Showing 1 to 100 of 615 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Halfway Up Stage Position Clogwyn Stage Position Halfway Down Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Andi Jones Male 6 M-ELITE 6 England 00:20:11 1 00:29:46 2 0 00:48:34 6 00:48:34 6
2 Morgan Donnelly Male 5 M-ELITE 5 England 00:20:53 5 00:30:25 4 0 00:47:59 5 00:47:58 5
3 Chris Farrell Male 7 M-ELITE 7 England 00:21:14 9 00:31:27 10 00:36:13 5 00:48:36 7 00:48:35 7
4 Ian Holmes Male 10 M-ELITE 10 England 00:22:13 18 00:32:35 16 00:37:11 8 00:49:41 10 00:49:41 10
5 Helen Fines Female 13 F-ELITE 10 England 00:27:47 130 00:41:24 134 00:47:06 111 01:02:56 113 01:02:54 117
6 Pippa Maddams Female 8 F-ELITE 6 England 00:26:02 78 00:38:20 68 00:44:24 66 00:59:57 74 00:59:55 75
7 Holly Page Female 7 F-ELITE 5 England 00:26:54 101 00:39:33 92 00:45:00 72 00:59:50 73 00:59:48 74
8 Hugh Aggleton Male 200 M-ELITE 29 Wales 00:22:35 24 00:33:28 24 00:40:11 25 01:09:28 229 01:09:26 232
9 Felippe Jones Male 16 M-ELITE 14 Wales 00:23:06 27 00:34:20 29 00:38:53 21 00:51:08 16 00:51:07 16
10 Peter Ryder Male 17 M-ELITE 15 Wales 00:22:14 19 00:32:44 17 00:37:37 13 00:51:09 17 00:51:08 17
11 Alun Vaughan Male 20 M-ELITE 16 Wales 00:21:31 11 00:31:26 9 00:37:31 11 00:51:30 20 00:51:30 20
12 Jackie Lee Female 11 F-ELITE 8 Wales 00:28:31 158 00:41:55 144 00:47:34 120 01:02:10 103 01:02:08 104
13 Andrea Rowlands Female 6 F-ELITE 4 Wales 00:26:32 89 00:39:19 89 00:45:16 77 00:59:45 71 00:59:43 73
14 Hannah Jarvis Female 17 F-ELITE 13 Wales 00:26:59 105 00:40:37 120 00:47:32 119 01:03:42 128 01:03:37 130
15 Andy Fallas Male 25 M-ELITE 21 Scotland 00:23:23 29 00:34:03 27 0 00:52:44 25 00:52:43 25
16 Kyle Greig Male 9 M-ELITE 9 Scotland 00:21:29 10 00:31:59 11 00:36:59 6 00:49:25 9 00:49:24 9
17 Kenny Richmond Male 27 M-ELITE 23 Scotland 00:22:50 25 00:33:41 25 00:39:07 23 00:53:01 27 00:53:00 27
18 James Waldie Male 34 M-ELITE 27 Scotland 00:23:53 36 00:36:15 46 00:41:28 36 00:55:03 34 00:55:01 33
19 Diane Baum Female 9 F-ELITE 7 Scotland 00:27:09 112 00:40:15 111 00:46:16 90 01:01:37 93 01:01:33 94
20 Christina Rankin Female 12 F-ELITE 9 Scotland 00:26:57 103 00:40:10 106 00:46:19 92 01:02:27 108 01:02:24 108
21 Female 5 F-ELITE 3 Scotland 00:25:48 66 00:38:13 67 00:43:44 59 00:58:10 55 00:58:08 58
22 Ian Conroy Male 22 M-ELITE 18 Republic of Ireland 00:21:14 8 00:31:08 7 00:37:42 14 00:51:45 22 00:51:45 22
23 Tim O’Donoghue Male 3 M-ELITE 3 Republic of Ireland 00:21:02 6 00:30:58 6 00:35:34 3 00:47:51 3 00:47:50 3
24 Brian Furey Male 30 M-ELITE 25 Republic of Ireland 00:24:28 44 00:35:29 38 0 00:54:23 30 00:55:11 35
25 James Kevan Male 8 M-ELITE 8 Republic of Ireland 00:21:08 7 00:31:17 8 00:36:05 4 00:48:53 8 00:48:52 8
