Showing 1 to 100 of 164 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position
127 Adam Miller Male 89 M40+ 34 INTR Tri 02:39:11 124
135 Aine Garvey Female 51 FOPEN 22 Bournville Harriers 02:58:28 149
170 Alan Bateson Male 18 MOPEN 10 01:54:09 19
154 Alex Flynn Male 35 MOPEN 18 02:07:05 38
61 Alexandra Pritchard Female 49 FOPEN 20 Aberystwyth AC 02:52:23 144
87 Ali Chant Male 13 M40+ 6 Eryri Harriers 01:49:50 13
102 Alison Frost Female 38 F40+ 14 02:43:11 129
63 Alison Passmore Female 39 F60+ 3 02:44:02 130
52 Allan Lloyd-Haydock Male 95 M40+ 36 02:47:20 140
71 Andrew Ellis Male 21 M40+ 9 Cerist Triathlon Club 01:56:35 22
34 Andrew Yates Male 59 M50+ 9 Meirionnydd Running Club 02:19:15 69
46 Andrew Weaver Male 73 MOPEN 33 Bayston Hill Salad Dodgers 02:26:04 96
182 Andrew Wooderson Male 97 M50+ 15 02:53:00 146
84 Angie Edwards Female 28 F60+ 2 Cerist Triathlon Club 02:29:40 106
36 Angus Fisher Male 52 MOPEN 29 02:12:36 56
157 Anthony Jones Male 33 MOPEN 17 02:04:46 36
72 Anwen Jones Female 5 FOPEN 3 Cerist Triathlon Club 02:15:24 59
187 Arwel Lewis Male 9 M50+ 1 Eryri Harriers 01:47:54 9
7 Belinda Manning Female 18 FOPEN 10 Presteigne Pacers 02:23:06 84
188 Bernie Jones Male 39 M50+ 4 Maldwyn Harriers 02:09:02 43
4 Bill Young Male 68 M40+ 25 02:24:25 88
107 Brenda Jones Female 47 F70+ 1 Bro Dysynni 02:49:44 142
194 Bryn Fogren Male 28 MOPEN 15 02:02:12 31
115 Buddug Roberts Female 62 FOPEN 25 03:39:32 163
27 Carla Lauder Female 48 FOPEN 19 02:51:44 143
103 Carrie Vaughan Female 6 FOPEN 4 02:16:19 61
62 Carys Hughes Female 45 FOPEN 18 02:46:58 139
147 Cemlyn Jeffreys Male 82 MOPEN 37 02:31:01 111
69 Chris Taylor Male 31 M40+ 13 CWCAS 02:04:24 34
186 Chris Sorsby Male 53 M40+ 18 02:13:15 57
98 Chris Myles Male 69 M50+ 10 Mercia Fell Runners 02:24:30 90
10 Christiane Kloos Female 52 F40+ 17 Aberystwyth AC 02:59:29 150
110 Christopher Dean Male 46 MOPEN 24 Warley Woods Pacers 02:11:13 50
53 Christopher Pickup Male 94 MOPEN 42 02:45:50 136
47 Claire Williams Female 24 F50+ 3 Canicross Anglesey 02:26:57 97
191 Claire Gadsby Female 44 FOPEN 17 02:46:05 138
59 Claire Thapa Female 58 F40+ 21 Cerist Triathlon Club 03:09:26 157
11 Clare Leather - Day Female 25 F40+ 9 Aberystwyth AC 02:28:36 101
138 Colin Downey Male 85 M50+ 11 Stourbridge Running Club 02:33:19 116
144 Dan Collister Male 6 MOPEN 5 01:45:19 6
22 Darren Baker Male 57 M40+ 20 Dee Orienteering Club 02:18:13 63
31 Dave Morgan Male 63 M40+ 23 02:22:09 79
51 Dave Kirkby Male 91 M40+ 35 Eryri Harriers 02:40:22 127
101 David Roberts Male 14 MOPEN 7 01:49:59 14
193 David Crozier Male 50 MOPEN 27 02:11:59 54
118 David Lloyd Male 54 M50+ 7 02:14:06 58
163 David Game Male 66 M60+ 2 mid essex casuals 02:22:50 83
93 Dewi Roberts Male 7 M40+ 2 Bro Dysynni 01:45:23 7
158 Dianne Spencer Female 60 F50+ 11 Mercia Fell Runners 03:11:26 159
132 Dilwyn Roberts Male 71 M40+ 27 02:24:46 93
