Showing 1 to 100 of 452 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Swim Pos T1 Pos Bike Pos T2 Pos Run Pos Chip Time Chip Pos
1 Ewan BROWN Male 1 M23-39 1 00:19:06 6 00:01:06 12 01:31:06 1 00:00:48 7 00:36:36 1 02:28:40 1
2 Stephen SKATES Male 2 M23-39 2 00:19:16 7 00:01:00 5 01:31:32 2 00:00:45 4 00:38:01 2 02:30:33 2
17 Alex FOSTER Male 3 M23-39 3 Astley And Tyldesley Triathlon 00:17:55 3 00:00:58 2 01:32:52 3 00:00:42 2 00:41:36 12 02:34:02 3
531 Team TBA Male 4 M-RELAY 1 00:18:36 4 00:01:15 22 01:33:48 6 00:00:51 10 00:40:43 7 02:35:11 4
16 Greg CHERRY Male 5 M23-39 4 Tri Camp Tfn Race Team 00:17:27 2 00:01:05 8 01:37:42 18 00:00:57 21 00:40:33 5 02:37:42 5
42 Ian ROBERTS Male 6 M23-39 5 Champion System / Club Roost / 00:21:56 19 00:01:06 11 01:34:03 8 00:00:45 5 00:40:38 6 02:38:26 6
595 Ross HOSKING Male 7 MU23 1 Cadence Tri 00:16:31 1 00:01:03 6 01:34:24 10 00:00:48 6 00:46:44 61 02:39:27 7
257 Sam GREEN Male 8 MU23 2 Bangor University Triathlon Te 00:22:25 26 00:01:30 44 01:33:14 5 00:01:05 47 00:42:01 14 02:40:13 8
6 Arthur CONNELL Male 9 M23-39 6 Evolution Bikes 00:22:31 29 00:01:29 40 01:33:06 4 00:00:55 16 00:43:36 21 02:41:36 9
36 Anthony FRAZER Male 10 M23-39 7 Belpark Tri Club 00:24:44 99 00:01:30 41 01:33:51 7 00:00:44 3 00:41:10 11 02:41:56 10
7 Rob Bridges Male 11 M23-39 8 00:19:43 8 00:00:59 3 01:39:50 28 00:00:56 19 00:42:55 18 02:44:21 11
551 Team E&E Male 12 M-RELAY 2 00:19:02 5 00:01:09 16 01:38:36 21 00:00:55 14 00:45:15 39 02:44:55 12
534 Team NEARLY HAD IT Male 13 M-RELAY 3 00:24:45 100 00:01:07 13 01:35:39 16 00:01:06 54 00:42:40 17 02:45:16 13
261 William SISSON Male 14 M23-39 9 Team Jed 00:24:16 78 00:01:28 38 01:35:17 15 00:01:07 56 00:44:25 28 02:46:31 14
269 Scott WHITTLESTONE Male 15 M40-49 1 City Of Chester Triathlon Club 00:24:06 72 00:01:26 35 01:39:12 26 00:01:07 58 00:40:44 8 02:46:34 15
5 Jonathan METCALFE Male 16 M23-39 10 00:21:55 18 00:00:59 4 01:43:33 54 00:00:57 23 00:39:50 4 02:47:12 16
11 Tom LAWTON Male 17 M23-39 11 Crosstrax 00:24:10 74 00:01:25 34 01:38:50 24 00:01:00 31 00:42:34 15 02:47:57 17
34 Dave LEDWARD Male 18 M40-49 2 Trianglia 00:20:47 11 00:01:40 69 01:39:11 25 00:00:58 25 00:45:36 44 02:48:10 18
124 Mark PALMER Male 19 M50-59 1 Na 0 00:24:38 430 01:44:12 61 00:01:31 171 00:38:23 3 02:48:43 19
66 Oliver RODWELL Male 20 M23-39 12 00:22:09 21 00:02:07 132 01:40:35 30 00:01:17 101 00:42:59 19 02:49:05 20
262 Steve STONEMAN Male 21 M40-49 3 Bott Cycle Tream 00:22:48 37 00:01:16 24 01:34:38 13 00:01:44 243 00:48:44 98 02:49:08 21
43 Gareth BOWYER Male 22 M40-49 4 00:22:46 36 00:01:41 70 01:34:33 11 00:01:15 90 00:49:12 109 02:49:25 22
33 Karl SHERRY Male 23 M50-59 2 Tri-Anglia 00:22:43 34 00:01:55 97 01:43:03 48 00:00:59 27 00:40:58 10 02:49:36 23
132 Edward BEECH Male 24 M23-39 13 Sytri 0 00:23:04 427 01:41:42 35 00:01:12 77 00:43:40 22 02:49:37 24
37 Andy WHITE Male 25 M50-59 3 Chester Tri Club 00:23:43 57 00:01:41 72 01:34:34 12 00:00:51 11 00:48:54 106 02:49:41 25
