Showing 1 to 100 of 452 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
1 Ewan BROWN Male 1 M23-39 1 00:19:06 6 00:01:06 12 01:31:06 1 00:00:48 7 00:36:36 1 02:28:40 1
2 Stephen SKATES Male 2 M23-39 2 00:19:16 7 00:01:00 5 01:31:32 2 00:00:45 4 00:38:01 2 02:30:33 2
5 Jonathan METCALFE Male 16 M23-39 10 00:21:55 18 00:00:59 4 01:43:33 54 00:00:57 23 00:39:50 4 02:47:12 16
6 Arthur CONNELL Male 9 M23-39 6 Evolution Bikes 00:22:31 29 00:01:29 40 01:33:06 4 00:00:55 16 00:43:36 21 02:41:36 9
7 Rob Bridges Male 11 M23-39 8 00:19:43 8 00:00:59 3 01:39:50 28 00:00:56 19 00:42:55 18 02:44:21 11
10 Dave Antrobus Male 300 M40-49 104 00:37:30 409 00:01:40 68 01:55:50 217 00:01:41 228 01:09:29 391 03:46:08 348
11 Tom LAWTON Male 17 M23-39 11 Crosstrax 00:24:10 74 00:01:25 34 01:38:50 24 00:01:00 31 00:42:34 15 02:47:57 17
12 Paul GORRILL Male 193 M40-49 71 Manchester Triathlon Club 00:30:13 308 00:03:06 280 01:56:12 220 00:01:31 170 00:53:10 182 03:24:11 217
13 Jeff Fiddler Male 84 M40-49 25 0 00:29:10 438 01:45:07 71 00:01:18 107 00:49:37 114 03:05:11 89
14 Eric HILDREW Male 275 M23-39 121 Day Register With Welsh Triath 00:32:53 373 00:03:13 287 02:02:48 308 00:02:25 385 00:56:47 258 03:38:03 312
15 Maurizio LUCCHESI Male 184 M23-39 79 Thetrimarket 00:26:58 179 00:02:31 202 01:56:26 225 00:02:36 399 00:54:24 205 03:22:53 206
16 Greg CHERRY Male 5 M23-39 4 Tri Camp Tfn Race Team 00:17:27 2 00:01:05 8 01:37:42 18 00:00:57 21 00:40:33 5 02:37:42 5
17 Alex FOSTER Male 3 M23-39 3 Astley And Tyldesley Triathlon 00:17:55 3 00:00:58 2 01:32:52 3 00:00:42 2 00:41:36 12 02:34:02 3
18 Grant DAVIDSON Male 134 M40-49 50 Mersey Tri 00:23:20 48 00:01:55 99 01:54:45 199 00:01:42 233 00:52:14 162 03:13:55 149
19 John MURRAY Male 73 M40-49 18 Manchester Triathlon Club 00:24:03 70 00:01:51 88 01:46:23 88 00:00:58 26 00:50:30 123 03:03:44 77
20 Matthew SPILLMAN Male 51 M40-49 10 Tri-Anglia 00:22:20 23 00:01:39 67 01:42:50 46 00:01:24 130 00:51:31 142 02:59:42 53
21 Suzie RICHARDS Female 1 F23-39 1 Leeds And Bradford Tri Club 00:21:15 14 00:01:31 48 01:46:09 83 00:01:02 36 00:44:18 26 02:54:12 37
22 Dorothy LIVIABELLA Female 2 F40-49 1 0 00:25:06 431 01:49:22 125 00:01:05 43 00:46:28 52 03:01:59 68
23 Helen TEASDALE Female 5 F40-49 3 0 00:27:00 435 01:51:32 150 00:01:14 85 00:46:05 47 03:05:50 93
24 Claire SUTCLIFFE Female 3 F40-49 2 Chester Tri Club 00:22:53 40 00:01:15 23 01:49:28 126 00:01:00 30 00:48:54 105 03:03:29 74
25 Stell Farrar Female 25 F50-59 3 00:20:55 12 00:02:14 151 02:02:07 300 00:02:37 402 01:02:57 345 03:30:49 262
26 Wayne PRESCOTT Male 323 M40-49 112 Mersey Tri 00:33:49 385 00:04:46 404 02:03:35 312 00:02:39 406 01:07:40 378 03:52:26 378
30 Martin KERRY Male 29 M50-59 4 Tri Clan 00:23:16 44 00:01:31 49 01:38:44 22 00:01:06 52 00:46:06 48 02:50:41 29
32 James DICK Male 42 M23-39 22 00:20:15 9 00:03:05 274 01:45:18 74 00:01:40 218 00:46:34 55 02:56:50 43
33 Karl SHERRY Male 23 M50-59 2 Tri-Anglia 00:22:43 34 00:01:55 97 01:43:03 48 00:00:59 27 00:40:58 10 02:49:36 23
