Showing 1 to 100 of 392 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1001 Rob Samuel Male 1 MOPEN 1 Salomon UK / Eryri Harriers 01:23:03 1 01:23:03 1
1002 Felipe Jones Male 2 MOPEN 2 Aberystwyth AC 01:25:33 2 01:25:32 2
1117 Gary Davies Male 3 MOPEN 3 Aberystwyth University Harrier 01:33:01 3 01:33:00 3
1170 John Ford Male 4 M40+ 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS CLUB 01:34:48 4 01:34:47 4
1388 Dewi Owen Male 5 MOPEN 4 Eryri 01:35:04 5 01:35:03 5
811 Dylan W Jones Male 6 M40+ 2 01:37:49 6 01:37:48 6
1022 Jonathan Barnes Male 7 MOPEN 5 Cheltenham & County Harriers / 01:38:19 7 01:38:18 7
812 John E Morris Male 8 MOPEN 6 01:40:34 8 01:40:33 8
1480 Sean Taylor Male 9 MOPEN 7 01:41:28 9 01:41:24 9
1547 Andy Wyatt Male 10 MOPEN 8 RUN DEM CREW 01:42:27 10 01:42:26 10
1308 Arwel Lewis Male 11 M50+ 1 Eryri harriers 01:43:23 11 01:43:22 11
1143 Phil Edwards Male 12 M40+ 3 01:43:28 12 01:43:26 12
1398 Christophe Patry Male 13 M40+ 4 01:44:59 13 01:44:57 13
1440 Leo Scheltinga Male 14 M40+ 5 01:45:07 14 01:45:04 14
1540 Dave Woodvine Male 15 M40+ 6 Shropshire Shufflers 01:45:29 15 01:45:27 15
1217 Simon Hall Male 16 MOPEN 9 Sarn Helen 01:45:56 16 01:45:55 16
1262 Alan Jones Male 17 MOPEN 10 Meirionnydd 01:46:12 17 01:46:11 17
1301 Joe Lazenby Male 18 MOPEN 11 Liverpool Running Club 01:46:24 18 01:46:23 19
1016 Bryan Arthur Male 19 M40+ 7 Mercia fell runners 01:46:26 19 01:46:22 18
1410 Trevor Lee Poole Male 20 MOPEN 12 Chiltern Harries AC 01:47:25 20 01:47:22 20
1135 Mike Dunn Male 21 MOPEN 13 01:47:28 21 01:47:25 21
1333 Ben Mayho Male 22 MOPEN 14 Mercia Fell Runners 01:47:37 22 01:47:36 22
1297 Edward Land Male 23 MOPEN 15 Aberystwyth AC 01:48:47 23 01:48:43 23
1288 Rob Kennard Male 24 M50+ 2 Dudley Kingswinford 01:48:58 24 01:48:50 24
1059 Mark Brasier Male 25 M40+ 8 Dursley AC 01:49:03 25 01:49:00 25
1341 Zoe Mclennan Female 1 FOPEN 1 SY Tri 01:49:39 26 01:49:38 26
1264 Andy Jones Male 26 M40+ 9 North Wales Road Runners Club 01:50:32 27 01:50:29 27
1374 Mat Nightingale Male 27 MOPEN 16 01:51:13 28 01:50:29 28
1158 Evan Evans Male 28 MOPEN 17 MUSCLE FITNESS 01:51:57 29 01:51:45 29
1438 Simon Runnalls Male 29 M40+ 10 01:52:16 30 01:52:10 30
1066 Paul Burke Male 30 M40+ 11 Aldridge Running Club 01:52:28 31 01:52:18 31
1007 Shan Roberts Female 2 F40+ 1 TROT / DDMT 01:52:45 32 01:52:43 32
1441 Paul Scullion Male 31 M50+ 3 Aberystwyth Athletics Club 01:52:57 33 01:52:43 33
1459 Jack Smith-Keegin Male 32 MOPEN 18 01:53:03 34 01:52:54 34
1164 Mark Everson Male 33 M40+ 12 BATRUNNERS 01:53:48 35 01:53:24 35
1159 Geraint Evans Male 34 M40+ 13 01:53:51 36 01:53:47 37
1188 Ade Glover Male 35 M40+ 14 SYtri Market drayton Running C 01:53:55 37 01:53:52 38
808 Tom Jones Male 36 M40+ 15 Dysyni Athleyics Club 01:54:03 38 01:53:40 36
1168 Glyn Fletcher Male 37 M50+ 4 Maldwyn Harriers 01:54:12 39 01:54:05 39
1366 Victoria Nealon Female 3 FOPEN 2 01:55:06 40 01:54:54 41
1212 Enid Gruffudd Female 4 F40+ 2 Clwb Athletau Aberystwyth 01:55:10 41 01:54:56 42
1146 Vincent Edwards Male 38 M40+ 16 01:55:15 42 01:55:03 43
1131 Daniel Dooney Male 39 MOPEN 19 Bere Alston Trekkers 01:55:17 43 01:54:44 40
1484 Carwyn Thomas Male 40 M40+ 17 DDMT 01:55:52 44 01:55:51 44
1088 Jon Clements Male 41 MOPEN 20 01:56:25 45 01:56:07 45
1260 Matthew Johnson Male 42 M40+ 18 01:56:34 46 01:56:29 46
1478 Ian Taylor Male 43 M40+ 19 North Wales Roadrunners 01:56:35 47 01:56:31 47
1044 Matthew Bishop Male 44 M40+ 20 01:57:17 48 01:57:11 48