503 Steven GREGORY Male 26 M40-49 5 0 02:03:41 452 0 00:01:05 46 00:44:56 35 02:49:42 26
87 Matt LLOYD Male 27 M23-39 14 Bassetlaw Tri Club 00:23:36 56 00:01:19 28 01:41:24 34 00:00:48 8 00:42:39 16 02:49:45 27
44 Tim BURNETT Male 28 M40-49 6 Wrecsam Tri 00:21:52 16 00:01:05 9 01:37:46 19 00:00:56 18 00:48:53 103 02:50:30 28
30 Martin KERRY Male 29 M50-59 4 Tri Clan 00:23:16 44 00:01:31 49 01:38:44 22 00:01:06 52 00:46:06 48 02:50:41 29
159 James SMITH Male 30 M23-39 15 Fingers & Thumbs 00:24:52 103 00:01:41 74 01:42:19 41 00:01:06 48 00:40:49 9 02:50:44 30
63 Mark QUINN Male 31 M23-39 16 Craven Energy 00:20:57 13 00:01:34 53 01:42:01 40 00:01:27 141 00:45:11 38 02:51:08 31
99 Simon EVANS Male 32 M40-49 7 Kenilworth Wheelers 00:24:19 81 00:02:24 185 01:39:39 27 00:00:57 20 00:45:18 40 02:52:35 32
54 Mark WEBB Male 33 M40-49 8 Preston Cycling Club 00:23:34 54 00:01:27 37 01:34:47 14 00:01:17 102 00:51:55 154 02:52:58 33
259 Eliot TAYLOR Male 34 M23-39 17 00:23:02 42 00:01:39 66 01:42:38 44 00:01:02 34 00:44:56 34 02:53:15 34
91 Paul DUNN Male 35 M50-59 5 The Endurance Store 00:23:48 60 00:01:30 42 01:41:09 32 00:01:01 33 00:46:09 49 02:53:35 35
256 Team Rob Male 36 M-RELAY 4 00:28:48 256 00:01:05 10 01:38:49 23 00:01:07 57 00:43:49 23 02:53:37 36
21 Suzie RICHARDS Female 1 F23-39 1 Leeds And Bradford Tri Club 00:21:15 14 00:01:31 48 01:46:09 83 00:01:02 36 00:44:18 26 02:54:12 37
56 Adam HAMILTON Male 37 M23-39 18 Blackfish Tri 0 00:24:19 429 01:41:47 36 00:01:06 49 00:47:29 67 02:54:40 38
130 Jody MCEACHERN Male 38 M23-39 19 00:24:13 76 00:01:37 61 01:43:54 58 00:01:09 67 00:44:44 31 02:55:36 39
39 Rob HURCOMB Male 39 M40-49 9 Raf Valley 00:22:35 31 00:01:56 101 01:42:27 42 00:01:21 114 00:47:47 71 02:56:04 40
515 Dan PEARSON Male 40 M23-39 20 0 00:24:01 428 01:43:04 49 00:01:30 163 00:47:58 76 02:56:32 41
165 Anthony SIMPSON Male 41 M23-39 21 Craven Energy 00:25:42 129 00:02:14 155 01:42:49 45 00:01:16 93 00:44:51 32 02:56:50 42
32 James DICK Male 42 M23-39 22 00:20:15 9 00:03:05 274 01:45:18 74 00:01:40 218 00:46:34 55 02:56:50 43
149 Ryan WILLIS Male 43 M23-39 23 Chester Triathlon Club 00:24:15 77 00:01:30 43 01:44:16 62 00:00:55 15 00:46:36 56 02:57:30 44
533 Team ROCK AND ROAD Male 44 M-RELAY 5 00:23:17 45 00:01:38 64 01:47:02 97 00:00:57 22 00:44:59 37 02:57:51 45
101 Richard SMITH Male 45 M23-39 24 00:25:03 108 00:02:30 201 01:43:39 55 00:01:23 127 00:45:19 41 02:57:51 46
70 Charles GOODWAY Male 46 M23-39 25 00:23:51 64 00:03:21 305 01:36:47 17 00:01:15 89 00:53:03 179 02:58:16 47
549 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:24:35 93 00:01:09 15 01:46:11 84 00:00:58 24 00:45:34 43 02:58:24 48
127 Richard DURRELL Male 47 M23-39 26 00:24:44 98 00:02:03 122 01:46:31 90 00:01:11 74 00:44:21 27 02:58:48 49
55 Jake COOK Male 48 M23-39 27 Royal Navy Triathlon 00:27:34 210 00:01:20 29 01:40:24 29 00:01:06 50 00:48:44 99 02:59:05 50
67 Dave SMITH Male 49 M23-39 28 00:22:27 28 00:01:54 93 01:46:36 92 00:01:51 272 00:46:26 51 02:59:12 51
