Showing 1 to 100 of 452 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
21 Suzie RICHARDS Female 1 F23-39 1 Leeds And Bradford Tri Club 00:21:15 14 00:01:31 48 01:46:09 83 00:01:02 36 00:44:18 26 02:54:12 37
22 Dorothy LIVIABELLA Female 2 F40-49 1 0 00:25:06 431 01:49:22 125 00:01:05 43 00:46:28 52 03:01:59 68
24 Claire SUTCLIFFE Female 3 F40-49 2 Chester Tri Club 00:22:53 40 00:01:15 23 01:49:28 126 00:01:00 30 00:48:54 105 03:03:29 74
280 Helen MURRAY Female 4 F23-39 2 Knutsford Tri Club 00:24:29 90 00:01:31 47 01:49:44 132 00:01:31 166 00:46:45 62 03:03:58 81
23 Helen TEASDALE Female 5 F40-49 3 0 00:27:00 435 01:51:32 150 00:01:14 85 00:46:05 47 03:05:50 93
335 Sarah HARRISON Female 6 F40-49 4 Sheffield Triathlon Club 00:22:38 32 00:01:51 87 01:52:38 168 00:01:37 205 00:47:47 72 03:06:29 96
285 Jacqui PHILLIPS Female 7 F40-49 5 Triks 00:23:27 50 00:01:52 91 01:46:56 95 00:01:10 70 00:54:47 214 03:08:10 109
608 Bridget Ripley Female 8 F50-59 1 00:24:27 88 00:01:54 95 01:48:02 108 00:01:44 246 00:53:02 176 03:09:09 111
289 Jessica DICKSON Female 9 F23-39 3 Chester Tri Club 00:23:55 67 00:02:10 140 01:52:17 159 00:01:18 103 00:49:47 117 03:09:24 114
284 Bethany SIMMONDS Female 10 F23-39 4 Bad Tri 00:21:59 20 00:01:36 59 01:54:12 189 00:01:34 185 00:51:44 151 03:11:04 126
542 Team TRINATIONS Female 11 F-RELAY 1 00:30:44 326 00:01:04 7 01:56:55 234 00:00:56 17 00:43:54 24 03:13:32 146
460 Louise HOGG Female 12 F40-49 6 Liverpool Pheonix Cc 00:28:41 253 00:02:07 130 01:48:01 107 00:01:34 186 00:53:27 191 03:13:49 148
291 Grazyna GLADYS Female 13 F23-39 5 Barclays Triathlon Club 00:25:24 114 00:02:08 138 01:56:44 231 00:01:49 264 00:49:15 110 03:15:18 156
462 Sarah RYDER Female 14 F40-49 7 Wrexham 0 00:31:25 441 01:49:18 124 00:02:05 321 00:53:17 187 03:16:04 161
540 Team PESDA GIRLS Female 15 F-RELAY 2 00:27:43 218 00:01:09 18 01:56:19 223 00:01:18 105 00:51:17 137 03:17:44 173
521 Karen DRIVER Female 16 F40-49 8 00:21:17 15 00:00:15 1 02:04:36 328 00:01:45 247 00:52:53 173 03:20:44 191
282 Lucy WAINWRIGHT Female 17 F23-39 6 00:24:41 96 00:02:21 181 02:01:27 292 00:01:36 203 00:51:12 135 03:21:16 197
288 Kathryn PARKIN Female 18 F23-39 7 East Grinstead 00:25:28 118 00:02:39 227 02:01:39 296 00:01:18 108 00:50:34 127 03:21:36 202
525 Caroline CRESSWELL Female 19 F40-49 9 Triks 00:27:13 194 00:02:03 119 01:55:10 209 00:01:48 260 00:57:28 265 03:23:40 215
526 Karen SOLEY Female 20 F40-49 10 Llanberis Tri 00:29:12 270 00:02:24 183 01:57:15 238 00:02:00 302 00:53:05 180 03:23:54 216
321 Annie WILLIAMS Female 21 F50-59 2 00:32:37 367 00:02:36 216 01:57:52 247 00:02:07 335 00:53:30 192 03:28:41 245
295 Marie PERRIN Female 22 F40-49 11 00:32:00 354 00:02:14 154 01:55:44 215 00:01:48 263 00:57:34 267 03:29:19 247
278 Annie BUNN Female 23 F40-49 12 00:24:19 82 00:02:18 168 02:04:33 325 00:01:27 139 00:57:57 274 03:30:31 258
302 Kate WRAY Female 24 F23-39 8 00:25:40 126 00:02:48 241 02:09:15 363 00:01:08 62 00:51:51 153 03:30:40 261
