Showing 1 to 100 of 290 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
597 Lewis ECCLESTON Male 1 MU23 1 Astley And Tyldesley Road Runn 00:12:03 4 00:00:58 1 00:28:25 1 00:00:43 1 00:19:52 1 01:01:58 1
562 Huw BRASSINGTON Male 2 M23-39 1 00:11:03 1 00:01:07 3 00:31:03 5 00:01:02 19 00:21:45 4 01:05:58 2
564 Iain MURRAY Male 4 M40-49 1 0 00:13:05 264 00:30:03 2 00:00:46 3 00:23:25 10 01:07:18 4
875 Natalie LAWRENCE Female 1 F23-39 1 Transition Tri 00:11:25 2 00:01:22 10 00:33:13 18 00:01:09 33 00:26:20 41 01:13:27 9
617 Bob BLACKWELL Male 12 M50-59 1 00:18:47 137 00:02:06 45 00:31:48 9 00:01:16 58 00:21:45 3 01:15:39 13
787 Tilly EDWARDS Female 2 FU23 1 Scarab Tri 00:13:38 13 00:01:35 21 00:34:02 28 00:01:24 91 00:26:34 46 01:17:11 18
766 Jude Wall Female 4 F40-49 1 Man Tri 0 00:17:22 270 00:36:16 81 00:00:59 14 00:25:26 26 01:20:02 29
693 Stephen LITTLEWOOD Male 42 M60-69 1 00:18:52 141 00:03:02 141 00:33:45 26 00:01:50 190 00:25:38 32 01:23:05 50
909 Team STEPHAN Mixed 1 MX-RELAY 1 00:13:01 10 00:01:54 36 00:33:43 25 00:01:10 38 00:33:28 185 01:23:14 53
804 Rona DAVIES Female 14 F50-59 1 None 0 00:19:18 274 00:36:02 77 00:01:16 62 00:29:57 126 01:26:31 75
911 Team CHINLEY & LLANFAIR Female 20 F-RELAY 1 00:18:28 126 00:01:34 18 00:37:10 102 00:01:31 122 00:29:54 125 01:28:35 95
779 Rosemary SYMMS Female 28 F60-69 1 City Of Chester Triathlon Club 00:18:15 119 00:01:49 31 00:39:15 146 00:01:23 88 00:30:09 128 01:30:49 119
854 Angela DINELEY Female 120 F70-79 1 00:49:52 270 00:05:36 246 01:08:09 286 00:04:03 284 00:48:31 284 02:56:09 289
603 Phil LYNES Male 3 M23-39 2 U/A 00:12:35 6 00:01:05 2 00:31:00 4 00:00:44 2 00:21:43 2 01:07:06 3
602 James SCOTT-FARRINGTON Male 5 MU23 2 Tri Team Wigan 00:12:33 5 00:01:27 13 00:32:03 10 00:00:53 11 00:23:21 9 01:10:15 5
641 Gwynedd JONES Male 8 M40-49 2 00:16:33 58 00:01:09 4 00:31:24 6 00:00:52 7 00:23:15 8 01:13:12 8
771 Jasmine BOWYER Female 3 FU23 2 00:12:41 7 00:01:38 23 00:34:12 34 00:01:12 45 00:27:45 76 01:17:25 19
672 Tony FOSTER Male 24 M50-59 2 Astley Tyldesley R R 00:17:46 103 00:01:35 20 00:33:16 19 00:01:05 25 00:25:36 31 01:19:17 27
781 Claire ANTROBUS Female 5 F23-39 2 00:14:19 18 00:01:35 22 00:36:04 79 00:01:36 143 00:26:41 50 01:20:13 30
653 Sonia Harris Female 6 F40-49 2 0 00:16:54 268 00:34:48 44 00:01:00 15 00:28:37 90 01:21:17 36
785 Sharon PLESTED Female 16 F50-59 2 City Of Chester Triathlon Club 00:17:18 84 00:02:10 49 00:38:19 122 00:01:16 61 00:27:43 75 01:26:44 79
913 Team THE THUNDER DUCKS Female 24 F-RELAY 2 00:15:57 44 00:01:15 8 00:40:18 166 00:01:02 20 00:31:33 148 01:30:04 111
646 Malcolm R JONES Male 87 M60-69 2 Eryri Harriers 00:18:42 131 00:01:45 26 00:38:58 135 00:01:18 69 00:29:28 113 01:30:10 113
912 Team SARAH Mixed 2 MX-RELAY 2 00:20:48 192 00:01:46 27 00:40:19 167 00:01:34 135 00:28:01 79 01:32:26 132
