Showing 1 to 100 of 350 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Marathon Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
2 Andrew Siggers Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 01:28:27 2 03:01:27 2 03:01:26 2
3 Richard Roberts Male 3 MOPEN 3 Eryri Harriers 01:31:53 3 03:04:26 3 03:04:26 3
4 Charlie Sharpe Male 7 MOPEN 7 Team 9 Bar 01:39:38 11 03:21:18 7 03:21:18 7
6 Mary Grace Spalton Female 2 FOPEN 1 01:49:11 36 03:47:32 29 03:47:29 30
8 Katie Beecher Female 3 FOPEN 2 Les Croupiers 01:51:07 43 03:50:19 33 03:50:13 33
10 Nick Adams Male 89 M40+ 40 black pear joggers 02:13:40 155 04:28:07 100 04:27:27 97
11 Pam Adams Female 53 F50+ 7 Bere Alston Trekkers 02:40:56 297 05:34:12 254 05:33:40 253
12 Emmy Akin Female 54 FOPEN 23 Didcot Runners 02:47:47 319 05:36:13 257 05:35:54 257
14 Lloyd Alexander Male 176 M50+ 21 02:17:47 185 05:14:37 217 05:14:01 216
15 Stuart Allan Male 54 M40+ 23 Allithwaite 01:49:40 38 04:07:46 58 04:07:41 57
18 Jessica Anderson Female 8 FOPEN 5 Run Dem Crew 02:06:45 112 04:20:51 76 04:20:47 75
19 Jayne Angilley Female 7 F50+ 1 Cornwall a.c 02:05:26 100 04:18:16 73 04:18:07 72
21 Charles Ashley Male 170 M50+ 20 Wrexham AAC 02:19:23 200 05:10:30 208 05:10:04 207
23 Stephen Bajic Male DNF M50+ DNF mercia fell runners 0 DNF DNF DNF DNF
24 Haydn Baker Male 206 M40+ 98 Dirty Daps Muddy Tracks 02:41:03 298 05:40:05 262 05:39:52 261
26 Lucy Baker Female DNF FOPEN DNF Mynyddwyr de Cymru 0 DNF DNF DNF DNF
27 Simon Baker Male 11 MOPEN 9 01:37:43 8 03:29:25 11 03:29:22 11
28 James Baldock Male 65 MOPEN 31 01:54:59 56 04:15:40 70 04:15:30 69
29 John Ball Male DNF M40+ DNF DDMT 02:23:35 219 DNF DNF DNF DNF
30 Paul Banks Male 175 M40+ 86 Liverpool Running Club 02:19:11 198 05:14:24 216 05:13:58 215
33 Thomas Barr Male 71 MOPEN 33 01:56:34 67 04:21:53 79 04:21:27 77
35 Rosalind Barrett Female 28 F50+ 2 Buxton and District AC 02:21:41 213 04:54:10 175 04:53:46 173
36 Virgil Barton Male 16 M40+ 4 mercia 01:42:49 15 03:33:52 17 03:33:52 17
37 Rachael Bateman Female 27 FOPEN 14 Unaffiliated 02:19:42 203 04:52:46 172 04:52:40 171
38 Paul Beeson Male 64 M40+ 28 maldwyn harriers 01:55:13 58 04:14:48 69 04:14:44 68
40 James Belton Male 173 MOPEN 64 02:24:28 222 05:14:04 214 05:13:40 213
41 Anthony Bennett Male 109 M40+ 49 Malvern Joggers 02:09:53 126 04:38:18 123 04:38:11 122
42 Stuart Bennett Male 147 MOPEN 61 02:14:46 165 04:53:55 174 04:53:49 174
44 Karen Bentham Female 46 F40+ 20 02:35:53 272 05:25:49 236 05:25:29 235
46 David Betteley Male 14 M40+ 3 South Cheshire Harriers 01:38:34 9 03:31:52 15 03:31:51 15
47 Simone Biermann Female 56 F40+ 25 Wiehen-Wolves 02:32:24 257 05:39:41 261 05:39:09 260
48 Wolfgang Biermann Male 205 M40+ 97 Wiehen-Wolves 02:32:24 256 05:39:41 260 05:39:08 259
49 Paul Bigmore Male 193 M50+ 24 02:35:53 271 05:28:40 239 05:28:18 237
51 Martin Blandy Male DNF MOPEN DNF 02:22:45 216 DNF DNF DNF DNF