71 Ashley GUEST Male 50 M23-39 29 0 00:25:12 432 01:44:49 67 00:01:17 100 00:48:12 84 02:59:29 52
20 Matthew SPILLMAN Male 51 M40-49 10 Tri-Anglia 00:22:20 23 00:01:39 67 01:42:50 46 00:01:24 130 00:51:31 142 02:59:42 53
93 Anthony PHILBIN Male 52 M40-49 11 Lincsquad 00:25:12 111 00:01:30 45 01:42:57 47 00:01:16 95 00:48:50 102 02:59:44 54
59 Robert EDGELL Male 53 M23-39 30 Performance Cycles 00:25:33 121 00:01:48 82 01:38:34 20 00:00:50 9 00:53:15 186 02:59:59 55
228 Andy DINES Male 54 M50-59 6 Knutsford Tri Club 00:21:54 17 01:48:33 450 0 00:01:14 84 00:48:29 91 03:00:08 56
260 Tim TAYLOR Male 55 M50-59 7 00:27:00 185 00:02:01 118 01:47:51 106 00:01:30 165 00:41:49 13 03:00:10 57
172 Stephen SPALL Male 56 M50-59 8 Chester Tri Club 00:25:04 109 00:02:11 143 01:43:26 52 00:01:32 179 00:48:33 93 03:00:44 58
379 Barry MASKELL Male 57 M23-39 31 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:26:59 183 00:01:54 94 01:40:38 31 00:01:09 64 00:50:15 122 03:00:54 59
126 Mark DIBB Male 58 M40-49 12 00:26:48 166 00:01:34 54 01:43:43 57 00:01:03 38 00:47:49 73 03:00:55 60
176 Rob KERR Male 59 M23-39 32 00:29:13 271 00:02:45 236 01:43:32 53 00:01:06 55 00:44:33 30 03:01:07 61
97 James NICHOLS Male 60 M23-39 33 Knutsford Tri Club 00:24:20 83 00:01:48 83 01:46:34 91 00:01:46 255 00:46:58 63 03:01:24 62
175 Matthew SMITH Male 61 M23-39 34 Oldbury Triathlon Club 00:27:21 198 00:02:18 166 01:46:03 80 00:01:19 109 00:44:29 29 03:01:28 63
163 Gethin OWEN Male 62 M40-49 13 Absolute Triathlon Club 00:26:53 177 00:02:18 167 01:43:13 50 00:01:10 71 00:48:07 80 03:01:39 64
204 Nicholas FARNELL Male 63 M50-59 9 Ludlow Cycling Club 00:26:37 156 00:01:38 62 01:44:03 60 00:01:18 106 00:48:07 81 03:01:41 65
89 Ollie HOLMAN Male 64 M23-39 35 00:27:04 186 00:01:27 36 01:45:49 79 00:01:04 41 00:46:32 54 03:01:54 66
77 Matthew HUNTBACH Male 65 M23-39 36 Chester Tri Club 00:23:47 58 00:02:27 197 01:45:43 77 00:01:42 232 00:48:20 87 03:01:58 67
22 Dorothy LIVIABELLA Female 2 F40-49 1 0 00:25:06 431 01:49:22 125 00:01:05 43 00:46:28 52 03:01:59 68
548 Owen Llywelyn Male 66 M23-39 37 00:26:17 143 00:02:07 131 01:49:29 127 00:00:54 12 00:43:18 20 03:02:03 69
352 Chris BARNES Male 67 M40-49 14 Mersey Tri 0 00:34:08 443 01:42:30 43 00:01:25 133 00:44:14 25 03:02:15 70
72 Darren HOLMAN Male 68 M23-39 38 Egtri Club 00:23:17 46 00:01:58 107 01:48:11 111 00:01:14 86 00:48:30 92 03:03:08 71
233 Stephen LOCKWOOD Male 69 M23-39 39 00:26:52 175 00:02:00 113 01:45:06 70 00:01:41 227 00:47:39 68 03:03:16 72
227 Michael SULLIVAN Male 70 M40-49 15 Oldbury Swimming & Triathlon C 00:26:49 169 00:02:20 179 01:44:24 63 00:01:45 253 00:48:05 79 03:03:22 73
24 Claire SUTCLIFFE Female 3 F40-49 2 Chester Tri Club 00:22:53 40 00:01:15 23 01:49:28 126 00:01:00 30 00:48:54 105 03:03:29 74
69 Brian WILLS Male 71 M40-49 16 Llanberis Tri 00:25:00 106 00:01:34 56 01:46:49 94 00:01:32 177 00:48:40 96 03:03:34 75