561 Owain Llyr JAMES Male 6 MU23 3 00:11:47 3 00:01:09 5 00:32:35 14 00:00:52 10 00:24:32 19 01:10:53 6
599 Gavin MART Male 7 M23-39 3 Carneddau Tri 00:14:15 17 00:01:30 15 00:30:54 3 00:00:51 6 00:23:36 13 01:11:05 7
724 Mark LATIMER Male 11 M40-49 3 Thetrimarket 0 00:17:58 272 00:32:18 11 00:01:12 47 00:23:52 14 01:15:19 12
899 Harriet LOWE Female 7 F23-39 3 00:15:41 39 00:01:38 24 00:35:42 66 00:01:28 108 00:28:08 81 01:22:36 47
622 Graham Paul JONES Male 43 M50-59 3 Ctc 00:17:45 102 00:01:49 30 00:34:54 46 00:01:08 31 00:27:35 71 01:23:10 51
790 Fiona SANDOM Female 22 F40-49 3 00:20:17 178 00:02:32 89 00:36:20 86 00:01:27 104 00:29:12 108 01:29:46 107
914 Team 200 Mixed 3 MX-RELAY 3 00:22:47 229 00:01:26 12 00:39:20 149 00:01:40 157 00:28:49 99 01:34:00 145
631 John DRAKE Male 109 M60-69 3 Scarab 00:20:46 191 00:02:34 93 00:35:58 75 00:01:56 204 00:33:09 183 01:34:22 150
435 Pam LEWIS Female 41 F50-59 3 00:18:31 129 00:02:13 53 00:39:34 154 00:01:28 107 00:33:29 187 01:35:14 156
846 Nicola PYE Female 45 FU23 3 00:16:40 64 00:02:43 104 00:42:55 210 00:01:23 89 00:32:47 177 01:36:26 165
892 Team Tracey Female 87 F-RELAY 3 00:16:28 54 00:01:44 25 00:53:54 274 00:01:34 132 00:35:47 221 01:49:25 237
586 Rhys JAMES Male 9 MU23 4 00:15:20 32 00:01:52 33 00:32:34 13 00:00:52 8 00:22:55 7 01:13:30 10
656 Iwan JONES Male 10 M23-39 4 00:15:51 42 00:01:11 6 00:31:35 7 00:00:52 9 00:24:32 20 01:13:59 11
627 Mark ROSS Male 15 M40-49 4 00:15:08 30 00:01:54 35 00:33:22 22 00:01:17 64 00:24:35 22 01:16:14 16
773 Liz MCDOUGALL Female 8 F23-39 4 00:12:52 9 00:02:05 41 00:39:59 163 00:01:06 26 00:26:49 54 01:22:47 49
633 Paul PLESTED Male 56 M50-59 4 City Of Chester Triathlon Club 00:18:21 123 00:02:32 87 00:35:18 56 00:01:26 99 00:27:39 74 01:25:14 66
890 Elizabeth HINDE Female 29 F40-49 4 High Peak Tri Club 00:19:34 164 00:01:32 16 00:38:34 128 00:01:40 152 00:29:43 120 01:31:00 120
784 Suzanne LALLY Female 58 F50-59 4 00:21:10 200 00:03:07 154 00:42:06 200 00:01:34 138 00:32:34 170 01:40:30 190
651 Steve ASHALL Male 130 M60-69 4 00:20:40 187 00:04:21 226 00:41:29 189 00:01:25 96 00:32:40 173 01:40:34 191
915 Team THE 3 AMIGOS Mixed 4 MX-RELAY 4 00:22:50 230 00:01:23 11 00:42:24 202 00:01:09 34 00:40:38 260 01:48:23 232
904 Enfys IRVINE Female 91 FU23 4 00:20:29 183 00:04:09 222 00:45:17 233 00:01:30 118 00:39:52 255 01:51:16 242
619 Michael HEYES Male 13 M23-39 5 Mersey Tri 00:17:01 75 00:01:15 7 00:34:41 42 00:01:02 18 00:22:06 5 01:16:02 14
734 John AINSWORTH Male 16 M40-49 5 0 00:14:53 267 00:35:19 58 00:00:50 4 00:26:03 36 01:17:03 17
750 Bradley FOSTER Male 18 MU23 5 00:14:55 26 00:02:17 58 00:34:19 37 00:01:12 44 00:25:33 28 01:18:15 21
778 Caitlin WROE Female 9 F23-39 5 Royal Air Force 00:15:37 38 00:02:52 116 00:37:47 112 00:01:35 139 00:27:06 59 01:24:55 62
591 David CLACHER Male 58 M50-59 5 00:14:26 22 00:02:38 95 00:38:13 118 00:01:19 73 00:29:19 110 01:25:52 70
