Showing 1 to 100 of 392 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1001 Rob Samuel Male 1 MOPEN 1 Salomon UK / Eryri Harriers 01:23:03 1 01:23:03 1
1170 John Ford Male 4 M40+ 1 NORTH WALES ROAD RUNNERS CLUB 01:34:48 4 01:34:47 4
1308 Arwel Lewis Male 11 M50+ 1 Eryri harriers 01:43:23 11 01:43:22 11
1341 Zoe Mclennan Female 1 FOPEN 1 SY Tri 01:49:39 26 01:49:38 26
1007 Shan Roberts Female 2 F40+ 1 TROT / DDMT 01:52:45 32 01:52:43 32
1251 Colin Jackson Male 69 M60+ 1 Aldridge Running Club 02:04:15 73 02:04:14 74
1415 Amanda Purves Female 9 F50+ 1 newport & district runners 02:07:43 92 02:07:30 93
1145 Val Edwards Female 60 F60+ 1 02:27:57 216 02:27:35 213
1002 Felipe Jones Male 2 MOPEN 2 Aberystwyth AC 01:25:33 2 01:25:32 2
811 Dylan W Jones Male 6 M40+ 2 01:37:49 6 01:37:48 6
1288 Rob Kennard Male 24 M50+ 2 Dudley Kingswinford 01:48:58 24 01:48:50 24
1366 Victoria Nealon Female 3 FOPEN 2 01:55:06 40 01:54:54 41
1212 Enid Gruffudd Female 4 F40+ 2 Clwb Athletau Aberystwyth 01:55:10 41 01:54:56 42
1160 John Evans Male 87 M60+ 2 Aberystwyth A C 02:08:17 96 02:08:05 95
1099 Claudie Combelas Female 21 F50+ 2 Northbrook AC 02:15:03 130 02:14:43 130
1210 Gay Grove Female 133 F60+ 2 black pear joggers 03:09:43 354 03:09:01 353
1117 Gary Davies Male 3 MOPEN 3 Aberystwyth University Harrier 01:33:01 3 01:33:00 3
1143 Phil Edwards Male 12 M40+ 3 01:43:28 12 01:43:26 12
1441 Paul Scullion Male 31 M50+ 3 Aberystwyth Athletics Club 01:52:57 33 01:52:43 33
1511 Lucy Wasse Female 5 FOPEN 3 Sale Dragons 02:05:16 81 02:05:08 81
1197 Louise Gordon Female 7 F40+ 3 South Cheshire Harriers 02:06:21 85 02:06:19 86
1477 Dave Taylor Male 106 M60+ 3 City of Chester Tri 02:13:23 123 02:12:52 122
1371 Yvonne Nicholls Female 29 F50+ 3 Chase Harriers 02:18:28 153 02:18:19 154
1069 Sandra Butcher Female 137 F60+ 3 Shelton Striders 03:14:50 360 03:14:27 359
1388 Dewi Owen Male 5 MOPEN 4 Eryri 01:35:04 5 01:35:03 5
1398 Christophe Patry Male 13 M40+ 4 01:44:59 13 01:44:57 13
1168 Glyn Fletcher Male 37 M50+ 4 Maldwyn Harriers 01:54:12 39 01:54:05 39
1453 Sarah Skidmore Female 6 FOPEN 4 02:05:29 83 02:05:16 83
1499 Hayley Turner Female 12 F40+ 4 02:11:47 112 02:11:35 113
1338 Kevin Mcgilvray Male 108 M60+ 4 Rochdale harriers 02:14:39 128 02:14:32 129
1337 Ann-Marie Mcgilvray Female 41 F50+ 4 Rochdale harriers 02:21:58 180 02:21:52 184
1552 Pamela Young Female 159 F60+ 4 04:21:48 386 04:21:07 385
1022 Jonathan Barnes Male 7 MOPEN 5 Cheltenham & County Harriers / 01:38:19 7 01:38:18 7
1440 Leo Scheltinga Male 14 M40+ 5 01:45:07 14 01:45:04 14
1271 Christopher Jones Male 55 M50+ 5 Lliswerry Runners 02:01:29 59 02:01:16 58
1285 Sarah Kellett Female 8 FOPEN 5 Black Pear Joggers 02:07:17 90 02:07:11 90
801 Jacqueline Green Female 13 F40+ 5 Well Fit 02:11:48 113 02:11:11 112
1273 Elwyn Jones Male 111 M60+ 5 INTRA Tri Club 02:15:39 133 02:15:07 133
1519 Phyl Weston Female 45 F50+ 5 Horsham Joggers 02:22:14 187 02:22:01 187
1470 Carrol Stocker Female 160 F60+ 5 PRESTEIGNE PACERS 04:27:25 387 04:26:50 386
812 John E Morris Male 8 MOPEN 6 01:40:34 8 01:40:33 8
1540 Dave Woodvine Male 15 M40+ 6 Shropshire Shufflers 01:45:29 15 01:45:27 15
1157 Dylan Evans Male 58 M50+ 6 Meirionydd Running Club 02:02:29 62 02:02:20 62
1113 Caryl Davies Female 10 FOPEN 6 Sarn Helen 02:08:33 99 02:08:28 99
1121 Sian Davies Female 18 F40+ 6 02:13:36 124 02:13:12 124
1411 Cameron Pope Male 116 M60+ 6 Aberystwyth AC 02:16:42 139 02:16:14 139
1378 Susan Norris Female 46 F50+ 6 N/A 02:22:24 188 02:22:08 191
1480 Sean Taylor Male 9 MOPEN 7 01:41:28 9 01:41:24 9
1016 Bryan Arthur Male 19 M40+ 7 Mercia fell runners 01:46:26 19 01:46:22 18
