Showing 1 to 100 of 164 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position
185 Enid Gruffudd Female 2 F40+ 1 Aberystwyth AC 01:58:46 25
74 Rhian Probert Female 3 F40+ 2 01:59:34 26
161 Thelma James Female 7 F40+ 3 02:18:22 64
85 Emily Wood Female 8 F40+ 4 Eryri Harriers 02:18:27 65
105 Marissa Duggan Female 11 F40+ 5 02:19:25 70
116 Dwynwen Jones Female 13 F40+ 6 02:19:30 72
3 Tina Mcdonnell Female 19 F40+ 7 Eryri Harriers 02:23:07 85
183 Jo Lewis Female 23 F40+ 8 Prestatyn Running Club 02:25:15 94
11 Clare Leather - Day Female 25 F40+ 9 Aberystwyth AC 02:28:36 101
12 Elaine Rowlands Female 26 F40+ 10 Aberystwyth AC 02:28:43 102
66 Rebecca Elliot Female 29 F40+ 11 02:30:27 108
195 Jaspa Wynne-Williams Female 34 F40+ 12 02:36:09 121
21 Elaine Sutton Female 37 F40+ 13 Southport Waterloo AC 02:41:32 128
102 Alison Frost Female 38 F40+ 14 02:43:11 129
86 Helen Lawrence Female 40 F40+ 15 Bournville Harriers 02:44:52 132
178 Jackie Timms Female 41 F40+ 16 Sphinx A.C. 02:45:00 133
10 Christiane Kloos Female 52 F40+ 17 Aberystwyth AC 02:59:29 150
142 Jo Paletta Female 53 F40+ 18 03:02:59 151
97 Joanne Finkel Female 55 F40+ 19 Southville Running Club 03:04:25 153
37 Pat Pedley Female 56 F40+ 20 03:06:07 154
59 Claire Thapa Female 58 F40+ 21 Cerist Triathlon Club 03:09:26 157
91 Nicola Burgess Female 59 F40+ 22 Cerist Triathlon Club 03:09:29 158
99 Gill Evans Female 9 F50+ 1 Shrewsbury Athletic Club 02:18:48 66
169 Jayne Penrhyn Jones Female 22 F50+ 2 Prestatyn Running Club 02:24:41 91
47 Claire Williams Female 24 F50+ 3 Canicross Anglesey 02:26:57 97
100 Meinir Huws Female 31 F50+ 4 Abergele Harriers 02:32:23 114
146 Mary Mills Female 32 F50+ 5 Holme Pierrepont Running Club 02:33:24 117
137 Melanie Williams Female 35 F50+ 6 Mysteruns 02:36:19 122
28 Valerie Scott Female 36 F50+ 7 02:40:14 126
168 Helen Baxandall Female 43 F50+ 8 Prestatyn Running Club 02:46:04 137
152 Nina Killick Female 46 F50+ 9 Town and Country Harriers 02:48:21 141
80 Nia Hughes Female 54 F50+ 10 03:03:00 152
158 Dianne Spencer Female 60 F50+ 11 Mercia Fell Runners 03:11:26 159
114 Val Edwards Female 14 F60+ 1 02:20:20 74
84 Angie Edwards Female 28 F60+ 2 Cerist Triathlon Club 02:29:40 106
63 Alison Passmore Female 39 F60+ 3 02:44:02 130
107 Brenda Jones Female 47 F70+ 1 Bro Dysynni 02:49:44 142
57 Zoe Mclennan Female 1 FOPEN 1 Chester Tri Club 01:50:32 16
33 Sara Mela Female 4 FOPEN 2 Aberystwyth AC 02:08:45 41
72 Anwen Jones Female 5 FOPEN 3 Cerist Triathlon Club 02:15:24 59
103 Carrie Vaughan Female 6 FOPEN 4 02:16:19 61
145 Jo Collister Female 10 FOPEN 5 02:18:48 67
96 Lina Lesutiene Female 12 FOPEN 6 Aberystwyth AC 02:19:25 71
49 Ruth Prior Female 15 FOPEN 7 02:20:25 75
82 Laura Gale Female 16 FOPEN 8 Bournville Harriers 02:20:37 76
134 Helen Ashworth Female 17 FOPEN 9 Prestatyn Running Club 02:22:35 82