25 Stell Farrar Female 25 F50-59 3 00:20:55 12 00:02:14 151 02:02:07 300 00:02:37 402 01:02:57 345 03:30:49 262
325 Susannah GODDARD Female 26 F23-39 9 00:25:35 122 00:03:00 260 02:05:41 336 00:02:37 400 00:53:14 185 03:32:06 267
516 Kate PEERS Female 27 F23-39 10 Knutsford Tri Club 00:32:43 369 00:02:19 174 01:57:07 236 00:01:40 222 00:59:46 305 03:33:33 285
517 Lisa GRANTHAM Female 28 F40-49 13 00:36:30 405 00:03:34 330 02:02:38 306 00:02:10 349 00:49:20 111 03:34:10 291
520 Ellen MURGITROYD Female 29 F23-39 11 Raf Tri 00:26:59 181 00:02:01 116 02:10:29 371 00:01:38 209 00:53:57 199 03:35:00 300
297 Jenny SPENCER Female 30 F23-39 12 00:27:46 220 00:02:33 206 01:59:46 276 00:02:13 357 01:03:36 357 03:35:52 303
481 Debs JONES Female 31 F50-59 4 00:33:44 384 00:04:29 393 01:53:40 183 00:01:49 266 01:02:58 346 03:36:39 306
524 Franki PERRY Female 32 F23-39 13 00:28:26 241 00:01:42 75 02:03:59 316 00:01:35 189 01:02:09 337 03:37:49 310
770 Lynn PAGE Female 33 F40-49 14 00:22:16 22 00:03:38 332 02:11:54 386 00:02:05 322 00:59:09 298 03:38:59 314
356 Sarah DODD Female 34 F23-39 14 00:35:21 397 00:02:44 235 02:05:44 337 00:01:48 262 00:53:51 196 03:39:26 315
530 Team REAL ALE Female 35 F-RELAY 3 00:26:10 140 00:01:59 110 02:09:55 366 00:01:05 44 01:01:04 323 03:40:11 318
475 Anna REEVES Female 36 F23-39 15 00:31:44 346 00:03:27 316 02:07:35 350 00:03:09 434 00:55:18 232 03:41:12 326
550 Team PENCAMPWYR PARADWYS Female 37 F-RELAY 4 00:31:36 343 00:01:22 31 02:08:08 354 00:01:02 35 00:59:15 299 03:41:22 327
377 Maggie COLLINGBORN Female 38 F50-59 5 Ystwyth Cycling 00:35:45 400 00:03:22 307 02:04:39 330 00:03:17 436 00:54:53 215 03:41:54 332
389 Mari ROBERTS Female 39 F23-39 16 00:35:13 396 00:04:14 381 02:04:47 331 00:01:36 198 00:56:38 255 03:42:26 336
474 Angela JONES Female 40 F23-39 17 00:31:11 333 00:02:26 190 02:04:26 322 00:01:58 293 01:03:29 356 03:43:28 337
323 Jessica CAMPBELL Female 41 F23-39 18 00:27:36 212 00:03:10 284 02:09:19 364 00:01:32 175 01:02:41 344 03:44:15 338
439 Debra MOSTYN-JONES Female 42 F50-59 6 City Of Chester Triathlon Club 00:31:18 339 00:04:29 391 02:03:21 311 00:02:04 319 01:03:21 353 03:44:32 340
440 Joanna DUFTON Female 43 F23-39 19 Tri London 00:32:15 360 00:03:18 295 02:08:15 357 00:01:50 267 01:01:11 326 03:46:47 354
279 Kathy MORDUE Female 44 F23-39 20 00:35:22 398 00:03:01 263 02:07:46 351 00:02:21 375 00:58:28 284 03:46:56 356
286 Julia SANDFORD Female 45 F50-59 7 1485 00:23:54 66 00:02:50 244 02:07:08 349 00:03:06 430 01:10:41 402 03:47:37 360
287 Kate MCDONALD Female 46 F23-39 21 University Of Birmingham Triat 00:23:30 51 00:01:35 57 02:11:44 383 00:02:21 377 01:09:53 393 03:49:00 368
345 Lisel WALKER Female 47 F40-49 15 00:27:47 221 00:05:47 418 02:12:42 390 00:03:03 427 01:00:56 322 03:50:14 372
293 Aimie HAMER Female 48 F23-39 22 Ribble Valley Tri Club 00:31:21 340 00:02:37 217 02:20:12 423 00:01:27 144 00:55:15 229 03:50:50 374
388 Lauren CARR Female 49 F23-39 23 00:28:15 232 00:03:02 265 02:12:27 388 00:02:08 340 01:06:35 373 03:52:26 377