26 Sarah Mccormack Female 1 F-ELITE 1 Republic of Ireland 00:23:52 34 00:35:16 34 00:41:24 35 00:55:21 37 00:55:20 38
27 Laura Shaughnessy Female 18 F-ELITE 14 Republic of Ireland 00:27:51 133 00:41:27 135 00:48:54 141 01:04:54 147 01:04:52 149
28 Emma Hand Female 19 F-ELITE 15 Republic of Ireland 00:28:56 174 00:43:14 179 00:49:29 155 01:05:03 150 01:05:01 152
29 Alan Bogle Male 11 M-ELITE 11 Northern Ireland 00:21:55 13 00:32:28 14 00:37:14 9 00:50:10 11 00:50:10 11
30 Gavin Mulholland Male 23 M-ELITE 19 Northern Ireland 00:22:19 22 00:32:50 20 00:38:06 15 00:51:48 23 00:51:47 23
31 Seamus Lynch Male 26 M-ELITE 22 Northern Ireland 00:22:58 26 00:34:03 28 00:39:06 22 00:52:50 26 00:52:48 26
32 Ian Bailey Male 21 M-ELITE 17 Northern Ireland 00:22:17 21 00:32:47 19 00:38:11 17 00:51:32 21 00:51:31 21
33 Diane Wilson Female 14 F-ELITE 11 Northern Ireland 00:28:11 143 00:41:37 140 00:47:27 117 01:03:01 118 01:02:58 119
34 Catherine OConner Female 15 F-ELITE 12 Northern Ireland 00:28:51 172 00:42:35 159 00:48:11 129 01:03:16 121 01:03:12 123
35 Hazel Mclaughlin Female 41 F-ELITE 17 Northern Ireland 00:32:56 351 00:48:49 335 00:56:49 335 01:14:50 329 01:14:46 334
39 Andrei Attard Male 184 M-ELITE 28 Malta 00:25:59 75 00:39:16 87 00:49:19 150 01:08:26 207 01:08:24 211
40 Carmen Hili Female 26 F-ELITE 16 Malta 00:28:47 171 00:43:05 171 00:52:04 217 01:08:35 212 01:08:33 216
43 Lloyd Taggart Male 15 M-ELITE 13 Isle of Man 00:22:17 20 00:32:30 15 00:37:29 10 00:51:02 15 00:51:01 15
44 Ben Corkhill Male 33 M-ELITE 26 Isle of Man 00:23:44 32 00:35:24 37 00:40:47 28 00:54:58 33 00:54:55 31
47 Erik Rosaire Male 2 M-ELITE 2 Italy 00:20:18 2 00:29:44 1 00:35:04 1 00:47:43 2 00:47:43 2
48 Cesare Maestri Male 1 M-ELITE 1 Italy 00:20:23 3 00:29:48 3 0 00:47:20 1 00:47:20 1
49 Paolo Gallo Male 4 M-ELITE 4 Italy 00:20:46 4 00:30:46 5 00:35:31 2 00:47:57 4 00:47:56 4
50 Elisa Compagnoni Female 3 F-ELITE 2 Italy 00:25:19 55 00:37:10 54 00:43:22 52 00:58:05 53 00:58:04 53
52 Martín Álvarez Espinar Male 14 M-ELITE 12 Spain 00:21:59 15 00:32:22 13 00:37:34 12 00:50:42 14 00:50:41 14
53 Diego Manuel De La Ossa Male 24 M-ELITE 20 Spain 00:22:12 17 00:32:46 18 00:38:35 20 00:52:06 24 00:52:06 24
54 Ben Nephew Male 28 M-ELITE 24 United States of America 00:23:13 28 00:34:00 26 00:39:18 24 00:53:23 28 00:53:22 28
101 Rhys Ab Elwyn Male 235 M45-49 27 Eryri Harriers 00:29:00 178 00:42:51 167 00:53:07 239 01:11:30 268 01:11:23 268
102 Ian Adams Male 447 M55-59 31 Lochaber AC 00:34:48 440 00:52:01 442 01:00:11 424 01:28:15 540 01:28:02 542
103 David Anderson Male 162 M40-44 35 Altrincham 00:29:36 202 00:44:18 204 00:50:53 180 01:07:26 183 01:07:18 186
104 Steve Angus Male 61 M45-49 1 Keswick AC 00:26:19 86 00:38:49 79 00:44:27 68 00:59:07 66 00:59:02 66