53 Gary Bodmanj Male DNF M50+ DNF les croupiers 02:46:12 314 DNF DNF DNF DNF
55 Chris Bond Male 144 MOPEN 59 Swindon striders 02:12:24 146 04:50:59 170 04:50:52 169
57 Jon Bowen Male 143 MOPEN 58 02:25:55 230 04:50:48 168 04:50:24 167
60 Andrew Bradley Male 114 M50+ 13 02:14:13 159 04:40:09 132 04:39:33 129
61 Andy Bradley Male 166 M50+ 19 Shelton Striders 02:17:30 179 05:05:38 200 05:05:33 200
62 Darren Bradley Male 200 MOPEN 70 Shelton Striders 02:28:52 243 05:32:05 251 05:31:50 250
63 Gary Brampton Male 198 M50+ 26 Reading Roadrunners 02:37:59 288 05:29:46 245 05:29:23 244
65 Louise Bright Female 26 FOPEN 13 Pont-y-pwl Runners 02:13:23 154 04:50:59 169 04:50:51 168
66 Carl Brittain Male 212 M40+ 104 Peel Road Runners 02:30:36 248 05:44:13 271 05:43:44 270
67 Gary Broughton Male 219 MOPEN 76 Dirty Daps Muddy Tracks 02:35:10 268 06:03:11 286 06:02:59 285
69 Paul Brunt Male 116 M40+ 52 Shelton Striders 02:11:09 135 04:41:02 134 04:40:51 134
70 Robert Burke Male 133 M40+ 62 Liverpool Running Club 02:06:58 113 04:46:59 155 04:46:56 155
72 Martyn Candy Male 214 M50+ 27 peel road runners 02:49:25 323 05:45:45 273 05:45:07 271
73 Alec Care Male 55 MOPEN 26 Shelton Striders / San dominic 01:57:13 70 04:09:34 60 04:09:23 58
75 David Carr Male 148 M40+ 68 Dirty Daps Muddy Tracks 02:09:35 123 04:54:12 176 04:53:58 175
76 Deb Carragher Female 61 F40+ 28 02:42:58 304 05:47:53 276 05:47:36 275
77 Steve Carragher Male 111 M50+ 12 02:10:10 127 04:38:28 126 04:38:15 125
80 Mike Caulfield Male 36 M40+ 15 01:53:39 50 03:54:36 40 03:54:29 40
81 Martin Cave Male DNF M40+ DNF Swindon Striders 02:19:25 202 DNF DNF DNF DNF
82 Andrew Chalkley Male 62 M40+ 27 kingstone runners Barnsley 02:05:17 98 04:13:57 67 04:13:44 65
84 Ashley Charlwood Male 97 M40+ 44 Meirionydd Running CLub 02:01:59 83 04:32:01 110 04:31:52 109
87 Elaine Clarke Female 51 F40+ 23 Evesham Vale Running Club 02:37:57 286 05:31:36 250 05:31:14 249
88 Craig Cleaver Male 162 M40+ 80 South Cheshire Harriers 02:17:33 180 05:02:55 195 05:02:43 195
89 Maggie Collingborn Female 38 F50+ 5 aberystwyth ac 02:24:57 224 05:08:15 207 05:07:47 206
90 Jem Bach Collins Male 120 M40+ 55 Team Jenics 02:17:36 182 04:42:30 139 04:42:01 136
91 Malcolm Collins Male 38 M40+ 16 Astley & Tyldesley Road Runner 01:56:45 68 03:56:40 42 03:56:30 42
93 Ben Cook Male 83 MOPEN 40 ely runners 02:10:28 130 04:25:57 92 04:25:37 90
94 Ian Cooper Male 169 M40+ 84 02:27:32 235 05:08:15 206 05:07:42 204
96 Shaun Cooper Male 35 MOPEN 20 Shelton Striders 01:53:34 48 03:54:08 39 03:53:59 39
98 Andrew Cotgrave Male DNF MOPEN DNF Wallasey Athletics Club 02:36:57 279 DNF DNF DNF DNF
99 Mathew Cox Male 99 MOPEN 46 01:56:25 63 04:33:30 112 04:33:05 111
102 Paul Cresswell Male DNF M40+ DNF Skelmerdale Harriers 02:11:51 140 DNF DNF DNF DNF
103 Helen Crossland Female DNF F40+ DNF Leighton Buzzard Athletics Clu 03:06:40 335 DNF DNF DNF DNF