437 Alice BROCKINGTON Female 50 F40-49 16 None 00:34:24 392 00:03:44 339 02:18:21 416 00:01:32 174 00:54:56 219 03:52:55 380
436 Clare HOLDSWORTH Female 51 F23-39 24 00:34:11 389 00:02:59 259 02:15:57 406 00:01:13 81 00:58:37 286 03:52:55 381
292 Gowan MILLER Female 52 F23-39 25 Nuneaton Triathlon Club 00:27:59 225 00:03:17 294 02:11:20 381 00:02:06 333 01:08:50 389 03:53:30 382
544 Team TRIAWD Y BUARTH! Female 53 F-RELAY 5 00:37:47 411 00:01:34 55 02:12:56 393 00:01:12 78 01:01:32 331 03:54:59 387
485 Lorrie WOOLGAR Female 54 F50-59 8 North Devon Triathletes 00:33:42 381 00:02:00 112 02:19:37 421 00:02:00 301 00:57:51 270 03:55:08 388
541 Team PENRHOSGARNEDD Female 55 F-RELAY 6 00:28:30 244 00:01:22 30 02:15:04 403 00:01:11 76 01:10:22 398 03:56:27 391
392 Sophia MASON Female 56 F23-39 26 00:31:55 351 00:03:51 347 02:17:24 413 00:02:21 376 01:01:06 325 03:56:35 393
527 Melissa THOMAS Female 57 F40-49 17 00:28:55 257 00:03:05 273 02:07:57 352 00:02:06 330 01:14:56 419 03:56:56 395
450 Tessa MINNIS Female 58 F40-49 18 Thames Valley Triathletes 0 00:38:18 447 02:13:56 399 00:01:08 60 01:04:07 361 03:57:28 397
522 Pippa JONES Female 59 F23-39 27 00:27:29 206 00:02:01 117 02:15:21 404 00:01:51 274 01:13:20 409 04:00:01 403
442 Jill LEWIS Female 60 F50-59 9 00:30:30 319 00:03:22 308 02:18:54 419 00:02:12 356 01:07:24 377 04:02:20 406
290 Angela FISHER Female 61 F50-59 10 Nuneaton Triathlon Club 0 00:27:59 436 02:19:34 420 00:01:54 285 01:14:19 417 04:03:46 411
374 Carolyn DYALL Female 62 F23-39 28 Nuneaton Triathlon Club 00:25:41 127 00:02:16 162 02:30:49 434 00:01:16 98 01:05:21 371 04:05:22 412
484 Frances COLES Female 63 F23-39 29 00:31:54 350 00:04:59 409 02:18:37 417 00:02:57 420 01:07:50 380 04:06:14 416
483 Maia HUNNEX Female 64 F23-39 30 00:31:05 331 00:04:48 406 02:17:42 415 00:04:36 451 01:08:06 384 04:06:14 417
497 Cheryl FRANKLIN Female 65 F40-49 19 Nuneaton Triathlon Club 00:32:09 357 00:03:56 358 02:33:32 438 00:02:26 387 00:56:01 245 04:08:02 420
463 Carolyn HUME Female 66 F40-49 20 00:31:17 337 00:03:59 360 02:14:49 401 00:02:32 396 01:18:40 433 04:11:15 423
538 Team TRI Female 67 F-RELAY 7 00:30:37 322 00:01:19 27 02:39:43 444 00:01:22 118 01:03:07 347 04:16:05 426
322 Katy COLMAN Female 68 F40-49 21 Tripreston 00:29:05 266 00:03:55 356 02:25:58 431 00:03:32 444 01:13:37 412 04:16:05 427
489 Lisa SHEPHERD Female 69 F40-49 22 00:37:13 407 00:05:52 419 02:33:44 439 00:02:23 380 00:58:53 289 04:18:02 431
294 Suzanne HARRIS Female 70 F40-49 23 Nuneaton Triathlon Club 00:25:45 132 00:04:12 379 02:25:30 429 00:03:01 422 01:28:31 448 04:26:58 439
480 Carol WAIN Female 71 F40-49 24 Merseyside Triathlon Club 0 00:38:35 448 02:29:59 433 00:02:56 419 01:19:48 438 04:31:16 441
528 Claire HOLLIDAY Female 72 F23-39 31 00:36:27 404 00:04:04 368 02:32:19 437 00:03:39 445 01:18:26 432 04:34:53 445
283 Jane FORD Female 73 F40-49 25 00:27:10 193 00:04:03 366 02:49:36 449 00:03:23 440 01:15:16 426 04:39:26 447
490 Meryl WILLIAMS Female 74 F40-49 26 00:38:37 413 00:08:36 426 02:32:06 436 00:03:52 447 01:18:14 430 04:41:22 448