203 Greig BEST Male 72 M40-49 17 Carneddau Tri Club 00:26:20 145 00:03:13 288 01:41:59 39 00:01:33 180 00:50:39 129 03:03:42 76
19 John MURRAY Male 73 M40-49 18 Manchester Triathlon Club 00:24:03 70 00:01:51 88 01:46:23 88 00:00:58 26 00:50:30 123 03:03:44 77
145 Mark HADLEY Male 74 M40-49 19 00:30:14 309 00:02:37 219 01:41:48 37 00:01:14 83 00:47:54 74 03:03:45 78
245 Edward WALKER Male 75 M23-39 40 00:22:23 25 00:02:06 126 01:47:21 100 00:01:31 167 00:48:25 90 03:03:45 79
514 Brendan KENNEDY Male 76 M23-39 41 Manchester Triathlon Club 00:23:24 49 00:01:46 78 01:50:35 141 00:01:09 65 00:47:05 64 03:03:57 80
280 Helen MURRAY Female 4 F23-39 2 Knutsford Tri Club 00:24:29 90 00:01:31 47 01:49:44 132 00:01:31 166 00:46:45 62 03:03:58 81
74 Richard SARGEANT Male 77 M40-49 20 Tri-Anglia 00:24:02 69 00:01:57 104 01:44:50 68 00:01:01 32 00:52:11 161 03:03:59 82
48 Mark MITCHELL Male 78 M40-49 21 Warrington Tri Club 00:26:13 141 00:01:51 86 01:46:24 89 00:01:05 45 00:48:34 94 03:04:06 83
420 Mark JONES Male 79 M23-39 42 Rhyfelwyr Eryri 00:34:14 391 00:02:15 157 01:41:16 33 00:01:33 181 00:44:52 33 03:04:09 84
103 Hodgson NEIL Male 80 M40-49 22 Astley & Tyldesley Triathon 00:25:41 128 00:01:44 76 01:46:07 82 00:01:39 215 00:49:12 108 03:04:21 85
219 Christopher RYAN Male 81 M23-39 43 Mersey Tri 00:25:25 115 00:02:41 230 01:47:21 99 00:01:31 169 00:48:08 82 03:05:05 86
153 Gary BRADLEY Male 82 M40-49 23 00:25:16 112 00:01:32 51 01:41:54 38 00:01:10 69 00:55:17 231 03:05:06 87
85 Michael MCCANN Male 83 M40-49 24 00:25:39 125 00:01:49 84 01:49:56 134 00:01:08 61 00:46:36 57 03:05:07 88
13 Jeff Fiddler Male 84 M40-49 25 0 00:29:10 438 01:45:07 71 00:01:18 107 00:49:37 114 03:05:11 89
84 Robert SMITH Male 85 M23-39 44 00:24:52 104 00:01:33 52 01:47:02 96 00:01:10 73 00:50:43 131 03:05:19 90
128 John WILDING Male 86 M50-59 10 Chester Triathlon Club 00:24:21 84 00:02:10 139 01:43:16 51 00:01:22 116 00:54:27 206 03:05:33 91
62 Barry RICHARDS Male 87 M50-59 11 N/A 00:24:43 97 00:01:55 96 01:49:11 121 00:01:32 176 00:48:16 85 03:05:35 92
23 Helen TEASDALE Female 5 F40-49 3 0 00:27:00 435 01:51:32 150 00:01:14 85 00:46:05 47 03:05:50 93
242 Ian ATKINSON Male 88 M50-59 12 Chester Tri 00:22:34 30 00:01:39 65 01:53:14 179 00:02:38 404 00:45:53 46 03:05:56 94
536 Team YSTWYTH A MÔN Male 89 M-RELAY 6 00:32:20 362 00:01:13 21 01:34:20 9 00:01:38 210 00:56:58 261 03:06:28 95
335 Sarah HARRISON Female 6 F40-49 4 Sheffield Triathlon Club 00:22:38 32 00:01:51 87 01:52:38 168 00:01:37 205 00:47:47 72 03:06:29 96
161 Ross WHITE Male 90 MU23 3 00:23:53 65 00:02:33 207 01:49:11 122 00:01:36 199 00:49:23 112 03:06:34 97
102 Nigel WATERHOUSE Male 91 M50-59 13 City Of Chester Triathlon Club 00:23:20 47 00:01:46 80 01:47:39 103 00:01:15 88 00:52:39 171 03:06:36 98
88 Lee HALLMARK Male 92 M23-39 45 0 00:30:14 439 01:47:32 101 00:01:10 72 00:47:46 70 03:06:40 99
137 Simon HART Male 93 M40-49 26 00:24:35 94 00:02:20 177 01:52:12 157 00:01:00 28 00:46:40 59 03:06:44 100