Showing 1 to 100 of 290 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
597 Lewis ECCLESTON Male 1 MU23 1 Astley And Tyldesley Road Runn 00:12:03 4 00:00:58 1 00:28:25 1 00:00:43 1 00:19:52 1 01:01:58 1
603 Phil LYNES Male 3 M23-39 2 U/A 00:12:35 6 00:01:05 2 00:31:00 4 00:00:44 2 00:21:43 2 01:07:06 3
617 Bob BLACKWELL Male 12 M50-59 1 00:18:47 137 00:02:06 45 00:31:48 9 00:01:16 58 00:21:45 3 01:15:39 13
562 Huw BRASSINGTON Male 2 M23-39 1 00:11:03 1 00:01:07 3 00:31:03 5 00:01:02 19 00:21:45 4 01:05:58 2
619 Michael HEYES Male 13 M23-39 5 Mersey Tri 00:17:01 75 00:01:15 7 00:34:41 42 00:01:02 18 00:22:06 5 01:16:02 14
744 Trystan GWILYM Male 14 M23-39 6 Clwb Rygbi Caernarfon 00:18:00 109 00:02:20 61 00:32:21 12 00:01:17 63 00:22:12 6 01:16:08 15
586 Rhys JAMES Male 9 MU23 4 00:15:20 32 00:01:52 33 00:32:34 13 00:00:52 8 00:22:55 7 01:13:30 10
641 Gwynedd JONES Male 8 M40-49 2 00:16:33 58 00:01:09 4 00:31:24 6 00:00:52 7 00:23:15 8 01:13:12 8
602 James SCOTT-FARRINGTON Male 5 MU23 2 Tri Team Wigan 00:12:33 5 00:01:27 13 00:32:03 10 00:00:53 11 00:23:21 9 01:10:15 5
564 Iain MURRAY Male 4 M40-49 1 0 00:13:05 264 00:30:03 2 00:00:46 3 00:23:25 10 01:07:18 4
688 Thomas HEWETT Male 23 M23-39 11 00:16:36 61 00:02:32 91 00:34:47 43 00:01:48 183 00:23:25 11 01:19:06 26
637 James SLACK Male 19 M23-39 8 00:19:14 153 00:02:48 110 00:31:40 8 00:01:19 71 00:23:30 12 01:18:29 22
599 Gavin MART Male 7 M23-39 3 Carneddau Tri 00:14:15 17 00:01:30 15 00:30:54 3 00:00:51 6 00:23:36 13 01:11:05 7
724 Mark LATIMER Male 11 M40-49 3 Thetrimarket 0 00:17:58 272 00:32:18 11 00:01:12 47 00:23:52 14 01:15:19 12
583 Gary WILLIAMS Male 20 M40-49 6 00:15:03 28 00:02:54 121 00:35:04 50 00:01:27 103 00:24:08 15 01:18:33 23
736 Rory GROUT Male 30 M23-39 14 00:19:51 170 00:02:05 42 00:33:25 24 00:01:31 119 00:24:21 16 01:21:10 35
718 Andrew WOODCOCK Male 37 M40-49 12 00:17:54 108 00:03:14 164 00:35:02 49 00:01:44 170 00:24:26 17 01:22:18 43
614 Iain PROVEN Male 17 M23-39 7 00:12:50 8 00:02:33 92 00:35:33 62 00:02:07 226 00:24:26 18 01:17:28 20
561 Owain Llyr JAMES Male 6 MU23 3 00:11:47 3 00:01:09 5 00:32:35 14 00:00:52 10 00:24:32 19 01:10:53 6
656 Iwan JONES Male 10 M23-39 4 00:15:51 42 00:01:11 6 00:31:35 7 00:00:52 9 00:24:32 20 01:13:59 11
146 Andrew DORAN Male 21 M23-39 9 Mersey Tri 00:17:12 79 00:02:24 74 00:33:20 20 00:01:26 98 00:24:32 21 01:18:52 24
627 Mark ROSS Male 15 M40-49 4 00:15:08 30 00:01:54 35 00:33:22 22 00:01:17 64 00:24:35 22 01:16:14 16
610 Barnaby GORDON Male 22 M23-39 10 00:16:03 45 00:03:13 163 00:33:04 16 00:01:45 175 00:24:56 23 01:18:59 25
753 Dominic BREEN-TURNER Male 38 M23-39 18 00:17:26 93 00:02:14 55 00:36:34 91 00:01:11 41 00:25:10 24 01:22:33 44
623 William HODGSON Male 40 M23-39 19 00:18:23 125 00:02:58 134 00:34:33 38 00:01:28 109 00:25:15 25 01:22:36 46