105 Gethin Armstrong Male 85 MOPEN 31 00:27:03 107 00:40:06 105 00:46:11 87 01:01:38 94 01:01:36 96
106 Charles Ashley Male 276 M55-59 9 Wrexham AAC 00:31:48 298 00:46:57 283 00:55:06 285 01:14:15 316 01:13:53 315
108 Karl Ashworth Male 52 MOPEN 18 00:26:04 79 00:38:06 64 00:43:25 54 00:58:12 57 00:58:08 57
109 Chris Atherton Male 119 MOPEN 45 Ambleside AC 00:28:28 156 00:43:05 172 00:48:53 140 01:04:10 136 01:04:05 138
110 Stephen Atherton Male 290 M55-59 10 FRA 00:34:11 410 00:50:48 407 00:57:33 349 01:14:56 331 01:14:31 328
112 Scott Balcomb Male 451 M45-49 68 watford joggers 00:38:14 545 00:58:39 566 01:08:25 557 01:29:28 550 01:29:03 550
113 Christopher Balderson Male 80 M50-54 3 Bowland Fell Runners 00:26:45 96 00:39:32 91 00:45:33 80 01:01:15 88 01:01:07 88
114 Clive Fitzpatrick Male 42 M40-44 2 00:24:59 52 00:37:10 53 00:42:58 45 00:56:31 43 00:56:29 43
116 Rob Barber Male 284 M40-44 64 00:32:21 330 00:47:44 304 00:55:36 301 01:14:32 324 01:13:57 319
117 Simon Barkley Male 181 M40-44 40 Oswestry Olympians 00:29:24 194 00:44:50 221 00:51:44 211 01:08:20 203 01:08:07 203
119 Kevin Barnes Male 424 M50-54 56 hereford couriers 00:35:57 483 00:54:47 500 01:03:59 492 01:25:44 506 01:25:37 509
120 Virgil Barton Male 81 M40-44 17 Mercia Fell Runners 00:27:25 123 00:40:17 114 0 01:01:17 89 01:01:08 89
121 Stephen Bass Male 86 MOPEN 32 Reigate Priory Athletic Club 00:26:33 90 00:39:13 86 00:46:22 95 01:01:40 95 01:01:23 92
123 Karl Beardall Male 56 M40-44 8 fleckney and kibworth running 00:25:20 57 00:37:16 55 00:43:32 55 00:58:34 61 00:58:19 60
124 Neil Beardmore Male 354 MOPEN 122 00:34:38 435 00:51:52 437 01:00:22 429 01:18:18 404 01:17:52 402
125 Marc Beasley Male 299 MOPEN 106 00:32:10 314 00:48:36 323 00:57:04 340 01:15:18 341 01:15:06 343
126 Arfon Bebb Male 335 MOPEN 117 Eryri Harriers 00:33:27 380 00:50:15 382 00:58:24 378 01:17:34 381 01:17:03 380
128 Roger Beech Male 338 M40-44 72 00:33:15 365 00:50:28 388 00:58:26 381 01:17:41 385 01:17:23 387
129 Stephen Bellis Male 301 M55-59 11 buckley rc 00:31:37 292 00:48:00 310 00:56:51 339 01:15:21 343 01:15:04 342
130 Jason Bennett Male 71 M40-44 13 buxton ac 00:25:55 72 00:38:28 72 00:44:24 65 01:00:16 79 01:00:13 79
131 Jordan Bennett Male 410 MU23 7 buxton ac 00:36:54 513 00:55:23 508 01:03:25 486 01:23:38 487 01:23:34 489
132 Lee Bennett Male 82 M45-49 4 Elswick Harriers 00:26:07 80 00:39:10 85 0 01:01:26 90 01:01:21 90
133 Luke Beresford Male 39 MOPEN 12 Ripley Running Club 00:24:51 50 00:36:26 49 00:41:52 39 00:55:57 40 00:55:44 40
134 David Betteley Male 75 M40-44 15 00:26:27 87 00:39:16 88 00:45:51 82 01:00:48 83 01:00:44 83
135 Roy Betts Male 324 M50-54 40 Evesham Vale Running Club 00:33:11 360 00:49:41 367 00:57:43 355 01:17:02 370 01:16:32 368
