Showing 1 to 100 of 164 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position
119 Jonathan Gilling Male 1 M40+ 1 Wells City Harriers 01:37:48 1
68 Kenneth Caulkett Male 2 MOPEN 1 Aberystwyth AC 01:38:13 2
26 Mark Byrne Male 3 MOPEN 2 Wrexham AC 01:38:36 3
143 Gethin Armstrong Male 4 MOPEN 3 01:40:21 4
180 Dylan Griffiths Male 5 MOPEN 4 01:41:36 5
144 Dan Collister Male 6 MOPEN 5 01:45:19 6
93 Dewi Roberts Male 7 M40+ 2 Bro Dysynni 01:45:23 7
43 Simon Barkley Male 8 M40+ 3 Oswestry Olympians 01:47:27 8
187 Arwel Lewis Male 9 M50+ 1 Eryri Harriers 01:47:54 9
136 Huw Owen Male 10 MOPEN 6 Eryri Harriers 01:48:13 10
150 Mark Jones Male 11 M40+ 4 Colwyn Bay Athletics Club 01:48:37 11
19 Edward Young Male 12 M40+ 5 01:49:04 12
87 Ali Chant Male 13 M40+ 6 Eryri Harriers 01:49:50 13
101 David Roberts Male 14 MOPEN 7 01:49:59 14
77 Rhodri Ap Dyfrig Male 15 MOPEN 8 INTR Tri 01:50:20 15
57 Zoe Mclennan Female 1 FOPEN 1 Chester Tri Club 01:50:32 16
40 Tony Paul Male 16 M40+ 7 01:52:40 17
129 Ivan Usenko Male 17 MOPEN 9 01:54:00 18
170 Alan Bateson Male 18 MOPEN 10 01:54:09 19
140 Goronwy Hughes Male 19 M40+ 8 Hebog 01:55:08 20
174 Dyfan Dwyfor Male 20 MOPEN 11 01:55:21 21
71 Andrew Ellis Male 21 M40+ 9 Cerist Triathlon Club 01:56:35 22
29 Gethin Evans Male 22 MOPEN 12 Prestatyn Running Club 01:56:35 23
94 Malcolm Davies Male 23 MOPEN 13 01:58:04 24
185 Enid Gruffudd Female 2 F40+ 1 Aberystwyth AC 01:58:46 25
74 Rhian Probert Female 3 F40+ 2 01:59:34 26
139 John Taylor Male 24 M50+ 2 Meirionnydd Running Club 01:59:58 27
166 Glyn Griffiths Male 25 M50+ 3 Eryri Harriers 02:00:47 28
128 Ian Ellis Male 26 MOPEN 14 Mercia Fell Runners 02:01:13 29
126 Lawrence Washington Male 27 M40+ 10 02:02:10 30
194 Bryn Fogren Male 28 MOPEN 15 02:02:12 31
179 Iain Davies-Moore Male 29 M40+ 11 02:03:39 32
9 Elfyn Lewis Male 30 M40+ 12 Eryri Harriers 02:04:17 33
69 Chris Taylor Male 31 M40+ 13 CWCAS 02:04:24 34
156 Nathan Jones Male 32 MOPEN 16 02:04:46 35
157 Anthony Jones Male 33 MOPEN 17 02:04:46 36
6 Rob Bradley Male 34 M40+ 14 Presteigne pacers 02:06:43 37
154 Alex Flynn Male 35 MOPEN 18 02:07:05 38
123 Kevin Lane Male 36 M40+ 15 02:07:20 39
16 Jason Harper Male 37 M40+ 16 James Harper Health and Fitnes 02:08:30 40
33 Sara Mela Female 4 FOPEN 2 Aberystwyth AC 02:08:45 41
111 Giorgio Bagordo Male 38 MOPEN 19 02:08:48 42
188 Bernie Jones Male 39 M50+ 4 Maldwyn Harriers 02:09:02 43
148 Stephan Williams Male 40 MOPEN 20 02:09:55 44
181 Gruffudd Glyn Male 41 MOPEN 21 02:10:02 45
104 Rhys Jenkins Male 42 MOPEN 22 02:10:13 46
155 Jonathan Pierce Male 43 M50+ 5 Mercia Fell Runners 02:10:15 47
162 Stewart Riddle Male 44 MOPEN 23 02:10:17 48
173 Pete Blackburne Male 45 M50+ 6 02:11:03 49