1057 Andrew Brankin Male 71 M50+ 7 kingstone runners barnsley 02:04:24 75 02:04:19 77
1507 Alice Walton Female 11 FOPEN 7 02:10:45 109 02:10:38 109
1394 Rachel Parker Female 25 F40+ 7 Aldridge Running Club 02:17:03 145 02:16:34 141
1030 Roger Beddard Male 129 M60+ 7 Dudley Kingswinford 02:19:35 160 02:19:03 157
1400 Justine Pedler Female 53 F50+ 7 Smiley Paces 02:24:18 203 02:23:59 201
1547 Andy Wyatt Male 10 MOPEN 8 RUN DEM CREW 01:42:27 10 01:42:26 10
1059 Mark Brasier Male 25 M40+ 8 Dursley AC 01:49:03 25 01:49:00 25
1268 Bernie Jones Male 74 M50+ 8 maldwyn harriers 02:04:37 78 02:04:30 80
1200 Miranda Grant Female 14 FOPEN 8 HBT 02:12:17 114 02:12:05 115
1468 Julie Stevenson Female 27 F40+ 8 Shelton Striders 02:17:43 149 02:17:30 151
1272 Elvet Jones Male 147 M60+ 8 02:23:10 196 02:22:24 193
1525 Claire Williams Female 57 F50+ 8 Canicross Môn 02:26:45 212 02:26:30 211
1217 Simon Hall Male 16 MOPEN 9 Sarn Helen 01:45:56 16 01:45:55 16
1264 Andy Jones Male 26 M40+ 9 North Wales Road Runners Club 01:50:32 27 01:50:29 27
1349 Richard Miles Male 86 M50+ 9 02:08:15 95 02:08:08 96
1226 Ruth Hendon Female 15 FOPEN 9 02:12:26 117 02:12:06 116
1132 Marissa Duggan Female 39 F40+ 9 02:21:10 177 02:20:49 177
1068 Helen Burton Female 62 F50+ 9 back pear joggers 02:29:38 222 02:28:57 221
1237 Michael Hodges Male 210 M60+ 9 TROTs 02:54:54 329 02:54:20 328
1262 Alan Jones Male 17 MOPEN 10 Meirionnydd 01:46:12 17 01:46:11 17
1438 Simon Runnalls Male 29 M40+ 10 01:52:16 30 01:52:10 30
1035 Stephen Begley Male 90 M50+ 10 02:08:42 100 02:08:32 100
1309 Beth Lewis Female 16 FOPEN 10 Les Croupiers 02:12:55 119 02:12:22 119
1193 Jessica Glover Female 40 F40+ 10 02:21:38 179 02:21:21 179
1250 Meinir Huws Female 65 F50+ 10 Abergele Harriers 02:31:00 226 02:30:28 224
1416 Allan Ramsay Male 224 M60+ 10 Buxton and District AC 03:16:25 363 03:15:46 362
1301 Joe Lazenby Male 18 MOPEN 11 Liverpool Running Club 01:46:24 18 01:46:23 19
1066 Paul Burke Male 30 M40+ 11 Aldridge Running Club 01:52:28 31 01:52:18 31
1023 Kevin Barnes Male 92 M50+ 11 hereford couriers 02:08:57 102 02:08:41 101
1443 Maureen Seguin Female 17 FOPEN 11 Serpentine 02:12:59 120 02:12:53 123
1267 Anwen Jones Female 43 F40+ 11 Cerist 02:22:08 185 02:21:45 181
1296 Jane Knight Female 66 F50+ 11 02:31:42 230 02:31:15 232
1410 Trevor Lee Poole Male 20 MOPEN 12 Chiltern Harries AC 01:47:25 20 01:47:22 20
1164 Mark Everson Male 33 M40+ 12 BATRUNNERS 01:53:48 35 01:53:24 35
1365 Steve Navesey Male 100 M50+ 12 02:11:10 111 02:10:43 110
1307 Lina Lesutiene Female 19 FOPEN 12 Abersytwyth AC 02:13:55 125 02:13:51 125
1421 Nicola Rees Female 47 F40+ 12 meirionnydd running club 02:22:26 189 02:22:06 189
1537 Deb Wood Female 69 F50+ 12 02:31:56 236 02:31:31 238
1135 Mike Dunn Male 21 MOPEN 13 01:47:28 21 01:47:25 21
1159 Geraint Evans Male 34 M40+ 13 01:53:51 36 01:53:47 37
1064 Gemma Brown Female 20 FOPEN 13 NWRRC 02:14:30 127 02:14:15 127
1214 Paul Hadley Male 114 M50+ 13 Wrekin Road Runners 02:16:03 136 02:15:29 136
1118 Jacqueline Davies Female 55 F40+ 13 02:25:38 209 02:25:10 204
1242 Carolyn Hopkinson Female 74 F50+ 13 Shelton Striders 02:32:27 243 02:32:15 244
1333 Ben Mayho Male 22 MOPEN 14 Mercia Fell Runners 01:47:37 22 01:47:36 22
1188 Ade Glover Male 35 M40+ 14 SYtri Market drayton Running C 01:53:55 37 01:53:52 38
1541 Louise Woodvine Female 22 FOPEN 14 Shropshire Shufflers 02:15:35 132 02:15:03 132
1332 Terry May Male 124 M50+ 14 02:17:47 151 02:17:19 149
1148 Rebecca Elliot Female 59 F40+ 14 02:27:51 215 02:27:38 215
1458 Ruth Smith Female 75 F50+ 14 02:32:31 244 02:32:00 243
1297 Edward Land Male 23 MOPEN 15 Aberystwyth AC 01:48:47 23 01:48:43 23