34 Dave LEDWARD Male 18 M40-49 2 Trianglia 00:20:47 11 00:01:40 69 01:39:11 25 00:00:58 25 00:45:36 44 02:48:10 18
36 Anthony FRAZER Male 10 M23-39 7 Belpark Tri Club 00:24:44 99 00:01:30 41 01:33:51 7 00:00:44 3 00:41:10 11 02:41:56 10
37 Andy WHITE Male 25 M50-59 3 Chester Tri Club 00:23:43 57 00:01:41 72 01:34:34 12 00:00:51 11 00:48:54 106 02:49:41 25
38 Mark DUNNINGTON Male 280 M23-39 124 00:30:38 323 00:02:31 203 02:02:36 305 00:01:45 249 01:03:21 354 03:40:48 320
39 Rob HURCOMB Male 39 M40-49 9 Raf Valley 00:22:35 31 00:01:56 101 01:42:27 42 00:01:21 114 00:47:47 71 02:56:04 40
42 Ian ROBERTS Male 6 M23-39 5 Champion System / Club Roost / 00:21:56 19 00:01:06 11 01:34:03 8 00:00:45 5 00:40:38 6 02:38:26 6
43 Gareth BOWYER Male 22 M40-49 4 00:22:46 36 00:01:41 70 01:34:33 11 00:01:15 90 00:49:12 109 02:49:25 22
44 Tim BURNETT Male 28 M40-49 6 Wrecsam Tri 00:21:52 16 00:01:05 9 01:37:46 19 00:00:56 18 00:48:53 103 02:50:30 28
45 Robert WOODS Male 182 M40-49 66 00:26:42 161 00:02:58 258 01:58:57 264 00:01:27 140 00:52:01 158 03:22:03 204
46 Kevin VAUGHAN Male 231 M40-49 81 Brat 00:26:50 170 00:03:33 328 01:53:37 182 00:01:26 137 01:05:14 369 03:30:37 259
47 Gareth PARKER Male 242 M50-59 37 Nuneaton Triathlon Club 00:20:42 10 00:03:22 309 02:01:00 289 00:02:08 336 01:05:20 370 03:32:30 273
48 Mark MITCHELL Male 78 M40-49 21 Warrington Tri Club 00:26:13 141 00:01:51 86 01:46:24 89 00:01:05 45 00:48:34 94 03:04:06 83
50 Simon HOUGHTON Male 118 M40-49 43 Sheffield 00:23:35 55 00:01:41 71 01:51:10 147 00:01:14 87 00:54:32 208 03:12:11 131
51 Gary LANCASHIRE Male 312 M50-59 48 Rochdale Tri Club 00:30:06 301 00:02:14 149 01:58:54 262 00:01:57 291 01:14:49 418 03:47:58 363
52 Simon DUNNINGTON Male 296 M23-39 134 00:22:39 33 00:02:33 205 02:06:20 343 00:01:39 216 01:11:53 405 03:45:01 343
53 Robert HALSALL Male 108 MU23 4 00:25:32 120 00:02:27 195 01:45:26 75 00:01:25 132 00:55:15 228 03:10:03 119
54 Mark WEBB Male 33 M40-49 8 Preston Cycling Club 00:23:34 54 00:01:27 37 01:34:47 14 00:01:17 102 00:51:55 154 02:52:58 33
55 Jake COOK Male 48 M23-39 27 Royal Navy Triathlon 00:27:34 210 00:01:20 29 01:40:24 29 00:01:06 50 00:48:44 99 02:59:05 50
56 Adam HAMILTON Male 37 M23-39 18 Blackfish Tri 0 00:24:19 429 01:41:47 36 00:01:06 49 00:47:29 67 02:54:40 38
57 Shane SKILLIN Male 259 MU23 6 Bangor University Triathlon Te 00:26:37 155 00:02:13 148 02:00:22 282 00:01:50 268 01:03:17 352 03:34:17 292
59 Robert EDGELL Male 53 M23-39 30 Performance Cycles 00:25:33 121 00:01:48 82 01:38:34 20 00:00:50 9 00:53:15 186 02:59:59 55
61 Matthew MAYCOCK Male 209 M23-39 90 00:30:22 315 00:02:24 184 01:54:13 190 00:01:45 248 00:58:03 277 03:26:44 234
62 Barry RICHARDS Male 87 M50-59 11 N/A 00:24:43 97 00:01:55 96 01:49:11 121 00:01:32 176 00:48:16 85 03:05:35 92
63 Mark QUINN Male 31 M23-39 16 Craven Energy 00:20:57 13 00:01:34 53 01:42:01 40 00:01:27 141 00:45:11 38 02:51:08 31
64 Chris JONES Male 128 M23-39 52 00:29:08 267 00:01:56 100 01:48:32 114 00:01:41 224 00:51:39 147 03:12:53 141
