Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
10 Nick Adams Male 89 M40+ 40 black pear joggers 02:13:40 155 04:28:07 100 04:27:27 97
11 Pam Adams Female 53 F50+ 7 Bere Alston Trekkers 02:40:56 297 05:34:12 254 05:33:40 253
12 Emmy Akin Female 54 FOPEN 23 Didcot Runners 02:47:47 319 05:36:13 257 05:35:54 257
14 Lloyd Alexander Male 176 M50+ 21 02:17:47 185 05:14:37 217 05:14:01 216
15 Stuart Allan Male 54 M40+ 23 Allithwaite 01:49:40 38 04:07:46 58 04:07:41 57
18 Jessica Anderson Female 8 FOPEN 5 Run Dem Crew 02:06:45 112 04:20:51 76 04:20:47 75
19 Jayne Angilley Female 7 F50+ 1 Cornwall a.c 02:05:26 100 04:18:16 73 04:18:07 72
21 Charles Ashley Male 170 M50+ 20 Wrexham AAC 02:19:23 200 05:10:30 208 05:10:04 207
23 Stephen Bajic Male DNF M50+ DNF mercia fell runners 0 DNF DNF DNF DNF
27 Simon Baker Male 11 MOPEN 9 01:37:43 8 03:29:25 11 03:29:22 11
24 Haydn Baker Male 206 M40+ 98 Dirty Daps Muddy Tracks 02:41:03 298 05:40:05 262 05:39:52 261
26 Lucy Baker Female DNF FOPEN DNF Mynyddwyr de Cymru 0 DNF DNF DNF DNF
28 James Baldock Male 65 MOPEN 31 01:54:59 56 04:15:40 70 04:15:30 69
29 John Ball Male DNF M40+ DNF DDMT 02:23:35 219 DNF DNF DNF DNF
30 Paul Banks Male 175 M40+ 86 Liverpool Running Club 02:19:11 198 05:14:24 216 05:13:58 215
33 Thomas Barr Male 71 MOPEN 33 01:56:34 67 04:21:53 79 04:21:27 77
35 Rosalind Barrett Female 28 F50+ 2 Buxton and District AC 02:21:41 213 04:54:10 175 04:53:46 173
36 Virgil Barton Male 16 M40+ 4 mercia 01:42:49 15 03:33:52 17 03:33:52 17
37 Rachael Bateman Female 27 FOPEN 14 Unaffiliated 02:19:42 203 04:52:46 172 04:52:40 171
8 Katie Beecher Female 3 FOPEN 2 Les Croupiers 01:51:07 43 03:50:19 33 03:50:13 33
38 Paul Beeson Male 64 M40+ 28 maldwyn harriers 01:55:13 58 04:14:48 69 04:14:44 68
40 James Belton Male 173 MOPEN 64 02:24:28 222 05:14:04 214 05:13:40 213
41 Anthony Bennett Male 109 M40+ 49 Malvern Joggers 02:09:53 126 04:38:18 123 04:38:11 122
42 Stuart Bennett Male 147 MOPEN 61 02:14:46 165 04:53:55 174 04:53:49 174
44 Karen Bentham Female 46 F40+ 20 02:35:53 272 05:25:49 236 05:25:29 235
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
48 Wolfgang Biermann Male 205 M40+ 97 Wiehen-Wolves 02:32:24 256 05:39:41 260 05:39:08 259
47 Simone Biermann Female 56 F40+ 25 Wiehen-Wolves 02:32:24 257 05:39:41 261 05:39:09 260
49 Paul Bigmore Male 193 M50+ 24 02:35:53 271 05:28:40 239 05:28:18 237
51 Martin Blandy Male DNF MOPEN DNF 02:22:45 216 DNF DNF DNF DNF
53 Gary Bodmanj Male DNF M50+ DNF les croupiers 02:46:12 314 DNF DNF DNF DNF
55 Chris Bond Male 144 MOPEN 59 Swindon striders 02:12:24 146 04:50:59 170 04:50:52 169
57 Jon Bowen Male 143 MOPEN 58 02:25:55 230 04:50:48 168 04:50:24 167
60 Andrew Bradley Male 114 M50+ 13 02:14:13 159 04:40:09 132 04:39:33 129
61 Andy Bradley Male 166 M50+ 19 Shelton Striders 02:17:30 179 05:05:38 200 05:05:33 200
