Showing 1 to 100 of 2765 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
2 Paddy Hamilton Male 1 MS 1 00:31:21 1 00:31:20 1
2727 Michelle McGee Female 1 FS 1 00:35:35 31 00:35:34 31
3 Mark Hoey Male 2 MS 2 00:31:55 2 00:31:54 2
8 Ailish Malone Female 2 FS 2 Clonliffe Harriers A.C. 00:35:52 38 00:35:51 38
3552 Simon Ryan Male 3 MS 3 00:32:28 3 00:32:28 3
5 Fiona Stack Female 3 FS 3 00:36:39 52 00:36:36 55
7 Martin Conroy Male 4 MS 4 Ballina Ac 00:32:31 4 00:32:31 4
2777 Niamh Devlin Female 4 FS 4 Dundrum South Dublin A.C. 00:37:24 64 00:37:23 66
1409 Eoghain McGinley Male 5 MS 5 Mastercard 00:33:14 5 00:33:14 5
10 Kate O'Neill Female 5 FS 5 MSB 00:37:32 67 00:37:29 69
1693 David Sheehy Male 6 M35 1 Raheny Shamrock A.C. 00:33:27 6 00:33:26 6
2137 Anne Curley Female 6 F40 1 Donore Harriers 00:38:40 102 00:38:34 103
2052 John Mulvihill Male 7 MS 6 Crusaders A.C. 00:33:32 7 00:33:31 7
2741 Yvonne MacAuley Female 7 FS 6 Crusaders A.C. 00:38:42 104 00:38:38 106
9 Bernard Roe Male 8 MS 7 Raheny Shamrock A.C. 00:33:35 8 00:33:35 8
3595 Justine O'Connell Urell Female 8 FS 7 Dundrum South Dublin A.C. 00:39:08 111 00:39:05 116
3242 Andrew Considine Male 9 M35 2 North Belfast Harriers 00:33:41 9 00:33:40 9
2173 Suzanne Sheehy Female 9 F35 1 Fingallians A.C. 00:39:29 124 00:39:28 137
20 Paul Lynch Male 10 M35 3 Sliabh Bhuide Rovers A.C. 00:33:53 10 00:33:51 10
3160 Florence Curley Female 10 F40 2 00:39:38 136 00:39:35 142
2193 Niall Lynch Male 11 M40 1 Donore Harriers 00:33:56 11 00:33:54 11
983 Patricia Wlodarczyk Female 11 FS 8 Raheny Shamrock A.C. 00:40:04 159 00:40:02 166
2265 Ciaran McCarthy Male 12 M40 2 00:34:07 12 00:34:05 12
3294 Lorraine Nolan Female 12 FS 9 Rathfarnham W.S.A.F. A.C. 00:40:17 165 00:40:10 169
1678 Ken Norgrove Male 13 M45 1 Donore Harriers 00:34:17 13 00:34:16 13
868 Grace Kennedy Female 13 FS 10 00:41:19 207 00:41:16 225
1496 David Glynn Male 14 MS 8 00:34:25 14 00:34:22 14
2321 Josephine Killeen Female 14 F45 1 00:41:50 235 00:41:46 253
3140 Dermot Gorman Male 15 MS 9 Raheny Shamrock A.C. 00:34:29 15 00:34:27 15
387 Anna Bushe Female 15 FS 11 Croghan A.C. 00:41:51 236 00:41:46 256
3204 Paul Gannon Male 16 M35 4 Dunboyne A.C. 00:34:36 16 00:34:34 16
2257 Sara Moretti Female 16 F35 2 00:41:54 239 00:41:52 263
982 David Brady Male 17 MS 10 Clonliffe Harriers A.C. 00:34:40 17 00:34:39 19
1281 Jacqui Dunphy Female 17 F35 3 Clonliffe Harriers A.C. 00:41:55 240 00:41:45 252
276 Myles Gibbons Male 18 M40 3 Sliabh Bhuide Rovers A.C. 00:34:40 18 00:34:39 18
2109 Cathryn Brady Female 18 F45 2 Dundrum South Dublin A.C. 00:41:59 245 00:41:55 269
1333 Ronan Hartnett Male 19 M35 5 Garda AC 00:34:42 19 00:34:37 17
3279 Deirdre Ni Chearbhaill Female 19 F35 4 Crusaders A.C. 00:42:06 253 00:42:00 278
3123 John Black Male 20 MS 11 00:34:46 20 00:34:44 21
2813 Cecile Ollagnier Female 20 F35 5 00:42:07 254 00:41:43 249
799 Roman Soltys Male 21 MS 12 Liffey Valley A.C. 00:34:47 21 00:34:42 20
2035 Ciara Bourke Female 21 FS 12 00:42:16 266 00:42:08 292
2001 Daragh Bell Male 22 MS 13 Raheny Shamrock A.C. 00:34:50 22 00:34:49 23
3243 Tara Kennedy monks Female 22 F40 3 00:42:24 274 00:42:14 300
886 Finbar O' Grady Male 23 MS 14 Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. 00:34:53 23 00:34:46 22
2301 Nanda Griffioen Female 23 F40 4 00:42:32 285 00:41:52 262
1111 Ciaran Diviney Male 24 M40 4 Crusaders A.C. 00:35:01 24 00:34:59 24
2697 Sheelagh Jones Female 24 F55 1 Dundrum South Dublin A.C. 00:42:41 291 00:42:39 320
1063 Thomas Costello Male 25 M40 5 00:35:19 25 00:35:18 25
142 Trish Synnott Female 25 F40 5 Sli Cualann A.C. 00:43:32 342 00:43:26 370