482 Amy WARD Female 75 F23-39 32 Stafford Triathlon Club 00:36:24 403 00:04:24 389 02:48:10 448 00:02:20 372 01:20:25 439 04:51:41 449
441 Amanda HAWTHORNE Female 76 F40-49 27 00:41:03 420 00:06:10 422 02:42:31 446 00:03:06 429 01:26:16 446 04:59:03 450
1 Ewan BROWN Male 1 M23-39 1 00:19:06 6 00:01:06 12 01:31:06 1 00:00:48 7 00:36:36 1 02:28:40 1
2 Stephen SKATES Male 2 M23-39 2 00:19:16 7 00:01:00 5 01:31:32 2 00:00:45 4 00:38:01 2 02:30:33 2
17 Alex FOSTER Male 3 M23-39 3 Astley And Tyldesley Triathlon 00:17:55 3 00:00:58 2 01:32:52 3 00:00:42 2 00:41:36 12 02:34:02 3
531 Team TBA Male 4 M-RELAY 1 00:18:36 4 00:01:15 22 01:33:48 6 00:00:51 10 00:40:43 7 02:35:11 4
16 Greg CHERRY Male 5 M23-39 4 Tri Camp Tfn Race Team 00:17:27 2 00:01:05 8 01:37:42 18 00:00:57 21 00:40:33 5 02:37:42 5
42 Ian ROBERTS Male 6 M23-39 5 Champion System / Club Roost / 00:21:56 19 00:01:06 11 01:34:03 8 00:00:45 5 00:40:38 6 02:38:26 6
595 Ross HOSKING Male 7 MU23 1 Cadence Tri 00:16:31 1 00:01:03 6 01:34:24 10 00:00:48 6 00:46:44 61 02:39:27 7
257 Sam GREEN Male 8 MU23 2 Bangor University Triathlon Te 00:22:25 26 00:01:30 44 01:33:14 5 00:01:05 47 00:42:01 14 02:40:13 8
6 Arthur CONNELL Male 9 M23-39 6 Evolution Bikes 00:22:31 29 00:01:29 40 01:33:06 4 00:00:55 16 00:43:36 21 02:41:36 9
36 Anthony FRAZER Male 10 M23-39 7 Belpark Tri Club 00:24:44 99 00:01:30 41 01:33:51 7 00:00:44 3 00:41:10 11 02:41:56 10
7 Rob Bridges Male 11 M23-39 8 00:19:43 8 00:00:59 3 01:39:50 28 00:00:56 19 00:42:55 18 02:44:21 11
551 Team E&E Male 12 M-RELAY 2 00:19:02 5 00:01:09 16 01:38:36 21 00:00:55 14 00:45:15 39 02:44:55 12
534 Team NEARLY HAD IT Male 13 M-RELAY 3 00:24:45 100 00:01:07 13 01:35:39 16 00:01:06 54 00:42:40 17 02:45:16 13
261 William SISSON Male 14 M23-39 9 Team Jed 00:24:16 78 00:01:28 38 01:35:17 15 00:01:07 56 00:44:25 28 02:46:31 14
269 Scott WHITTLESTONE Male 15 M40-49 1 City Of Chester Triathlon Club 00:24:06 72 00:01:26 35 01:39:12 26 00:01:07 58 00:40:44 8 02:46:34 15
5 Jonathan METCALFE Male 16 M23-39 10 00:21:55 18 00:00:59 4 01:43:33 54 00:00:57 23 00:39:50 4 02:47:12 16
11 Tom LAWTON Male 17 M23-39 11 Crosstrax 00:24:10 74 00:01:25 34 01:38:50 24 00:01:00 31 00:42:34 15 02:47:57 17
34 Dave LEDWARD Male 18 M40-49 2 Trianglia 00:20:47 11 00:01:40 69 01:39:11 25 00:00:58 25 00:45:36 44 02:48:10 18
124 Mark PALMER Male 19 M50-59 1 Na 0 00:24:38 430 01:44:12 61 00:01:31 171 00:38:23 3 02:48:43 19
66 Oliver RODWELL Male 20 M23-39 12 00:22:09 21 00:02:07 132 01:40:35 30 00:01:17 101 00:42:59 19 02:49:05 20
262 Steve STONEMAN Male 21 M40-49 3 Bott Cycle Tream 00:22:48 37 00:01:16 24 01:34:38 13 00:01:44 243 00:48:44 98 02:49:08 21
43 Gareth BOWYER Male 22 M40-49 4 00:22:46 36 00:01:41 70 01:34:33 11 00:01:15 90 00:49:12 109 02:49:25 22
33 Karl SHERRY Male 23 M50-59 2 Tri-Anglia 00:22:43 34 00:01:55 97 01:43:03 48 00:00:59 27 00:40:58 10 02:49:36 23
132 Edward BEECH Male 24 M23-39 13 Sytri 0 00:23:04 427 01:41:42 35 00:01:12 77 00:43:40 22 02:49:37 24