136 Michael Beynon Male 375 M45-49 54 00:33:29 382 00:50:17 383 00:58:57 398 01:19:55 432 01:19:38 433
137 James Bingham Male 381 MOPEN 129 Cheltenham and County Harriers 00:23:24 30 00:34:25 30 00:50:01 168 01:20:31 442 01:20:29 450
138 Michael Black Male 332 M55-59 15 Wharfedale Harriers 00:34:38 434 00:50:38 398 00:58:13 370 01:17:22 378 01:16:54 377
139 Richard Blackburn Male 126 MOPEN 49 00:27:57 135 00:41:10 128 00:47:39 123 01:04:26 143 01:04:18 144
140 Nigel Bolton Male 246 M40-44 53 Black Country Triathletes 00:31:32 290 00:46:11 263 00:53:33 253 01:12:17 282 01:11:54 280
141 Stuart Bond Male 12 MOPEN 1 Team Accelerate UK / Dark Peak 00:21:53 12 00:32:16 12 00:37:08 7 00:50:15 12 00:50:14 12
143 Gianpettro Botta Male 397 M65-69 2 CSI Morbegno 00:35:10 457 00:51:58 441 01:02:55 476 01:22:25 465 01:21:51 464
144 Huw Brassington Male 43 MOPEN 14 00:24:42 49 00:36:44 50 00:42:10 40 00:56:32 44 00:56:30 44
146 Ben Brindley Male 270 MOPEN 99 Tideswell Running Club 00:33:20 370 00:49:16 351 00:57:05 341 01:13:47 308 01:13:32 307
147 Sandy Britain Male 204 M45-49 23 00:31:00 264 00:46:03 257 00:52:29 229 01:09:40 233 01:09:20 231
148 Simon Browne Male 239 MOPEN 88 00:30:39 253 00:46:35 275 00:54:18 273 01:11:56 274 01:11:38 273
150 Graham Burns Male 115 M50-54 7 00:28:38 165 00:42:08 150 00:48:15 131 01:03:55 132 01:03:34 129
151 David Burton Male 232 M50-54 24 Keswick AC 00:30:45 256 00:45:41 248 00:53:14 243 01:11:22 265 01:11:11 265
152 Patrick Cain Male 247 M50-54 26 00:31:02 265 00:47:06 288 00:54:24 275 01:12:19 283 01:12:12 284
154 Brian Campbell Male 285 M50-54 33 Lochaber AC 00:32:29 339 00:48:46 331 00:55:45 306 01:14:32 325 01:14:19 324
155 Greg Carns Male 123 M45-49 8 St Helens Sutton AC 00:28:18 146 00:41:30 137 00:47:58 126 01:04:20 140 01:04:05 137
156 Martin Carter Male 309 M45-49 41 Hay Hotfooters 00:32:57 352 00:48:40 326 00:55:56 315 01:15:50 353 01:15:30 352
157 Paul Carter Male 278 M40-44 62 Bangor University AC 00:33:09 358 00:50:47 404 00:57:40 352 01:14:20 318 01:14:15 323
158 Chris Cassidy Male 128 MU23 4 00:27:40 129 00:41:28 136 00:48:26 136 01:04:41 145 01:04:29 145
159 David Chamberlain Male 254 M45-49 30 00:31:51 299 00:48:02 311 00:55:17 293 01:12:41 290 01:12:17 287
160 Graham Chapman Male 267 M50-54 30 Heathfield Road Runners 00:31:31 288 00:47:21 294 00:55:08 288 01:13:36 304 01:13:24 305
161 Dei Charles Jones Male 341 M50-54 44 00:33:45 392 00:49:45 369 00:58:36 387 01:17:42 388 01:17:30 391
163 Waldemar Cielecki Male 416 M45-49 63 Eryri Harriers 00:35:53 479 00:55:03 504 01:03:07 480 01:24:20 493 01:24:16 495
165 John Clayton Male 409 M55-59 24 00:36:14 489 00:53:48 483 01:02:45 472 01:23:38 486 01:23:21 487
166 Craig Cleaver Male 479 M40-44 91 South Cheshire harriers 00:36:35 502 00:56:10 520 01:11:30 576 01:42:47 605 01:42:38 605