Showing 1 to 100 of 164 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position
3 Tina Mcdonnell Female 19 F40+ 7 Eryri Harriers 02:23:07 85
4 Bill Young Male 68 M40+ 25 02:24:25 88
5 Georgia Young Female 21 FOPEN 12 02:24:29 89
6 Rob Bradley Male 34 M40+ 14 Presteigne pacers 02:06:43 37
7 Belinda Manning Female 18 FOPEN 10 Presteigne Pacers 02:23:06 84
8 Richard Walker Male 56 M40+ 19 02:17:09 62
9 Elfyn Lewis Male 30 M40+ 12 Eryri Harriers 02:04:17 33
10 Christiane Kloos Female 52 F40+ 17 Aberystwyth AC 02:59:29 150
11 Clare Leather - Day Female 25 F40+ 9 Aberystwyth AC 02:28:36 101
12 Elaine Rowlands Female 26 F40+ 10 Aberystwyth AC 02:28:43 102
16 Jason Harper Male 37 M40+ 16 James Harper Health and Fitnes 02:08:30 40
17 Sam Ostermeyer Male 78 MOPEN 36 Kirkstall Harriers 02:29:11 104
19 Edward Young Male 12 M40+ 5 01:49:04 12
21 Elaine Sutton Female 37 F40+ 13 Southport Waterloo AC 02:41:32 128
22 Darren Baker Male 57 M40+ 20 Dee Orienteering Club 02:18:13 63
23 Richard Long Male 65 M60+ 1 Serpentine RC 02:22:24 81
24 Gerallt Hughes Male 100 MOPEN 45 03:12:05 160
26 Mark Byrne Male 3 MOPEN 2 Wrexham AC 01:38:36 3
27 Carla Lauder Female 48 FOPEN 19 02:51:44 143
28 Valerie Scott Female 36 F50+ 7 02:40:14 126
29 Gethin Evans Male 22 MOPEN 12 Prestatyn Running Club 01:56:35 23
31 Dave Morgan Male 63 M40+ 23 02:22:09 79
33 Sara Mela Female 4 FOPEN 2 Aberystwyth AC 02:08:45 41
34 Andrew Yates Male 59 M50+ 9 Meirionnydd Running Club 02:19:15 69
35 Peter Lefort Male 58 MOPEN 30 02:19:05 68
36 Angus Fisher Male 52 MOPEN 29 02:12:36 56
37 Pat Pedley Female 56 F40+ 20 03:06:07 154
38 Rob Hodgkinson Male 99 M50+ 16 03:06:09 155
39 Gwyn Jones Male 55 M50+ 8 02:16:06 60
40 Tony Paul Male 16 M40+ 7 01:52:40 17
41 Simon Kenton Male 72 M40+ 28 02:25:52 95
42 Ruth Chapman Female 27 FOPEN 13 02:29:27 105
43 Simon Barkley Male 8 M40+ 3 Oswestry Olympians 01:47:27 8
46 Andrew Weaver Male 73 MOPEN 33 Bayston Hill Salad Dodgers 02:26:04 96
47 Claire Williams Female 24 F50+ 3 Canicross Anglesey 02:26:57 97
48 Kate Cooper Female 33 FOPEN 15 Stowmarket Striders 02:33:38 118
49 Ruth Prior Female 15 FOPEN 7 02:20:25 75
50 Steve Birch Male 98 MOPEN 44 02:53:36 147
51 Dave Kirkby Male 91 M40+ 35 Eryri Harriers 02:40:22 127
52 Allan Lloyd-Haydock Male 95 M40+ 36 02:47:20 140
53 Christopher Pickup Male 94 MOPEN 42 02:45:50 136
54 Richard Spijkers Male 77 M40+ 30 02:28:51 103
55 Richard Sleight Male 64 MOPEN 32 02:22:11 80
56 Gil Bub Male 81 M40+ 33 02:30:39 110
57 Zoe Mclennan Female 1 FOPEN 1 Chester Tri Club 01:50:32 16
59 Claire Thapa Female 58 F40+ 21 Cerist Triathlon Club 03:09:26 157
61 Alexandra Pritchard Female 49 FOPEN 20 Aberystwyth AC 02:52:23 144
62 Carys Hughes Female 45 FOPEN 18 02:46:58 139
63 Alison Passmore Female 39 F60+ 3 02:44:02 130