1152 Kevin Ellison Male 45 MOPEN 21 01:58:09 49 01:57:52 49
1149 Andrew Ellis Male 46 M40+ 21 cerist triathlon 01:58:25 50 01:58:01 50
1446 Mark Shaw Male 47 MOPEN 22 Aldridge Running Club 01:58:38 51 01:58:29 51
1261 Steve Johnson Male 48 M40+ 22 01:59:02 52 01:58:59 52
1476 William Swithinbank Male 49 MOPEN 23 01:59:42 53 01:59:20 53
1036 James Bell Male 50 MOPEN 24 01:59:48 54 01:59:22 54
1119 Matthew Davies Male 51 MOPEN 25 Wye MTB 01:59:49 55 01:59:24 55
1041 James Bingham Male 52 MOPEN 26 02:00:07 56 02:00:02 56
1298 Keith David Large Male 53 M40+ 23 02:00:10 57 02:00:08 57
1182 Sean Gavin Male 54 M40+ 24 NWRRC 02:01:21 58 02:01:17 59
1271 Christopher Jones Male 55 M50+ 5 Lliswerry Runners 02:01:29 59 02:01:16 58
1515 Dominic Webber Male 56 MOPEN 27 02:02:03 60 02:01:58 61
1034 Brian Begg Male 57 MOPEN 28 batrunners Ireland 02:02:12 61 02:01:50 60
1157 Dylan Evans Male 58 M50+ 6 Meirionydd Running Club 02:02:29 62 02:02:20 62
1344 Billy Miles Male 59 MOPEN 29 02:02:38 63 02:02:32 63
1475 Richard Swinford Male 60 M40+ 25 Serpentine 02:02:48 64 02:02:40 64
1469 Luke Stevenson Male 61 MOPEN 30 Shelton Striders 02:02:48 65 02:02:44 67
1289 Alun King Male 62 MOPEN 31 Lliswerry Runners 02:02:50 66 02:02:42 65
1395 Ioan Parry Male 63 MOPEN 32 02:02:50 67 02:02:42 66
1090 Ian Clewett Male 64 M40+ 26 02:03:08 68 02:03:03 70
1253 Aneurin James Male 65 M40+ 27 Sarn Helen 02:03:12 69 02:02:55 68
1185 Andrew Gillott Male 66 M40+ 28 02:03:16 70 02:02:59 69
1017 Rhys Asbridge Male 67 MOPEN 33 wyemtb 02:04:05 71 02:03:39 72
1449 Ian Shore Male 68 MOPEN 34 02:04:08 72 02:03:38 71
1251 Colin Jackson Male 69 M60+ 1 Aldridge Running Club 02:04:15 73 02:04:14 74
1122 Stuart Davies Male 70 MOPEN 35 02:04:19 74 02:04:11 73
1057 Andrew Brankin Male 71 M50+ 7 kingstone runners barnsley 02:04:24 75 02:04:19 77
1490 James Timmins Male 72 M40+ 29 02:04:30 76 02:04:17 75
1228 David Hetherington Male 73 M40+ 30 Chase Harriers 02:04:33 77 02:04:23 79
1268 Bernie Jones Male 74 M50+ 8 maldwyn harriers 02:04:37 78 02:04:30 80
1535 David Windebank Male 75 MOPEN 36 WyeMTB 02:04:44 79 02:04:19 78
1327 John Magee Male 76 M40+ 31 Les Croupiers 02:04:50 80 02:04:18 76
1511 Lucy Wasse Female 5 FOPEN 3 Sale Dragons 02:05:16 81 02:05:08 81
1510 Greg Wasinski Male 77 MOPEN 37 Sale Dragons 02:05:16 82 02:05:08 82
1453 Sarah Skidmore Female 6 FOPEN 4 02:05:29 83 02:05:16 83
1379 Paul Nowaczek Male 78 M40+ 32 02:06:17 84 02:05:55 84
1197 Louise Gordon Female 7 F40+ 3 South Cheshire Harriers 02:06:21 85 02:06:19 86
1144 Ronald Edwards Male 79 M40+ 33 02:06:32 86 02:06:12 85
1192 Jason Glover Male 80 M40+ 34 02:06:41 87 02:06:25 87
1124 Antony Dean Male 81 MOPEN 38 02:07:04 88 02:06:50 88
1008 Peter Abbott Male 82 MOPEN 39 02:07:05 89 02:06:59 89
1285 Sarah Kellett Female 8 FOPEN 5 Black Pear Joggers 02:07:17 90 02:07:11 90
1313 Steve Liles Male 83 M40+ 35 02:07:29 91 02:07:15 91
1415 Amanda Purves Female 9 F50+ 1 newport & district runners 02:07:43 92 02:07:30 93
1423 Nicolas Ribeaud Male 84 MOPEN 40 02:07:48 93 02:07:25 92
804 Dom Edge McKee Male 85 MOPEN 41 Salomon International 02:07:58 94 02:07:36 94
1349 Richard Miles Male 86 M50+ 9 02:08:15 95 02:08:08 96
1160 John Evans Male 87 M60+ 2 Aberystwyth A C 02:08:17 96 02:08:05 95
1070 Christopher Byrne Male 88 MOPEN 42 02:08:23 97 02:08:14 97
1357 David Morgan Male 89 M40+ 36 SYTri 02:08:30 98 02:08:18 98
1113 Caryl Davies Female 10 FOPEN 6 Sarn Helen 02:08:33 99 02:08:28 99
1035 Stephen Begley Male 90 M50+ 10 02:08:42 100 02:08:32 100