824 Katie ROBERTS Female 31 F40-49 5 00:17:22 89 00:02:17 57 00:40:29 170 00:01:01 16 00:30:20 135 01:31:26 126
716 John LAWTON Male 134 M60-69 5 00:26:35 259 00:04:16 224 00:38:59 136 00:02:39 264 00:29:34 117 01:42:01 196
885 Joy ELLIS Female 74 F50-59 5 00:23:19 239 00:02:42 101 00:42:03 199 00:01:54 195 00:35:26 219 01:45:22 219
744 Trystan GWILYM Male 14 M23-39 6 Clwb Rygbi Caernarfon 00:18:00 109 00:02:20 61 00:32:21 12 00:01:17 63 00:22:12 6 01:16:08 15
583 Gary WILLIAMS Male 20 M40-49 6 00:15:03 28 00:02:54 121 00:35:04 50 00:01:27 103 00:24:08 15 01:18:33 23
565 Samuel HOLT Male 32 MU23 6 North Wales Regional Academy 00:15:23 33 00:02:06 44 00:37:02 100 00:00:57 12 00:26:09 38 01:21:35 38
866 Suzy CUMMING Female 10 F23-39 6 00:16:44 67 00:02:05 43 00:36:49 94 00:01:29 114 00:28:19 84 01:25:25 67
649 Mark BRIDGMAN Male 69 M50-59 6 Sy Tri 00:20:53 193 00:02:29 85 00:35:36 63 00:01:50 188 00:27:20 64 01:28:06 89
823 Rhian THOMAS Female 33 F40-49 6 00:19:17 156 00:03:04 147 00:36:53 95 00:01:55 198 00:31:25 146 01:32:32 133
832 Jane SANDMAN Female 75 F50-59 6 00:22:31 227 00:02:42 102 00:41:20 183 00:01:15 55 00:37:52 242 01:45:38 221
708 David CLARKSON Male 148 M60-69 6 00:21:31 207 00:03:54 205 00:50:33 266 00:01:51 193 00:35:22 217 01:53:09 245
614 Iain PROVEN Male 17 M23-39 7 00:12:50 8 00:02:33 92 00:35:33 62 00:02:07 226 00:24:26 18 01:17:28 20
577 Andrew AVERY Male 25 M40-49 7 00:13:32 12 00:02:32 88 00:35:41 65 00:02:05 221 00:25:54 34 01:19:42 28
569 Jacob BRYNING Male 48 MU23 7 00:18:18 120 00:02:22 67 00:35:18 57 00:01:07 28 00:26:54 56 01:23:57 57
889 Sarah Jane MAUNDER Female 11 F23-39 7 00:16:58 72 00:01:51 32 00:38:35 131 00:01:20 80 00:26:56 58 01:25:39 69
657 Adrian HOOLEY Male 81 M50-59 7 00:16:32 56 00:02:26 78 00:37:29 107 00:01:45 176 00:31:17 142 01:29:27 102
794 Tracie WILLIAMS Female 34 F40-49 7 00:15:36 37 00:02:42 100 00:39:46 160 00:01:31 124 00:33:06 181 01:32:40 135
858 Carmel HARRISON Female 77 F50-59 7 00:23:15 235 00:02:51 112 00:45:05 232 00:02:15 243 00:33:02 180 01:46:26 224
721 Paul SHARP Male 152 M60-69 7 00:18:51 140 00:05:53 254 00:51:03 270 00:02:34 260 00:36:40 230 01:54:59 252
637 James SLACK Male 19 M23-39 8 00:19:14 153 00:02:48 110 00:31:40 8 00:01:19 71 00:23:30 12 01:18:29 22
752 Jethro KIERNAN Male 26 M40-49 8 Padarn 00:14:19 19 00:02:09 48 00:35:46 69 00:01:14 53 00:26:49 55 01:20:16 31
682 Rory HEYDON Male 50 MU23 8 Greater Manchester Fire Tri Cl 00:17:00 74 00:02:08 46 00:35:07 53 00:01:06 27 00:29:03 103 01:24:22 59
793 Hayley TURNER Female 12 F23-39 8 00:15:24 34 00:02:13 51 00:38:33 127 00:01:19 70 00:28:52 100 01:26:19 72
733 Graham JONES Male 82 M50-59 8 00:22:02 219 00:02:53 119 00:34:02 29 00:02:00 217 00:28:38 92 01:29:33 103
808 Delyth KENDRICK Female 35 F40-49 8 00:18:07 112 00:02:20 62 00:38:26 125 00:01:22 85 00:32:33 168 01:32:46 136