116 Dwynwen Jones Female 13 F40+ 6 02:19:30 72
174 Dyfan Dwyfor Male 20 MOPEN 11 01:55:21 21
180 Dylan Griffiths Male 5 MOPEN 4 01:41:36 5
19 Edward Young Male 12 M40+ 5 01:49:04 12
12 Elaine Rowlands Female 26 F40+ 10 Aberystwyth AC 02:28:43 102
21 Elaine Sutton Female 37 F40+ 13 Southport Waterloo AC 02:41:32 128
9 Elfyn Lewis Male 30 M40+ 12 Eryri Harriers 02:04:17 33
167 Elin Pugh Female 42 FOPEN 16 02:45:02 135
85 Emily Wood Female 8 F40+ 4 Eryri Harriers 02:18:27 65
120 Emma Marshall Female 30 FOPEN 14 02:31:54 113
185 Enid Gruffudd Female 2 F40+ 1 Aberystwyth AC 01:58:46 25
190 Ffion Gwyn Female 57 FOPEN 23 03:07:19 156
5 Georgia Young Female 21 FOPEN 12 02:24:29 89
24 Gerallt Hughes Male 100 MOPEN 45 03:12:05 160
143 Gethin Armstrong Male 4 MOPEN 3 01:40:21 4
29 Gethin Evans Male 22 MOPEN 12 Prestatyn Running Club 01:56:35 23
56 Gil Bub Male 81 M40+ 33 02:30:39 110
99 Gill Evans Female 9 F50+ 1 Shrewsbury Athletic Club 02:18:48 66
111 Giorgio Bagordo Male 38 MOPEN 19 02:08:48 42
166 Glyn Griffiths Male 25 M50+ 3 Eryri Harriers 02:00:47 28
133 Gordon Stephenson Male 76 MOPEN 35 Beaton Track Club 02:27:57 100
90 Gordon Hughes Male 84 MOPEN 39 02:33:16 115
140 Goronwy Hughes Male 19 M40+ 8 Hebog 01:55:08 20
172 Graham Mcvey Male 67 M40+ 24 02:24:18 87
181 Gruffudd Glyn Male 41 MOPEN 21 02:10:02 45
39 Gwyn Jones Male 55 M50+ 8 02:16:06 60
134 Helen Ashworth Female 17 FOPEN 9 Prestatyn Running Club 02:22:35 82
86 Helen Lawrence Female 40 F40+ 15 Bournville Harriers 02:44:52 132
168 Helen Baxandall Female 43 F50+ 8 Prestatyn Running Club 02:46:04 137
136 Huw Owen Male 10 MOPEN 6 Eryri Harriers 01:48:13 10
179 Iain Davies-Moore Male 29 M40+ 11 02:03:39 32
128 Ian Ellis Male 26 MOPEN 14 Mercia Fell Runners 02:01:13 29
78 Iestyn Lloyd Male 47 MOPEN 25 02:11:41 51
196 Iorwerth Roberts Male 101 M70+ 1 03:19:23 162
129 Ivan Usenko Male 17 MOPEN 9 01:54:00 18
178 Jackie Timms Female 41 F40+ 16 Sphinx A.C. 02:45:00 133
171 James Rainbow Male 83 MOPEN 38 Whitchurch Whippets 02:31:25 112
16 Jason Harper Male 37 M40+ 16 James Harper Health and Fitnes 02:08:30 40
184 Jason Surridge Male 80 M40+ 32 Trail Runners Association 02:30:28 109
195 Jaspa Wynne-Williams Female 34 F40+ 12 02:36:09 121
169 Jayne Penrhyn Jones Female 22 F50+ 2 Prestatyn Running Club 02:24:41 91
151 Jeremy Brett Male 74 M40+ 29 Cerist Triathlon Club 02:27:09 98
145 Jo Collister Female 10 FOPEN 5 02:18:48 67
183 Jo Lewis Female 23 F40+ 8 Prestatyn Running Club 02:25:15 94
142 Jo Paletta Female 53 F40+ 18 03:02:59 151
97 Joanne Finkel Female 55 F40+ 19 Southville Running Club 03:04:25 153
139 John Taylor Male 24 M50+ 2 Meirionnydd Running Club 01:59:58 27
159 John Miller Male 96 MOPEN 43 02:52:41 145
119 Jonathan Gilling Male 1 M40+ 1 Wells City Harriers 01:37:48 1
155 Jonathan Pierce Male 43 M50+ 5 Mercia Fell Runners 02:10:15 47