Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
807 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 01:27:41 1 02:53:15 1 02:53:15 1
414 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 01:42:48 14 03:30:10 13 03:30:06 13
2 Andrew Siggers Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 01:28:27 2 03:01:27 2 03:01:26 2
6 Mary Grace Spalton Female 2 FOPEN 1 01:49:11 36 03:47:32 29 03:47:29 30
3 Richard Roberts Male 3 MOPEN 3 Eryri Harriers 01:31:53 3 03:04:26 3 03:04:26 3
8 Katie Beecher Female 3 FOPEN 2 Les Croupiers 01:51:07 43 03:50:19 33 03:50:13 33
245 Peter James Male 4 MOPEN 4 Clapham Chasers 01:34:07 4 03:11:39 4 03:11:38 4
805 Mel Price Female 4 F40+ 2 01:49:13 37 03:53:14 37 03:53:09 37
351 Paul Navesey Male 5 MOPEN 5 Centurion Ultra Team 01:34:29 5 03:18:46 5 03:18:45 5
258 Llinos Jones Female 5 FOPEN 3 Amman Valley 02:00:58 81 04:09:30 59 04:09:28 59
154 Mike Evans Male 6 MOPEN 6 Dirty Daps Muddy Tracks 01:38:51 10 03:21:00 6 03:20:59 6
422 Katie Samuelson Female 6 FOPEN 4 Cambridge & Coleridge AC 02:03:09 88 04:16:39 72 04:16:34 71
4 Charlie Sharpe Male 7 MOPEN 7 Team 9 Bar 01:39:38 11 03:21:18 7 03:21:18 7
19 Jayne Angilley Female 7 F50+ 1 Cornwall a.c 02:05:26 100 04:18:16 73 04:18:07 72
121 Mark Davies Male 8 MOPEN 8 nwrrc 01:40:44 13 03:24:33 8 03:24:31 8
18 Jessica Anderson Female 8 FOPEN 5 Run Dem Crew 02:06:45 112 04:20:51 76 04:20:47 75
455 Andrew Stephens Male 9 M40+ 1 Monross Trailblazers 01:45:03 21 03:26:19 9 03:26:12 9
318 Susan Mccartney Female 9 FOPEN 6 02:11:15 137 04:22:41 83 04:22:36 82
447 Gordon Smith Male 10 M40+ 2 burton ac 01:35:17 6 03:27:41 10 03:27:40 10
489 Stephanie Wade Female 10 F40+ 3 PONTYPRIDD ROADENTS 02:05:22 99 04:26:13 94 04:26:05 93
27 Simon Baker Male 11 MOPEN 9 01:37:43 8 03:29:25 11 03:29:22 11
159 Jenna Fitch Female 11 FOPEN 7 02:14:29 162 04:27:33 97 04:27:13 96
309 Kenny Malton Male 12 MOPEN 10 Shelton Striders 01:39:40 12 03:29:42 12 03:29:40 12
297 Anneliese Loveluck Female 12 F40+ 4 02:07:24 116 04:28:19 101 04:28:01 101
366 Ryan Ostler Male 13 MOPEN 11 Ipswich JAFFA RC 01:48:03 28 03:31:18 14 03:31:16 14
175 Julie Gerrard Female 13 F40+ 5 Black Pear Joggers 02:13:44 156 04:29:10 105 04:28:31 102
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
104 Frances Crozier Female 14 FOPEN 8 Clapham Chaser 02:06:31 109 04:35:36 116 04:35:28 116
349 Richard Murphy Male 15 MOPEN 12 the Denmead striders 01:42:50 17 03:33:08 16 03:33:08 16
518 Helen Willoughby Female 15 F40+ 6 Saen Helen 02:10:33 132 04:38:18 124 04:38:12 123
36 Virgil Barton Male 16 M40+ 4 mercia 01:42:49 15 03:33:52 17 03:33:52 17
143 Lily Dyu Female 16 F40+ 7 Hay Hot Footers 02:18:12 191 04:38:36 128 04:38:21 126
203 Mark Havenhand Male 17 M40+ 5 Kingstone Runners 01:45:46 22 03:34:56 18 03:34:52 18
126 Sharon Daw Female 17 F40+ 8 Mud crew 02:11:42 138 04:39:50 130 04:39:47 131