766 Jude Wall Female 4 F40-49 1 Man Tri 0 00:17:22 270 00:36:16 81 00:00:59 14 00:25:26 26 01:20:02 29
916 Zac Pierce Male 28 M23-39 13 00:14:05 16 00:02:53 118 00:36:30 90 00:01:49 185 00:25:28 27 01:20:43 33
750 Bradley FOSTER Male 18 MU23 5 00:14:55 26 00:02:17 58 00:34:19 37 00:01:12 44 00:25:33 28 01:18:15 21
729 Christopher GATH Male 27 M23-39 12 Craven Energy 00:17:47 105 00:01:33 17 00:34:04 30 00:01:34 136 00:25:35 29 01:20:31 32
702 Phil DABNER Male 41 M40-49 14 00:17:20 87 00:02:58 133 00:35:05 52 00:01:43 168 00:25:35 30 01:22:40 48
672 Tony FOSTER Male 24 M50-59 2 Astley Tyldesley R R 00:17:46 103 00:01:35 20 00:33:16 19 00:01:05 25 00:25:36 31 01:19:17 27
693 Stephen LITTLEWOOD Male 42 M60-69 1 00:18:52 141 00:03:02 141 00:33:45 26 00:01:50 190 00:25:38 32 01:23:05 50
772 Nicola SMITH Female 18 F23-39 12 00:17:51 107 00:02:54 123 00:39:37 156 00:01:34 137 00:25:52 33 01:27:47 87
577 Andrew AVERY Male 25 M40-49 7 00:13:32 12 00:02:32 88 00:35:41 65 00:02:05 221 00:25:54 34 01:19:42 28
743 Alan PURCELL Male 97 M40-49 34 Weaver Vale Tri Club 00:17:16 83 00:02:13 52 00:44:47 230 00:02:01 218 00:25:57 35 01:32:12 130
734 John AINSWORTH Male 16 M40-49 5 0 00:14:53 267 00:35:19 58 00:00:50 4 00:26:03 36 01:17:03 17
735 Mark HUGHES Male 84 M23-39 37 00:21:25 205 00:02:23 73 00:37:41 111 00:01:57 207 00:26:09 37 01:29:33 105
565 Samuel HOLT Male 32 MU23 6 North Wales Regional Academy 00:15:23 33 00:02:06 44 00:37:02 100 00:00:57 12 00:26:09 38 01:21:35 38
587 Stephen RYDER Male 52 M40-49 18 00:15:46 41 00:05:36 247 00:35:27 60 00:01:55 199 00:26:10 39 01:24:52 61
760 Christoff LOTTER Male 66 M40-49 24 00:16:07 47 00:03:23 176 00:40:32 172 00:01:08 32 00:26:10 40 01:27:19 83
875 Natalie LAWRENCE Female 1 F23-39 1 Transition Tri 00:11:25 2 00:01:22 10 00:33:13 18 00:01:09 33 00:26:20 41 01:13:27 9
615 William GANN Male 70 M23-39 30 00:13:13 11 00:03:31 193 00:43:59 221 00:01:14 54 00:26:21 42 01:28:16 90
638 Paul GRIFFITH Male 31 M40-49 10 00:18:09 114 00:02:42 99 00:33:06 17 00:01:19 72 00:26:21 43 01:21:34 37
601 Stuart CLEMENTS Male 46 M40-49 16 00:15:33 36 00:02:21 63 00:37:35 109 00:01:39 149 00:26:26 44 01:23:32 55
754 Martin COLLEY Male 62 M23-39 26 00:16:59 73 00:03:45 202 00:36:59 99 00:02:21 250 00:26:31 45 01:26:34 77
787 Tilly EDWARDS Female 2 FU23 1 Scarab Tri 00:13:38 13 00:01:35 21 00:34:02 28 00:01:24 91 00:26:34 46 01:17:11 18
751 Simon WILLIAMS Male 34 M40-49 11 00:16:47 68 00:03:27 186 00:33:22 23 00:01:43 167 00:26:35 47 01:21:53 40
701 Steve SMITH Male 96 M23-39 40 Brecon Tri 00:24:24 248 00:03:30 191 00:36:16 82 00:01:10 36 00:26:36 48 01:31:54 129
677 Andrew BOUCHER Male 29 M40-49 9 00:16:42 65 00:02:14 54 00:34:14 35 00:01:15 56 00:26:39 49 01:21:02 34
781 Claire ANTROBUS Female 5 F23-39 2 00:14:19 18 00:01:35 22 00:36:04 79 00:01:36 143 00:26:41 50 01:20:13 30