110 Christopher Dean Male 46 MOPEN 24 Warley Woods Pacers 02:11:13 50
78 Iestyn Lloyd Male 47 MOPEN 25 02:11:41 51
76 Patrick Jones Male 48 MOPEN 26 02:11:43 52
164 Marlon Frost Male 49 M40+ 17 02:11:55 53
193 David Crozier Male 50 MOPEN 27 02:11:59 54
125 Richard Jones Male 51 MOPEN 28 02:12:02 55
36 Angus Fisher Male 52 MOPEN 29 02:12:36 56
186 Chris Sorsby Male 53 M40+ 18 02:13:15 57
118 David Lloyd Male 54 M50+ 7 02:14:06 58
72 Anwen Jones Female 5 FOPEN 3 Cerist Triathlon Club 02:15:24 59
39 Gwyn Jones Male 55 M50+ 8 02:16:06 60
103 Carrie Vaughan Female 6 FOPEN 4 02:16:19 61
8 Richard Walker Male 56 M40+ 19 02:17:09 62
22 Darren Baker Male 57 M40+ 20 Dee Orienteering Club 02:18:13 63
161 Thelma James Female 7 F40+ 3 02:18:22 64
85 Emily Wood Female 8 F40+ 4 Eryri Harriers 02:18:27 65
99 Gill Evans Female 9 F50+ 1 Shrewsbury Athletic Club 02:18:48 66
145 Jo Collister Female 10 FOPEN 5 02:18:48 67
35 Peter Lefort Male 58 MOPEN 30 02:19:05 68
34 Andrew Yates Male 59 M50+ 9 Meirionnydd Running Club 02:19:15 69
105 Marissa Duggan Female 11 F40+ 5 02:19:25 70
96 Lina Lesutiene Female 12 FOPEN 6 Aberystwyth AC 02:19:25 71
116 Dwynwen Jones Female 13 F40+ 6 02:19:30 72
70 Rob Standring Male 60 MOPEN 31 02:19:40 73
114 Val Edwards Female 14 F60+ 1 02:20:20 74
49 Ruth Prior Female 15 FOPEN 7 02:20:25 75
82 Laura Gale Female 16 FOPEN 8 Bournville Harriers 02:20:37 76
192 Stephen Gleave Male 61 M40+ 21 02:21:33 77
124 Roger Beech Male 62 M40+ 22 02:21:47 78
31 Dave Morgan Male 63 M40+ 23 02:22:09 79
55 Richard Sleight Male 64 MOPEN 32 02:22:11 80
23 Richard Long Male 65 M60+ 1 Serpentine RC 02:22:24 81
134 Helen Ashworth Female 17 FOPEN 9 Prestatyn Running Club 02:22:35 82
163 David Game Male 66 M60+ 2 mid essex casuals 02:22:50 83
7 Belinda Manning Female 18 FOPEN 10 Presteigne Pacers 02:23:06 84
3 Tina Mcdonnell Female 19 F40+ 7 Eryri Harriers 02:23:07 85
64 Rowenna Darlington Female 20 FOPEN 11 02:24:06 86
172 Graham Mcvey Male 67 M40+ 24 02:24:18 87
4 Bill Young Male 68 M40+ 25 02:24:25 88
5 Georgia Young Female 21 FOPEN 12 02:24:29 89
98 Chris Myles Male 69 M50+ 10 Mercia Fell Runners 02:24:30 90
169 Jayne Penrhyn Jones Female 22 F50+ 2 Prestatyn Running Club 02:24:41 91
121 Stephen Shakespeare Male 70 M40+ 26 02:24:46 92
132 Dilwyn Roberts Male 71 M40+ 27 02:24:46 93
183 Jo Lewis Female 23 F40+ 8 Prestatyn Running Club 02:25:15 94
41 Simon Kenton Male 72 M40+ 28 02:25:52 95
46 Andrew Weaver Male 73 MOPEN 33 Bayston Hill Salad Dodgers 02:26:04 96
47 Claire Williams Female 24 F50+ 3 Canicross Anglesey 02:26:57 97
151 Jeremy Brett Male 74 M40+ 29 Cerist Triathlon Club 02:27:09 98
81 Thomas Holden Male 75 MOPEN 34 BMF 02:27:34 99
133 Gordon Stephenson Male 76 MOPEN 35 Beaton Track Club 02:27:57 100