114 Marcel Darling Male 18 M40+ 6 Shelton Striders 01:46:00 24 03:35:44 19 03:35:40 19
168 Sally Gamston Female 18 FOPEN 9 02:14:14 160 04:40:09 131 04:39:34 130
250 Richie Johnson Male 19 M40+ 7 Mynydd Du / Dirty Daps Muddy T 01:36:08 7 03:35:46 20 03:35:44 20
454 Cat St Clair Female 19 FOPEN 10 Clapham Chasers 02:14:30 163 04:42:30 138 04:42:23 139
483 Robin Tuddenham Male 20 M40+ 8 Todmorden harriers 01:43:06 18 03:39:34 21 03:39:32 21
257 Linda Jones Female 20 F40+ 9 Wrexham AC 02:19:23 199 04:43:33 143 04:43:05 142
165 Thomas Foster Male 21 M40+ 9 MERCIA 01:42:50 16 03:41:40 22 03:41:39 22
252 Amy Jones Female 21 FOPEN 11 N/A/ 02:13:18 153 04:43:53 146 04:43:45 145
513 Adrian Williams Male 22 M40+ 10 Eryri Harriers 01:45:48 23 03:41:57 23 03:41:55 23
388 Lucy Prosser Female 22 F40+ 10 Malvern Joggers 02:17:16 177 04:46:54 154 04:46:47 154
348 Mark Murphy Male 23 MOPEN 13 Manx fell runners 01:48:31 32 03:43:53 24 03:43:49 24
404 Janet Richards Female 23 F40+ 11 Lliswerry Runners 02:17:35 181 04:47:05 156 04:46:39 153
405 Luke Richards Male 24 MOPEN 14 N/A 01:44:41 19 03:44:26 25 03:44:24 25
504 Sarah Cave Female 24 FOPEN 12 02:21:47 215 04:47:42 157 04:47:36 158
401 Paul Reynolds Male 25 MOPEN 15 01:48:20 30 03:44:47 26 03:44:44 26
311 Angela Martin Female 25 F40+ 12 02:16:44 174 04:48:07 160 04:47:58 159
383 Dave Powell Male 26 M50+ 1 Aberystwyth AC 01:48:30 31 03:46:31 27 03:46:27 27
65 Louise Bright Female 26 FOPEN 13 Pont-y-pwl Runners 02:13:23 154 04:50:59 169 04:50:51 168
184 Nick Griffiths Male 27 M40+ 11 AMMAN VALLEY HARRIERS 01:48:15 29 03:47:29 28 03:47:27 29
37 Rachael Bateman Female 27 FOPEN 14 Unaffiliated 02:19:42 203 04:52:46 172 04:52:40 171
358 Jerome Nogues Male 28 M40+ 12 SYTri 01:53:57 53 03:47:50 30 03:47:26 28
35 Rosalind Barrett Female 28 F50+ 2 Buxton and District AC 02:21:41 213 04:54:10 175 04:53:46 173
502 Richard Webster Male 29 M40+ 13 Wallasey AC 01:46:34 25 03:48:07 31 03:48:06 31
145 Juliet Edwards Female 29 F50+ 3 meirionnydd running club 02:20:14 207 04:56:03 178 04:55:39 177
234 Laurence Humphreys Male 30 MOPEN 16 Fairwater Cwmbran runners 01:48:37 33 03:48:11 32 03:48:10 32
474 Rebecca Thomas Female 30 FOPEN 15 02:21:43 214 04:57:52 181 04:57:28 180
259 Michael Jones Male 31 M40+ 14 01:44:47 20 03:50:45 34 03:50:42 34
476 Teri Thompson Female 31 F40+ 13 Black Pear Joggers 02:19:48 204 04:59:46 184 04:59:07 182
164 Geraint Forster Male 32 MOPEN 17 Trinity Saint David 01:48:43 34 03:52:34 35 03:52:31 35
433 Sue Shacklock Female 32 F40+ 14 Black Pear Joggers 02:19:49 205 04:59:47 185 04:59:08 183
117 Barry Davies Male 33 MOPEN 18 Monross Trail Blazers 01:51:04 42 03:52:57 36 03:52:49 36
531 Delyth Wright Female 33 FOPEN 16 DDMT 02:28:35 240 05:01:58 192 05:01:48 191
135 Robert Donald Male 34 MOPEN 19 shelton striders 01:53:34 49 03:54:07 38 03:53:56 38
