03:27:43 343 DNF DNF DNF DNF
807 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 01:27:41 1 02:53:15 1 02:53:15 1
2 Andrew Siggers Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 01:28:27 2 03:01:27 2 03:01:26 2
3 Richard Roberts Male 3 MOPEN 3 Eryri Harriers 01:31:53 3 03:04:26 3 03:04:26 3
245 Peter James Male 4 MOPEN 4 Clapham Chasers 01:34:07 4 03:11:39 4 03:11:38 4
351 Paul Navesey Male 5 MOPEN 5 Centurion Ultra Team 01:34:29 5 03:18:46 5 03:18:45 5
154 Mike Evans Male 6 MOPEN 6 Dirty Daps Muddy Tracks 01:38:51 10 03:21:00 6 03:20:59 6
4 Charlie Sharpe Male 7 MOPEN 7 Team 9 Bar 01:39:38 11 03:21:18 7 03:21:18 7
121 Mark Davies Male 8 MOPEN 8 nwrrc 01:40:44 13 03:24:33 8 03:24:31 8
455 Andrew Stephens Male 9 M40+ 1 Monross Trailblazers 01:45:03 21 03:26:19 9 03:26:12 9
447 Gordon Smith Male 10 M40+ 2 burton ac 01:35:17 6 03:27:41 10 03:27:40 10
27 Simon Baker Male 11 MOPEN 9 01:37:43 8 03:29:25 11 03:29:22 11
309 Kenny Malton Male 12 MOPEN 10 Shelton Striders 01:39:40 12 03:29:42 12 03:29:40 12
366 Ryan Ostler Male 13 MOPEN 11 Ipswich JAFFA RC 01:48:03 28 03:31:18 14 03:31:16 14
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
349 Richard Murphy Male 15 MOPEN 12 the Denmead striders 01:42:50 17 03:33:08 16 03:33:08 16
36 Virgil Barton Male 16 M40+ 4 mercia 01:42:49 15 03:33:52 17 03:33:52 17
203 Mark Havenhand Male 17 M40+ 5 Kingstone Runners 01:45:46 22 03:34:56 18 03:34:52 18
114 Marcel Darling Male 18 M40+ 6 Shelton Striders 01:46:00 24 03:35:44 19 03:35:40 19