865 Barry Saville Male 26 M35 6 00:35:25 26 00:35:22 26
1993 Anne O'Brien Female 26 F35 6 Balbriggan & District A.C 00:43:35 346 00:43:20 363
3594 William Morris Male 27 M35 7 00:35:28 27 00:35:24 27
1659 Laura Gillen Female 27 FS 13 Newbridge A.C. 00:43:44 359 00:43:38 385
3346 Eddie Newman Male 28 M50 1 Mullingar Harriers A.C. 00:35:30 28 00:35:29 28
1641 Stephanie Bergin Female 28 FS 14 Sportsworld A.C. 00:43:46 362 00:43:39 387
882 Joseph Wright Male 29 MS 15 Kilcoole A.C. 00:35:32 29 00:35:31 29
358 Nuala Reilly Female 29 F55 2 Drogheda & District A.C. 00:43:48 365 00:43:44 395
2851 Paul Elliott Male 30 M60 1 #N/A 00:35:33 30 00:35:32 30
319 Aisling Carroll Female 30 FS 15 Fingallians A.C. 00:43:53 371 00:43:43 394
1950 Scott McCann Male 31 M35 8 00:35:40 32 00:35:36 32
2783 Edel Keaveney Female 31 FS 16 Crusaders A.C. 00:43:55 374 00:43:36 379
466 Laurence Doyle Male 32 M35 9 Kilcoole A.C. 00:35:44 33 00:35:44 33
3462 Denise O'Mahony Female 32 FS 17 Dundrum South Dublin A.C. 00:43:56 377 00:43:53 406
2377 Mark Sheridan Male 33 M35 10 Dundrum South Dublin A.C. 00:35:47 34 00:35:45 34
1078 Aggie Buckley Female 33 FS 18 Sportsworld A.C. 00:44:00 384 00:43:53 405
3200 Fergus O'Toole Male 34 M35 11 Newbridge A.C. 00:35:49 35 00:35:47 36
1040 Rosemary Hutcheson Female 34 F40 6 Star of the Sea A.C. 00:44:00 385 00:43:48 401
3031 Adrian Kearns Male 35 M35 12 00:35:49 36 00:35:46 35
2338 Teija Ruottinen Female 35 FS 19 00:44:02 389 00:43:55 412
1137 William McCormack Male 36 M35 13 00:35:51 37 00:35:48 37
2841 Rachel Hayes Female 36 FS 20 William Fry 00:44:09 397 00:44:02 421
3236 Brian Kelly Male 37 M50 2 Raheny Shamrock A.C. 00:35:53 39 00:35:51 40
3432 Tammie Corrigan Female 37 FS 21 00:44:12 401 00:44:10 432
2806 Ronan Dunphy Male 38 MS 16 00:35:54 40 00:35:53 41
2997 Valerie Mullen Female 38 F40 7 Team Carrie 00:44:30 418 00:43:54 409
228 Barry Lennon Male 39 MS 17 Raheny Shamrock A.C. 00:35:56 41 00:35:54 43
2348 Sinead Bewley Female 39 F40 8 North East Runners A.C. 00:44:32 421 00:44:20 453
3090 Damian Kelly Male 40 M40 6 Sportsworld A.C. 00:35:56 42 00:35:51 39
1650 Karen Clarke Female 40 F40 9 Brothers Pearse A.C. 00:44:34 422 00:43:55 410
1124 Brian Purcell Male 41 M35 14 00:35:57 43 00:35:53 42
2849 Terri Durnin Female 41 F45 3 Drogheda & District A.C. 00:44:35 424 00:44:15 441
2143 Stephen Connon Male 42 M35 15 Brothers Pearse A.C. 00:36:07 44 00:36:02 44
2264 Karen McCrystal Female 42 F35 7 North East Runners A.C. 00:44:48 439 00:44:33 466
2466 Kevin Murphy Male 43 M45 2 Airtricity 00:36:09 45 00:36:06 45
1747 Rose Kidd Female 43 F45 4 00:44:50 443 00:44:45 480
3329 Michael Fitzsimons Male 44 M35 16 Crusaders A.C. 00:36:27 46 00:36:20 46
2756 Niamh Cardiff Female 44 FS 22 00:44:58 448 00:44:40 471
3278 David Grange Male 45 M40 7 Raheny Shamrock A.C. 00:36:28 47 00:36:27 47
1661 Catherine Troy Female 45 FS 23 Balbriggan & District A.C 00:45:02 454 00:44:22 455
2859 David John Carrie Male 46 M45 3 Team Carrie 00:36:31 48 00:36:30 49
1447 Martin Murpjy Female 46 F40 10 00:45:03 455 00:44:46 485
2180 Stuart Marry Male 47 M40 8 Star of the Sea A.C. 00:36:33 49 00:36:30 48
1644 Laura Cotter Female 47 F40 11 Trim A.C. 00:45:25 479 00:44:11 433
1036 Paul Farrell Male 48 M35 17 Metro/St. Brigid's A.C. 00:36:33 50 00:36:31 50
764 Ariana Ball Female 48 FS 24 00:45:29 485 00:45:19 524
1512 Romain Denis Male 49 M35 18 00:36:36 51 00:36:33 51
347 Kana Akimoto Female 49 FS 25 00:45:33 490 00:45:17 520
3015 Garrett Banahan Male 50 MS 18 Dundrum South Dublin A.C. 00:36:40 53 00:36:36 54
3414 Susan Redmond Female 50 F35 8 Portmarnock A.C. 00:45:35 493 00:44:39 470