65 Scott SPENCER Male 146 M23-39 61 Team True Spirit Triahlon Club 00:26:43 162 00:02:36 214 01:57:05 235 00:01:41 225 00:48:09 83 03:16:12 163
66 Oliver RODWELL Male 20 M23-39 12 00:22:09 21 00:02:07 132 01:40:35 30 00:01:17 101 00:42:59 19 02:49:05 20
67 Dave SMITH Male 49 M23-39 28 00:22:27 28 00:01:54 93 01:46:36 92 00:01:51 272 00:46:26 51 02:59:12 51
68 Ian KAVANAGH Male 278 M40-49 98 Aberystwyth Rowing Club 00:23:33 53 00:01:41 73 02:00:17 280 00:02:04 317 01:12:37 406 03:40:10 317
69 Brian WILLS Male 71 M40-49 16 Llanberis Tri 00:25:00 106 00:01:34 56 01:46:49 94 00:01:32 177 00:48:40 96 03:03:34 75
70 Charles GOODWAY Male 46 M23-39 25 00:23:51 64 00:03:21 305 01:36:47 17 00:01:15 89 00:53:03 179 02:58:16 47
71 Ashley GUEST Male 50 M23-39 29 0 00:25:12 432 01:44:49 67 00:01:17 100 00:48:12 84 02:59:29 52
72 Darren HOLMAN Male 68 M23-39 38 Egtri Club 00:23:17 46 00:01:58 107 01:48:11 111 00:01:14 86 00:48:30 92 03:03:08 71
73 Mat LEONARD Male 151 M40-49 57 00:25:51 136 00:01:38 63 01:54:09 187 00:01:22 119 00:53:54 197 03:16:53 168
74 Richard SARGEANT Male 77 M40-49 20 Tri-Anglia 00:24:02 69 00:01:57 104 01:44:50 68 00:01:01 32 00:52:11 161 03:03:59 82
75 Daniel GORRILL Male 229 M40-49 80 00:29:32 284 00:04:16 383 01:59:53 278 00:02:05 320 00:54:30 207 03:30:13 256
76 Michael SANDFORD Male 200 M60-69 1 1485 00:25:21 113 00:02:07 128 02:04:06 318 00:01:58 294 00:51:35 145 03:25:05 225
77 Matthew HUNTBACH Male 65 M23-39 36 Chester Tri Club 00:23:47 58 00:02:27 197 01:45:43 77 00:01:42 232 00:48:20 87 03:01:58 67
78 Paul MITCHELL Male 113 M40-49 39 Wrecsam Tri 00:24:08 73 00:01:31 50 01:49:04 120 00:01:10 68 00:55:01 222 03:10:52 125
79 Adrian CHEWTER Male 205 M23-39 86 Mersey Tri 00:26:45 163 00:02:48 242 01:57:47 245 00:01:28 154 00:56:43 257 03:25:28 230
80 James DEWIS Male 322 M40-49 111 Nuneaton Triathlon Club 00:26:30 152 00:02:25 187 02:20:04 422 00:02:09 342 01:01:04 324 03:52:10 376
81 Andrew HALSALL Male 201 M50-59 31 00:26:15 142 00:02:17 165 01:50:50 144 00:01:51 273 01:04:04 360 03:25:15 226
82 Andy TURNER Male 127 M50-59 17 Nuneaton Triathlon Club 00:23:51 63 00:01:17 25 01:52:20 162 00:01:20 110 00:54:01 201 03:12:47 140
83 Mark DUNSTAN Male 163 M50-59 22 00:27:59 226 00:02:47 240 01:54:31 195 00:02:24 384 00:51:34 144 03:19:13 181
84 Robert SMITH Male 85 M23-39 44 00:24:52 104 00:01:33 52 01:47:02 96 00:01:10 73 00:50:43 131 03:05:19 90
85 Michael MCCANN Male 83 M40-49 24 00:25:39 125 00:01:49 84 01:49:56 134 00:01:08 61 00:46:36 57 03:05:07 88
87 Matt LLOYD Male 27 M23-39 14 Bassetlaw Tri Club 00:23:36 56 00:01:19 28 01:41:24 34 00:00:48 8 00:42:39 16 02:49:45 27
88 Lee HALLMARK Male 92 M23-39 45 0 00:30:14 439 01:47:32 101 00:01:10 72 00:47:46 70 03:06:40 99
89 Ollie HOLMAN Male 64 M23-39 35 00:27:04 186 00:01:27 36 01:45:49 79 00:01:04 41 00:46:32 54 03:01:54 66
90 Lee LAWRENCE Male 153 M40-49 58 Transition Tri Team 0 02:15:01 453 0 00:01:20 111 01:00:47 316 03:17:07 170
91 Paul DUNN Male 35 M50-59 5 The Endurance Store 00:23:48 60 00:01:30 42 01:41:09 32 00:01:01 33 00:46:09 49 02:53:35 35