62 Darren Bradley Male 200 MOPEN 70 Shelton Striders 02:28:52 243 05:32:05 251 05:31:50 250
63 Gary Brampton Male 198 M50+ 26 Reading Roadrunners 02:37:59 288 05:29:46 245 05:29:23 244
65 Louise Bright Female 26 FOPEN 13 Pont-y-pwl Runners 02:13:23 154 04:50:59 169 04:50:51 168
66 Carl Brittain Male 212 M40+ 104 Peel Road Runners 02:30:36 248 05:44:13 271 05:43:44 270
67 Gary Broughton Male 219 MOPEN 76 Dirty Daps Muddy Tracks 02:35:10 268 06:03:11 286 06:02:59 285
69 Paul Brunt Male 116 M40+ 52 Shelton Striders 02:11:09 135 04:41:02 134 04:40:51 134
70 Robert Burke Male 133 M40+ 62 Liverpool Running Club 02:06:58 113 04:46:59 155 04:46:56 155
72 Martyn Candy Male 214 M50+ 27 peel road runners 02:49:25 323 05:45:45 273 05:45:07 271
73 Alec Care Male 55 MOPEN 26 Shelton Striders / San dominic 01:57:13 70 04:09:34 60 04:09:23 58
75 David Carr Male 148 M40+ 68 Dirty Daps Muddy Tracks 02:09:35 123 04:54:12 176 04:53:58 175
77 Steve Carragher Male 111 M50+ 12 02:10:10 127 04:38:28 126 04:38:15 125
76 Deb Carragher Female 61 F40+ 28 02:42:58 304 05:47:53 276 05:47:36 275
80 Mike Caulfield Male 36 M40+ 15 01:53:39 50 03:54:36 40 03:54:29 40
504 Sarah Cave Female 24 FOPEN 12 02:21:47 215 04:47:42 157 04:47:36 158
81 Martin Cave Male DNF M40+ DNF Swindon Striders 02:19:25 202 DNF DNF DNF DNF
82 Andrew Chalkley Male 62 M40+ 27 kingstone runners Barnsley 02:05:17 98 04:13:57 67 04:13:44 65
84 Ashley Charlwood Male 97 M40+ 44 Meirionydd Running CLub 02:01:59 83 04:32:01 110 04:31:52 109
87 Elaine Clarke Female 51 F40+ 23 Evesham Vale Running Club 02:37:57 286 05:31:36 250 05:31:14 249
88 Craig Cleaver Male 162 M40+ 80 South Cheshire Harriers 02:17:33 180 05:02:55 195 05:02:43 195
89 Maggie Collingborn Female 38 F50+ 5 aberystwyth ac 02:24:57 224 05:08:15 207 05:07:47 206
91 Malcolm Collins Male 38 M40+ 16 Astley & Tyldesley Road Runner 01:56:45 68 03:56:40 42 03:56:30 42
90 Jem Bach Collins Male 120 M40+ 55 Team Jenics 02:17:36 182 04:42:30 139 04:42:01 136
93 Ben Cook Male 83 MOPEN 40 ely runners 02:10:28 130 04:25:57 92 04:25:37 90
96 Shaun Cooper Male 35 MOPEN 20 Shelton Striders 01:53:34 48 03:54:08 39 03:53:59 39
94 Ian Cooper Male 169 M40+ 84 02:27:32 235 05:08:15 206 05:07:42 204
98 Andrew Cotgrave Male DNF MOPEN DNF Wallasey Athletics Club 02:36:57 279 DNF DNF DNF DNF
99 Mathew Cox Male 99 MOPEN 46 01:56:25 63 04:33:30 112 04:33:05 111
102 Paul Cresswell Male DNF M40+ DNF Skelmerdale Harriers 02:11:51 140 DNF DNF DNF DNF
103 Helen Crossland Female DNF F40+ DNF Leighton Buzzard Athletics Clu 03:06:40 335 DNF DNF DNF DNF
104 Frances Crozier Female 14 FOPEN 8 Clapham Chaser 02:06:31 109 04:35:36 116 04:35:28 116
105 Gillian Csizmadia Female 55 F50+ 8 Wrexham AC 02:36:36 278 05:36:22 258 05:35:54 256
106 Cameron Cumming Male 96 M40+ 43 Winchester & district AC 02:12:53 151 04:31:51 109 04:31:43 108