7 Belinda Manning Female 18 FOPEN 10 Presteigne Pacers 02:23:06 84
64 Rowenna Darlington Female 20 FOPEN 11 02:24:06 86
5 Georgia Young Female 21 FOPEN 12 02:24:29 89
42 Ruth Chapman Female 27 FOPEN 13 02:29:27 105
120 Emma Marshall Female 30 FOPEN 14 02:31:54 113
48 Kate Cooper Female 33 FOPEN 15 Stowmarket Striders 02:33:38 118
167 Elin Pugh Female 42 FOPEN 16 02:45:02 135
191 Claire Gadsby Female 44 FOPEN 17 02:46:05 138
62 Carys Hughes Female 45 FOPEN 18 02:46:58 139
27 Carla Lauder Female 48 FOPEN 19 02:51:44 143
61 Alexandra Pritchard Female 49 FOPEN 20 Aberystwyth AC 02:52:23 144
160 Sharon Davies Female 50 FOPEN 21 Dolly Mixtures 02:56:45 148
135 Aine Garvey Female 51 FOPEN 22 Bournville Harriers 02:58:28 149
190 Ffion Gwyn Female 57 FOPEN 23 03:07:19 156
189 Ruth Hector Female 61 FOPEN 24 03:17:50 161
115 Buddug Roberts Female 62 FOPEN 25 03:39:32 163
122 Llinos Roberts Female 63 FOPEN 26 03:39:35 164
119 Jonathan Gilling Male 1 M40+ 1 Wells City Harriers 01:37:48 1
93 Dewi Roberts Male 7 M40+ 2 Bro Dysynni 01:45:23 7
43 Simon Barkley Male 8 M40+ 3 Oswestry Olympians 01:47:27 8
150 Mark Jones Male 11 M40+ 4 Colwyn Bay Athletics Club 01:48:37 11
19 Edward Young Male 12 M40+ 5 01:49:04 12
87 Ali Chant Male 13 M40+ 6 Eryri Harriers 01:49:50 13
40 Tony Paul Male 16 M40+ 7 01:52:40 17
140 Goronwy Hughes Male 19 M40+ 8 Hebog 01:55:08 20
71 Andrew Ellis Male 21 M40+ 9 Cerist Triathlon Club 01:56:35 22
126 Lawrence Washington Male 27 M40+ 10 02:02:10 30
179 Iain Davies-Moore Male 29 M40+ 11 02:03:39 32
9 Elfyn Lewis Male 30 M40+ 12 Eryri Harriers 02:04:17 33
69 Chris Taylor Male 31 M40+ 13 CWCAS 02:04:24 34
6 Rob Bradley Male 34 M40+ 14 Presteigne pacers 02:06:43 37
123 Kevin Lane Male 36 M40+ 15 02:07:20 39
16 Jason Harper Male 37 M40+ 16 James Harper Health and Fitnes 02:08:30 40
164 Marlon Frost Male 49 M40+ 17 02:11:55 53
186 Chris Sorsby Male 53 M40+ 18 02:13:15 57
8 Richard Walker Male 56 M40+ 19 02:17:09 62
22 Darren Baker Male 57 M40+ 20 Dee Orienteering Club 02:18:13 63
192 Stephen Gleave Male 61 M40+ 21 02:21:33 77
124 Roger Beech Male 62 M40+ 22 02:21:47 78
31 Dave Morgan Male 63 M40+ 23 02:22:09 79
172 Graham Mcvey Male 67 M40+ 24 02:24:18 87
4 Bill Young Male 68 M40+ 25 02:24:25 88
121 Stephen Shakespeare Male 70 M40+ 26 02:24:46 92
132 Dilwyn Roberts Male 71 M40+ 27 02:24:46 93
41 Simon Kenton Male 72 M40+ 28 02:25:52 95
151 Jeremy Brett Male 74 M40+ 29 Cerist Triathlon Club 02:27:09 98
54 Richard Spijkers Male 77 M40+ 30 02:28:51 103
130 Mark Hobley Male 79 M40+ 31 02:30:10 107
184 Jason Surridge Male 80 M40+ 32 Trail Runners Association 02:30:28 109
56 Gil Bub Male 81 M40+ 33 02:30:39 110
127 Adam Miller Male 89 M40+ 34 INTR Tri 02:39:11 124
51 Dave Kirkby Male 91 M40+ 35 Eryri Harriers 02:40:22 127
52 Allan Lloyd-Haydock Male 95 M40+ 36 02:47:20 140
187 Arwel Lewis Male 9 M50+ 1 Eryri Harriers 01:47:54 9