92 Steven POWELL Male 95 M40-49 28 Coalville Triathlon Club 00:25:01 107 00:01:52 89 01:50:13 137 00:01:04 42 00:48:54 104 03:07:02 102
93 Anthony PHILBIN Male 52 M40-49 11 Lincsquad 00:25:12 111 00:01:30 45 01:42:57 47 00:01:16 95 00:48:50 102 02:59:44 54
95 Chris ATHERTON Male 214 M23-39 92 00:27:38 214 00:02:51 248 01:59:47 277 00:01:37 204 00:55:53 240 03:27:44 239
97 James NICHOLS Male 60 M23-39 33 Knutsford Tri Club 00:24:20 83 00:01:48 83 01:46:34 91 00:01:46 255 00:46:58 63 03:01:24 62
98 Michael HANCOCK Male 104 M23-39 48 Chorley Athletic And Triathlon 00:29:34 285 00:02:20 176 01:44:25 64 00:01:13 80 00:51:44 149 03:09:14 113
99 Simon EVANS Male 32 M40-49 7 Kenilworth Wheelers 00:24:19 81 00:02:24 185 01:39:39 27 00:00:57 20 00:45:18 40 02:52:35 32
100 Andrew CONNEELY Male 218 M23-39 96 00:29:04 265 00:02:41 229 01:55:06 207 00:01:50 270 00:59:48 306 03:28:27 243
101 Richard SMITH Male 45 M23-39 24 00:25:03 108 00:02:30 201 01:43:39 55 00:01:23 127 00:45:19 41 02:57:51 46
102 Nigel WATERHOUSE Male 91 M50-59 13 City Of Chester Triathlon Club 00:23:20 47 00:01:46 80 01:47:39 103 00:01:15 88 00:52:39 171 03:06:36 98
103 Hodgson NEIL Male 80 M40-49 22 Astley & Tyldesley Triathon 00:25:41 128 00:01:44 76 01:46:07 82 00:01:39 215 00:49:12 108 03:04:21 85
104 Nick COX Male 117 M40-49 42 Sytri 00:24:25 86 00:01:56 102 01:50:43 142 00:01:54 283 00:53:03 177 03:11:59 130
105 Adam LOWNDES Male 309 M23-39 137 00:27:24 200 00:02:34 208 02:07:05 348 00:01:24 131 01:09:01 390 03:47:26 359
106 Philip ALLMAN Male 271 M40-49 97 00:27:27 203 00:02:26 191 01:54:17 191 00:02:17 365 01:10:34 400 03:36:59 307
107 Richard ELLIS-WILLIAMS Male 131 M50-59 19 00:26:25 148 00:02:38 223 01:54:54 203 00:01:44 245 00:47:41 69 03:13:20 144
108 James BYRNE Male 99 M23-39 46 00:22:52 39 00:02:28 198 01:54:19 192 00:01:42 231 00:46:20 50 03:07:40 106
109 Paul SALMON Male 177 M23-39 75 Knutsford Tri Club 00:29:26 281 00:02:27 196 01:51:19 148 00:01:33 184 00:56:32 253 03:21:16 198
110 Carlo GALEOTTI Male 169 M40-49 63 Carneddau 00:26:52 174 00:02:41 228 01:43:41 56 00:01:37 207 01:05:12 368 03:20:00 187
111 Andy DIBBLE Male 172 M50-59 25 Chester 00:27:00 184 00:03:15 290 01:57:46 244 00:02:06 331 00:50:44 132 03:20:49 192
112 Alun JONES Male 157 M23-39 65 City Of Chester Triathlon Club 00:28:30 245 00:02:27 194 01:46:16 85 00:01:48 259 00:59:07 296 03:18:05 175
113 Mark JARVIS Male 161 M23-39 68 Nuneaton Triathlon Club 00:26:24 146 00:02:20 175 01:49:52 133 00:02:44 411 00:57:38 268 03:18:56 179
114 Mark WAKEFIELD Male 115 M40-49 40 00:26:41 160 00:02:10 141 01:49:30 128 00:01:16 96 00:51:44 150 03:11:19 128
115 Dion BENNETT-WILLIAMS Male 110 M23-39 49 Welsh Triathlon 00:33:10 377 00:01:57 105 01:46:07 81 00:01:08 59 00:48:01 77 03:10:22 121
117 Paul DANIEL Male 313 M40-49 109 00:31:21 341 00:04:03 365 02:10:15 369 00:02:50 416 00:59:54 307 03:48:21 364
118 Dermot FRAZER Male 130 M50-59 18 None 00:26:46 164 00:02:14 152 01:45:26 76 00:01:25 135 00:57:29 266 03:13:18 143