Showing 1 to 100 of 164 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position
119 Jonathan Gilling Male 1 M40+ 1 Wells City Harriers 01:37:48 1
68 Kenneth Caulkett Male 2 MOPEN 1 Aberystwyth AC 01:38:13 2
187 Arwel Lewis Male 9 M50+ 1 Eryri Harriers 01:47:54 9
57 Zoe Mclennan Female 1 FOPEN 1 Chester Tri Club 01:50:32 16
185 Enid Gruffudd Female 2 F40+ 1 Aberystwyth AC 01:58:46 25
99 Gill Evans Female 9 F50+ 1 Shrewsbury Athletic Club 02:18:48 66
114 Val Edwards Female 14 F60+ 1 02:20:20 74
23 Richard Long Male 65 M60+ 1 Serpentine RC 02:22:24 81
107 Brenda Jones Female 47 F70+ 1 Bro Dysynni 02:49:44 142
196 Iorwerth Roberts Male 101 M70+ 1 03:19:23 162
26 Mark Byrne Male 3 MOPEN 2 Wrexham AC 01:38:36 3
93 Dewi Roberts Male 7 M40+ 2 Bro Dysynni 01:45:23 7
74 Rhian Probert Female 3 F40+ 2 01:59:34 26
139 John Taylor Male 24 M50+ 2 Meirionnydd Running Club 01:59:58 27
33 Sara Mela Female 4 FOPEN 2 Aberystwyth AC 02:08:45 41
163 David Game Male 66 M60+ 2 mid essex casuals 02:22:50 83
169 Jayne Penrhyn Jones Female 22 F50+ 2 Prestatyn Running Club 02:24:41 91
84 Angie Edwards Female 28 F60+ 2 Cerist Triathlon Club 02:29:40 106
143 Gethin Armstrong Male 4 MOPEN 3 01:40:21 4
43 Simon Barkley Male 8 M40+ 3 Oswestry Olympians 01:47:27 8
166 Glyn Griffiths Male 25 M50+ 3 Eryri Harriers 02:00:47 28
72 Anwen Jones Female 5 FOPEN 3 Cerist Triathlon Club 02:15:24 59
161 Thelma James Female 7 F40+ 3 02:18:22 64
47 Claire Williams Female 24 F50+ 3 Canicross Anglesey 02:26:57 97
63 Alison Passmore Female 39 F60+ 3 02:44:02 130
149 Stuart Colwill Male 92 M60+ 3 02:44:24 131
180 Dylan Griffiths Male 5 MOPEN 4 01:41:36 5
150 Mark Jones Male 11 M40+ 4 Colwyn Bay Athletics Club 01:48:37 11
188 Bernie Jones Male 39 M50+ 4 Maldwyn Harriers 02:09:02 43
103 Carrie Vaughan Female 6 FOPEN 4 02:16:19 61
85 Emily Wood Female 8 F40+ 4 Eryri Harriers 02:18:27 65
100 Meinir Huws Female 31 F50+ 4 Abergele Harriers 02:32:23 114
144 Dan Collister Male 6 MOPEN 5 01:45:19 6
19 Edward Young Male 12 M40+ 5 01:49:04 12
155 Jonathan Pierce Male 43 M50+ 5 Mercia Fell Runners 02:10:15 47
145 Jo Collister Female 10 FOPEN 5 02:18:48 67
105 Marissa Duggan Female 11 F40+ 5 02:19:25 70
146 Mary Mills Female 32 F50+ 5 Holme Pierrepont Running Club 02:33:24 117
136 Huw Owen Male 10 MOPEN 6 Eryri Harriers 01:48:13 10
87 Ali Chant Male 13 M40+ 6 Eryri Harriers 01:49:50 13
173 Pete Blackburne Male 45 M50+ 6 02:11:03 49
96 Lina Lesutiene Female 12 FOPEN 6 Aberystwyth AC 02:19:25 71
116 Dwynwen Jones Female 13 F40+ 6 02:19:30 72
137 Melanie Williams Female 35 F50+ 6 Mysteruns 02:36:19 122
101 David Roberts Male 14 MOPEN 7 01:49:59 14
40 Tony Paul Male 16 M40+ 7 01:52:40 17
118 David Lloyd Male 54 M50+ 7 02:14:06 58
49 Ruth Prior Female 15 FOPEN 7 02:20:25 75
3 Tina Mcdonnell Female 19 F40+ 7 Eryri Harriers 02:23:07 85
28 Valerie Scott Female 36 F50+ 7 02:40:14 126