560 John BURKE Male 55 M23-39 24 0 00:17:14 269 00:39:27 151 00:01:45 173 00:26:41 51 01:25:05 65
612 Michael LAXTON Male 36 M23-39 17 00:15:43 40 00:01:58 37 00:36:17 84 00:01:25 94 00:26:41 52 01:22:03 42
626 Calum WYATT Male 33 M23-39 15 00:17:20 88 00:02:26 77 00:34:07 32 00:01:16 60 00:26:42 53 01:21:49 39
773 Liz MCDOUGALL Female 8 F23-39 4 00:12:52 9 00:02:05 41 00:39:59 163 00:01:06 26 00:26:49 54 01:22:47 49
752 Jethro KIERNAN Male 26 M40-49 8 Padarn 00:14:19 19 00:02:09 48 00:35:46 69 00:01:14 53 00:26:49 55 01:20:16 31
569 Jacob BRYNING Male 48 MU23 7 00:18:18 120 00:02:22 67 00:35:18 57 00:01:07 28 00:26:54 56 01:23:57 57
843 Charlotte DURAND Female 27 F23-39 18 00:18:44 135 00:03:15 166 00:40:05 165 00:01:40 156 00:26:55 57 01:30:38 118
889 Sarah Jane MAUNDER Female 11 F23-39 7 00:16:58 72 00:01:51 32 00:38:35 131 00:01:20 80 00:26:56 58 01:25:39 69
778 Caitlin WROE Female 9 F23-39 5 Royal Air Force 00:15:37 38 00:02:52 116 00:37:47 112 00:01:35 139 00:27:06 59 01:24:55 62
645 Mark EVANS Male 83 M40-49 29 00:22:11 221 00:01:48 28 00:37:29 108 00:00:57 13 00:27:10 60 01:29:33 104
715 Chris HARPER Male 89 M23-39 38 00:19:18 157 00:02:57 132 00:39:03 140 00:01:53 194 00:27:15 61 01:30:24 116
886 Emma RALPH Female 13 F23-39 9 Glasgow Triathlon Club 00:18:14 118 00:02:41 97 00:36:17 83 00:01:55 203 00:27:16 62 01:26:21 73
590 Jonathan WEBB Male 79 M40-49 28 00:16:54 70 00:02:27 79 00:40:47 176 00:01:33 129 00:27:19 63 01:28:57 100
649 Mark BRIDGMAN Male 69 M50-59 6 Sy Tri 00:20:53 193 00:02:29 85 00:35:36 63 00:01:50 188 00:27:20 64 01:28:06 89
570 Jason SMYTH Male 136 M40-49 48 00:25:04 254 00:02:48 109 00:46:07 240 00:01:21 82 00:27:23 65 01:42:41 198
725 Graeme JONES Male 53 M23-39 23 00:14:29 23 00:04:07 218 00:35:53 74 00:03:05 275 00:27:25 66 01:24:57 63
607 Emyr HUMPHREYS Male 78 M23-39 35 00:19:43 168 00:02:13 50 00:38:14 119 00:01:22 84 00:27:26 67 01:28:55 99
727 Steve HOLLIMAN Male 39 M40-49 13 0 00:19:44 275 00:34:05 31 00:01:17 65 00:27:29 68 01:22:33 45
644 Anthony LOWNDES Male 114 M40-49 39 00:21:03 198 00:04:40 230 00:39:16 147 00:03:00 273 00:27:30 69 01:35:27 159
879 Ruth WILLIAMS Female 23 F23-39 15 00:19:32 162 00:03:17 169 00:37:22 106 00:02:15 242 00:27:33 70 01:29:57 110
622 Graham Paul JONES Male 43 M50-59 3 Ctc 00:17:45 102 00:01:49 30 00:34:54 46 00:01:08 31 00:27:35 71 01:23:10 51
613 Dave OWEN Male 49 M40-49 17 00:17:06 76 00:01:34 19 00:36:38 93 00:01:11 42 00:27:38 72 01:24:05 58
759 Simon STOCKTON Male 105 M50-59 16 00:24:31 249 00:02:31 86 00:37:53 113 00:01:26 100 00:27:38 73 01:33:57 144
633 Paul PLESTED Male 56 M50-59 4 City Of Chester Triathlon Club 00:18:21 123 00:02:32 87 00:35:18 56 00:01:26 99 00:27:39 74 01:25:14 66
785 Sharon PLESTED Female 16 F50-59 2 City Of Chester Triathlon Club 00:17:18 84 00:02:10 49 00:38:19 122 00:01:16 61 00:27:43 75 01:26:44 79