802 Dinah HAZELDINE Female 80 F50-59 8 00:17:35 97 00:03:45 201 00:45:17 234 00:01:02 17 00:39:59 256 01:47:36 228
676 Keith LANSDALE Male 154 M60-69 8 None 0 00:32:45 285 00:42:36 203 00:02:45 269 00:39:41 254 01:57:46 259
146 Andrew DORAN Male 21 M23-39 9 Mersey Tri 00:17:12 79 00:02:24 74 00:33:20 20 00:01:26 98 00:24:32 21 01:18:52 24
677 Andrew BOUCHER Male 29 M40-49 9 00:16:42 65 00:02:14 54 00:34:14 35 00:01:15 56 00:26:39 49 01:21:02 34
700 Joe WILKINSON Male 54 MU23 9 00:16:38 62 00:02:51 114 00:34:40 41 00:01:33 131 00:29:23 111 01:25:03 64
886 Emma RALPH Female 13 F23-39 9 Glasgow Triathlon Club 00:18:14 118 00:02:41 97 00:36:17 83 00:01:55 203 00:27:16 62 01:26:21 73
384 Kevin OFFER Male 86 M50-59 9 Scarab Tri 00:17:24 91 00:02:55 127 00:38:10 117 00:01:40 153 00:29:46 121 01:29:53 109
809 Helen BARCLAY Female 47 F40-49 9 0 00:19:12 273 00:40:56 179 00:01:27 102 00:36:02 224 01:37:35 169
799 Karen JONES Female 82 F50-59 9 Triclaire 00:19:16 155 00:02:43 106 00:42:41 205 00:02:05 222 00:41:25 263 01:48:09 230
610 Barnaby GORDON Male 22 M23-39 10 00:16:03 45 00:03:13 163 00:33:04 16 00:01:45 175 00:24:56 23 01:18:59 25
638 Paul GRIFFITH Male 31 M40-49 10 00:18:09 114 00:02:42 99 00:33:06 17 00:01:19 72 00:26:21 43 01:21:34 37
845 Kate Ann JONES Female 15 F23-39 10 00:16:43 66 00:01:48 29 00:34:52 45 00:01:18 66 00:32:01 156 01:26:40 78
681 Paul GOLDSTRAW Male 88 M50-59 10 None 00:18:05 111 00:03:07 151 00:39:11 145 00:02:07 224 00:27:53 77 01:30:20 115
746 Jack ROBERTS Male 113 MU23 10 00:17:24 90 00:02:53 120 00:41:52 193 00:02:00 216 00:29:11 105 01:35:17 157
789 Collette STUBBS Female 48 F40-49 10 Mersey Tri 00:19:27 160 00:03:20 174 00:41:25 187 00:01:43 165 00:31:47 154 01:37:39 170
906 Karen JONES Female 86 F50-59 10 00:25:21 257 00:02:38 94 00:43:16 215 00:01:47 180 00:36:23 227 01:49:22 236
688 Thomas HEWETT Male 23 M23-39 11 00:16:36 61 00:02:32 91 00:34:47 43 00:01:48 183 00:23:25 11 01:19:06 26
751 Simon WILLIAMS Male 34 M40-49 11 00:16:47 68 00:03:27 186 00:33:22 23 00:01:43 167 00:26:35 47 01:21:53 40
876 Lisa DAVIES Female 17 F23-39 11 00:19:00 145 00:02:04 40 00:36:19 85 00:01:28 106 00:28:36 89 01:27:25 84
566 Ed SHAMWANA Male 90 M50-59 11 00:16:39 63 00:03:44 200 00:38:38 132 00:01:22 83 00:30:14 131 01:30:35 117
661 Adam CONNER Male 116 MU23 11 00:18:08 113 00:03:07 155 00:40:54 178 00:01:31 123 00:32:01 157 01:35:40 161
815 Sally MORGAN Female 52 F40-49 11 00:21:43 212 00:03:34 194 00:41:37 190 00:01:40 154 00:31:03 138 01:39:35 181
896 Billie HALL Female 98 F50-59 11 00:25:14 256 00:02:28 83 00:45:54 239 00:02:14 239 00:40:07 258 01:55:55 254
729 Christopher GATH Male 27 M23-39 12 Craven Energy 00:17:47 105 00:01:33 17 00:34:04 30 00:01:34 136 00:25:35 29 01:20:31 32
718 Andrew WOODCOCK Male 37 M40-49 12 00:17:54 108 00:03:14 164 00:35:02 49 00:01:44 170 00:24:26 17 01:22:18 43