107 Leslie Cupis Male 45 M50+ 5 Ryde Harriers 01:50:19 40 04:02:27 49 04:02:17 49
108 Janice Curtis Female 60 F40+ 27 Mercia 02:52:57 329 05:47:29 275 05:47:21 274
109 Toby Cushion Male DNF MOPEN DNF Keswick AC 03:23:44 342 DNF DNF DNF DNF
110 Michal Cwiekala Male 101 MOPEN 47 02:12:48 150 04:34:24 114 04:34:09 113
111 Andy Dalton Male 153 M50+ 17 Skelmersdale Boundary Harriers 02:23:34 218 04:59:46 183 04:59:36 184
114 Marcel Darling Male 18 M40+ 6 Shelton Striders 01:46:00 24 03:35:44 19 03:35:40 19
121 Mark Davies Male 8 MOPEN 8 nwrrc 01:40:44 13 03:24:33 8 03:24:31 8
117 Barry Davies Male 33 MOPEN 18 Monross Trail Blazers 01:51:04 42 03:52:57 36 03:52:49 36
123 Nigel Davies Male 60 M40+ 26 Sarn Helen 01:59:11 74 04:13:29 65 04:13:23 64
119 Eric Davies Male 98 M50+ 9 02:06:39 111 04:32:55 111 04:32:41 110
116 Allan Davies Male 151 M40+ 71 Dirty Daps Muddy Tracks 02:11:52 141 04:56:31 180 04:56:19 178
122 Mark Davies Male 158 M40+ 76 mercia 02:18:04 190 05:01:31 190 05:01:24 189
124 Non Davies Female 37 FOPEN 19 Dirty Daps Muddy Tracks 02:32:20 255 05:07:58 205 05:07:46 205
118 Dawn Davies Female 66 F40+ 29 02:44:29 306 05:53:08 281 05:52:45 280
126 Sharon Daw Female 17 F40+ 8 Mud crew 02:11:42 138 04:39:50 130 04:39:47 131
127 Andrew Dawson Male 123 MOPEN 53 Spectrum Striders 02:09:04 122 04:43:07 142 04:43:02 141
129 Paul Day Male 115 M60+ 1 Lliswerry Runners 02:11:10 136 04:40:30 133 04:40:04 132
128 Matthew Day Male 122 MOPEN 52 02:08:33 119 04:42:47 141 04:42:26 140
130 Alan Dean Male 41 M40+ 18 Shrewsbury Athletics Club 01:53:58 54 03:57:29 45 03:57:06 44
132 Stephen Dermody Male 46 M40+ 19 kilkenny triathlon 01:57:38 73 04:03:21 50 04:03:12 50
135 Robert Donald Male 34 MOPEN 19 shelton striders 01:53:34 49 03:54:07 38 03:53:56 38
134 Christine Donald Female 65 F50+ 10 Shelton Striders 02:42:50 302 05:51:00 280 05:50:44 279
136 Ceri Donovan Female 40 F40+ 16 Lliswerry Runners 02:30:57 252 05:13:28 211 05:13:00 210
141 Paul Dursley Male 137 M60+ 3 02:10:55 134 04:48:55 162 04:48:42 161
143 Lily Dyu Female 16 F40+ 7 Hay Hot Footers 02:18:12 191 04:38:36 128 04:38:21 126
145 Juliet Edwards Female 29 F50+ 3 meirionnydd running club 02:20:14 207 04:56:03 178 04:55:39 177
144 Gareth Edwards Male 203 MOPEN 72 02:36:58 280 05:35:32 256 05:35:00 255
149 Ian Ellis Male 61 MOPEN 29 Mercia Fell Runners 01:53:49 52 04:13:52 66 04:13:47 66
150 Michael Elliston Male 163 M40+ 81 Les Croupiers 02:18:48 194 05:03:07 197 05:02:53 196
151 Brian Emms Male 201 M60+ 9 Newbury Runners 02:41:30 299 05:32:14 252 05:31:51 251
152 Gary English Male 40 M50+ 3 Liverpool Running Club 01:48:57 35 03:57:13 44 03:57:09 45
154 Mike Evans Male 6 MOPEN 6 Dirty Daps Muddy Tracks 01:38:51 10 03:21:00 6 03:20:59 6
153 Ike Evans Male 185 MOPEN 68 02:18:50 197 05:20:59 228 05:20:44 227