771 Jasmine BOWYER Female 3 FU23 2 00:12:41 7 00:01:38 23 00:34:12 34 00:01:12 45 00:27:45 76 01:17:25 19
681 Paul GOLDSTRAW Male 88 M50-59 10 None 00:18:05 111 00:03:07 151 00:39:11 145 00:02:07 224 00:27:53 77 01:30:20 115
690 Antonio FIORINO Male 71 M23-39 31 00:16:33 57 00:02:22 68 00:39:58 162 00:01:40 151 00:27:57 78 01:28:27 91
912 Team SARAH Mixed 2 MX-RELAY 2 00:20:48 192 00:01:46 27 00:40:19 167 00:01:34 135 00:28:01 79 01:32:26 132
683 Wyn Trefor JONES Male 57 M40-49 19 00:19:36 165 00:02:25 75 00:33:56 27 00:01:35 140 00:28:06 80 01:25:36 68
899 Harriet LOWE Female 7 F23-39 3 00:15:41 39 00:01:38 24 00:35:42 66 00:01:28 108 00:28:08 81 01:22:36 47
616 Terence JONES Male 44 M23-39 20 0 00:20:08 276 00:33:22 21 00:01:32 126 00:28:11 82 01:23:11 52
575 John MOTT Male 60 M40-49 20 Welsh Triathlon 00:17:25 92 00:02:55 125 00:36:54 96 00:01:03 22 00:28:15 83 01:26:30 74
866 Suzy CUMMING Female 10 F23-39 6 00:16:44 67 00:02:05 43 00:36:49 94 00:01:29 114 00:28:19 84 01:25:25 67
592 Steve MORRIS Male 61 M40-49 21 00:17:45 101 00:02:19 60 00:35:49 71 00:02:13 238 00:28:28 85 01:26:32 76
732 Andy MOFFAT Male 91 M50-59 12 Sytri 00:21:57 214 00:02:28 84 00:37:14 105 00:01:10 39 00:28:28 86 01:31:16 121
901 Sara PARRY Female 64 F23-39 37 00:19:11 151 00:03:04 145 00:50:51 269 00:02:07 225 00:28:30 87 01:43:41 206
705 Anthony STANLEY Male 77 M40-49 27 00:19:22 159 00:03:55 208 00:35:02 48 00:02:02 219 00:28:31 88 01:28:50 98
876 Lisa DAVIES Female 17 F23-39 11 00:19:00 145 00:02:04 40 00:36:19 85 00:01:28 106 00:28:36 89 01:27:25 84
653 Sonia Harris Female 6 F40-49 2 0 00:16:54 268 00:34:48 44 00:01:00 15 00:28:37 90 01:21:17 36
857 Roz SCOURSE Female 38 F23-39 23 00:18:12 116 00:02:46 107 00:43:29 217 00:01:04 23 00:28:37 91 01:34:06 147
733 Graham JONES Male 82 M50-59 8 00:22:02 219 00:02:53 119 00:34:02 29 00:02:00 217 00:28:38 92 01:29:33 103
722 Thomas STAMP Male 101 M23-39 42 00:18:44 134 00:05:46 251 00:38:26 126 00:01:15 57 00:28:43 93 01:32:52 138
704 Tim ANDERSON Male 67 M23-39 28 00:16:10 48 00:03:12 162 00:38:15 120 00:01:12 50 00:28:43 94 01:27:30 85
618 Will BLACKWELL Male 47 M23-39 21 00:17:15 81 00:02:03 39 00:34:11 33 00:01:38 147 00:28:44 95 01:23:48 56
596 Jake LEA-WILSON Male 35 M23-39 16 00:15:12 31 00:02:15 56 00:34:36 39 00:01:09 35 00:28:48 96 01:21:59 41
741 Simon ADEY-DAVIES Male 140 M40-49 49 00:23:24 242 00:03:27 184 00:46:18 243 00:02:14 241 00:28:48 97 01:44:09 211
918 James Clarke Male 94 M23-39 39 00:20:55 194 00:02:40 96 00:35:53 73 00:03:11 279 00:28:48 98 01:31:25 125
914 Team 200 Mixed 3 MX-RELAY 3 00:22:47 229 00:01:26 12 00:39:20 149 00:01:40 157 00:28:49 99 01:34:00 145
793 Hayley TURNER Female 12 F23-39 8 00:15:24 34 00:02:13 51 00:38:33 127 00:01:19 70 00:28:52 100 01:26:19 72