Showing 1 to 100 of 290 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
774 Catherine KELLY Female 49 F23-39 30 Worcester Triathlon Club 00:16:06 46 0 0 00:45:59 290 00:36:18 225 01:38:22 172
880 Natalie GARDNER Female 114 F40-49 40 00:31:35 264 0 0 00:58:36 291 00:41:39 264 02:11:50 280
597 Lewis ECCLESTON Male 1 MU23 1 Astley And Tyldesley Road Runn 00:12:03 4 00:00:58 1 00:28:25 1 00:00:43 1 00:19:52 1 01:01:58 1
603 Phil LYNES Male 3 M23-39 2 U/A 00:12:35 6 00:01:05 2 00:31:00 4 00:00:44 2 00:21:43 2 01:07:06 3
562 Huw BRASSINGTON Male 2 M23-39 1 00:11:03 1 00:01:07 3 00:31:03 5 00:01:02 19 00:21:45 4 01:05:58 2
641 Gwynedd JONES Male 8 M40-49 2 00:16:33 58 00:01:09 4 00:31:24 6 00:00:52 7 00:23:15 8 01:13:12 8
561 Owain Llyr JAMES Male 6 MU23 3 00:11:47 3 00:01:09 5 00:32:35 14 00:00:52 10 00:24:32 19 01:10:53 6
656 Iwan JONES Male 10 M23-39 4 00:15:51 42 00:01:11 6 00:31:35 7 00:00:52 9 00:24:32 20 01:13:59 11
619 Michael HEYES Male 13 M23-39 5 Mersey Tri 00:17:01 75 00:01:15 7 00:34:41 42 00:01:02 18 00:22:06 5 01:16:02 14
913 Team THE THUNDER DUCKS Female 24 F-RELAY 2 00:15:57 44 00:01:15 8 00:40:18 166 00:01:02 20 00:31:33 148 01:30:04 111
730 John Rhys OWEN Male 75 M40-49 26 00:17:42 99 00:01:18 9 00:35:10 54 00:01:23 87 00:33:09 182 01:28:40 96
875 Natalie LAWRENCE Female 1 F23-39 1 Transition Tri 00:11:25 2 00:01:22 10 00:33:13 18 00:01:09 33 00:26:20 41 01:13:27 9
915 Team THE 3 AMIGOS Mixed 4 MX-RELAY 4 00:22:50 230 00:01:23 11 00:42:24 202 00:01:09 34 00:40:38 260 01:48:23 232
914 Team 200 Mixed 3 MX-RELAY 3 00:22:47 229 00:01:26 12 00:39:20 149 00:01:40 157 00:28:49 99 01:34:00 145
602 James SCOTT-FARRINGTON Male 5 MU23 2 Tri Team Wigan 00:12:33 5 00:01:27 13 00:32:03 10 00:00:53 11 00:23:21 9 01:10:15 5
598 Gethin DAVIES Male 51 M23-39 22 00:16:55 71 00:01:29 14 00:35:38 64 00:01:12 46 00:29:11 107 01:24:24 60
599 Gavin MART Male 7 M23-39 3 Carneddau Tri 00:14:15 17 00:01:30 15 00:30:54 3 00:00:51 6 00:23:36 13 01:11:05 7
890 Elizabeth HINDE Female 29 F40-49 4 High Peak Tri Club 00:19:34 164 00:01:32 16 00:38:34 128 00:01:40 152 00:29:43 120 01:31:00 120
729 Christopher GATH Male 27 M23-39 12 Craven Energy 00:17:47 105 00:01:33 17 00:34:04 30 00:01:34 136 00:25:35 29 01:20:31 32
911 Team CHINLEY & LLANFAIR Female 20 F-RELAY 1 00:18:28 126 00:01:34 18 00:37:10 102 00:01:31 122 00:29:54 125 01:28:35 95
613 Dave OWEN Male 49 M40-49 17 00:17:06 76 00:01:34 19 00:36:38 93 00:01:11 42 00:27:38 72 01:24:05 58
672 Tony FOSTER Male 24 M50-59 2 Astley Tyldesley R R 00:17:46 103 00:01:35 20 00:33:16 19 00:01:05 25 00:25:36 31 01:19:17 27
787 Tilly EDWARDS Female 2 FU23 1 Scarab Tri 00:13:38 13 00:01:35 21 00:34:02 28 00:01:24 91 00:26:34 46 01:17:11 18
781 Claire ANTROBUS Female 5 F23-39 2 00:14:19 18 00:01:35 22 00:36:04 79 00:01:36 143 00:26:41 50 01:20:13 30
771 Jasmine BOWYER Female 3 FU23 2 00:12:41 7 00:01:38 23 00:34:12 34 00:01:12 45 00:27:45 76 01:17:25 19