77 Rhodri Ap Dyfrig Male 15 MOPEN 8 INTR Tri 01:50:20 15
140 Goronwy Hughes Male 19 M40+ 8 Hebog 01:55:08 20
39 Gwyn Jones Male 55 M50+ 8 02:16:06 60
82 Laura Gale Female 16 FOPEN 8 Bournville Harriers 02:20:37 76
183 Jo Lewis Female 23 F40+ 8 Prestatyn Running Club 02:25:15 94
168 Helen Baxandall Female 43 F50+ 8 Prestatyn Running Club 02:46:04 137
129 Ivan Usenko Male 17 MOPEN 9 01:54:00 18
71 Andrew Ellis Male 21 M40+ 9 Cerist Triathlon Club 01:56:35 22
34 Andrew Yates Male 59 M50+ 9 Meirionnydd Running Club 02:19:15 69
134 Helen Ashworth Female 17 FOPEN 9 Prestatyn Running Club 02:22:35 82
11 Clare Leather - Day Female 25 F40+ 9 Aberystwyth AC 02:28:36 101
152 Nina Killick Female 46 F50+ 9 Town and Country Harriers 02:48:21 141
170 Alan Bateson Male 18 MOPEN 10 01:54:09 19
126 Lawrence Washington Male 27 M40+ 10 02:02:10 30
7 Belinda Manning Female 18 FOPEN 10 Presteigne Pacers 02:23:06 84
98 Chris Myles Male 69 M50+ 10 Mercia Fell Runners 02:24:30 90
12 Elaine Rowlands Female 26 F40+ 10 Aberystwyth AC 02:28:43 102
80 Nia Hughes Female 54 F50+ 10 03:03:00 152
174 Dyfan Dwyfor Male 20 MOPEN 11 01:55:21 21
179 Iain Davies-Moore Male 29 M40+ 11 02:03:39 32
64 Rowenna Darlington Female 20 FOPEN 11 02:24:06 86
66 Rebecca Elliot Female 29 F40+ 11 02:30:27 108
138 Colin Downey Male 85 M50+ 11 Stourbridge Running Club 02:33:19 116
158 Dianne Spencer Female 60 F50+ 11 Mercia Fell Runners 03:11:26 159
29 Gethin Evans Male 22 MOPEN 12 Prestatyn Running Club 01:56:35 23
9 Elfyn Lewis Male 30 M40+ 12 Eryri Harriers 02:04:17 33
5 Georgia Young Female 21 FOPEN 12 02:24:29 89
88 Vassili Papastavrou Male 86 M50+ 12 02:34:19 119
195 Jaspa Wynne-Williams Female 34 F40+ 12 02:36:09 121
94 Malcolm Davies Male 23 MOPEN 13 01:58:04 24
69 Chris Taylor Male 31 M40+ 13 CWCAS 02:04:24 34
42 Ruth Chapman Female 27 FOPEN 13 02:29:27 105
165 Nigel Best Male 87 M50+ 13 02:35:48 120
21 Elaine Sutton Female 37 F40+ 13 Southport Waterloo AC 02:41:32 128
128 Ian Ellis Male 26 MOPEN 14 Mercia Fell Runners 02:01:13 29
6 Rob Bradley Male 34 M40+ 14 Presteigne pacers 02:06:43 37
120 Emma Marshall Female 30 FOPEN 14 02:31:54 113
102 Alison Frost Female 38 F40+ 14 02:43:11 129
177 Mitch Timms Male 93 M50+ 14 Sphinx A.C. 02:45:00 134
194 Bryn Fogren Male 28 MOPEN 15 02:02:12 31
123 Kevin Lane Male 36 M40+ 15 02:07:20 39
48 Kate Cooper Female 33 FOPEN 15 Stowmarket Striders 02:33:38 118
86 Helen Lawrence Female 40 F40+ 15 Bournville Harriers 02:44:52 132
182 Andrew Wooderson Male 97 M50+ 15 02:53:00 146
156 Nathan Jones Male 32 MOPEN 16 02:04:46 35
16 Jason Harper Male 37 M40+ 16 James Harper Health and Fitnes 02:08:30 40
178 Jackie Timms Female 41 F40+ 16 Sphinx A.C. 02:45:00 133
167 Elin Pugh Female 42 FOPEN 16 02:45:02 135
38 Rob Hodgkinson Male 99 M50+ 16 03:06:09 155
157 Anthony Jones Male 33 MOPEN 17 02:04:46 36