64 Rowenna Darlington Female 20 FOPEN 11 02:24:06 86
66 Rebecca Elliot Female 29 F40+ 11 02:30:27 108
68 Kenneth Caulkett Male 2 MOPEN 1 Aberystwyth AC 01:38:13 2
69 Chris Taylor Male 31 M40+ 13 CWCAS 02:04:24 34
70 Rob Standring Male 60 MOPEN 31 02:19:40 73
71 Andrew Ellis Male 21 M40+ 9 Cerist Triathlon Club 01:56:35 22
72 Anwen Jones Female 5 FOPEN 3 Cerist Triathlon Club 02:15:24 59
74 Rhian Probert Female 3 F40+ 2 01:59:34 26
76 Patrick Jones Male 48 MOPEN 26 02:11:43 52
77 Rhodri Ap Dyfrig Male 15 MOPEN 8 INTR Tri 01:50:20 15
78 Iestyn Lloyd Male 47 MOPEN 25 02:11:41 51
79 Paul Jones Male 88 MOPEN 40 02:36:57 123
80 Nia Hughes Female 54 F50+ 10 03:03:00 152
81 Thomas Holden Male 75 MOPEN 34 BMF 02:27:34 99
82 Laura Gale Female 16 FOPEN 8 Bournville Harriers 02:20:37 76
84 Angie Edwards Female 28 F60+ 2 Cerist Triathlon Club 02:29:40 106
85 Emily Wood Female 8 F40+ 4 Eryri Harriers 02:18:27 65
86 Helen Lawrence Female 40 F40+ 15 Bournville Harriers 02:44:52 132
87 Ali Chant Male 13 M40+ 6 Eryri Harriers 01:49:50 13
88 Vassili Papastavrou Male 86 M50+ 12 02:34:19 119
90 Gordon Hughes Male 84 MOPEN 39 02:33:16 115
91 Nicola Burgess Female 59 F40+ 22 Cerist Triathlon Club 03:09:29 158
92 Robert Laing Male 90 MOPEN 41 02:40:06 125
93 Dewi Roberts Male 7 M40+ 2 Bro Dysynni 01:45:23 7
94 Malcolm Davies Male 23 MOPEN 13 01:58:04 24
96 Lina Lesutiene Female 12 FOPEN 6 Aberystwyth AC 02:19:25 71
97 Joanne Finkel Female 55 F40+ 19 Southville Running Club 03:04:25 153
98 Chris Myles Male 69 M50+ 10 Mercia Fell Runners 02:24:30 90
99 Gill Evans Female 9 F50+ 1 Shrewsbury Athletic Club 02:18:48 66
100 Meinir Huws Female 31 F50+ 4 Abergele Harriers 02:32:23 114
101 David Roberts Male 14 MOPEN 7 01:49:59 14
102 Alison Frost Female 38 F40+ 14 02:43:11 129
103 Carrie Vaughan Female 6 FOPEN 4 02:16:19 61
104 Rhys Jenkins Male 42 MOPEN 22 02:10:13 46
105 Marissa Duggan Female 11 F40+ 5 02:19:25 70
107 Brenda Jones Female 47 F70+ 1 Bro Dysynni 02:49:44 142
110 Christopher Dean Male 46 MOPEN 24 Warley Woods Pacers 02:11:13 50
111 Giorgio Bagordo Male 38 MOPEN 19 02:08:48 42
114 Val Edwards Female 14 F60+ 1 02:20:20 74
115 Buddug Roberts Female 62 FOPEN 25 03:39:32 163
116 Dwynwen Jones Female 13 F40+ 6 02:19:30 72
118 David Lloyd Male 54 M50+ 7 02:14:06 58
119 Jonathan Gilling Male 1 M40+ 1 Wells City Harriers 01:37:48 1
120 Emma Marshall Female 30 FOPEN 14 02:31:54 113
121 Stephen Shakespeare Male 70 M40+ 26 02:24:46 92
122 Llinos Roberts Female 63 FOPEN 26 03:39:35 164
123 Kevin Lane Male 36 M40+ 15 02:07:20 39
124 Roger Beech Male 62 M40+ 22 02:21:47 78
125 Richard Jones Male 51 MOPEN 28 02:12:02 55
126 Lawrence Washington Male 27 M40+ 10 02:02:10 30
127 Adam Miller Male 89 M40+ 34 INTR Tri 02:39:11 124