899 Harriet LOWE Female 7 F23-39 3 00:15:41 39 00:01:38 24 00:35:42 66 00:01:28 108 00:28:08 81 01:22:36 47
892 Team Tracey Female 87 F-RELAY 3 00:16:28 54 00:01:44 25 00:53:54 274 00:01:34 132 00:35:47 221 01:49:25 237
646 Malcolm R JONES Male 87 M60-69 2 Eryri Harriers 00:18:42 131 00:01:45 26 00:38:58 135 00:01:18 69 00:29:28 113 01:30:10 113
912 Team SARAH Mixed 2 MX-RELAY 2 00:20:48 192 00:01:46 27 00:40:19 167 00:01:34 135 00:28:01 79 01:32:26 132
645 Mark EVANS Male 83 M40-49 29 00:22:11 221 00:01:48 28 00:37:29 108 00:00:57 13 00:27:10 60 01:29:33 104
845 Kate Ann JONES Female 15 F23-39 10 00:16:43 66 00:01:48 29 00:34:52 45 00:01:18 66 00:32:01 156 01:26:40 78
622 Graham Paul JONES Male 43 M50-59 3 Ctc 00:17:45 102 00:01:49 30 00:34:54 46 00:01:08 31 00:27:35 71 01:23:10 51
779 Rosemary SYMMS Female 28 F60-69 1 City Of Chester Triathlon Club 00:18:15 119 00:01:49 31 00:39:15 146 00:01:23 88 00:30:09 128 01:30:49 119
889 Sarah Jane MAUNDER Female 11 F23-39 7 00:16:58 72 00:01:51 32 00:38:35 131 00:01:20 80 00:26:56 58 01:25:39 69
586 Rhys JAMES Male 9 MU23 4 00:15:20 32 00:01:52 33 00:32:34 13 00:00:52 8 00:22:55 7 01:13:30 10
761 Steven PARSONS Male 45 M40-49 15 City Of Chester Triathlon Club 00:15:07 29 00:01:53 34 00:35:32 61 00:01:23 90 00:29:23 112 01:23:17 54
627 Mark ROSS Male 15 M40-49 4 00:15:08 30 00:01:54 35 00:33:22 22 00:01:17 64 00:24:35 22 01:16:14 16
909 Team STEPHAN Mixed 1 MX-RELAY 1 00:13:01 10 00:01:54 36 00:33:43 25 00:01:10 38 00:33:28 185 01:23:14 53
612 Michael LAXTON Male 36 M23-39 17 00:15:43 40 00:01:58 37 00:36:17 84 00:01:25 94 00:26:41 52 01:22:03 42
803 Hannah THOMAS Female 32 F23-39 20 Tri Smart 00:17:36 98 00:01:58 38 00:38:04 116 00:01:16 59 00:32:58 179 01:31:50 128
618 Will BLACKWELL Male 47 M23-39 21 00:17:15 81 00:02:03 39 00:34:11 33 00:01:38 147 00:28:44 95 01:23:48 56
876 Lisa DAVIES Female 17 F23-39 11 00:19:00 145 00:02:04 40 00:36:19 85 00:01:28 106 00:28:36 89 01:27:25 84
773 Liz MCDOUGALL Female 8 F23-39 4 00:12:52 9 00:02:05 41 00:39:59 163 00:01:06 26 00:26:49 54 01:22:47 49
736 Rory GROUT Male 30 M23-39 14 00:19:51 170 00:02:05 42 00:33:25 24 00:01:31 119 00:24:21 16 01:21:10 35
866 Suzy CUMMING Female 10 F23-39 6 00:16:44 67 00:02:05 43 00:36:49 94 00:01:29 114 00:28:19 84 01:25:25 67
565 Samuel HOLT Male 32 MU23 6 North Wales Regional Academy 00:15:23 33 00:02:06 44 00:37:02 100 00:00:57 12 00:26:09 38 01:21:35 38
617 Bob BLACKWELL Male 12 M50-59 1 00:18:47 137 00:02:06 45 00:31:48 9 00:01:16 58 00:21:45 3 01:15:39 13
682 Rory HEYDON Male 50 MU23 8 Greater Manchester Fire Tri Cl 00:17:00 74 00:02:08 46 00:35:07 53 00:01:06 27 00:29:03 103 01:24:22 59
642 Rob WARDLE Male 74 M40-49 25 Weaver Valley Triathlon Club 00:17:09 78 00:02:09 47 00:36:03 78 00:01:10 40 00:32:03 158 01:28:31 94
752 Jethro KIERNAN Male 26 M40-49 8 Padarn 00:14:19 19 00:02:09 48 00:35:46 69 00:01:14 53 00:26:49 55 01:20:16 31