486 Alison Underwood Female 34 FOPEN 17 Le Cheile AC 02:30:38 250 05:03:00 196 05:02:43 194
96 Shaun Cooper Male 35 MOPEN 20 Shelton Striders 01:53:34 48 03:54:08 39 03:53:59 39
157 Rachel Farrow Female 35 FOPEN 18 02:17:43 184 05:05:40 201 05:05:35 201
80 Mike Caulfield Male 36 M40+ 15 01:53:39 50 03:54:36 40 03:54:29 40
480 Rita Tomkins Female 36 F50+ 4 Presteigne Pacers 02:24:25 220 05:06:54 203 05:06:35 202
416 Bob Russell Male 37 M50+ 2 01:52:09 46 03:54:51 41 03:54:41 41
124 Non Davies Female 37 FOPEN 19 Dirty Daps Muddy Tracks 02:32:20 255 05:07:58 205 05:07:46 205
91 Malcolm Collins Male 38 M40+ 16 Astley & Tyldesley Road Runner 01:56:45 68 03:56:40 42 03:56:30 42
89 Maggie Collingborn Female 38 F50+ 5 aberystwyth ac 02:24:57 224 05:08:15 207 05:07:47 206
240 Llion Tegai Iwan Male 39 M40+ 17 Eryri Harriers 01:53:45 51 03:57:04 43 03:57:01 43
534 Lisa Wright Female 39 F40+ 15 Dirty daps muddy tracks 02:26:25 231 05:11:56 209 05:11:44 208
152 Gary English Male 40 M50+ 3 Liverpool Running Club 01:48:57 35 03:57:13 44 03:57:09 45
136 Ceri Donovan Female 40 F40+ 16 Lliswerry Runners 02:30:57 252 05:13:28 211 05:13:00 210
130 Alan Dean Male 41 M40+ 18 Shrewsbury Athletics Club 01:53:58 54 03:57:29 45 03:57:06 44
441 Lorna Sinclair Female 41 F40+ 17 02:33:09 260 05:13:48 212 05:13:31 211
431 Richard Scoppie Male 42 MOPEN 21 01:57:07 69 03:58:25 46 03:58:09 46
525 Jane Woodburn Female 42 F40+ 18 Skelmersdale Boundary Harriers 02:28:41 241 05:15:00 218 05:14:49 217
289 Michael Leong Male 43 MOPEN 22 Clapham Chasers 01:52:06 45 04:00:46 47 04:00:38 47
399 Sarah-Jane Restall Female 43 FOPEN 20 Dirty Daps Muddy Tracks 02:30:00 245 05:15:52 221 05:15:41 220
256 Graham Jones Male 44 M50+ 4 Shrewsbury AC 01:55:27 62 04:01:54 48 04:01:52 48
424 Viv Samuelson Female 44 FOPEN 21 Swinton RC 02:35:57 274 05:22:55 233 05:22:35 232
107 Leslie Cupis Male 45 M50+ 5 Ryde Harriers 01:50:19 40 04:02:27 49 04:02:17 49
516 Sandra Williams Female 45 F40+ 19 Meirionnydd RC 02:30:37 249 05:24:22 235 05:24:02 234
132 Stephen Dermody Male 46 M40+ 19 kilkenny triathlon 01:57:38 73 04:03:21 50 04:03:12 50
44 Karen Bentham Female 46 F40+ 20 02:35:53 272 05:25:49 236 05:25:29 235
515 Peter Williams Male 47 M40+ 20 0 04:04:38 51 0
220 Rachel Hopkins Female 47 FOPEN 22 The Old Parish 02:35:37 269 05:28:40 240 05:28:18 238
437 David Shepherd Male 48 M40+ 21 01:52:28 47 04:05:24 52 04:05:21 51
304 Miriam Maher Female 48 F40+ 21 Le Cheile 02:33:12 261 05:29:58 246 05:29:40 245
281 Hans-Peter Kubis Male 49 M50+ 6 02:00:34 80 04:06:23 53 04:06:05 52
272 Dotty King Female 49 F40+ 22 Bere Alston Trekkers 02:39:23 292 05:30:47 248 05:30:16 247
171 Tim Gears Male 50 MOPEN 23 Oswestry Olympians 02:05:32 101 04:06:48 54 04:06:36 53
467 Mui Imm Tan Female 50 F50+ 6 LDWA 02:36:02 276 05:31:25 249 05:30:57 248