104 Frances Crozier Female 14 FOPEN 8 Clapham Chaser 02:06:31 109 04:35:36 116 04:35:28 116
105 Gillian Csizmadia Female 55 F50+ 8 Wrexham AC 02:36:36 278 05:36:22 258 05:35:54 256
106 Cameron Cumming Male 96 M40+ 43 Winchester & district AC 02:12:53 151 04:31:51 109 04:31:43 108
107 Leslie Cupis Male 45 M50+ 5 Ryde Harriers 01:50:19 40 04:02:27 49 04:02:17 49
108 Janice Curtis Female 60 F40+ 27 Mercia 02:52:57 329 05:47:29 275 05:47:21 274
109 Toby Cushion Male DNF MOPEN DNF Keswick AC 03:23:44 342 DNF DNF DNF DNF
110 Michal Cwiekala Male 101 MOPEN 47 02:12:48 150 04:34:24 114 04:34:09 113
111 Andy Dalton Male 153 M50+ 17 Skelmersdale Boundary Harriers 02:23:34 218 04:59:46 183 04:59:36 184
114 Marcel Darling Male 18 M40+ 6 Shelton Striders 01:46:00 24 03:35:44 19 03:35:40 19
116 Allan Davies Male 151 M40+ 71 Dirty Daps Muddy Tracks 02:11:52 141 04:56:31 180 04:56:19 178
117 Barry Davies Male 33 MOPEN 18 Monross Trail Blazers 01:51:04 42 03:52:57 36 03:52:49 36
118 Dawn Davies Female 66 F40+ 29 02:44:29 306 05:53:08 281 05:52:45 280
119 Eric Davies Male 98 M50+ 9 02:06:39 111 04:32:55 111 04:32:41 110
121 Mark Davies Male 8 MOPEN 8 nwrrc 01:40:44 13 03:24:33 8 03:24:31 8
122 Mark Davies Male 158 M40+ 76 mercia 02:18:04 190 05:01:31 190 05:01:24 189
123 Nigel Davies Male 60 M40+ 26 Sarn Helen 01:59:11 74 04:13:29 65 04:13:23 64
124 Non Davies Female 37 FOPEN 19 Dirty Daps Muddy Tracks 02:32:20 255 05:07:58 205 05:07:46 205
126 Sharon Daw Female 17 F40+ 8 Mud crew 02:11:42 138 04:39:50 130 04:39:47 131
127 Andrew Dawson Male 123 MOPEN 53 Spectrum Striders 02:09:04 122 04:43:07 142 04:43:02 141
128 Matthew Day Male 122 MOPEN 52 02:08:33 119 04:42:47 141 04:42:26 140
129 Paul Day Male 115 M60+ 1 Lliswerry Runners 02:11:10 136 04:40:30 133 04:40:04 132
130 Alan Dean Male 41 M40+ 18 Shrewsbury Athletics Club 01:53:58 54 03:57:29 45 03:57:06 44
132 Stephen Dermody Male 46 M40+ 19 kilkenny triathlon 01:57:38 73 04:03:21 50 04:03:12 50
134 Christine Donald Female 65 F50+ 10 Shelton Striders 02:42:50 302 05:51:00 280 05:50:44 279
135 Robert Donald Male 34 MOPEN 19 shelton striders 01:53:34 49 03:54:07 38 03:53:56 38
136 Ceri Donovan Female 40 F40+ 16 Lliswerry Runners 02:30:57 252 05:13:28 211 05:13:00 210
141 Paul Dursley Male 137 M60+ 3 02:10:55 134 04:48:55 162 04:48:42 161
143 Lily Dyu Female 16 F40+ 7 Hay Hot Footers 02:18:12 191 04:38:36 128 04:38:21 126
144 Gareth Edwards Male 203 MOPEN 72 02:36:58 280 05:35:32 256 05:35:00 255
145 Juliet Edwards Female 29 F50+ 3 meirionnydd running club 02:20:14 207 04:56:03 178 04:55:39 177
149 Ian Ellis Male 61 MOPEN 29 Mercia Fell Runners 01:53:49 52 04:13:52 66 04:13:47 66
150 Michael Elliston Male 163 M40+ 81 Les Croupiers 02:18:48 194 05:03:07 197 05:02:53 196
151 Brian Emms Male 201 M60+ 9 Newbury Runners 02:41:30 299 05:32:14 252 05:31:51 251