785 Sharon PLESTED Female 16 F50-59 2 City Of Chester Triathlon Club 00:17:18 84 00:02:10 49 00:38:19 122 00:01:16 61 00:27:43 75 01:26:44 79
607 Emyr HUMPHREYS Male 78 M23-39 35 00:19:43 168 00:02:13 50 00:38:14 119 00:01:22 84 00:27:26 67 01:28:55 99
793 Hayley TURNER Female 12 F23-39 8 00:15:24 34 00:02:13 51 00:38:33 127 00:01:19 70 00:28:52 100 01:26:19 72
743 Alan PURCELL Male 97 M40-49 34 Weaver Vale Tri Club 00:17:16 83 00:02:13 52 00:44:47 230 00:02:01 218 00:25:57 35 01:32:12 130
435 Pam LEWIS Female 41 F50-59 3 00:18:31 129 00:02:13 53 00:39:34 154 00:01:28 107 00:33:29 187 01:35:14 156
677 Andrew BOUCHER Male 29 M40-49 9 00:16:42 65 00:02:14 54 00:34:14 35 00:01:15 56 00:26:39 49 01:21:02 34
753 Dominic BREEN-TURNER Male 38 M23-39 18 00:17:26 93 00:02:14 55 00:36:34 91 00:01:11 41 00:25:10 24 01:22:33 44
596 Jake LEA-WILSON Male 35 M23-39 16 00:15:12 31 00:02:15 56 00:34:36 39 00:01:09 35 00:28:48 96 01:21:59 41
824 Katie ROBERTS Female 31 F40-49 5 00:17:22 89 00:02:17 57 00:40:29 170 00:01:01 16 00:30:20 135 01:31:26 126
750 Bradley FOSTER Male 18 MU23 5 00:14:55 26 00:02:17 58 00:34:19 37 00:01:12 44 00:25:33 28 01:18:15 21
592 Steve MORRIS Male 61 M40-49 21 00:17:45 101 00:02:19 60 00:35:49 71 00:02:13 238 00:28:28 85 01:26:32 76
744 Trystan GWILYM Male 14 M23-39 6 Clwb Rygbi Caernarfon 00:18:00 109 00:02:20 61 00:32:21 12 00:01:17 63 00:22:12 6 01:16:08 15
808 Delyth KENDRICK Female 35 F40-49 8 00:18:07 112 00:02:20 62 00:38:26 125 00:01:22 85 00:32:33 168 01:32:46 136
601 Stuart CLEMENTS Male 46 M40-49 16 00:15:33 36 00:02:21 63 00:37:35 109 00:01:39 149 00:26:26 44 01:23:32 55
903 Karen HANCOCK Female 21 F23-39 14 Chorley Athletic And Triathlon 00:15:52 43 00:02:21 64 00:38:35 130 00:01:24 92 00:31:34 149 01:29:44 106
695 Eurwyn PARRY Male 142 M40-49 50 00:19:41 166 00:02:21 65 00:42:44 206 00:01:58 210 00:38:36 246 01:45:17 217
726 Evan THOMAS Male 65 M40-49 23 00:17:29 94 00:02:21 66 00:36:37 92 00:01:32 127 00:29:11 106 01:27:09 82
569 Jacob BRYNING Male 48 MU23 7 00:18:18 120 00:02:22 67 00:35:18 57 00:01:07 28 00:26:54 56 01:23:57 57
690 Antonio FIORINO Male 71 M23-39 31 00:16:33 57 00:02:22 68 00:39:58 162 00:01:40 151 00:27:57 78 01:28:27 91
796 Tina OWEN Female 88 F40-49 25 00:22:04 220 00:02:22 69 00:44:17 224 00:02:11 234 00:39:16 252 01:50:08 239
588 Trefor OWEN Male 137 M50-59 22 Carneddau Tri 00:22:15 223 00:02:22 70 00:44:02 222 00:02:26 254 00:31:41 150 01:42:44 199
604 Osian WILLIAMS Male 76 M23-39 34 00:16:20 49 00:02:23 71 00:38:34 129 00:01:56 205 00:29:33 116 01:28:45 97
576 John BADEN Male 133 M23-39 50 00:19:10 149 00:02:23 72 00:38:21 124 00:01:46 177 00:39:41 253 01:41:18 195
735 Mark HUGHES Male 84 M23-39 37 00:21:25 205 00:02:23 73 00:37:41 111 00:01:57 207 00:26:09 37 01:29:33 105
146 Andrew DORAN Male 21 M23-39 9 Mersey Tri 00:17:12 79 00:02:24 74 00:33:20 20 00:01:26 98 00:24:32 21 01:18:52 24
