Showing 1 to 32 of 32 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Halfway Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
9 James Walsh Male 1 MOPEN 1 Leeds City AC 00:20:34 3 00:29:49 1 00:29:49 1
1 Rob Samuel Male 2 MOPEN 2 Eryri Harriers 00:20:30 2 00:29:55 2 00:29:55 2
2 Tom Adams Male 3 MOPEN 3 ilkley harriers 00:20:26 1 00:30:10 3 00:30:10 3
3 Tom Cornthwaite Male 4 MOPEN 4 Northumberland Fell Runners 00:20:53 4 00:30:35 4 00:30:35 4
7 Adam Osborne Male 5 MOPEN 5 Leeds City AC 00:21:02 5 00:30:41 5 00:30:41 5
36 Yujiro Iida Male 6 MOPEN 6 JAPAN 00:21:06 6 00:30:53 6 00:30:52 6
8 Nathan Jones Male 7 MU23 1 Liverpool Harriers / Salomon G 00:21:32 7 00:31:51 7 00:31:52 7
6 Matt Clowes Male 8 MOPEN 7 00:21:37 8 00:32:07 8 00:32:07 8
18 Iolo Hughes Male 9 MOPEN 8 00:21:53 10 00:32:16 9 00:32:16 9
4 Gary Priestley Male 10 MOPEN 9 Salford Harriers 00:21:47 9 00:32:30 10 00:32:30 10
39 Joseph Crossfield Male 11 MU23 2 Calder Valley Fell Runners 00:22:56 11 00:33:47 11 00:33:46 11
37 Daniel Kashi Male 12 MOPEN 10 Eryri Harriers 00:23:02 13 00:33:50 12 00:33:50 12
10 Emma Clayton Female 1 FOPEN 1 Bingley Harriers 00:23:17 14 00:34:09 13 00:34:09 13
32 Ben Williams Male 13 MOPEN 11 00:22:58 12 00:34:12 14 00:34:12 14
34 Jon Barnes Male 14 MU23 3 Mynydd Du / Cheltenham Harrier 00:23:25 15 00:34:23 15 00:34:23 15
41 Vincente Capitan Male 15 M40-44 1 00:23:27 16 00:34:38 16 00:34:38 16
31 Tomos Roberts Male 16 MOPEN 12 Meirionnydd 00:23:55 17 00:35:29 17 00:35:29 17
42 Sarah Tunstall Female 2 FOPEN 2 00:24:09 18 00:35:38 18 00:35:38 18
43 Kate Hulls Female 3 F40-44 1 Bristol & West AC 00:24:45 19 00:36:44 19 00:36:44 19
21 Becky Penty Female 4 FOPEN 3 High gate Harriers 00:25:07 20 00:36:53 20 00:36:52 20
13 Scout Adkin Female 5 FU23 1 Moorfoot Runners 00:25:14 21 00:37:17 21 00:37:16 21
14 Georgia Malir Female 6 FU23 2 Ilkley Harriers 00:25:17 22 00:37:55 22 00:37:55 22
26 Gina Paletta Female 7 FOPEN 4 Wrexham 00:25:56 24 00:38:00 23 00:38:00 23
19 Mel Price Female 8 F40-44 2 Mercia 00:26:05 25 00:38:22 24 00:38:21 24
23 Jayne Joy Female 9 FOPEN 5 Helsby RC 00:26:32 26 00:38:29 25 00:38:28 25
16 Annabel Mason Female 10 FU23 3 Wakefield Harriers 00:25:43 23 00:38:51 26 00:38:51 26
22 Lydia Sharpe Female 11 FU23 4 Eryri Harriers 00:27:20 27 00:40:42 27 00:40:41 27
20 Mary Grace Spalton Female 12 FOPEN 6 Belgrave Harriers 00:27:30 28 00:40:48 28 00:40:47 28
24 Bronwen Jenkinson Female 13 FU23 5 Eryri 00:29:17 29 00:42:49 29 00:42:48 29
17 Gabriel Lees Female 14 FOPEN 7 Eryri harriers 00:30:12 30 00:44:37 30 00:44:37 30
28 Ben Riddell Male DNF MOPEN DNF Salford Harriers 0 DNF DNF DNF DNF
27 Emma Gould Female DNF FOPEN DNF Mercia 0 DNF DNF DNF DNF