683 Wyn Trefor JONES Male 57 M40-49 19 00:19:36 165 00:02:25 75 00:33:56 27 00:01:35 140 00:28:06 80 01:25:36 68
567 Matt TURNER Male 120 MU23 12 00:22:15 222 00:02:25 76 00:39:08 143 00:01:12 49 00:32:55 178 01:37:54 171
626 Calum WYATT Male 33 M23-39 15 00:17:20 88 00:02:26 77 00:34:07 32 00:01:16 60 00:26:42 53 01:21:49 39
657 Adrian HOOLEY Male 81 M50-59 7 00:16:32 56 00:02:26 78 00:37:29 107 00:01:45 176 00:31:17 142 01:29:27 102
590 Jonathan WEBB Male 79 M40-49 28 00:16:54 70 00:02:27 79 00:40:47 176 00:01:33 129 00:27:19 63 01:28:57 100
887 Annabel FITZGERALD Female 107 F23-39 50 00:21:58 216 00:02:28 80 00:35:43 67 00:01:31 121 01:05:21 290 02:06:59 270
671 John O''CONNELL Male 85 M40-49 30 00:20:56 196 00:02:28 81 00:34:59 47 00:01:20 76 00:30:11 129 01:29:52 108
861 Josephine SMYTH Female 106 F23-39 49 00:21:27 206 00:02:28 82 00:55:07 276 00:01:44 172 00:41:43 265 02:02:27 269
896 Billie HALL Female 98 F50-59 11 00:25:14 256 00:02:28 83 00:45:54 239 00:02:14 239 00:40:07 258 01:55:55 254
732 Andy MOFFAT Male 91 M50-59 12 Sytri 00:21:57 214 00:02:28 84 00:37:14 105 00:01:10 39 00:28:28 86 01:31:16 121
649 Mark BRIDGMAN Male 69 M50-59 6 Sy Tri 00:20:53 193 00:02:29 85 00:35:36 63 00:01:50 188 00:27:20 64 01:28:06 89
759 Simon STOCKTON Male 105 M50-59 16 00:24:31 249 00:02:31 86 00:37:53 113 00:01:26 100 00:27:38 73 01:33:57 144
633 Paul PLESTED Male 56 M50-59 4 City Of Chester Triathlon Club 00:18:21 123 00:02:32 87 00:35:18 56 00:01:26 99 00:27:39 74 01:25:14 66
577 Andrew AVERY Male 25 M40-49 7 00:13:32 12 00:02:32 88 00:35:41 65 00:02:05 221 00:25:54 34 01:19:42 28
790 Fiona SANDOM Female 22 F40-49 3 00:20:17 178 00:02:32 89 00:36:20 86 00:01:27 104 00:29:12 108 01:29:46 107
659 Andy WILKINSON Male 121 M40-49 40 00:18:48 138 00:02:32 90 00:39:20 150 00:01:23 86 00:36:40 229 01:38:41 175
688 Thomas HEWETT Male 23 M23-39 11 00:16:36 61 00:02:32 91 00:34:47 43 00:01:48 183 00:23:25 11 01:19:06 26
614 Iain PROVEN Male 17 M23-39 7 00:12:50 8 00:02:33 92 00:35:33 62 00:02:07 226 00:24:26 18 01:17:28 20
631 John DRAKE Male 109 M60-69 3 Scarab 00:20:46 191 00:02:34 93 00:35:58 75 00:01:56 204 00:33:09 183 01:34:22 150
906 Karen JONES Female 86 F50-59 10 00:25:21 257 00:02:38 94 00:43:16 215 00:01:47 180 00:36:23 227 01:49:22 236
591 David CLACHER Male 58 M50-59 5 00:14:26 22 00:02:38 95 00:38:13 118 00:01:19 73 00:29:19 110 01:25:52 70
918 James Clarke Male 94 M23-39 39 00:20:55 194 00:02:40 96 00:35:53 73 00:03:11 279 00:28:48 98 01:31:25 125
886 Emma RALPH Female 13 F23-39 9 Glasgow Triathlon Club 00:18:14 118 00:02:41 97 00:36:17 83 00:01:55 203 00:27:16 62 01:26:21 73
884 Helen STOKER Female 73 F23-39 41 00:23:20 240 00:02:42 98 00:42:02 198 00:01:55 202 00:35:26 218 01:45:22 218
638 Paul GRIFFITH Male 31 M40-49 10 00:18:09 114 00:02:42 99 00:33:06 17 00:01:19 72 00:26:21 43 01:21:34 37